İçeriğe git


Resim
- - - - -

Rp Guide: Karakter Geçmişi, Nedir, Ne Değildir?


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Kasım 2011 - 08:51 ÖS

Çalışma Dendrien tarafından uzun zaman önce hazırlanmış ve onun adına Falven'den alınan izinle burada tarafımdan hiçbir değişikliğe maruz bırakılmadan paylaşılmıştır.


Resmi ekleyenMerhabalar. Uzunca bir zamandır Falven'le birlikte Argent Dawn Server'ında Türk Roleplay Topluluğumuzun bir parçasıyım, hatta kendimi çekirdek gruptan bile sayabilirim herhalde. Forumumuza pek çok başvuru aldık, bunların arasından incelediğimde hayran kaldıklarımın yanında gerçekten çok kötü olanları da vardı. Bunun üzerine ben de karakterinizi daha ilgi çekici kılacak önemli detaylardan bazılarını burada sizinle paylaşmayı umuyorum. Sizi hemen aşağı alalım.

Sebep-Sonuç: Karakterinizin yeteneklerinin ve/veya kişisel özelliklerinin nereden geldiğini açıklamayı unutmayın.

Örnek;
"11 yaşında yetimhaneden kaçan James, Andorhal'ın düşüşünden sonra enkazın içinde haydutlar tarafından bulunuyor, bir haydut olmak üzere düşmanını sessizce öldürmek, çalmak ve tuzak kurmakla ilgili pek çok şey öğretilen James bu öğretileri kendisini alıkoyan çeteyi öldürüp (15 yaşında) güneye, Southshore'a kaçmak için kullanır. Burada sokaklarda yaşayan James 19 yaşında Stormwind'e döner."

"Kabaca kırk beş sene önce Kızılsırt Dağları arasındaki Lakeshire'da doğmuştur. Annesini doğum sırasında kaybetmiştir.Babası ve dayısı tarafından büyütülmüştür.Babası ona hiçbir zaman bir çocuk gibi davranmamış,aksine bir yetişkin gibi davranmıştır.Bu yüzden aşırı güvenli fakat şüpheci bir yapısı vardır.İnsanlara çok nadir güvenir.Babası onun büyüsel yetenekleri olduğunu birgün ateş yakarken keşfetmiştir.Bundan sonra ona büyüsel genel terimleri öğretmiştir."

Travma: Sizi asker/hırsız/katil olmaya iten neydi?

"30 yıl önce Gilneas'ta doğmuş o küçükken annesi ve babası ölmüştür. Köyün balıkçısının yanında büyümüştür. Balıkçı Hern eskiden bir askermiş fakat aldığı büyük yaralar sonucu bu sevdiği işi yapamayan bir balıkçı olmuştur. Hern'in geçmişte asker oluşu ve Lucas'ında anne ve babasız büyümesi onu askeriyeye iten başlıca nedenlerden olmuştur. Hern'in de çabalarıyla Lucas Gilneas Askeri Birliği'ne dahil olmuştur."

Aşk Hayatı: Siz de sap değildiniz sonuçta, karakteriniz genç, ya da bir zamanlar öyleydi, bir nedenden dolayı ayrıldığınız sevgilinizi/karınızı anlatın.

"Samson'un hayatının aşkı, gözlerinin önünde cinayete kurban giderken, onun tek yapabildiği bağlandığı kazıktan çığlık çığlığa bağırmaktı."

DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Güzel Türkçe.

Noktalama İşaretleri.

Büyük harf, küçük harflere dikkat.

Özel isimler.

Orijinal olun, zaten WoW nüfusunun yarısı zaten anasını babasını Scourge saldırısında kaybetti. Siz farklı bir şey ortaya çıkarmaya çalışın.


Yapılmaması gerekenlere örnek olacak iki karakter hikayesi:

"Aile'lesi Lordearon'lu bir çiftçi Ölüler tarafından katledildikten sonra amca'sı tarafından Elywn ormanında taşınan ve orada büyücüleğe merak saran Christhina Defias isyanından sonra Savaş büyücülüğüne (Warlock) 'e yönelmiştir yasa dışı işlere yatkın olan Christhina Hırsızlık Vergisiz mal satmaktan dolayı 1 yıl hapis tutulmuştur. Daha sonra Orduya katılarak Westfall'ı geri almak üzere Savaşmıştır.Ordu'dan ayrılarak Gezici olarak sürekli yer değiştirmiştir Geçimini yine eski hırsızlık ve yasadışı olaylarla karışmakla sağlıyordur."

"Hérold, küçüklüğünde ailesini kaybetmiştir. Bir zamanlar bir kapının arkasında var olan Gilneas, Deathwing tarafından kırılmıştır,Fakat Undeadler gilneas'ı yok etmeyi planlamıştır.
Hérold o zamanlar daha 10 yaşındaydı, ailesinin kendi gözü önünde öldürüldüğünü gördü.Kendisi de büyük darbe yemiştir.Gözünü açtığında kendisini Night Elfler arasında bulmuştur.Bu Elfler "Druid" sınıflarındandı.
Hérold Night Elfler tarafından büyütüldü,Bir savaşçı, Doğa güçleri olan bir varlığa dönüştü.Kendisi yalnız, acı içinde yaşıyordu ve onun tek amacı undeadleri yok etmekti.Hérold hiç laf dinlemezdi hep onu cezalandırırlardı.Hérold 16 yaşına geçince Darnassusdan kaçıp Stromwinda gitmişti evi yok bankta oturan balıkçı ve deri işletmeci bi hayatı vardı.Şuan Hérold Askeri... Bugünden sonra Horde'a saldırma amacı çok yüksektir.ardından northendde dolanırken scourge Hérold'u lich king e gönderdiler Hérold orda esir olarak çalışıyordu ardından Lich king death knight yaptı onu ve şuan alliancelar lich kingle düşman olduğu için onu stromwind a almıyor."

Bir karakter geçmişi yaratırken göz önünde bulunduurulması gerekenler bunlar. Umarım yardımcı olmuştur.

Yours truly,
Samson Christopher Fredrick Johann Ardingler

Konu Nem. tarafından 18 Kasım 2011 - 09:35 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#2 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 18 Kasım 2011 - 09:06 ÖS

Tarafımca onaylanmıştır. :lol:
 • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı