İçeriğe git

Resim
- - - - -

Rpg'lerde Iyi Tarafını Yoksa Kötü Tarafını Seçersiniz?

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

Anket: Rpg'lerde Iyi Tarafını Yoksa Kötü Tarafını Seçersiniz? (11 kullanıcı oy kullandı)

Ne tür karakter?

1. Tam bir iyilik meleği olurum. (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

2. İnsanlara iyi niyetli yaklaşıp "elimden geldiğince" yardım ederim (3 oy [27.27%])

Oyların yüzdesi: 27.27%

3. Hakedene iyi haketmeyene kötü davranırım. (2 oy [18.18%])

Oyların yüzdesi: 18.18%

4. Natural, o görevde ne daha uygun gelirse onu seçerim. (1 oy [9.09%])

Oyların yüzdesi: 9.09%

5. Çoğunlukla çıkarlarıma göre hareket ederim. (4 oy [36.36%])

Oyların yüzdesi: 36.36%

6. Kısaca tam bir "badass" yada "villian" olurum. (1 oy [9.09%])

Oyların yüzdesi: 9.09%

7. Diğer.. (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#1 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2012 - 10:37 ÖS

Forumdakilerin RPG oyunlarında hangi tür karakteri seçtiğini merak ediyorum.
Yani, fallout ve NWN'taki gibi karma olsun, mass effect'teki paragon-renegade olsun, infamous ve Red dead redemptiondaki kısaca direk iyi yada kötü, yada witcherdaki "grey"likler olsun.

Şahsen kendi adıma, her ne kadar ara ara "lan acaba kötü bi badass olsam olur" diye düşünsemde, kendimi hep "natural good" oynarken buluyorum, yani bi insana çok fazla efor farketmeden ardım etmek varken "kötülük" yapmak pek olası gelmiyo bana oyunlarda, yani mass effect'e bana saygı gösteren bi askere niye durup dururken bağırıyımmi, teşekkür eder çıkarım..

Tabi red dead redemptionda silahını bana doğrultmuş ve öldürmek isteyen bi suçluyuda "bacağından hedaf alıp ipe bağliyim biraz beklettikten çölün ortasında serbest bırakırım" diye düşünmem, oracıkta vururum:D Zaten anketteki ilk 2 cevabı birbirinden ayıran farkda bu.

Ve bu konuyu açma amacımda fikir sahibi olmak çünkü bazen, infamous gibi oyunlarda mesela, hiç "villian" seçmemekle/seçememekle çok şey kaçırdığımı düşünüyorum:P

Konu forsaken tarafından 04 Ocak 2012 - 10:38 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2012 - 11:31 ÖS

Direkt "kötü" taraf, tabi size göre kötü taraf, aslında bana göre gayet de "iyi".
  • 0

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 12:15 ÖÖ

"Naturel good" derken "neutral good" mu demek istedin? http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/rolleyes2.gif

#4 Thrallın annesi

Thrallın annesi

Sergeant

• Members
  • 93 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 12:38 ÖÖ

ben de en basta hep ıyı tafa dogru farkında olmadan kaysam da, daha sonra tekrar bastan oynadıgım da bu sefer kotu tarafla da gayet eglenebılıyorum. Role playıng meselesı yanı, hıssettıgım hısler farklı olsa da sonucta ıkısı de gayet eglencelı.
  • 0

#5 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 01:02 ÖÖ

Bioware yüzünden iyi oluyorum son zamanlarda. Şerefsizler kötüye kız vermiyorlar yav :D
  • 2
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#6 Menethil

Menethil

Sergeant

• Members
  • 84 İleti
  • LocationIstanbul/Maltepe

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 03:10 ÖS

Çıkarları için hareket eden gerçek bir nötr karakter her zaman ilk tercihim olmuştur.Genellikle kötülüğe doğru yol alır bu karakterler ama iyiliğe doğru yol alanda vardır heralde.Nötr her zaman iyidir :D
  • 0

#7 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 05:33 ÖS

Çıkarlarıma göre desem de kötü tarafa acayip bir ilgim vardır. Bilmem neden ama öyle.
  • 0

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 07:33 ÖS

Ben oyun olsun irl olsun lawful neutralım. :B

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı