İçeriğe git

Resim
- - - - -

Performans Yeterli Ama?

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 Pesimist

Pesimist

Senior Sergeant

• Members
  • 276 İleti

Yazma tarihi: 13 Ocak 2012 - 09:30 ÖS

Bilgisyarımın özellikleri;
Windows Xp(Service Pack 3)
2.5 ram
Ati Powercolor HD3650 1 gb 128 bit DDR2 16x ekran kartı
Intel Pentium D 3.40 işlemci
Bildiğim kadarıyla bu özellikler wow için yeterli ama 25 man raid lerde pc baya kasıyor. Fps değerleri çok düşük. Fair de oynamama rağmen maksimum 25 i gördüm. Sorunu ne şekilde düzeltebilirim? Teşekkürler.
  • -1

#2 Refiaction

Refiaction

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti
  • LocationTurkey,Çorum

Yazma tarihi: 13 Ocak 2012 - 09:49 ÖS

Ekran kartin aslinda benimkinden iyi :huh: 1024de ultra da 60 fps aliyorum Driverlarini guncel tut. Ve Oyundaki Cozunurluk ayarlarini dusur 1024 yap..
  • 0

#3 Pesimist

Pesimist

Senior Sergeant

• Members
  • 276 İleti

Yazma tarihi: 13 Ocak 2012 - 09:54 ÖS

Ekran kartin aslinda benimkinden iyi :huh: 1024de ultra da 60 fps aliyorum Driverlarini guncel tut. Ve Oyundaki Cozunurluk ayarlarini dusur 1024 yap..

1280x1024 açabiliyorum. 1024 e alınca görüntüler tuhaf oluyor daha doğrusu büyüyor. Başka tavsiyesi olan var mı? Oyundan biri oyuna gpu ata gibi bir şey demişti ama tam olarak anlayamadım demek istediğini.
  • 0

#4 scraper

scraper

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2012 - 07:04 ÖS

bende aynı sorunu yaşıyorum, 3gb ram, geforce 9500 gt 128 bit 1gb ekran kartım var, anakartımda fena dğeil yeni dğeiştirdim ama işlemcim kötü, p4 3.2 işlemcim ve sorun işlemciyle alakalı bence. eğer başka bir çözümü varsa süper olur.
  • 0

#5 Ravnos

Ravnos

Sergeant

• Members
  • 70 İleti

Yazma tarihi: 15 Ocak 2012 - 01:32 ÖÖ

Bilgisyarımın özellikleri;
Windows Xp(Service Pack 3)
2.5 ram
Ati Powercolor HD3650 1 gb 128 bit DDR2 16x ekran kartı
Intel Pentium D 3.40 işlemci
Bildiğim kadarıyla bu özellikler wow için yeterli ama 25 man raid lerde pc baya kasıyor. Fps değerleri çok düşük. Fair de oynamama rağmen maksimum 25 i gördüm. Sorunu ne şekilde düzeltebilirim? Teşekkürler.

İşlemcin zayıf ve ramin düşük. Evet wow için yeterli ama bu konfigürasyonla çok birşey bekleme, yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi video ayarlarından low filan yaparsan biraz rahatlar. Bir de vertical sync mi ne öyle birşey vardı, onu disable yaptığında oldukça etkisi oluyor. Tam hatırlayamadım şimdi.

PS3 çıkalı 5 sene oldu heralde belki daha çok ama hala güncel oyunlar film gibi görüntü kalitesiyle oynanabiliyor. Kodların içerisine böyle pislikler gömüp insanlara illaki konfigürasyon satmayı hedefleyen pc dünyası ve yardakçısı oyun şirketlerini bu vesileyle kınıyorum =) kkrieger-beta diye bir oyun var, internetten free download edebilirsiniz. Oyunun toplam size'ı 96kb ve kurup oynamaya başladığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. 96kb ile yarattıkları inanılmaz şeyi, grafik detaylarını vs vs gördüğünüzde, nasıl kerkildiğimizi daha iyi anlayacağınızı umuyorum =) Bu arada oyunun install dosyası filan zannetmeyin herşey o 96kb içerisine gömülü.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı