İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow Fps Sorunu

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Woldora

Woldora

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 01:41 ÖÖ

Selam arkadaşlar başlıktada belirtdiğimi gibi özellikle Wow da FPS sorunu yaşıyorum ve sebebinide anlamış değilim.. Laptop da gt540 m ekran kartıyla Sw de 35-40 arası fps alıyorum 25 m raidlerde 45 fps nin altına düşmüyor. Masaüstünde 25 m raidleri 5-10 fps yle oynuyorum genel olarak Crysis, MWF3-Black Ops vs gibi oyunlar son ayarlada akıcı bir şekilde oynanıyor üstün bir performans olmasada iyi performans alıyorum. Ancak Wow da böle gözle görülür bi performans düşüşü aklıma takıldı.

Pc nin sistem bilgisi;

Anakart : Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
Ram : 4 GB
Ekran K.: Ati Powercolor Hd 4850 1 GB 256bit DDR3 PCI-E AX4850 1GBD3-PH
CPU : AMD Phenom 9750 Quad-Core Processor 2.40 Ghz
HDD : 500 GB 7200 RPM

İşletim sistemi 1 hafta önceye kadar Win 7 Ultimate 64bit di şuan Vista Ultima 32 bit kurdum.

Şimdiden Teşekkürler.
  • -1

#2 justa

justa

Corporal

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 09:47 ÖÖ

grafik ayarlarını kontrol et. özellikle shadow intensity çok ciddi performans kaybı yaşatan bir özellik.
  • -1
“It is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail.”

Raf ile Gametime için Tıklayın | Skype: emrepwl

#3 phenol

phenol

Sergeant

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 04:29 ÖS

Bozuk çalışan yada eski versıyon addon vardır
  • 0

#4 Ravnos

Ravnos

Sergeant

• Members
  • 70 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 05:26 ÖS

Selam arkadaşlar başlıktada belirtdiğimi gibi özellikle Wow da FPS sorunu yaşıyorum ve sebebinide anlamış değilim.. Laptop da gt540 m ekran kartıyla Sw de 35-40 arası fps alıyorum 25 m raidlerde 45 fps nin altına düşmüyor. Masaüstünde 25 m raidleri 5-10 fps yle oynuyorum genel olarak Crysis, MWF3-Black Ops vs gibi oyunlar son ayarlada akıcı bir şekilde oynanıyor üstün bir performans olmasada iyi performans alıyorum. Ancak Wow da böle gözle görülür bi performans düşüşü aklıma takıldı.

Pc nin sistem bilgisi;

Anakart : Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
Ram : 4 GB
Ekran K.: Ati Powercolor Hd 4850 1 GB 256bit DDR3 PCI-E AX4850 1GBD3-PH
CPU : AMD Phenom 9750 Quad-Core Processor 2.40 Ghz
HDD : 500 GB 7200 RPM

İşletim sistemi 1 hafta önceye kadar Win 7 Ultimate 64bit di şuan Vista Ultima 32 bit kurdum.

Şimdiden Teşekkürler.

Niçin w7 64b bırakıp vista kurduğunu anlamadım ben w7 varken vista kurulur mu ? Kaldır o vistayı allahını seversen..

Bu arada sorunun ui kaynaklı gibi gözüküyor. Bence addon klasörünü tamamen boşaltıp bir test yap. Sonra ati'nin driverlarını kontrol edebilirsin ne bileyim, ram hzlerin anakartınla uyumlu mu 4gb görüyor mu vs vs.. bu gibi şeyleri bir kontrol ettin mi ?
  • 0

#5 Woldora

Woldora

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 08:24 ÖS

Niçin w7 64b bırakıp vista kurduğunu anlamadım ben w7 varken vista kurulur mu ? Kaldır o vistayı allahını seversen..

Bu arada sorunun ui kaynaklı gibi gözüküyor. Bence addon klasörünü tamamen boşaltıp bir test yap. Sonra ati'nin driverlarını kontrol edebilirsin ne bileyim, ram hzlerin anakartınla uyumlu mu 4gb görüyor mu vs vs.. bu gibi şeyleri bir kontrol ettin mi ?

Tamam ustat kızma http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif vistaya geçme sebebim belki 64 bit de sorun yaşıyordur pc vs diye deneme amaçlı yüklemiştim şimdi tekrar 64 bit e geçicem zaten. Ram hz leri uyumlu olmasa diğer oyunlarda da problem çıkarmazmı? böle diğer oyunlarda problem yaşamıyorum hani dediğim gibi 1. sınıf ekran kartı performansı değilde tatmin edici Wow gibi rahatsız edici göze batan performans düşüklüğü olmuyor. Addon olayınıda denedim aynı sorun devam ediyor. işin içinden çıkamadım.. :D
  • 0

#6 hammerusta

hammerusta

Corporal

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 11:54 ÖS

WTF, Cache ve interface i sildiysen eğer ve sorun devam ediyorsa ekran karti driverini güncelle sorununun çözümü bu.

Konu hammerusta tarafından 22 Ocak 2012 - 11:56 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Bir paladin her savaşa en önden giden ve tek sağ çıkandır

#7 Woldora

Woldora

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2012 - 01:09 ÖÖ

WTF, Cache ve interface i sildiysen eğer ve sorun devam ediyorsa ekran karti driverini güncelle sorununun çözümü bu.

Resmi ekleyen

Şuanda yüklüyorum oyunu tekrar bakıcam burdaki önerileri göz önüne alarak. Birde Device Manager da kafama takılan birşey daha oldu vistada cpu u 4 tane gösteriyordu ama şimdi 1 tane gösteriyor pc ye sağ tıklayınca gelen sistem menüsünde şu Windows Experience Index i daha önceden 5,9 rating verirken şuan 4,5 gösteriyor performans düşüşü sebebide CPU :D kafayı yiycem..
  • 0

#8 hammerusta

hammerusta

Corporal

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2012 - 09:27 ÖS

Biosu güncellemen gerekiyor olabilir. Ayrıca ordaki performans düşüklüğünün sebebi yine eksik olan bir driver ile alakalı olabilir ki bana öyle geldi. Bazı anakartların driverları oluyor. Onuda arastır. Format attığın için eskiden yüklenmiş driverları tekrar yüklemen gerekli.

Kolay gelsin
  • 0
Bir paladin her savaşa en önden giden ve tek sağ çıkandır

#9 Woldora

Woldora

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 26 Ocak 2012 - 09:18 ÖS

Biosu güncellemen gerekiyor olabilir. Ayrıca ordaki performans düşüklüğünün sebebi yine eksik olan bir driver ile alakalı olabilir ki bana öyle geldi. Bazı anakartların driverları oluyor. Onuda arastır. Format attığın için eskiden yüklenmiş driverları tekrar yüklemen gerekli.

Kolay gelsin

Bios güncellemesinden ziyade Update le alakalı bir durummuş. Updateleri yaptıktan sonra durum düzeldi. FPS olayına dönersek oda hal oldu temiz bir format ardından addonsuz bir deneme FPS sorununu çözdü UI problemi de buna sebeblerden birisiymiş. Birde Pc nin yapabilceklerini göz önüne alarak oyun içi grafik ayarlarınla oynamak problemi tamamiyle ortadan kaldırıyor. Ana şehirlerdeki FPS düşüşü bütün yabancı forumlarda da dile getirilmiş üst düzey sistemlerde bile olabiliyormuş. Normal FPSem 100ün üstüne çıktığını gördüm fazla kalabalık olmayan yerlerde. Bu konuyla alakalı başka sorunlar yaşayan arkadaşlarada bu konu yardımcı olur inşallah yorum yazanların yardımcı olmaya çalışanların klavyesine ellerine sağlık.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı