İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dragon Soul ''deathwing'in Sonu'' Türkçe Altyazılı Sinematik

• Please log in to reply
Bu konuya 12 yanıt gönderildi

#1 SeKoMaN

SeKoMaN

First Sergeant

• Members
  • 259 İleti
  • LocationAntalya

Yazma tarihi: 02 Aralık 2011 - 02:16 ÖS

1080p Desteklemektedir, Forumda biraz küçük durdu, linke tıklıyıp veya tam ekrana çevirirseniz altyazıları rahat görebilirsiniz
Çeviri - Altyazı bana aittir, diğer oyun içi sinematikleri ve trailer'leri aynı kalitede altyazılarıyla Youtube Accountumdan izliyebilirsiniz. Youtube üyeliklerinizden desteğinizi esirgemezseniz sevinirim, elimden geldiği kadar konuşmaların anlamını bozmadan orjinaline sadık çeviri koymaya devam edeceğim :)
  • 0

#2 Bozoklum

Bozoklum

Corporal

• Members
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2011 - 03:56 ÖS

idare eder öyle ahım şahım bir video olmamış arthas lk nin etkisinden kurtuldukdan sonraki söylediği cümleler ve babasının elini tutuması onu affetmesi gibi daha dramatik bir video olabilirdi :)
  • 0

#3 Makber

Makber

Scout

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2011 - 05:43 ÖS

cinematic in yaninda altyazi(ceviri) ve paylasim harikulade...tesekkur ederiz
  • 0

#4 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2011 - 07:47 ÖS

aspectler güçlerini verdi daha ne olsun
  • 0

#5 wolcan0

wolcan0

Scout

• Members
  • 124 İleti
  • Locationİzmir,Karşıyaka,Balçova

Yazma tarihi: 03 Aralık 2011 - 12:14 ÖÖ

gitmesinler ya nereye gidiyo onlar
  • 0

#6 Echell

Echell

Zygor Keeper

• Moderators
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2011 - 05:31 ÖS

Vaaay Thrall'da az değilmiş hani! Ufaktan götürmüş malı ne ara zaman bulduysa :)
  • 0

#7 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2011 - 06:41 ÖS

Her ne kadar Alezstrazsa, Deathwinge karşı savaşmış olsada uzun yıllar eş olarak birlikte yaşadıklarının anısını içerenlerden oluşan bir video daha iyi olurdu bence.Yani biraz duygusallık fena olmazdı, zira Arthas babasıyla son kez konuşurken ben daha çok etkilenmiştim.

Bu pakette olmadı, diğer pakette artık.Bu arada merak ediyorum yeni pakette dünyayı kim kurtaracak.Bizim goblinlerin lideri Gallywix fena olmaz aslında, yanına da Mekkatorque aldımı küçüklerin gücü adına panda falan dinlemez diyorum.
  • 0

#8 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2011 - 10:01 ÖS

Her ne kadar Alezstrazsa, Deathwinge karşı savaşmış olsada uzun yıllar eş olarak birlikte yaşadıklarının anısını içerenlerden oluşan bir video daha iyi olurdu bence.Yani biraz duygusallık fena olmazdı, zira Arthas babasıyla son kez konuşurken ben daha çok etkilenmiştim.

Bu pakette olmadı, diğer pakette artık.Bu arada merak ediyorum yeni pakette dünyayı kim kurtaracak.Bizim goblinlerin lideri Gallywix fena olmaz aslında, yanına da Mekkatorque aldımı küçüklerin gücü adına panda falan dinlemez diyorum.

Alexstrazsa ile Deathwing birbirinin eşi değildiki hiç bir zaman

ayrıca video çok acayip garip olmuş yahu
Malygos'u öldürmek için tek başına Alexstrazsa ve biz yetiyorken, Deathwingi öldürebilmek için 4 aspectte güçlerini feda ediyor bu mudur yani

Konu Itachi tarafından 04 Aralık 2011 - 10:01 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2011 - 10:19 ÖS

Alexstrazsa ile Deathwing birbirinin eşi değildiki hiç bir zaman

Küçük ırklar dünyaya gelmeden önce öyleydi.Küçük ırklar dünyaya gelince aralarında çıkan anlaşmazlık büyüdü.Daha sonra Alexstrazsa orclar tarafından kaçırıldı.Deathwing Alexstrazsayı oradan kurtarmaya çalıştı sadece yumurtalar için.Diğer ejderhalar güçsüz olduğu için Deathwinge karşı gelemediler.İblis taşı ortaya çıkınca Rhonin gücü serbest bıraktı ve diğer ejderhalar güçlerine kavuştu.Deathwing ise hepsiyle tek başına savaşamayacağını anlayınca kaçtı ve cataclysm e kadar görünmedi.
  • 0

#10 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 01:20 ÖÖ

Küçük ırklar dünyaya gelmeden önce öyleydi.Küçük ırklar dünyaya gelince aralarında çıkan anlaşmazlık büyüdü.Daha sonra Alexstrazsa orclar tarafından kaçırıldı.Deathwing Alexstrazsayı oradan kurtarmaya çalıştı sadece yumurtalar için.Diğer ejderhalar güçsüz olduğu için Deathwinge karşı gelemediler.İblis taşı ortaya çıkınca Rhonin gücü serbest bıraktı ve diğer ejderhalar güçlerine kavuştu.Deathwing ise hepsiyle tek başına savaşamayacağını anlayınca kaçtı ve cataclysm e kadar görünmedi.

ejderhanın gününü okumuşsun ama biraz yanlış yorumlamışsın

http://www.wowpedia....ial_site,_2007)
bu linkte warcraftın kitaplarına/oyunlarına/expansionlarına layıgöre hazırlanmış zaman çizelgesini görebilirsin

-10000 yılındaki War of the Ancients öncesine kadar Alexstrazsa ve Deathwing birbirlerine en fazla diğer aspectler kadar yakındılar. Ancak o savaş esnasında Deathwing Dragon Soul'u yarattıktan sonra diğer ejderhalara ihanet edince aralarında hiçbir yakınlık kalmadı.
Deathwing yani o zamanki ismiyle Neltharion'un eşi Sinestra iken, Alexstrasza'nın eşleri Tyranastrasz ve Korialstrasz(krasus) idi

Alexstraszanın kaçırılması olayı ise bundan çok uzun yıllar sonra gerçekleşiyor ve o zamana kadar Deathwing soyunu devam ettirmek için çeşitli yollara başvuruyor. En son çare olarak Alexstraszanın yumurtalarına göz dikiyor ancak bunu Alexstrazsa'ya olan sevgisinden değil çaresizliğinden yapıyor.
  • 0

#11 John Coffey

John Coffey

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 35 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2011 - 08:07 ÖS

Ejderha'nın gününde deathwing rhonin'e "bir zamanlar yalnızca ejderhalar vardı her yerdeydiler göklerde özgüce uçardı sonra siz geldiniz ve her şey bozuldu bütün ölümlü ırklar yer yüzünden silinecek ve ejderhalar tekrar göklere hakim olacak" gibi bir cümle kuruyordu. ayrıca kitaba göre aspectlerin en güçlüsüydü. amacı Alexstrazsa ya da diğer aspectler değildi yani sadece bizleri yok etmek istiyordu. Bunlara ek olarak ejdarha'nın gününde deathwing'i durdurmak için yine aspectler toplanıp savaşmışlardı deathwing'e karşı savaşanlar arasında malygos da vardı. Alexstrazsa'ya olan aşkından ötürü onu kurtarmak amacıyla hepsiyle tek tek konuşup bir araya toplayan da Korialstrasz'dı. Yanlış hatırlamıyorsam emerald dream'e geçip ysera'ya ulaşmak için çok güçlü bir iksir içip hayatını tehlikeye attı. O zaman bile aspectlerin konuşmalarına bakılırsa birbirlerine karşı içten bir bağlılık yoktu. Nozdormu etliye sütlüye karışmadan tek başına takılıyordu malygos mağarasında delirmiş vaziyetteydi.

Bu patch de beni tek üzen ilk savaşta bu kadar emek vermiş çaba harcamış Korialstrasz'ın hiç ön planda yer almaması oldu. Deathwing'in yenilmesinde Thrall'dan daha fazla emeği vardır Korialstrasz'ın.

Konu John Coffey tarafından 07 Aralık 2011 - 08:17 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#12 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 11 Aralık 2011 - 06:28 ÖS

John Coffey'e katılıyorum bende. Kitaba göre ejderhaların toparlanmasını sağlayan ve kitapta geniş yer bulan karakterin DW'ye karşı bu kadar geri planda kalması garip olmuş. Thrall doğmamışken Korialtrasz düzen ve beraberlik için savaşıyordu. En azından bir işin ucundan da kori abi tutabilirdi. Yani kitaptaki önemi pekişirdi.

O değilde Ejderhaların zamanı bitti ölümlülerin zamanı başladı anladık güzel hoş. Benim merak ettiğim şu yeni LK abimizin ne zaman ve ne şekilde gündeme geleceği. Ben bu bolvar abinin bize DW fightında yardımı falan dokunur diye tahmin ediyordum. Malum ejderha ateşiyle kutsanmış oldu. Ejderhaların güçlerini kaybetmesi takipçileri çok şaşırtmıştır bence.

Tahminimce yeni pakette scourge tekrar gündeme gelir. Yani elimizde bir BL vardı bi de scourge. :P BL bu DW fightında gündeme geldiğine göre henüz sonu olmayan scourge aktif olur heralde :D (Ne zaman tahmin yapsam blizz beni ters köşe yapar :) )
  • 0

#13 orcunde4rvis

orcunde4rvis

Scout

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2012 - 08:10 ÖS

eline saglik
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı