İçeriğe git


Resim
- - - - -

Ultraxion Taktik ?


 • Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 Bozoklum

Bozoklum

  Corporal

 • Members
 • 279 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2011 - 08:46 ÖS

arkadaslar ultraxion boss hakkında biraz taktiğe ihtiyacım var youtube dekiler ptr oldugu ıcın sadece dps yapıyorlar gözlemlediğim kadarıyla basit olarak ne yapacagımı anlatırsanız sevınırım bılen bırısı varsa. dps ım bu arada melee
 • 0

#2 Bozoklum

Bozoklum

  Corporal

 • Members
 • 279 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2011 - 09:21 ÖS

suan devam ediyoruz 3. wipe ı yedik suan sadece ortadaki buttona basarak 33m yi gördük fight sürekli böylemi ? yardım edebılecek varsa sevınırım kesmiş olan raidciler :)
 • 0

#3 Silvernight

Silvernight

  Moderatör

 • Moderators
 • 674 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 09:26 ÖÖ

yok normalde de sadece dps yapıyorusun =). Boss hour of twilight yaptıgında 3-1 saniye kala Heroic Call'a basıcaksın. Sana fading light debuffı attıgında, bitmesine 1-3 sn kala Heroic call'a basıcaksın. sıksık dmg taken reduce skillerini kullan. ve yapabildiğin kadar iy idps yap bu kadar.
 • 0

Resmi ekleyen


#4 Ywizzle

Ywizzle

  First Sergeant

 • Members
 • 286 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 10:33 ÖÖ

Ejderhalar healerlara buff veriyor.Dün denedik bu bossu biraz ama pek ilerleyemedik, ejderhaların buffu nasıl alınıyor ? Bütün fight aynı platformda mı geçiyor, ejderhaların olduğu yere gitmiyor muyuz hiç ?
 • 0

#5 alagoz81

alagoz81

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 651 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 12:30 ÖS

Biz 25 man kestik. hem 10 mani anlatayım hem de 25 in sadece farkını söyleyeyim.

2 tank 3 heal 5 dps yapılıyor. boss 10 mande tank ve 1 dps debuff atıyor. bu debuff atıldığında tankın ve o dpsnin 5 ile 10 saniyelik süresi var.yani debuff devamlı 10 saniye değil bazen 5 saniye de sürebiliyor bu nedenle 10 saniye sürem var demeyin yoksa ölebilirsiniz. debuffın süresini kontrol edin 5 saniye mi yoksa 10 saniyemi olduğunda. sürenin sonuna 3 saniye kala ekranında devamlı duran bara benzer heroic wille tıklayıp diğer realme portallanacaklar. ve tekrar kendiliğinden bizim olduğumuz twilight realme gelecekler. zamanında heroic wille tıklamadıkları takdirde bizimle aynı yerde kalırsalar instant öleceklerdir. Ayrıca bu debuff bufflarınızın arasında görükecek sakın debuffı bufflarınızın dıiında kalan kısımda aramayınız. bufflarınızın arasını ii kontrol edin. değişmediyse böyleydi.

raid bakımından ise boss uzun bi cast yapacak bu castın sonuna doğru bossu tanklayan tank hariç herkes heroic wille tıklayarak normal realme geçecek ve 4 saniye sonra kendiliğinden herkes twilight realme dönecek. extra bişey yapmanız gerekmiyor. bossun hpsi % 20 ye geldiğinde 2 phrase başlayacak bu phrasete diğerlerinden farklı olarak extradan daha fazla damage yiyilecek. raid cdleri sıralama yapılıp buna göre açılacak.


healerlar bakımından ise 3 tane shard sırayla çıkacak ve bu shardlar belirlenen healerlar tarafından alınıp heale devam edilecek. İlk önce alextrazsanın shardı olan kırmızı shard sol tarafta çıkacak . bu shard kişinin healingini % 100 artıracak. İkinci shard ise yseranın verdiği yeşil shard. Bu shardda raidin sağ tarafında çıkıyor. Bu buffta attığınız heale extra olarak aynı şekilde 1 tane daha atıyor. Son olarak 3. shardı ise kalecgos veriyor bu da mavi renkte olacak. mavi shard size % 75 mana reduce ve % 100 haste veriyor. Bu shardların çıkış zamanı da normal dünyaya gidip twilight tarafa geçtikten 10-15 saniye sonra çıkıyor.


Thrall ise tanklara yardım ediyor. tanklar raid chate baktığında thralın yelini gördüğünde bileceklerki tüm cdlerinin süresi % 50 daha az olmuş. Kısacası thrallda tankların cdlerinin süresini % 50 azaltıyor.

Boss ne kadar heal fightı olarak görüksede aslında boss dps ve ölmeme üzerine kurulu bir fight. Boss 10 mande 300000 damage raide vuruyor ve her bir kişinin ölümünden dolayı raidin alacağı damage artıyor. 2 phrase kadar ölen olsada heal yapılıyor ama 2 phrase geçtiğinde alınan damageler artacağından wipe olma ihtimali daha yüksek, bu nedenle kimsenin ölmemesi lazım..

healerların belli bir kısmı raid heal yaparken kalan kısım 2 phrase kadar bossa dps yapmaları avantaj olacak. 2 phrasete ise mavi shardı alan healer hem aoe heal yapabilir hem de bossa dps yapabilir. 2 . phrase girerken dpsniz yetmiyorsa healerlarınızda arada bossa dot veya diğer skillerini vurup dps yapabilirler. Bu bossta healingten çok dpsnizin yüksek olması ve ölmemeniz gerekiyor.

25 man de ise tüm raid heroic wille tıklayıp normal realme geçerken tankla birlikte 1 veya 2 dps daha dışarda kalıp cd açıp ölmemeye çalışacak. bu kişininde hpsinin 150k üstü olması lazım. mage ıceblock yapabilir, feral druid cdleri açabilir, shadow priest dispersiona girebilir , rogue cd kullanabilir. Ayrıca 25 mande alextrazsa ysera ve kalecgosun bufflarından 2 şer tane shard gelecek. bunları alacak healerlar bu sharda yaklaştığında kesinlikle click spam yapmasın yoksa 2 shardı da alırki diğer healer alamaz bu da sorun olur. bu nedenle alacak olan healerlar sharda sadece 1 kere click yapsınlar yoksa buff ı diğer healer alamaz. Boss 10 mande tankla bir dpsye debuff atarken burda daha fazla kişiye atıyor .

ekranınızda heroic will skili görükmüyorsa şu macro yu yazın ve kullanın :

/click ExtraActionButton1

yazıldığı şekilde bitişik yazın. ayrıca bu macroyu detwingte yseranın dream skilini kullanacağınız zamanda kullanacaksınız. aklıma şimdilik bunlar geldi, zaten kolay bir boss.


ejderlarhaların buffını almak için arkanı döndüğünde ejderhalara bakarken sağında alextrazsanın kırmızı shardı ilk önce çıkacak. sonra yine aynı hizada ama bu seferde sol tarafta yseranın yeşil shardı çıkacak. 3. olarak da kırmızı ve yeşilin hizasında ve orta olacak yerde mavi çıkacak . biraz dikkat edersen rahatlıkla görebilirsin.

Konu alagoz81 tarafından 05 Aralık 2011 - 12:40 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#6 guardian99

guardian99

  First Sergeant

 • Members
 • 432 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 12:30 ÖS

O ejderhalar belirli aralıklarla kristal bırakıyolar alana.. Healer o kristali alacak buff için. Bossun 2 abilitysi var. Fading Light ve Hour of Twilight. Dps için bi numarası yok bu abilitylerin. Yani sadece Hour of Twilight'ı atmasına 1 sn kala ve Fading Light debuffı nın bitmesine 1 sn kala ekstra butonu kullanıp abanacak dps'e. Hareket etmesine gerek yok. 1 sn gibi bir kural yok isterseniz 4 sn kala basarsınız o butona ama bu seferde dps kaybı yaşanır. Lag mag durumlarını düşünüp son ana kadar da beklemeyin ama.

Fading Light'tan kısaca bahsedersek; Ability'i kullandığı anda bossu tanklayan tanka ve rastgele bir playera atıyor bu debuffı. Hour of Twilight'ta ise bir tank hariç herkes zone değiştirmeli. Tanklar üzerlerinde adını şu an hatırlayamadığım buff sayesinde rahat rahat defensive cooldown kullanabiliyorlar. Dps'lerin ortalama 25k'ya çıktığı durumda sorun olmadan kesebilirsiniz.

Blood Lust için bence en uygun zaman fightın başlangıcı. Hour of Twilight ve Fading Light abilitylerini kullanmadığı bir zamanda BL ile hatırı sayılır oranda azalıyor bossun hp'si. Ama tabiki farklı taktikler de denenebilir.

Son olarak sanırım fightın sonuna doğru tüm raid bir buff alacak. Bu buffla normalde sizin öleceğiniz bir durumda hp'nizi instant doldurup üzerinizden silinir.

Not: Alagöz daha ayrıntılı anlatmış ben yazana kadar :)

Konu guardian99 tarafından 05 Aralık 2011 - 12:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#7 alagoz81

alagoz81

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 651 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 12:48 ÖS

başta bl verilmesi hata olur. çünkü ilk fazda bossun yaptığı birşey yok ve blniz boşa gidebilir. p2 ye geçtiğinizde boss cast yapmasını bekleyin. sonra normal realme girip çıktığınızda hero veya bl verin. çünkü asıl dps gereken kısım 2. phrase ve gerekirse boşluklarda healerlarınızda dps yaparsa boss çok rahat iner. raid cdleri ve kişisel cdler p2 ye göre ayarlanmalı.

25 mande ise 3 healer raide heal yapsın. alextrazsanın shardları geldiğinde shard almayan 4 healer bossa dps yapsın diğer 2 healer raid tutsun. böylelikle enrage sorunu da olmaz ve boss rahat iner.

Konu alagoz81 tarafından 05 Aralık 2011 - 12:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#8 guardian99

guardian99

  First Sergeant

 • Members
 • 432 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 01:44 ÖS

Kendi fikrim olduğunu belirttiğim bir durum. Biz BL'yi başta verip kestik. HoT veya FL ile uğraşmadan dps'e yoğunlaştık.
 • 0

#9 alagoz81

alagoz81

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 651 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 01:59 ÖS

fikrine bişey demedim, saygı duyorum. herkes kendi raid grubuna göre cdlerin zamanını değişebilir. sadece ölenler olabileceği ve dps düşük kalabileceği durumlar nedeniyle p2 ye bl ve cdlerin ayarlanması ve gerekiyorsa healerlarında dps yapması daha ii olur diye dedim.:)

Konu alagoz81 tarafından 05 Aralık 2011 - 02:00 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#10 FemmeFatale

FemmeFatale

  Üye

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 20 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 07:54 ÖS

http://www.wow-turk....-hybrid-talent/ burdaki olay taktiğinize yardımcı olabilir 2 healer ve 3 healer olarak ayarlayabilirsiniz healerlarınızın yeteneğine göre...debuff ve debuff zamanı kontrol, heroic will kullanma,heal buff stone kontrol, aoe heal, düzgün tauntlar ve tabi ki max dps ultraxion bossu bukadar...
 • 0

#11 Bozoklum

Bozoklum

  Corporal

 • Members
 • 279 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2011 - 10:15 ÖS

arkadaşlar hiç kasmaya gerek yok bossa girince skill barın ustunde bi tuş var losttaki tuş gibi boss skill cast etmeye basladıgında son 2-3 saniye kala tuşa basınız ve bazen üzerinize 8 saniye süren bi buff atıyor bu buffun bitmesine 2 saniye felan kala tuşa basın biz kestik dün tuşa bas ve dps :)
 • 0

#12 guardian99

guardian99

  First Sergeant

 • Members
 • 432 İleti

Yazma tarihi: 06 Aralık 2011 - 10:24 ÖÖ

Biz bilmiyorduk o tuşu sağolasın. Balına kestik biz.
Bir konu açıyorsun boss ile ilgili. Nasıl kesebiliriz diye. İnsanlar sana yardımcı olmak için birşeyler yazıyorlar. Sen teşekkür etmek yerine "hiç kasmayın.. bıdı bıdı yapınca kesiliyor" diyorsun. Aferin.
 • 0

#13 DARKPASSAGE

DARKPASSAGE

  Üye

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 48 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2011 - 03:11 ÖÖ

losttaki tuş gibi demek http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif :) :)
 • 0

#14 cem3203

cem3203

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 792 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2011 - 07:37 ÖÖ

Bu boss bugün LFR 'ye geliyor bakalım şu tuşa.
 • 0

#15 Runee

Runee

  Scout

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 36 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2012 - 11:48 ÖS

Bu debuff atıo bize okey bu debuffın biticegini dbm gosterio mu beb goremedim surekli öldüm sıkıntı oldu beni aydınlatacak birisi olursa cok sevinirim bide kafam guzel pek anlamadım :P Bıraktık sıctım yani anlıcagınız :)

Konu Runee tarafından 03 Mart 2012 - 11:51 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#16 Makber

Makber

  Scout

 • Members
 • 62 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2012 - 11:23 ÖS

dbm fading light icin uyari veriyor, suresini gosteriyor... guncel surumu kurarak deneyin
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı