İçeriğe git

Resim
- - - - -

Fiber Optik Döşenmesi

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 sarpbora

sarpbora

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 08:14 ÖS

Apartmanımın kapısına kadar fiber optik geldi ve girişin hemen yanına kutusuna kadar konuldu. Geçenlerde başvurmak istedik yönetim toplantısı yaptık ve başvuru kararı aldık. Deftere kararı yazdırdık, imzaladık, buraya kadar herşey normaldi., ancak bazı apartman sakinleri superonline isterken bazıları ttnet istiyor. Tesisatı türk telekom döşedi diye biliyorum, kazma ilemlerini hat çekmeyi hep bunlar yaptı. 1) Bu durumda superonlindan başvuru yapabilir miyiz?. 2)BAzı dairelerde superonline bazı dairelerde başka bir hizmet sağlayıcısı kurulabilir mi, yada tüm apartmana aynı hizmet sağlayıcısı mı kurulmalı?

Aydınlatıcı bilgi verirseniz sevinirim...İllaki alt yapıyı kazan firmadan mı almamız lazım...
  • 0

#2 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 08:34 ÖS

aynı apartmanda isteyen superonline isteyen ttnet kullanır bi sorun olcağını sanmıyorum . benim internet superonline aynı apartmanda ttnet kullananlarda var..
  • 0

#3 Schekil

Schekil

Sergeant

• Members
  • 209 İleti
  • LocationAegwynn - EU

Yazma tarihi: 05 Ocak 2012 - 09:47 ÖS

Ona bakarsak şuanki mevcut bütün hatlar telecom'a ait ama diğer firmalarda bu hatlar üzerinden iletişim sağlıyor. Zaten saçma olur her şirket kendi alt yapısını döşese memleketin altı kablo yığını olurdu ve boşa maliyet. Bu şuna benzer; otoyolu karayolları döşer sen istediğin benzincide durur yakıt alırsın.
  • 0

#4 sarpbora

sarpbora

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 06 Ocak 2012 - 08:56 ÖÖ

Ona bakarsak şuanki mevcut bütün hatlar telecom'a ait ama diğer firmalarda bu hatlar üzerinden iletişim sağlıyor. Zaten saçma olur her şirket kendi alt yapısını döşese memleketin altı kablo yığını olurdu ve boşa maliyet. Bu şuna benzer; otoyolu karayolları döşer sen istediğin benzincide durur yakıt alırsın.

ama ben superonline tarafından döşenmiş alt yapılar olan yerler biliyorum, tabiki yanlış da biliyor olabilirim mesela izmir mavişehir bu şekilde döşenmiş deniyor...
  • 0

#5 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 06 Ocak 2012 - 12:22 ÖS

ama ben superonline tarafından döşenmiş alt yapılar olan yerler biliyorum, tabiki yanlış da biliyor olabilirim mesela izmir mavişehir bu şekilde döşenmiş deniyor...

Onları da türk telekom ihale ile onlara döşettiriyor. Yani aynı hatlardan Türk Telekom'da hizmet verecek. yani onun izni ile yapıyorlar ve yine yukarıdaki arkadaşın dediği gibi telekomun hatlarını kullanacaklar. Sadece bu sefer boruyu telekom değil superonline döşüyor. Muhtemelen karşılığında bir takım imtiyazlar da almıştır. Kolay değil çünkü döşemek. Hadi biz hep döşenen tarafta olduğumuz için artık hissetmiyoruzdur da (maliyeti yani), onlara zahmetli gelmektedir bu iş.
  • 0

#6 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 09 Ocak 2012 - 12:27 ÖÖ

Onları da türk telekom ihale ile onlara döşettiriyor. Yani aynı hatlardan Türk Telekom'da hizmet verecek. yani onun izni ile yapıyorlar ve yine yukarıdaki arkadaşın dediği gibi telekomun hatlarını kullanacaklar. Sadece bu sefer boruyu telekom değil superonline döşüyor. Muhtemelen karşılığında bir takım imtiyazlar da almıştır. Kolay değil çünkü döşemek. Hadi biz hep döşenen tarafta olduğumuz için artık hissetmiyoruzdur da (maliyeti yani), onlara zahmetli gelmektedir bu iş.

bende türkcell superonline kullanıyorum çok indirme yapıyorsan acil kullanım kotasını 50 gb veya 100 gb yaptır çünkü eskiden ohaaaa 20gb lan bu 2 güne inmez dediğin şeyleri 3+ mb hızla 1 saat ortalama süre ile indiriyorsun.. (20 mbile ) 20 mb yeterde artar 50 gereksiz kalır fiyatlar uygun ama ara ara kesilmeler yaşanabilir.
  • 0

#7 sarpbora

sarpbora

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 09 Ocak 2012 - 10:24 ÖÖ

Bilgi veren herkese teşekkür ediyorum...Superonline alacağız sanırım.
  • 0

#8 ValiantS

ValiantS

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti
  • Locationistanbull

Yazma tarihi: 19 Ocak 2012 - 03:14 ÖS

Turkcell ve Süper Online aynı şirket. Turkcell Super onlineyi satın aldı. Telekomun adslnin rezaletini hepimiz biliyoruz ben yerinizde olsam Super Onlineyi seçerdim.
  • 0

#9 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 19 Ocak 2012 - 03:19 ÖS

Telekomun intereti o kadar da kotu degil ya artik. Oyunlarda latency 60-70 civarinda hep, indirdigim seyleri de 800le falan indiriyorum.
Gayet guzel yani.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#10 barissh

barissh

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2012 - 12:54 ÖS

Turkcell Superonline'a ait fiber altyapı Türk Telekom altyapısından tamamen bağımsızdır. Türk Telekom'a ait ADSL altyapısı bakır kablolardan oluşuyor ve fiber teknolojisini desteklemiyor.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı