İçeriğe git

Resim
- - - - -

Rp Guide: Nasıl Kötü Adam Olunur?

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Kasım 2011 - 08:53 ÖS

Çalışma Dendrien tarafından uzun zaman önce hazırlanmış ve onun adına Falven'den alınan izinle burada tarafımdan hiçbir değişikliğe maruz bırakılmadan paylaşılmıştır.

Resmi ekleyen

-Evet, biliyorum, çoğunuz her şeyi yapan, havalı, gayriciddi, sürekli karı-kız peşinde olan karakterleri canlandırmak istiyorsunuz, fakat bu sürekli kavga çıkararak, emirlere karşı gelerek, üst rütbelerine saygısızlık yaparak olacak bir iş değil, üstelik bu tavır hem karakter içi hem dışı insanlar üstünde kötü bir izlenim bırakmanıza sebep olur.

-Dolayısıyla sizin için, "bad boy" karakterini gerçekçi bir biçimde oynamanıza yardımcı olacak birkaç ipucunu tek başlık altında topladım, okumadan geçmeyin.

-Buyrun efendim, karşınızda KERİZ tekniği.

K: Kendin ol. Bir James Bond ya da Philip Marlowe'a dönüşmek sana bir şey kazandırmaz. Çok büyük ihtimalle de dönüşemezsin zaten, çok profesyonelce yazılmış karakterler onlar.

E: Ergenlik yapma. Her fırsatta herkesle kavgaya girişme. Ayrıca argo konuşmak ile soylu soplu küfretmek arasında bir fark var, aklında bulundur.
R: Rahat ol. Kasıntı bir karakter olma, espri yap, yapılan esprilere gül. Gerekse karakter içi olsun gerekse guild chat, çok da ciddi olma, sonuçta hepimiz oyun oynuyoruz.

İ: İsterik olma. Her gördüğün kadın karaktere atlama, ağırdan al.

Z: Zeki ol. Kütük gibi durma, World Of Warcraft'in tarihini de kullanarak iki-üç ince espri yapmak çok şey değiştirebilir. Ayrıca WoW oynuyoruz kimse karakterinin görünüşüne hayran kalmayacak.

Bu kadar. 5 küçük arkadaş tavsiyesi. Umarım bundan sonraki RP hayatınızda küçük de olsa bir değişiklik yaratır.

Yours truly,
Samson Christopher Fredrick Johann Ardingler
  • 0

#2 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 18 Kasım 2011 - 09:05 ÖS

Tarafımca onaylanmıştır. :lol:
  • 0

Resmi ekleyen

#3 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2012 - 05:46 ÖS

Yahu yeri mi bilmiyorum ama birşey sorucam.
Şimdi ben Dk yada Rogue ile gelsem tek tabanca takılamaz mıyım?
Bunu sormamda ki amaç, RP'ye başlasam katılacağım guildin eventlarına zaman ayıramayabilirim. :D
Kötü adam adı altında her istediğime saldırmak trollemek mi olur acaba?

Saygılar :)

NOT: Bu bölümü daha etkin görmek isterim, foruma ne zaman girsem baktığım ilk yer Role Playing kısmı oluyor. :)
(RP Serbest Tartışma Mekanına yazsaymışım keşke :S )

Konu SoulSlay tarafından 28 Şubat 2012 - 05:48 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#4 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 28 Şubat 2012 - 06:43 ÖS

Tek tabanca takılmak dediğimiz olay belli süre sonra sıkmaya başlıyor. Çünkü RP dediğimiz olay sosyal içerikli davranışların oluşturduğu bir durum. Yani tek başına RP yapıyormuş tadı alamayabilirsin. Ama evet takılabilirsin o ayrı konu. Ancak takılırken bile birilerinin RPlerine salça olman yabancı dilde RP yapma zorunluluğunu doğurur. Yapmazsan trollemiş olursun ve ban riskin olur.
  • 0

#5 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2012 - 07:50 ÖS

Anladım teşekkür edrim.
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#6 Marsias

Marsias

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 19 Eylül 2012 - 08:49 ÖÖ

birde kötü var, kötü var :huh:

mesela chaotic evil adamı iyi olan her şeye karşı alerjisi vardır. level 20'de level 30 adama kafa tutmaya çalışır. gücü sever, grup liderini zayıf görürse onu devirmek ister. amacı güçlü iyiler ile savaşıp en güçlü olmak. bu tipler çoğu zaman öleceğini bilsede savaştan kaçmaz

neutral evil: bunlar daha çok benmerkezcidir. öncelikleri kendi çıkarlarıdır. grubu her an satabilir, sizi arkadan vurabilir. işine yaramayan bir eşyaya need çekebilir. baktı işler iyi gitmiyor ortamdan her an kaçabilir. işer yolundaysa candır :P
  • 1

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı