İçeriğe git

Resim
- - - - -

4.3 Patch Raid Loot Sistemi Hakkında

• Please log in to reply
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#1 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 11:40 ÖÖ

Herkese Merhaba;

Kafama takılan LFR kullanıralarak girilen yeni raid deki loot sistemi hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa ve buradan bu bilgilerini paylaşırlarsa emininki LFR yapacak bir çok kişinin loot stratejisini belirlemesinede faydası olacaktır.

şimdi benim duyduğum kadarı ile LFR ile girilen raidde. boss drop olan bir item e need bastığınızda ve bu item i de siz almış iseniz, dahasonraki boss drop da işinize yarayan bir şey düşmüş olsa dahi siz bu item e ya need basamıyorsunuz yada need bassanız ve rollde kazansanız dahi daha önce bir item loot ladığınız için sizden sonraki en yüksel roll atan oyuncuya bu itemi verdiği söyleniyor. bu doğrumudur.

diyelimki, gün içinde bir tane raid yaptım ve bütün bosslar kesildi. aynı gün içerisinde birden fazla LFR yapılabiliyormu yanı LFG hcler gibi. yapılabiliyorsa lootlardan faydalınabiliyormu.

kısacası LOOT sistemi hakkında detaylı bilgi verebilecek varmı.
benim bildiği tek şey, örnek olarak vermek gerekirse:

Boss Drop Cloth ve Healer class, Cloth userların hepsi needliyor, ancak needleyenler arasında healerda varsa healerın rollunun üzerine +100 daha koyuyor ve diğer healerlar arasında +100 de dahil olmak üzere en yüksek rollu atana bu itemi veriyor, dps olan cloth userlar bu loot u alamıyor. bu kural tüm sınıflar için geçerli.
  • 0

#2 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 12:04 ÖS

LFR de iki boss valor veriyor.Diğerlerinden valor alamıyorsun ama yinede kesebilirsin.

Bir bosstan item düştü ve needleyerek kazandın, diğer bossdan düşen itemi alamazsın.Needleyip yüksek atsanda sonrakine mi veriyor yoksa hiç mi needleyemiyorsun bilmiyorum ama LFR de haftalık bir item alma hakkın var kısaca.

LFR normal ve hc ye save yapmıyor ama LFR ye yapıyor mu bilmiyorum.

Lootlar hakkında pek bilgim yok ama patch notlarında okuduğum kadarıyla hangi rol için girdiysen ona göre needleyebiliyorsun.Yani priest healer olarak girdin ama hit bonuslu bir cloth itemi düştü.Bu item shadowken işine yarar ama healer olarak girdiğin için needleyemiyorsun.Yinede greed diyebilirsin.Aynı olay herkeste var.

Resmi forumda general bölümünde sabit bir konu var.Oraya bakarsan şöyle yazmış ;

If you're in a raid as one of the below roles here is what you'll receive a roll bonus on:

Tank:
Agility Leather (for druids)
Strength plate with tank stats on it
Trinkets with tank stats
Trinkets with Agility (for druids)

Healer:
Any appropriate caster gear without Hit
Trinkets that trigger on heals or beneficial spells

DPS:
Mostly everything that doesn’t have a tank stat on it
Spirit gear (for elemental shaman, shadow priest, and moonkin)
Trinkets that trigger on damaging spells/melee hits

Yani dediğim gibi, girdiğin rolün işine yarıyorsa alabilirsin, yoksa alamazsın.Dün resto shaman olarak girdim ve agility küpesini needleyemedim.Loot kuralları böyle yani.
  • 0

#3 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 12:04 ÖS

bildiğim kadarıyla günde 1 item alabiliyorsun bu yüzden roll atacağın itemi ii seçmen lazım. Saved olayı yok. bu nedenle de istediğin kadar girebilirsin. sadece pug veya guild run yaparsan saved oluyorsun ama yine de LFR ye girebiliyorsun. spiritli itemi sadece healerlar alamıyor. spirit yarayan elemental shaman moonkin gibi klasslarda aynı itemi alabiliyor. çünkü talentten dolayı spirit kendilerine hit rating veriyor.
  • 0

#4 Cythra

Cythra

Senior Sergeant

• Members
  • 160 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 12:19 ÖS

günde 1 kere felan roll atıldığı yok, LFR sınırsız sayıda yapabiliyosun fakat sadece ilk girdiğinde iteme roll atabiliyosun, istersen 4/4 kes needle herşeyi. Daha sonra alıştırma için girdiğin zaman roll atamıyosun ve bi uyarı çıkıyo, sen bu bossu daha önce kestin ve lootladın o yuzden roll atman yasak. bu kadar basit.
  • 0

#5 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 12:29 ÖS

günde 1 kere felan roll atıldığı yok, LFR sınırsız sayıda yapabiliyosun fakat sadece ilk girdiğinde iteme roll atabiliyosun, istersen 4/4 kes needle herşeyi. Daha sonra alıştırma için girdiğin zaman roll atamıyosun ve bi uyarı çıkıyo, sen bu bossu daha önce kestin ve lootladın o yuzden roll atman yasak. bu kadar basit.

şimdi doğrumu anlamışım bir bakalım.

ben ilk girdim ve bütün bossları kestim. istediğim itemleri needleyebiliyorum ve kazanırsam alabiliyorum.
ancak gün içerisinde 10 defada girsem daha önceden bossları kestiğim için vede önceden kesilen bossuda lootunu aldığımdan dolayı sadece lootlarından faydalananıyorum doğrumu ? ama daha önce bossu kesmişsem fakat lootlamamışsam. o bossun lootunu alabilirim yani.
yanlış anlamış olabilirim.
  • 0

#6 Cythra

Cythra

Senior Sergeant

• Members
  • 160 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 02:18 ÖS

bossu kesip lootlamaman mumkun değil, roll atsanda passlasanda farketmiyo, her hafta 1 boss lootu görebiliyosun. ilk defa kestiğin 4 boss sana loot için roll atma şansı veriyo, kullanıp kullanamaman önemli değil. diğer seferlerde 200 kere kes farketmez loot alamıyosun.

Bunun için ufak bi öneride bulunayim, lfr son güne bırakılırsa loot alma şansınız artıyo çünkü insanlar zaten bossu kesmiş ve roll atamama durumuna glmiş oluyo.
  • 0

#7 Kesenon

Kesenon

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 02:42 ÖS

Arkadaşların da bahsettiği gibi lfr ile raide girdiğin zaman boss yerine loota saveleniyorsun. Benim gibi şanslıysan iki bossta iki item alabilirsin.
  • 0

#8 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 02:49 ÖS

bossu kesip lootlamaman mumkun değil, roll atsanda passlasanda farketmiyo, her hafta 1 boss lootu görebiliyosun. ilk defa kestiğin 4 boss sana loot için roll atma şansı veriyo, kullanıp kullanamaman önemli değil. diğer seferlerde 200 kere kes farketmez loot alamıyosun.

Arkadaşların da bahsettiği gibi lfr ile raide girdiğin zaman boss yerine loota saveleniyorsun. Benim gibi şanslıysan iki bossta iki item alabilirsin.

Dur bakalım iyice kafa karıştı.
  • 0

#9 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 02:58 ÖS

valla bişi anlamadım. bir arakdaş haftada 1 loot görürsün diyor. başka bir arkadaşımız da şanslı isen 2 loot alırsın diyor.

bence bu konuda lfr yapan arkadaşlarımız bilgi ve tecrübelerini detaylı olarak yaplaşabilirlerse, eminiki bir çok lfr yapacak kişi için oldukça faydalı bir bilgi kaynağı ortaya çıkacak ve herkes loot stratejisini bu yönde belirleyecetir.
  • 0

#10 Kesenon

Kesenon

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 03:26 ÖS

Daha açık anlatmak gerekirse 1 bosstan düşen iteme haftada bir kere roll atabiliyorsun. İtemi alsanda alamasanda o boss için o hafta başka loota giremiyorsun. Ben ilk gün iki boss kesmiştim ikisinden de item düşmüştü.
  • 0

#11 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 03:36 ÖS

Biraz daha araştırdım ve şöyle sanırım.

LFR ile raide girdiniz ve bir bossu kestiniz.Düşen itemlerden bir tanesini rolladınız ve kazandınız.Daha sonra LFR ile aynı bossu tekrar kesebiliyorsunuz ama bu kez itemi kazanma şansınız düşüyor.Onunda sebebi, daha önce hiç needlememiş olanlar +100 roll bonusuyla needliyor.

Yani bossu kestiniz ve düşen itemi needlediniz.İlk seferde 100 ün üzerinde rolluyorsunuz.Örneğin normalde 85 rollayacaksanız 185 rolluyorsunuz.Daha sonra bu bossa tekrar geldiğinizde 100 rollasanız bile o bossdan item almamış birisi 1 ve 100 roll bonusuyla 101 rollayarak itemi alabiliyor.

Kısacası her bossdan haftalık bir item olayı var denemez ama olmaması içinde herkesin bossa savelenmiş olması gerekiyor.
  • 0

#12 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 03:49 ÖS

Biraz daha araştırdım ve şöyle sanırım.

LFR ile raide girdiniz ve bir bossu kestiniz.Düşen itemlerden bir tanesini rolladınız ve kazandınız.Daha sonra LFR ile aynı bossu tekrar kesebiliyorsunuz ama bu kez itemi kazanma şansınız düşüyor.Onunda sebebi, daha önce hiç needlememiş olanlar +100 roll bonusuyla needliyor.

Yani bossu kestiniz ve düşen itemi needlediniz.İlk seferde 100 ün üzerinde rolluyorsunuz.Örneğin normalde 85 rollayacaksanız 185 rolluyorsunuz.Daha sonra bu bossa tekrar geldiğinizde 100 rollasanız bile o bossdan item almamış birisi 1 ve 100 roll bonusuyla 101 rollayarak itemi alabiliyor.

Kısacası her bossdan haftalık bir item olayı var denemez ama olmaması içinde herkesin bossa savelenmiş olması gerekiyor.

o zaman ilk etapta tokenları kovalamakda fayda var sanki. ortalıkda need manyağı doluyken tokenları toplamak sanki daha hızlı olacak. çünkü çoğu kişi bu sistem ile her bossun lootuna save lenmiş olacak. ve reset e kadar sadece token düşen bosslara need. diğerlerine greed. tokenları alıncada. resete kadar geed geçtiğin bosslarıda needleyip bekleyecez sanırım.
  • 0

#13 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2011 - 03:57 ÖS

o zaman ilk etapta tokenları kovalamakda fayda var sanki. ortalıkda need manyağı doluyken tokenları toplamak sanki daha hızlı olacak. çünkü çoğu kişi bu sistem ile her bossun lootuna save lenmiş olacak. ve reset e kadar sadece token düşen bosslara need. diğerlerine greed. tokenları alıncada. resete kadar geed geçtiğin bosslarıda needleyip bekleyecez sanırım.

Dün omuzluk tokenini kazandım shamanımla ama tamamen şans işi.O tokeni needleyip diğerlerini greed dersen, tokeni kaybedince herşeyi kaybetmiş oluyorsun.Yani en azından tokeni alamadım ama düşen diğer itemi alayım demek var ya da aynı bossu 10 kez kesip tokeni kazanayım diye dua etmek var.Tabi aynı bossa tekrar tekrar gelmekte ayrı bir şans işi, 2 kez lfr ile raide girdim birisinde 4. diğerinde 2. bossdaydık.
  • 0

#14 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2011 - 11:37 ÖÖ

Loot sistemi hakkında kısaca toparlamak gerekirse bizzat denedim.

ilk girişinizde. boss droplarından size yarayan ne vara needleyin. artık alıp alamamanız sizin şansınıza kalmış.
ancak main specc yaramıyor ama offspec yarıyor diyipde need çekeyim falan aklınızın ucundan geçirmeyin roll sistem o an raidde bulunan main specclere +100 roll bonus vererek rolluyor off specc olarak o itemi alma şansınız oldukça zor.

ilk girişinizde ki bütün boss dropları pass geçseniz dahi kestiğiniz bosslar için loot sistemde saveleniyorsunuz. bu bana oldukça saçma geldi. umarım bu ileride düzelir.

kısacası savelenmeden girdiğiniz ilk LFR de ne varsa needleyin. bunun dışında greed yada pass dahi geçseniz loot için savelenmiş oluyorsunuz.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı