İçeriğe git

Resim
- - - - -

Swtor Bölümü Istiyoruz

• Please log in to reply
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 03:29 ÖS

Selamlar,

SWTOR için forumda bir bölüm açarsanız questler vb. şeyler hakkında yardımlaşabiliriz. Biz dün 2 eski wowcu ve ben başladık oyuna oyunla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim.
Oyunun offical çıkış tarihi yarın.

Yardım alabileceğiniz site http://www.torhead.com/

Hepinize iyi oyunlar.
  • 0
Resmi ekleyen

#2 ansaneri

ansaneri

Corporal

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 03:34 ÖS

Selamlar,

SWTOR için forumda bir bölüm açarsanız questler vb. şeyler hakkında yardımlaşabiliriz. Biz dün 2 eski wowcu ve ben başladık oyuna oyunla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim.
Oyunun offical çıkış tarihi yarın.

Yardım alabileceğiniz site http://www.torhead.com/

Hepinize iyi oyunlar.

oyun wow a benziyormu? gerek quest yapma açısından gerek dungeon pvp falan. oyunun oynanabilirliği ne seviyede? tank dps heal ayrımı tam olarak nasıl? grafikler hoşuna gittimi? min. sistem gereksinimi nedir? (sitede yazanı değil senin izlenimini merak ediyorum )
son olarak ta wow u bırakmaya değermi ? :)
  • 0

#3 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 03:42 ÖS

http://www.wow-turk....e-old-republic/

Bu yetmedi herhalde. Gerçi yeteceğini bende düşünmüyorum.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#4 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 04:03 ÖS

Şimdi oyunun WOW'dan farklı olan noktalarını söyleyeyim.

* Wow'da hikaye bizim dışımızda oluyor yani Thrall Jeina ARhat takılıyor bizde dışardan maşa oluyoruz olaylara. SWTOR'da biz hikayenin bir parçayız.
* Questlerde biizim cevap verebileceğimiz bir çok seçenek çıkıyor.

Örneğin "Çoccuğumu kaçırdılar" diyor kadın. Yardım et - Para karşılığı yardım et - Kadını tersle gibi seçenekler çıkıyor.
Seçeneğiniz questin gidişatını değiştirdiği gibi sizin karanlık tarafa mı yoksa ışığın tarafına mı meğilli olduğunuza karar veriliyor.

Kadının çocuğunu kurtardım kadına götürdüm diyelim. Yine 3 seçenek

"Çok teşekkürler jedi ama sana verecek param yok çok fakirim" diyor kadın

Seçenekler: Önemli değil siz mutlu olun yeter - Çocuğu geri al köle pazarına götür sat - Çocuğu öldür

Çocuğu öldürürseniz 100 Dark side puanı, önemli değil derseniz 100 Light side puanı alıyorsuuz.

* Oyunun tüm kontrolleri wow ile aynı, ama ekstra addona ihtiyaç duyulmuyor.
* Lootlama olayını yardımcı droid robotunuz hallediyor. Siz uğraşmıyorsunuz.
* Herb mine farmlama olaynı yine yardımcı robotunuz yapıyor, hatta satılacak itemleri gidip sizin adınıza vendora satıp geliyor.
* Bir diğer güzel özelliği mesela healer veya tank oynamayı seçtiniz. Wow'da healerken 1v1 pvp yapamazsınız SWTOR'Da durum öyle değil healerlarda baya baya dövüşebiliyor.
  • 0
Resmi ekleyen

#5 ansaneri

ansaneri

Corporal

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 04:47 ÖS

msj kutuna bakarmısın :)
  • 0

#6 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 05:16 ÖS

Betaya ben de katildim, fena oyun degil. Bekledigimden daha iyi acikcasi.
Fakat o uzun diyaloglarla online oyun havasini nasil yakalariz onu bilmiyorum.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#7 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 06:08 ÖS

http://www.wow-turk....e-old-republic/ bu bölümün yeteceğini düşünüyorum. Sonuçta ne olursa olsun forum hala wow forumu. İster swtor olsun ister diablo III isterse başka bir oyun farketmez. Her halikarda "diğer oyunlar" bölümünde olmasını düşünüyorum.

Hali hazırdaki bölümün neden yetmediğini söyleyin. Bize öyle gerekçeler sunun ki "burası wow forumu" cevabını veremeyeceğimiz, bizi tatmin eden şeyler olsun. Aksi halde hali hazırdaki bölüm yeterlidir.
  • 0

Resmi ekleyen

#8 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 06:11 ÖS

Heveslendim şimdi ya. :)
Berbat bir oyun olsa bile sağlam bir Star Wars fanı olarak mutlaka alıp denerdim ki oyun izlenimlere göre sağlam görünüyor. WoW'la 12 ay sözleşme de yapmış bulundum. Kafam karıştı şimdi. :)
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#9 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 09:13 ÖS

wow olmasa swtor'un bu kadar ilgi çekmeyeceğinden kıllanıyorum. Sanki swtor wowu bırakmak için bir bahane olmuş da, insanlar bağımlılıklarını ona yönlendiriyormuş gibime geliyor. Ama yine de episode'un söyledikleri ilgimi çekti. Oldum olası sevmişimdir o tarz oyunları. Ama yine de birbirinden çok farklı mmporglara benziyor. Swtor ve Wowu karşılaştırmak "Age of Empires mı daha iyi, Red Alert mı?" diye sormak gibi birşey.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#10 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2011 - 09:32 ÖS

Heveslendim şimdi ya. :)
Berbat bir oyun olsa bile sağlam bir Star Wars fanı olarak mutlaka alıp denerdim ki oyun izlenimlere göre sağlam görünüyor. WoW'la 12 ay sözleşme de yapmış bulundum. Kafam karıştı şimdi. :)

Ayni olay bende de var. Hangi oyuna para yetistirecegimi sasirdim.

Konu Philetairos tarafından 19 Aralık 2011 - 09:33 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#11 Terelelli

Terelelli

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 10:10 ÖÖ

Gleominas haklı. Burası ne olursa olsun World of Warcraft forumu. Wow kan kaybediyor olabilir, swtor yeni bir dalga/heyecan olabilir ama "Diğer oyunlar" kısmında kalması iyidir. Ha site'nin yetkilisi/yetkilileri "hazır The Old Republic çıkmışken, onu da katalım buraya" derlerse o ayrı.
  • 0

#12 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 06:11 ÖS

Zamanında bu forumdaki SW:TOR bölümünün yanı sıra bir de SWTOR.GEN.TR forumunu açmıştık sizlere WOW-Turk olarak ama hiç ilgilenmediniz, biz de kapattık haliyle.
  • 0

#13 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 07:01 ÖS

Zamanında bu forumdaki SW:TOR bölümünün yanı sıra bir de SWTOR.GEN.TR forumunu açmıştık sizlere WOW-Turk olarak ama hiç ilgilenmediniz, biz de kapattık haliyle.

O konuya hiç girmiyorum bile http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

Resmi ekleyen

#14 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 07:30 ÖS

O konuya hiç girmiyorum bile http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif

Sen girme zaten, sen de o ilgilenmeyenler arasındaydın çünkü. :)
  • 0

#15 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 07:36 ÖS

ahanda kimleri görüyore
  • 0

#16 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 09:01 ÖS

Ben hala ilgilenmiyorum ki http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

Resmi ekleyen

#17 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2011 - 09:15 ÖS

Arkadaşlar ciddi anlamda oyuna başlamayı düşünen çok kişi var. Benim gibi Wow ile Annual Pass yapmış olanlar dahi oyuna başlamaya baya baya niyetli,başlayan arkadaşlar da var.

Bunun için oyun hakkında biraz daha fazla bilgi verebilirseniz sevinirim. Rift ilk çıktığında bu oyun 1 ay sonra patlar demiştim aforoz etmeye çalışmıştı başlayan arkadaşlar. Bunu kimsenin moralini bozmak için değil kendi şahsi tecrübelerime dayanarak söylemiştim.

Ama Swtor için aynı şeyi söyleyemeyeceğim Wow'la kıyaslamak ne kadar doğru bilemiyorum ama Wow'un karşısına dikilen en sağlam rakip olduğu su götürmez bir gerçek bence.

Bu yüzden başlayan arkadaşlar mini rehber niteliğinde bizleri aydınlatırlarsa bizde ona göre aranıza vakit kaybetmeden katılabiliriz. @episode biraz bilgi paylaşmış teşekkürler bu arada. =)
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#18 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 21 Aralık 2011 - 04:53 ÖÖ

ahanda kimleri görüyore

Uzun süreli tatilim bitmiştir efenim.
  • 0

#19 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2011 - 09:55 ÖÖ

Arkadaşlar ciddi anlamda oyuna başlamayı düşünen çok kişi var. Benim gibi Wow ile Annual Pass yapmış olanlar dahi oyuna başlamaya baya baya niyetli,başlayan arkadaşlar da var.

Bunun için oyun hakkında biraz daha fazla bilgi verebilirseniz sevinirim. Rift ilk çıktığında bu oyun 1 ay sonra patlar demiştim aforoz etmeye çalışmıştı başlayan arkadaşlar. Bunu kimsenin moralini bozmak için değil kendi şahsi tecrübelerime dayanarak söylemiştim.

Ama Swtor için aynı şeyi söyleyemeyeceğim Wow'la kıyaslamak ne kadar doğru bilemiyorum ama Wow'un karşısına dikilen en sağlam rakip olduğu su götürmez bir gerçek bence.

Bu yüzden başlayan arkadaşlar mini rehber niteliğinde bizleri aydınlatırlarsa bizde ona göre aranıza vakit kaybetmeden katılabiliriz. @episode biraz bilgi paylaşmış teşekkürler bu arada. =)

Başlamak için geç kalınmış durumda tahminimce, uzun zaman önce Marv'ın dediği gibi bir yer açılmıştı; ancak biraz takipsizlikten biraz ilgisizlkten kayboldu gitti. Şimdi neden geç kalınmış durumda, benim bildiğim 3 tane site var şu an, bir tanesi tırt, işe yaramaz, bir tanesi çok sağlam adım atıyor, >Kasım ayı içerisinde kurulmuş, diğeri ise şu an itibariyle hem üye hem içerik açısından en kalabalık yer. Belki ufak tefek birkaç yer daha vardır ancak saymıyorum onları. Şimdi onlardan sonra 4. bir forum/site vb. olarak yayın hayatına girilmek isteniyorsa diğer üçünde olmayan birşeyler de yer almalı ki fark olsun. Hani geç kalınmıştan kastım bu, bir yıl sonra da açılabilir forum, ancak yayına ilk başlayanın şansı her zaman daha yüksektir. Gidin o sitelere bir bakın.
  • 0

#20 vignon

vignon

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 21 Aralık 2011 - 07:25 ÖS

Hiçbir youn Wow'a rakip olamaz :) zaten bu tür oyunları sevenler Swtor herkes'e hitap eden bir oyun olmadığı söylenmiş. bende screenshot ve videolarını izledim beğenmedim :/ ve şimdi bu kadar övüyorsunuz Diablo 3 gelince ne olcak acba. bi düşünün.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı