İçeriğe git

Resim
- - - - -

Onur Ve Kan / Thunderwolf Klasikleri...

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Algerdon

Algerdon

Sergeant

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2011 - 07:26 ÖS

Ogrimmar kuşatması

Her yer kan içindeydi,şehirin dışından İttifak marşları geliyordu.. Şehir'in surları durmadan top atışına tutuluyordu, Ork okçuları ne kadar ork atsada nafile... askerler sanki türüyorlardı. Şehir üç taraftan kuşatılmıştı, Kuzey kapısı gece elfleri tarafından tutulmuştu fakat Eeitrig ve birliği üstteki kemeri yıkıp kapıyı kapatmışlardı ve goblin uçakları tepeden kontra atak yapıyorladı... Batı kapısı Kor'kron ve death stalkerlar tarafından kontrol altına alınmıştı, Fakat durum ümitsizdi...

Khazthor o zamanlar Çavuş olarak Kor'kron'da bulunuyordu, kıvrak zekası ve aşırı milliyetçiliği ile göze çarpa bir orktu, bir vuruşta üç tane insanı yerle bir eden Khazthor bu seferde bir planı vardı... ONLARI ARKADAN VURUCAKTI ! Ayrıca Khazthor iyi bir savaş şamanıydı o günlerde eğitimini tamamlıyıp Kor'kronda yakın dövüş eğitimi almaktaydı...

Khazthor,görüşmeleri tamamlayıp izni almıştı şimdi ise planı uygulamaya koymaktı yanına en güçlü on adamı aldı ve Barrens'ın tepedeki kaleye çıktı, kale aslında wyrn kalkış üssüydü durmadan wyrn süvarileri durmadan iniyor, ok, bomba alıyordı, Herhalde dakika'da yüz'den fazla iniş gerçekleşiyordu... Khazthor buna dalarken arkadan bir ses Hızlı olmalıyız dedi ve Khazthor irkilerek hızlıca Koryum Titanyum bombalarının yanına gitti, bu bombalar acil durumlar için hazırlanmıştı Savaşşefinin izni olmadan kullanılarsa cezası çok ağırdı... Fakat bunu düşünücek vakit yoktu, hem Güruh'u korumak içindi. Khazthor ve diğer adamlar bombalardan ikişer tane aldılar ve zeplinlere yüklemeye başladılar, aradan beş dakika sonra zeplin havalandı... yanlarına destek olarak beş tane goblin uçağı alarak rotalarını Ogrimmar çevirdiler...

Büyük Taaruz...

Yarım saat kadar sonra Ogrimmar'In üstünden geçiyorlardı,Khazthor adamlara bombaları koymalarını emretti ayrıca Goblinlerede şaşırtma ateşi açmaları hakkında telsiz'den talimat verdi,Khazthor'un elleri terliyordu çünkü bu onun ilk komuta saldırısıydı ayrıca bu saldırı kader günü sayılırdı !
Bir kaç dakika sonra altlarında İttifak ordusu vardı o kargaşada kimse Zeplini fark etmemişti... Khazthor'un amacı Toplar'dı eğer toplar patlarsa etrağafda büyük bir patlamalar olucak ve Ordunun Dörtte ikisi yok olucaktı... Evet Evet işte Topun üzerindeydiler, Khazthor yutkunurak emir verecekti'ki Arkadan bir İttifak Gunship'İn taruzuna uğramışlardı ana motor hasar görmüş ve bir kanat ise tamamen kullanılmaz hale gelmişti, İçerdeki mürettebat '' Efendim atlamalıyız '' diye bağrıyorladı fakat bu fırsat bir daha ele geçmezdi, Khazthor kaptanı alıp aşağıya attı ve gemiyi 2. top filosunun üstüne çevirdi ve diğer Kor'Kron askerlinde ilk topun olduğu yere ateş etmelerini söledi zaman çok kısıtlıydı herşey ordaki topçuların dikkatine ve hızına bağlıydı ! Khazthor işaretini verir vermez ilk top gümledi kıl payı Top'un yanına düşerek topu patlattı, öyle bir patlama olduki Khazthor bir an duyamaz oldu... Düşen zeplinden korku ve zafer çığlıkları geliyordu, Herkeze yetecek kadar paraşüt yoktu zaten artık zamanda yoktu, Tek yol elementlerdi... Khazthor daha önce hiç yapmadığı kadar içten ve zihinsel iletişime geçti bir kaç dakika sonra Başarısızı olduğuınu düşünmüştü tam o anda... Tüm mürettebat göklere bir fırtınayla yükseldi... aşağıya baktığında harap olmuş bir ordu ve yıpranmış bir şehir gördü...

İki gün sonra Ogrimmar onarılırken, Khazthor bir enkazın üstünde oturup bir taş parçasıyla oynuyordu,sonra arkasında bir el hisseti, o elin sahibi, '' Aferin evlat, aferin '' dedi Khaztor başını çevirdiğinde Bu sözlerin sahbinin Garrosh Cehennemçığlığı olduğunu gördü yani Şavaşşefi...

Konu EgeÖğüt tarafından 29 Kasım 2011 - 06:54 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2011 - 08:21 ÖS

Güzel bir hikaye olmuş, devamı gelecek mi? ^^
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#3 Algerdon

Algerdon

Sergeant

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2011 - 08:23 ÖS

Evet gelicek bu sadece Khazthor'un İlham kaynağı ve yeteneklerinin ortaya çıkması bölümünden oluşuyor ayrıca yanına aldığı Kor'kron guardlarında ilerki cilt'te tanıyıcaksınız...

İyi oyunlar
  • 0

#4 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 28 Kasım 2011 - 11:36 ÖS

Hikayeye adapte olamadan bitiyor maalesef,kurgu haliyle zayıf oluyor bu durumda. Klavye başında hikaye yazmaktansa kaleme kullanmanı öneririm Ege. Cümleler hep aynı bitiyor,dı du ti tı vb. İnsanların içselleştirebileceği,daha orijinal çalışmalar sunman dileğiyle..

Mahir.

Not : Hikayelerin yayınlamadan önce okumanı öneririm.
  • 1

Resmi ekleyen

#5 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 29 Kasım 2011 - 12:05 ÖÖ

-Taruz= Taarruz
-Etrağaf= Etraf
-Evlet= Evlat demek istedin sanıyorum.
-Vurucaktı= Vuracaktı.
-Yutkunurak= Yutkunarak
-Herkez= Herkes

-Kişi, millet, şehir, kavim, dil, din,gezegen, kitap vs. benzer şeylerin taşıdıkları 'isimler'(buraya dikkat, kendileri değil isimleri) özeldir.
-Üstten ayırma sadece özel isimler için kullanılır ve kullanıldıktan sonra gelen harf büyük yazılmaz.
-Bağırma söylemlerinin sonunda genelde ünlem (!) işareti olur.
-Hikaye türü yazılarda '2.' şeklinde değil, yazıyla 'ikinci' şeklinde yazılır.
-Noktalama işaretleri soluklanma, konu değiştirme, anlam bütünlüklerini pekiştirme, alıntı yapma, dialog aktarma ve ilgili konuyu açıklama gibi durumlarda kullanılırlar ve cümlenin temel anlamını tam olarak yansıtmak için kullanıldıkları yerlere dikkat edilmelidir.

Örnek; "Oku, baban gibi eşek olma." veya "Oku baban gibi, eşek olma." Görüldüğü gibi bir virgül nelere kadir.

Şimdi gel gelelim bunları niye yazdım; ilk olarak; bu hataları gerçek anlamda pek çok kere yaptığını gördüm, o yüzden yazdım. İkinci olarak; hayır seni küçük düşürmek ya da sana öyle bir şeyler hissettirmek için de yazmadım. Doğrusunu öğren, temelin iyi gelişsin ve daha başarılı işler yapasın diye yazdım. Üçüncüsü; tabii ki de kullanımların kusursuz olmasa da olur ama yine de elinden gelenin en iyisini yapmalısın. Biz hata yapmıyormuyuz? Elbette yapıyoruz ama yapabildiğimiz kadar minimum hata yapıyoruz.

Hikaye yazman konusunda ve hikaye yazım yeteneğin konusunda bir şeyler söyleyecek olursam; betimleme ve tasvir konuları ile ilgili bir kaç bilgilendirici yazı okuman seni çok ileri seviyelere taşıyacaktır. Ha! Okumasan ne olur? Okumazsan Mahir'in de dediği gibi okuyucuyu yazının içine çekemez ve istediğin duyguyu okuyucuya aktaramazsın. Hikaye yazmak zordur, emek ister, duygu ister. Sen işleri bir yanından yakalamak için çaba harcıyorsun diye bunları anlatıyorum. Çünkü içinde bu işe ilgi var belli, yoksa hiç bir şey yazmaz, yorum da yapmaz geçerdim.

Eminim ki daha iyilerini ve güzellerini yazabilirsin. Mahir'in söylediklerine de aynen katılıyorum. Umarım daha başarılı yazılar yazarsın. Her şey zamanla oluyor, o yüzden sabretmek gerek...

Kolay gelsin.
  • 4

#6 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 29 Kasım 2011 - 01:46 ÖÖ

@Nem +1

Hocam Türkçeyi katletmişsin :P
  • 0

#7 sahinozkur

sahinozkur

Scout

• Members
  • 5 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 01:44 ÖS

spartaküs başlığı ve telsiz?

bukadar metini yazman bile buyuk azim...

4 satirdan fazlasi beni asiyor :)

Konu sahinozkur tarafından 30 Kasım 2011 - 01:45 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 03 Aralık 2011 - 05:12 ÖS

İsmet abinin dedikleri altın değerinde. İyi okumanı öneririm. Duygularıma tercüman olmuş.

Mahir.
  • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı