İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dragon Soul Raid Loot 'lar Belli Oldu Ilvl 416 :o

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 19 Kasım 2011 - 12:50 ÖÖ

DRAGON SOUL LOOT LİSTESİ

Mists of Pandaria gelmesine daha çok var ilvl416 'lara çıktı, MoP 'yı ilvl600 'den mi başlatacaklar acaba ?
  • 0

#2 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 19 Kasım 2011 - 01:13 ÖÖ

Yalnız heroic olanlar 416, 600e çıksın 700e çıksın ne önemi var ki, bunlar sadece rakamsal değerler sonuçta. Ayrıca wotlkda en düşük raid itemi 200dü catada 359, demek ki 600den de fazla olacak :lol:
  • 0

#3 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 19 Kasım 2011 - 02:09 ÖÖ

Yalnız heroic olanlar 416, 600e çıksın 700e çıksın ne önemi var ki, bunlar sadece rakamsal değerler sonuçta. Ayrıca wotlkda en düşük raid itemi 200dü catada 359, demek ki 600den de fazla olacak :lol:

Toplam oynama süresi 2 yıl olan WOTLK ilvl 138 ile başlamış ve ilvl 284 ile bitmiş, aradaki fark 146.
Şu ana kadar toplam oynama süresi 1 yıl olan Cataclysm ise ilvl 272 ile başladı şu an ilvl 416 'lar göründü, aradaki fark 144. Buda Blizzard 'ın Epic cidden epic olacak sözünü bozar, nerdeyse normal mob'lar yeşil yerine epic düşürecek. Bunlar sadece rakamsal değer değil, Blizzard devamlı sağ gösterip sol vuruyorun ispatı. Ha raid zone'ları olarak bakarsakta WOTLK 9 Raid Zone var, Cataclysm şu ana kadar 5+1 (4.3 ile beraber), yani daha az verip daha çok cila çekmeye doğru kayma var.

DW 'de 4.3 ile geldi gelecek, dayansa dayansa 3 ay dayanır çıkmasından itibaren, normal koşullarda 2 senede yeni paketi hazırlıyorlarya , kalan 9-10 ay neyle oyalacaklar onu merak ediyorum ben şimdi.

Konu cem3203 tarafından 19 Kasım 2011 - 02:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 19 Kasım 2011 - 02:22 ÖÖ

Yani şimdi catada item leveller 359-360-361-362 diye gitseydi bu hesaplamayı yapamazdın ama drop rate veya epic sayısında bi azalma olmazdı, ne demek istediğini anlayamadım.

Epic cidden epic olacak sözünü tutmadığının farkındayım, catada wotlk gibi epiclere kolay ulaşılan hatta contentin daha fazla nerf yediği bir paket ama bunun item levella bi alakası yok diye düşünüyorum.
  • 0

#5 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 19 Kasım 2011 - 02:49 ÖS

Blizzcon da wowun 10 yıllık plânlamasını yaptıklarını açıklamışlardı.Bu 10 yıl için yanlış hatırlamıyorsam mop dahil 4 ek paket daha getireceklerini söylediler.Yani cata ister 9 yıl daha sürsün, ister yarın bitsin her ne kadar yaptıkları bize çok saçma gelse de blizzard ne yaptığının farkında.
  • 0

#6 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 19 Kasım 2011 - 03:33 ÖS

Yani şimdi catada item leveller 359-360-361-362 diye gitseydi bu hesaplamayı yapamazdın ama drop rate veya epic sayısında bi azalma olmazdı, ne demek istediğini anlayamadım.

Epic cidden epic olacak sözünü tutmadığının farkındayım, catada wotlk gibi epiclere kolay ulaşılan hatta contentin daha fazla nerf yediği bir paket ama bunun item levella bi alakası yok diye düşünüyorum.

Paketin başındaki ve sonundaki ilvl 'dan paketteki epic item sayısı karşılaştırılabilir, yani Cataclysm için Blizzard söylediğinin tam zıttını yapmış. Sözünü tutmuş olsaydı paketin başında 27K 'ya aldığım trinket bugün 2-3 K olmayacaktı, ilvl 'ın böyle olacağını bilseydim almazdım o trinketi.

Birde bu ilvl 'ın belli bir formülü matematiği var, bir-bir artmayacağı gibi yüz-yüz de artmaz. Gelişigüzel sayılardan ibaret değil yani.

Blizzcon da wowun 10 yıllık plânlamasını yaptıklarını açıklamışlardı.Bu 10 yıl için yanlış hatırlamıyorsam mop dahil 4 ek paket daha getireceklerini söylediler.Yani cata ister 9 yıl daha sürsün, ister yarın bitsin her ne kadar yaptıkları bize çok saçma gelse de blizzard ne yaptığının farkında.

Blizzard Microsoft gibi sektöründe tekel değil, beş yıl önce SWTOR hesaplarında yoktu, bugün hesap etmek zorundalar, oyun sektöründe 10 yıllık plan tutmaz. Ayrıca ne yaptıklarının farkında olsalar her yeni pakette vanilla 'yı daha çok özletmezler.
  • 0

#7 John Coffey

John Coffey

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 35 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 09:26 ÖS

Mop'da diğer tüm itemler yeşil'e dönecek gibi bir geyik var ne kadar doğru bilmem. Ama o eski epiclerin değerli ve kazanılması zor olduğu günler iyiydi. Şimdi bir item alıyorsun 2 hafta sonra çöpe atıyorsun. Hoş o zaman da epic bulmanın zorluğundan yakınıyordu millet. Suç blizzard'ın değil aslında
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı