İçeriğe git

Resim
- - - - -

Topladığım Ufak Çaplı Bilgisayar Hakkında Sorular

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 12 Ocak 2012 - 09:37 ÖS

Arkadaşlar şuan ki sistemim,

core2duo e7300 2,66 ghz işlemci
4890 hd ekran kartım
4gb ddr2 800 mhz cl6 ram

kısmetse yarın"cuma günü" yeni bir sisteme geçiş yapacağım buna göre

GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1333MHZ CL7 1.5V DUAL KIT RAM
INTEL CORE I5 2320 SOKET 1155 3.0GHZ 6MB CACHE 32NM İŞLEMCI (sandy bridge) tabi accountum satılırsa çok az bir eksiğim var i5 2500k alabilirim.
asus P8H61-M LX INTEL H61 SOKET 1155 DDR3 1333MHZ VGA ANAKART (kendi ram işlemci ve anakartıma karşılık alacağım)
Ekran Kartı 1,5-2 aylığına yine 4890 dha sonra ASUS GTX560 Ti DirectCU II TOP GDDR5 1GB 256Bit Nvida GeForce DX11 Ekran Kartı alacğaım

şimdi sorularım şunlar

1. sistem nasıl olmuş?
2. swtor oynuyorum mevcut sistemimde kasmalar yaşıyorum, ekran kartı alana kadar bu problemleri en azından %30 miktarda çözmüş olurmuyum?
3. i5 2320 ile 2500k arasında çok yüksek bir performans farkı varmı ? arada 150 lira oynuyor alabileceğimden değil sadece meraktan soruyorum

sorularım bu kadar

not; lütfen şunu al bunu al demeyiniz , param yok alabildiğimin en yükseği bu
not2: zaten ps3 sahibiyim diğer oyunları ps'de oynuyorum, makineyi swtor için yeniliyorum diyebilirim. Değerli fikirlerinizi bekliyorum
  • 0

#2 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 12 Ocak 2012 - 10:52 ÖS

bilgisayarını temizlet fanın falan bozulmuştur performans düşmüştür onlaır kontrol et öyle al bence. macunlat falan
  • 0

#3 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 12 Ocak 2012 - 11:40 ÖS

temizletmelik bir durum yok zaten aylık bakım uygularım, da sorun oyunun grafiklerinin iyi olması ve 3d max maya gibi programlara artık bilgisayarımın kaldırmaması yani çalımşalarda renderlarda sorun çıkarıyor
  • 0

#4 hammerusta

hammerusta

Corporal

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 13 Ocak 2012 - 08:21 ÖS

Bana sorarsan sistemin swtor oynamak için yeterli. Kasmaların sebebi baska seyler olabilir. Ekran kartının driverinı güncellemek bile bu sorununa çözüm olabilir. padaydr da soylediği gibi bi kontrol et. Yinede çözüm bulamazsan. İslemcini değistirmen yetecektir. Ekran kartın ve ramin fazlasıyla yeterli.

Sistem Gereksinimleri zaten asagıdaki gibi

What are the system requirements for the game?
Processor:

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ or better
Intel Core 2 Duo 2.0GHz or better (EĞER YUKARDAKİLERİ DENEYİP ÇÖZEMEDİYSEN SORUN BURDAN KAYNAKLIDIR)
Operating System:
Windows XP Service Pack 3 or later
RAM:

Windows XP: 1.5GB RAM
Windows Vista and Windows 7: 2GB RAM (RAM MİKTARIN YETERLİ)
Note: PCs using a built-in graphical chipset are recommended to have 2GB of RAM.

Star Wars: The Old Republic requires a video card that has a minimum of 256MB of on-board RAM as well as support for Shader 3.0 or better. Examples include:

ATI X1800 or better (EKRAN KARTIN ZATEN BURADA BELİRTİLENDEN KAT KAT İYİ )
nVidia 7800 or better
Intel 4100 Integrated Graphics or better

Konu hammerusta tarafından 13 Ocak 2012 - 08:21 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Bir paladin her savaşa en önden giden ve tek sağ çıkandır

#5 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2012 - 10:16 ÖS

yalnız dediğim gibi 3d max ve maya gibi programlarıda kaldırmıyodu makine 3milyon poligondan sonra kasmaya başlıyor 3 milyon poligonlu bir renderı 36 saate alıyordu, neyse aldım bilgisayarı ki şansıma %25 indirimde aldım 2500k aldım i5 güzel oldu :huh:

bu arada hammerusta yorumun ve tavsiye için teşekkür ederim lakin, işlemci değiştirmen yeterli demşisin 775 pinli işlemciler artık piyasada yok ki i3-i5-i7lerin 1556 pinlileri bile piyasada bulunmuyor çünkü soket tipi dğeişti işlemci değiştirmek için komple sistem değiştirmek gerekiyor 1155 soket tipine geçmek gerekiyor yeni nesil

Konu Epic Fail tarafından 14 Ocak 2012 - 10:18 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2012 - 10:46 ÖS

@hammerusta

Sen eğer firmaların verdiği minimum sistem ihtiyaçlarına bakacak olursan oyunu oynayamazsın bile. Ben bu yaşımda hala hangi gerizekalını minimum sitem ihtiyaçlarını yazdığını çözmüş değilim. Hani tamam açılır ama sadece açılır o kadar. Sen oyunu oynadığını zannedersin.

@Epic Fail

Ucuza kapatmışsın hayırlı olsun yeni alet.

Not: Alkollüyken alt-q yapmak zor oluyor yavvvvvvvvv

Not2: Şimdi fark ettim 2500 olmuşum yav. Ezekeekli kutlayan zihniyet artık banada bir plaket falan verir di mi :huh: wow'la alakam kalmadı ama bakın buradayım, gitmiyorum bir yere :)

Konu hanua tarafından 14 Ocak 2012 - 10:48 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı