İçeriğe git


Resim
- - - - -

Blinnes Efsanesi - Başlangıç


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 300 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2011 - 08:36 ÖS

Okuyacağınız hikaye, tarafımdan kurulmuş olan Blinnes Brotherhood adlı türkçe RP guild'inin ana hikayesine ithafen yazılmıştır. Lore'de ufak hatalar olabilir, eğer gerçekten böyle birşey varsa affınıza sığınıyor ve yoksaymanızı rica ediyorum.


"Günün birinde yeri göğü titretecek ve bütün kötülerin üstüne korku salacak Blinnes Kardeşliği kurulmadan önce, Elwynn ormanı derinliklerindeki Northshire vadisinde bir rahip yaşardı. Bu rahibin adı Alansou, soyadı ise Blinnes idi. Rahip Blinnes, kendi halinde yaşayan mütevazi bir insandı. Oldukça güçlü bir iyileştirme yetisinin olmasının yanında, aynı zamanda bir kahindi. Defias'ın Stormwind'a olacak olan saldırısını , hatta Lich Kral'ın düşüşünü önceden gördüğü söylenirdi. Blinnes'in biri 13, diğeri 7 yaşına iki erkek çocuğu vardı ve onlar için herşeyi yapacak kadar fedakardı. Ancak kral ve meclis aleyhine olan söylemleri onu gözden düşürmüştü...

Bir gün, Rahip Blinnes sabah vakti bütün Northshire halkını toplayarak korkunç bir öngörüde bulundu: Karakaya orkları Burning Steppes ile Elwynn Ormanı arasındaki dağları yıkıp geçecek ve Northshire'da kim var kim yok katledecekti. İttifağın karalama kampanyaları sonucu, birçok kişi ona inanmadı. İnananlar ise kalıp savaşmaktansa kaçmayı tercih etti. Rahip Blinnes bunun çok ciddi olduğunu düşündüğü için, her ne kadar gönülsüzce de olsa kralın karşısına çıktı. Kral Varian; bunların tamamen deli saçması olduğunu, Blinnes'in kralı ve ittifak ordusunu kötülemeye çalıştığını söyledi. Rahip Blinnes daha fazla üstelemeden geri döndü. Sizin de bildiğiniz gibi, birkaç hafta sonra 'büyük yıkım' gerçekleşti. Bütün Azeroth'ta yeryüzü parçalara ayrıldı, gökyüzünden sonsuz alevler yağdı. Yine bildiğiniz gibi, bu korkunç felaket Burning Steppes ile Elwynn ormanı arasındaki doğal engelleri yok etti ve Karakaya Orkları akın akın Elwynn ormanına saldırmaya başladı.

Bu saldırı çok ani olduğu için, ittifak askerileri çok az sayıyla yakalandılar. Rahip Blinnes ve ona inanan az sayıda kişi -ki aralarında ben de vardım- saldırının karşısında durmaya çalıştı. Rahip Blinnes onları bütün gücüyle engellemeye çalıştı ancak umut yoktu. Orklar gerçekten de çok büyük bir orduyla gelmişlerdi... En sonunda rahip Blinnes de yenik düştü ancak ittifak askerileri, Orklar Northshire'ı yakıp kül etmeden yetişmeyi başardılar. Bugün Northshire vadisi tamamiyle yok olmamışsa, bu Rahip Alansou Blinnes'in üstün çabası sayesindedir. Eğer Kral Varian Wrynn Blinnes'i dinleseydi, normalde olduğundan çok daha kişi ölmüş olurdu...

Asıl skandala henüz gelmedim. Rahibin ölümünden sonra, askerler Blinnes'in cansız bedenini buldu ve onu onurlandırmak amacıyla onu şehre götürdüler. Ancak Kral Varian, Blinnes'in cesedinin yakılmasını emretti. Çünkü Blinnes'in kehaneti halk arasında yayılırsa, insanlar sorular sormaya başlayabilir ve bu da Varian'ın işine gelmezdi. Onu en güzel şekilde şereflendirmek yerine, sanki bir tarikat üyesiymiş gibi onu yaktılar ve küllerini kimsenin bilmediği bir yere götürdüler..."


Trooga derin bir nefes aldı ve ne kadar birası kaldığını kontrol ettikten sonra onu kafasına dikti. Simsiyah gecenin içinde parlayan kamp ateşine dalmış olan gözlerini kırpıştırdı ve diğer kardeşlik üyelerine döndü. Hemen karşısında oturan Garuk'un gözleri faltaşı gibi açılmıştı. Gecenin sessizliğini bozan tek şey, oturduğu yerde sızıp kalmış olan Zyphe'nin horultusuydu.

"Demek bu yüzden kardeşliğimizin adı Blinnes..." diye mırıldandı Shallw.

"Kesinlikle! Çünkü rahip Blinnes; ittifağın vurdumduymazlığı ve seçkinci tavrı yüzünden haksızlığa uğramış veya bir yakınını kaybetmiş herkesi temsil ediyor. İşte bu yüzden ittifağa güvenmiyorum."

Trooga kendisinden beklenmeyen bir çeviklikle ayağa kalktı.

"Ne oldu?" diye sordu sordu Garuk.

"Hiç birşey! Sadece hava aydınlanmak üzere ve biz hala Hearthglen'e giden yolu yarılayamadık, o yüzden kıçınızın üstünden kalkın! Gitmemiz gerek..."Hepsi bu kadar. Yakında Blinnes ile ilgili yeni hikayeler ekleyeceğim. Okuyan herkese teşekkürler.

Saygılarımla...

Doğa.

Konu dogabeey tarafından 21 Kasım 2011 - 08:49 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

Dark Lion Onslaught.


#2 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 21 Kasım 2011 - 08:43 ÖS

Güzel olmuş eline sağlık. Bir kaç kez daha okuyup hatalı olan yerleri düzenleyebilirsin. Bir kaç hata dışınd gayet güzel bir yazı. Devamını bekliyorum. Kolay gelsin.P.s: Onca kişi bakıyor ancak bir yorumu çok görüyorlar. Role-Play işi kolay yapılan bir şey değil. Şu işe emek harcayanlara tebessüm ettirecek küçük bir yorum bıraksanız ne kadar makbule geçer oysaki. Bence bu oyunun Türk RP'ciler konusunda daha fazla ilgi görmesi gerekir. Bu konuda eskisi gibi değiliz, çok daha bilgili ve yaratıcıyız. Lütfen desteklerinizi ve katılımlarınızı esirgemeyin. İyi forumlar...

Konu Nem. tarafından 21 Kasım 2011 - 10:28 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı