İçeriğe git

Resim
- - - - -

Rp Yapmak Istiyorum

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 07:20 ÖS

arkadaşlar ben yeni pvp sistemini beğenmediğimden ama wow'u oyun olarak sevdiğimden rp'ye dalmak istiyorum. hiç bir bilgim yok(2 gündür forumdaki sabitleri okuyorum gerçi ama hepside uzak şeyler şimdilik, ancak rp de zaman geçirerek öğrenebilirim).

hangi ally guildleri yeni oyuncu alımları yapıyor? hangi serverda karakter açmalıyım (argent down gibi sanki ama)? sormadan danışmadan giriş yapmayım dedim.

birde kafama birşey takıldı(aslında çok şey takıldıda). bu rehberlerde bi yazıda denmiş ki 'eğer adam körse ona öyle davranmak zorundasın' iyide ben bu adamın kör olup olmadığını nerden anlayacağım ki. herkese mousela zoom mu yapmam gerekiyor(sanki kör mod varda oyunda). diyelim ki saçının üstü kel bi adam goldshireda ki çitlere çarpa çarpa gidiyor. aha kör bi amca dediiiim. iyilik yapıp ben bu amcayı karşıdan karşıya geçiriyim kördür sevap kazanırım dedim ve amcanın yanına gittim;

-iyi günler amcacım, karşıya geçmenize yardımcı olma şerefine nail olabilirmiyim. gözlerinizi çok çetin bir savaşta kaybetmiş olmalısınız. ve hayatta kalabildiğinize görede usta bir savaşcı olmalısınız. benim dedem de büyük savaşta gözünün 1'ni drain soul'da kaybetmiş neyseki zamanında reflekt edip az hasarla kurtarmış kendisini.
belki tanırsınız ismi Mahmut Amasyalı'ydı dedemin.
-höööööst Allah'ın trollü seni senin klan liderin kim haa? ben kör değilim 1. ben amca değilim 2. ben savaşcı değilim 3. hiç savaşa katılmadım 4. anladın mı? trooooooooooooooooooooool
ben şoklarda!!!!! Meğerse adamın saçı ırsi olarak 30 yaşında dökülmüş bir fırıncıymış. Hemde kör değil mouse acemisiymiş...

iyide ben her adamı nerden bileceğim ki kim olduğunu. alnında yazmıyor. guild sitesini mi açıp okuyacağım? yoksa her önüme gelenle ingilizceyi yeni öğrenen adamlar gibi 'what is your name?' den başlayaraktan muhabbetmi edeceğim. hadi ettim ben nasıl aklımda tutacağım hangi adam neyciydi ne değilciydi? atıyorum ben bir adamla 5 sefer karşılaştım. her karşılaşmada da onunla konuştuğumu unuttum diyelim. iyide her seferinde de adama nereli olduğunu sorduğumda görgüsüzlük olarak algılanmaz mı?

bir konuda da Nem/Falven arkadaşımız 99 tane madde sıralamış. şimdi o maddelerin hepsini doldurmak zorundamıyız. esra erol'da bile o kadar madde yoktur. hadi dedik doldurduk. diyorki en sevdiğin özelliğin. hadi salladık bişeyler. iyide bana oyunda birisi sorsa 'senin en sevdiğin özelliğin nedir?' diye, bende yazdığımdan başka birşey sallasam. 2gün önce öyleydin bugün böyle dese. ben yine şoklarda!!!!!

yada birisi benim yanıma gelse;
-Merhaba genç Amasyalı
hönk!!!! genç olduğumu nerden biliyor? amasyalı olduğumu nerden biliyor? adam meta-gaming in kralını yaptı diyorum.
-Beni tanımıyorsun değil mi? ben dedenin silah arkadaşı Hüsamettin Yalovalı senin bir Amasyalı soyundan geldiğini gözlerinden anladım. aynı onun gibi bakıyorsun. bu gözleri, bu gözlerin bakışlarını nerde olsa tanırım. Hehehe evlat eski toprağım ben, bakma öyle. Mahmut nerelerde onuda bir göreyim yahu iki laflarız.
-Sizlere ömür efendim bu baharda kaybettik. Hava değişimini atlatamadı. Maalum yaşlılık işte.
-Tühhh yauw çok üzüldüm bak şimdi. Hem iyi bir savaşçı, hem iyi bir dost, hemde.... hemde....
-Noldu efendim hemde ne ?
-Senin adın neydi evlat?
-Muhittin efendim. Muhuttin Amasyalı.
-Bak Muhutttinciğim savaş zor ve çetindi. Onu öldürecek olan drain soul a reflekt i açtı ama onu asıl ben kurtardım. Savaş büyücüsü son vuruş için hazırladığı gölge topunu atamadan öldürdüm onu.
-Aaa! Bu çok onurlu bir davranış. Size çok teşekkür ederim sayın Yalovalı.
-Evlat teşekkkürün çok hoş ancak ben dedenin senden yıllar önce verdiği sözü yerine getirmeni isteyeceğim.
-Tabiki size nasıl yardımcı olabilirim sayın Yalovalı.
-Atımı ve yolluğumuda hırsızlar gasp etti. Senden yeni bir at ve yolluk için 100 gold isteyeceğim.
hönk!!!! ben şoklarda. iyi de geçmişimde dedemi çok sevdiğim, sözünün ve borcunun eri bir adam olduğum yazıyor. Adam bildiğin RP'nin kuralları içerisinde minareye kılıf hazırlayıp beni sömürmeye gelmiş. 'Aman Allah'ım ya napacağım ben şimdi?' Alt+F4 mü? yoksa, 'hadi len ordan senin domuz herif' senin gibileri çok gördüm ben' mi? İyide herşey kurallar içerisinde ki... Adam savaşı biliyor, drain soul'u biliyor, soyumu biliyor, dedemin adını biliyor. Ya adamın oyununa düşeceğim yada karakterime ters düşeceğim.

Bu tür durumlarda karaktere ters düşmek ne kadar doğru olur. yanıtlarsanız sevinirim. bilgisizliğimi bu konudaki cahilliğime verin.

Konu silentbullet tarafından 29 Aralık 2011 - 07:24 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• -1

#2 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 07:44 ÖS

Normalde dışarı çıktığında her gördüğünü tanıyor musun? Yada tanışma ihtiyacı duyuyor musun? RP serverlarda insanlar gerçekte ki gibi her gördüğüyle tanışmaya çalışmıyor ama bu hiç karşılaşmayacaksın demek olmuyor, ayrıca RP yaparken gerçek hayatta ki gibi düşünmelisin. Normalde de bi zaman tanışmış olduğun kişilerin isimlerini unutabiliyorsan RP'de de unutabilirsin hatta unutmuş taklidi bile yapabilirsin. O kendini hatırlatmaya çalışacaktır. Diğer serverlarda nasıl ki raidler düzenleniyorsa RP guildlerinde de RP günleri düzenlenmekte lore a uygun bir şekilde yazılan senaryolarda karakterinle o senaryonun bir parçası olabilirsin.
  • 1

#3 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 07:45 ÖS

birde kafama birşey takıldı(aslında çok şey takıldıda). bu rehberlerde bi yazıda denmiş ki 'eğer adam körse ona öyle davranmak zorundasın' iyide ben bu adamın kör olup olmadığını nerden anlayacağım ki. herkese mousela zoom mu yapmam gerekiyor(sanki kör mod varda oyunda).

Karakterler için kısa, tanıtıcı, özelliklerini aktarıcı hikayeler yazılır ya da önemli bilgileri için kısa notlarla oyunda bazı addonlarla bilgi eklenir. En sık kullanılan addonlar TRP2 ve MRP'dir. Bu addonlar karakterlerin özelliklerini (aklına ne gelirse) anlatır.

Ancak oyunda bir karakterin gözü mü kör, kolu mu kırık, bacağımı sakat veya başka bişey mi var göremezsin. Grafiksel anlamda oyunda böyle bir destekleyici yazılım yok. Yani karşındaki insanlar hakkında ne öğreneceksen kendisi hakkında yazdığı yazıları okuyarak öğreneceksin.

guild sitesini mi açıp okuyacağım? yoksa her önüme gelenle ingilizceyi yeni öğrenen adamlar gibi 'what is your name?' den başlayaraktan muhabbetmi edeceğim.

Guildler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan tabii ki öncelikli olarak sitelerine göz gezdireceksin. Ancak karakter bilgileri için de realmin kendi sitesinde sayfalar oluşturuyor insanlar, dilersen onları da okuyabilirsin. Ama o kadar gerekli değil. Tanışarak da öğrenebilirsin.
Bahsettiğimiz addonlarda kişilerle arkadaşlık kurduktan sonra onlar hakkında, onların karakter bilgileri hakkında notlar alabilirsin. Bu sayede onun hakkında hangi bilgilere sahip olduğunu takip edebilirsin.

bir konuda da Nem/Falven arkadaşımız 99 tane madde sıralamış. şimdi o maddelerin hepsini doldurmak zorundamıyız. esra erol'da bile o kadar madde yoktur. hadi dedik doldurduk. diyorki en sevdiğin özelliğin. hadi salladık bişeyler. iyide bana oyunda birisi sorsa 'senin en sevdiğin özelliğin nedir?' diye, bende yazdığımdan başka birşey sallasam. 2gün önce öyleydin bugün böyle dese. ben yine şoklarda!!!!!

O hazırlanmış olan 99 soru karakterinle ilgili her türlü bilgiye sahip olman ve karakterini önce kendinin tanıyabilmesi için hazırlanmıştır. Hepsini cevaplamak zorunda olmadığın gibi, davranışların, fikirlerin, hobilerin ya da nefret ettiğin şeyler zamanla değişebilir. Bu yüzden yazdığın bilgiden farklı bir bilgi sunman seni adamın karşısında farklı bir konuma koymaz. Belki fikirlerini değiştirecek birşeyler yaşamışsındır, in char (karakterdeyken) olarak.

Ek olarak son aktardığın dialoga gelelim; bu tür durumlarda meta-gaming olduğu için OOC adını verdiğimiz 'karakter harici mod'a geçebilirsin ve yazılarının başına ve sonuna iki parantez "((...))" ekleyerek OOC konuşmaya girebilirsin. Burada (("Ben seni IC(in character) olarak tanımıyorum.")) diyip olayı kapatacaksın. Ayrıca bu tür acemi RP'ciler oyun içerisinde mutlaka olur. Meta-gaming en çok yapılan şeydir. OOC uyarılar normaldir. Önemli olan abartmadan kısa notlar şeklinde uyarılar yapmaktır.

Role Play olayı bağlı olduğun realmde kayıtsız şartsız o karakteri yansıtacaksın demek değildir. İstediğin zaman karakterine bürünürsün, istemediğinde de dilediğin gibi takılabilirsin. RP realmler konusunda hala pek çok şey yanlış biliniyor anlaşılan. Bu konuyla ilgili de bir Guide hazırlamak lazım. İlgili arkadaşlara duyurulur. :)

RP olaylarına katılmak istiyorsan, Blinnes Brotherhood guildi idealdir. Temel gerekli herşeyi abartısız 1-2 haftada bir kaç RP ile öğrenebilirsin. Şimdilik tavsiyem; Argent Dawn realminde bir karakter açıp sadece gezinmen olacaktır. Muhabbet etmek zorunda değilsin, aynı şekilde karaktere bürünmene de gerek yok. Ortamı görmen açısından iyi birşey olur.

Kolay gelsin.

Konu Nem. tarafından 29 Aralık 2011 - 07:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 10:00 ÖS

Argent dawn ally aç Caelan Trooga Honorwing Beatrise Leonthar /w at guildin kapıya gelsin biz burada rp yapıyoruz gelirsen oyun içinde daha etkili olarak öğrene bilirsin hatta ilk gelişine ekstra event bile yaparız
  • 0

#5 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 11:05 ÖS

cevaplar için çok teşekkürler. addon önerileri ve guild yardımı içinde ayrıca teşekkürler. uygun bir hikaye, event larda nasıl yer almak istiyorum, hangi pozisyonda olmak istiyorum, bunlar için hangi class açsam sorularını kendi içimde cevaplandırdıktan sonra AD serverında Ally bi char açacam. bu gece yada yarın gece. saolun.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı