İçeriğe git

Resim
- - - - -

4.3 Raid & Dungeon Finder Gözlemlerim Ve Düşüncelerim

• Please log in to reply
Bu konuya 23 yanıt gönderildi

#1 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 01:04 ÖS

Düzeltme :

Raid finderda 2 adet raid bulunmakta 372 item level sınırı istiyor.Ctrl + I ile açılıyor pencere.

Cata heroic dungeonlarda bazen bug olup dışarı atabiliyor ama hepsinde değil.

Konu HatredRullz tarafından 30 Kasım 2011 - 05:52 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• -1

#2 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 01:49 ÖS

Dungeon finder 'da sorunla karşılaşmadım, 4 kez kullandım. Dışarı atma sorunu olmadı, ama giren 1-2 oyuncudan duydum.
  • 0

#3 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 01:58 ÖS

achievmentı olmayanı alırsa sence o raid biter mi? Yüksek item lvl pvp itemleri çeken girer öyle olsaydı.
  • 1

#4 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 02:12 ÖS

achievmentı olmayanı alırsa sence o raid biter mi? Yüksek item lvl pvp itemleri çeken girer öyle olsaydı.

İyi hoş söylüyorsunda hocam , ZA/ZG dan örnek vermek gerekirse ilk başlarda 1-2 kez ölürsün ama 3. de bütün

bossların taktiğini öğrenmiş olursun.Sonuçta oyunculara tecrübe ederek öğrenme şansı tanımazsan , nasıl kusursuz

oynamalarını bekliyorsun ? Ben buna kesinlikle katılmıyorum.
  • 0

#5 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 02:21 ÖS

5kişilik dungeonla 10m raidi bir tutuyorsan zaten olayın mantığını anlamamışsındır.

Bir kişinin bile hatası diğer 9 kişinin ölmesine neden oluyor onu bırak guild tarafından defalarca kesilmiş bosslarda bile insanlar ventten kordine ediliyor, 10 bilmeyen adam sabaha kadar wipe yese FL'de 1-2 boss anca keser. Madem o kadar kolay topla tradeden 10 kişi 1-2 wipetan sonra hepsini kesin hatta bu kadar guilde de gerek yok, sabaha kadar süren trylarada gerek yok nasıl olsa 1-2 wipe tan sonra herkes öğrenir.
  • 1

#6 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 02:39 ÖS

5kişilik dungeonla 10m raidi bir tutuyorsan zaten olayın mantığını anlamamışsındır.

Bir kişinin bile hatası diğer 9 kişinin ölmesine neden oluyor onu bırak guild tarafından defalarca kesilmiş bosslarda bile insanlar ventten kordine ediliyor, 10 bilmeyen adam sabaha kadar wipe yese FL'de 1-2 boss anca keser. Madem o kadar kolay topla tradeden 10 kişi 1-2 wipetan sonra hepsini kesin hatta bu kadar guilde de gerek yok, sabaha kadar süren trylarada gerek yok nasıl olsa 1-2 wipe tan sonra herkes öğrenir.

Peki herşeyi geçtim senin haklı olduğunu varsayalım ; pug raidler achievement istiyor , raid finder achievement

istiyor insanlar bu tecrübeyi nasıl edinecek ? Ben 5 man heroic taktiklerinin hepsini saatlerce okuyarak öğrendim

mesela.Yani bu olayı tekelleştirmenin anlamı yoksa al hocam bütün bosslar senin olsun http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#7 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 02:45 ÖS

Peki herşeyi geçtim senin haklı olduğunu varsayalım ; pug raidler achievement istiyor , raid finder achievement

istiyor insanlar bu tecrübeyi nasıl edinecek ? Ben 5 man heroic taktiklerinin hepsini saatlerce okuyarak öğrendim

mesela.Yani bu olayı tekelleştirmenin anlamı yoksa al hocam bütün bosslar senin olsun http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif

1: bi guild bul gir videoları izlersiniz vs aranızda konuşur taktik yaparak wipe yiye yiye öğrenir kesersiniz.Pugla olcak iş değil 1kere achiyi aldınmı istediğin pug'a girersin zaten herkesinde achisini kontrol edersin bak şunda achi yok atın dersin.
  • 0

#8 t_01

t_01

Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 03:26 ÖS

3 tane raid mi var raid finder da bende 2 tane gözüküyor achie filan istemeden direk girdim bitirdim hepsini.
  • 0

#9 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 03:49 ÖS

Hangi raidleri bitirdin?
  • 0

#10 .tyrael.

.tyrael.

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 03:57 ÖS

senin girdiklerin muhtemelen 5man heroicler
  • 0

#11 t_01

t_01

Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 04:00 ÖS

Siege of wrymest templeyi bitirdim 25 man di.
  • 0

#12 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 04:11 ÖS

Olayı anladım sanırım raid finder daki 3 raidi arka arkaya yapabiliyorsun böylece achievement ni almış

oluyorsun.Yönlendiriyor seni oyundaki npc ler.
  • 0

#13 t_01

t_01

Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 04:15 ÖS

Olayı anladım sanırım raid finder daki 3 raidi arka arkaya yapabiliyorsun böylece achievement ni almış

oluyorsun.Yönlendiriyor seni oyundaki npc ler.

Hocam senin o dediklerin 5 man heroicler. 3 raid diyorsun diye sabahtan beri 3. raidi arıyorum raid finderda :)
  • 0

#14 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 05:23 ÖS

Hocam senin o dediklerin 5 man heroicler. 3 raid diyorsun diye sabahtan beri 3. raidi arıyorum raid finderda :)

Tamam tamam olayı komple çözdüm raid finder ctrl+I ile geliyormuş 372 item level istiyor , achi istemiyor.Boşu

boşuna achi mevzusu yapmışız :) Şu an 370 item levelim 1-2 parça daha çekip girebiliyorum.

Konu HatredRullz tarafından 30 Kasım 2011 - 05:23 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#15 Bozoklum

Bozoklum

Corporal

• Members
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 09:14 ÖS

ben tank olmama ragmen raid finder ile bi raide giremedim 20 dk dir bekliyorum silvermoon gibi pve realminda bide :s
  • 0

#16 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 10:14 ÖS

Raidler 25m ve sadece 2 tank alıyor, ilk gün olduğu için çok fazla tank var sıra bekleyen onun için healer veya dps olanlara sıra daha çabuk geliyor.
  • 0

#17 Reaktans

Reaktans

Senior Sergeant

• Members
  • 176 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2011 - 10:51 ÖS

hocam k. bakmada gereksiz şeyler üzerinde çok anlamsız şekilde duruyorsun sitemini anlıyorum sana göre gelen herşey iyi olmuş olabilir başkasına göre berbattır .. zevkler ve renkler tartışılmaz ancak senin sorunun cevabı (hani diyorsun ya bu insanlar tecrübeyi nerden öğrenecek achiv nerden alacak?) bence bu soru eskide kaldı girersin bir guilde (FL için konuşuyorum) haftalık runlara katılırsın ilk girişinde zaten tattikleri ve boss fight videoları izleyip ne yapman gerektiğini anladıysan ragnaros dışında her bossu kesersin... (normal modda) böylece achivment kazanmış olursun eğer sorun buysa ki.. turkule bir yerde haklı son savaşlara bakacak olursak bir pugla ragnaros 1 olmadı 2 olmadı 3. de aha kesicez diye birşey yok 1 kişinin hatası bile raidi wipe a götürüyor achivment olayına ne kadar katılmasamda ilvl en azından bir berirleyicilik katmış ancak dediğiniz gibi pvp ilvl iyle gelende olabilir bekleyip görücez diyelim :)

Konu Reaktans tarafından 30 Kasım 2011 - 11:00 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#18 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 01:18 ÖÖ

hocam k. bakmada gereksiz şeyler üzerinde çok anlamsız şekilde duruyorsun sitemini anlıyorum sana göre gelen herşey iyi olmuş olabilir başkasına göre berbattır .. zevkler ve renkler tartışılmaz ancak senin sorunun cevabı (hani diyorsun ya bu insanlar tecrübeyi nerden öğrenecek achiv nerden alacak?) bence bu soru eskide kaldı girersin bir guilde (FL için konuşuyorum) haftalık runlara katılırsın ilk girişinde zaten tattikleri ve boss fight videoları izleyip ne yapman gerektiğini anladıysan ragnaros dışında her bossu kesersin... (normal modda) böylece achivment kazanmış olursun eğer sorun buysa ki.. turkule bir yerde haklı son savaşlara bakacak olursak bir pugla ragnaros 1 olmadı 2 olmadı 3. de aha kesicez diye birşey yok 1 kişinin hatası bile raidi wipe a götürüyor achivment olayına ne kadar katılmasamda ilvl en azından bir berirleyicilik katmış ancak dediğiniz gibi pvp ilvl iyle gelende olabilir bekleyip görücez diyelim :)

Yok kusura bakmıyorum , oyunda daha yeni olduğum için bazen yanlış şeyleri savunmuş olabiliyorum.Ama kimse ağzında

full gear , full achi veya full quest bilgisiyle doğmuyor ondan bu konuda biraz anlayışlı olmak gerektiğini

belirtmek istedim sadece.Görüyorum birçok dungeonda ilk wipe yenildiğinde çıkanlar var.Bense tüm taktikleri

bildiğim halde hata yapan yada wipe a sebep olan kimseye ses etmem , bazıları hemen kick lemeye kalkar hiçbir

zaman onaylamam , hata yapana yada yapanlara öğrenme şansı tanırım.Sorun bende mi bilmiyorum gözü dönmüş hata

affetmeyen , 1k dps eksik yapıyor diye adam kickleyen sorunlulardan hiç haz etmiyorum.
  • 0

#19 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 03:00 ÖÖ

376 pvp gearla girdim...dps

Konu sempojax tarafından 01 Aralık 2011 - 03:02 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#20 slychs

slychs

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 03:53 ÖÖ

Arkadaşlar bende raid finder butonu felan yok.Siz nasıl açıyorsunuz raid finder penceresini.
Yukardaki arkadaşın dediğini yaptım olmadı.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı