İçeriğe git

Resim
- - - - -

Galaxy Tablet 10.1 3G

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 12:39 ÖS

Bu aletten alma gibi bir planım var kullanan eden var mıdır, tavsiyeler?
  • 0

#2 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 04:10 ÖS

Galaxy Tablet 10.1 3G olarak degilde
genel olarak Android tabletler hakkinda bilgi verebilrim.
  • kullanmasi kolaydir, ara yuz degisikliklerine uygundur.
  • ipad'e nazaran daha esnek bi OS.
  • program, oyun, falan filan gibi konularda sorun sikinti yok.
  • cracked game, program falanda sorun yok, internetten indirip direk kurabilirsin.
  • ( emin degilim ) 3g olan modellerde Telefon konusmasi da yapiliyor.( samsung'a ozel)
  • yukleyecegin player ile alt yazili, degisik formatlarda istedigin videoyu rahat rahat izlersin.
Eksileri.

• Ipad kadar cool degil :D
  • biraz agir ve kalindi sanki ( hatirladigim )
  • bazi oyunlarin ( hepsinin degil ) android'e calisan versiyolari yok.

Sonuc.

Padlar ( bana gore ) zaten gereksiz aletler oldugundan (ozellikle de Ipad ) ben almiyorum. sonucta, para verip satin almadiginiz surece, film, muzik v.s icin Bilgisayara muhtac aletler.

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#3 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 04:48 ÖS

Bundan kullanmadım ama galaxy s 2 kullanıyorum.Mp 3 playerımda samsung.Bildiğim birşey varsa ekran kalitesi konusunda samsungun üstüne tanımam.Ki tablet düşünüyorsan kesinlikle apple almanı önermem , ios artık cacık oldu androidin yanında.Bence doğru bir tercih olur bu tableti alman.Ama paraya kıyarım diyorsan 2.200 tl ye satılan yarı tablet yarı telefon olan samsung galaxy note modelini almanı tavsiye ederim.Ama buda iyidir tabiki pişman olmazsın.

Oyun deneyimide mükemmel :
  • 0

#4 laroz

laroz

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 05:57 ÖS

Benim tavsiyem İpad 2 almanız yönünde olur, yaklaşık 15 gündür kullanıyorum, Samsungu almam için çok fazla ikna etmeye çalışanlar oldu bana söylenen artıları şöyleydi Samsungun;

Flash desteği var
80 tl ye alabileceğiniz bir aparat ile usb belleklerinizi tablete bağlayabiliyorsunuz
Korsan program yüklebiliyor
Daha ucuz

Şimdi ben bu tezlere İpad kullanıcısı olarak cevap vereyim;

Flash desteği yok ama kesinlikle ihtiyaçta yok, 2 dolara flash siteleri görüntüleyen program alabilir ve her zaman takip ettiğiniz dizi ve film sitelerini izleyebilirsiniz ben öyle yapıyorum, ayrıca Adobe geçen ay mobil sektöründen flash desteğini çektiğini ve artık html 5.0 a destek vereceklerini açıkladılar yani İpad 2012 yılı itibari ile tüm tabletleri piyasadan silmeye başlayacak

Usb takmak için benzer aparat hepsiburada üzerinden 70 tl ye satılıyor

JB yaptırıp korsan yazılım yüklenebilir ama en pahalı programın 9 dolar olduğunu düşünürsek 1700 liralık bir alete program almak sorun olmaz sanırım, oyunlar 1 ile 5 dolar arası satılıyor, Apple storeda 500 bin program var.

diğer artıları;

Estetik olarak mükemmel
Şarj süresi 10 saat
Dokunmatik hassasiyeti samsungla kıyaslanamaz bile hatta şuan dünyada appleın dokunmatiğinin üzerine alet yok
İnanılmaz hızlı, donanım incelemelerine bakıldığında çift çekirdek A5 işlemci tüm tabletlere performans olarak fark atıyor

Son bir söz bunu ben söylemiyorum yanlış anlaşılmasın 2 yıldır İphone 3GS ve ondan oncede 2 yıl kadar İpod touch kullandım yani 4 senedir apple ürünleri kullanıyorum bu dönem içinde samsung lg htc nokia vs hepsini deneme şansım oldu tek telime ile apple hepsinden üstün tek dezavantajı pahalı olması.
  • 0

#5 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 07:01 ÖS

Benim tavsiyem İpad 2 almanız yönünde olur, yaklaşık 15 gündür kullanıyorum, Samsungu almam için çok fazla ikna etmeye çalışanlar oldu bana söylenen artıları şöyleydi Samsungun;

Flash desteği var
80 tl ye alabileceğiniz bir aparat ile usb belleklerinizi tablete bağlayabiliyorsunuz
Korsan program yüklebiliyor
Daha ucuz

Şimdi ben bu tezlere İpad kullanıcısı olarak cevap vereyim;

Flash desteği yok ama kesinlikle ihtiyaçta yok, 2 dolara flash siteleri görüntüleyen program alabilir ve her zaman takip ettiğiniz dizi ve film sitelerini izleyebilirsiniz ben öyle yapıyorum, ayrıca Adobe geçen ay mobil sektöründen flash desteğini çektiğini ve artık html 5.0 a destek vereceklerini açıkladılar yani İpad 2012 yılı itibari ile tüm tabletleri piyasadan silmeye başlayacak

Usb takmak için benzer aparat hepsiburada üzerinden 70 tl ye satılıyor

JB yaptırıp korsan yazılım yüklenebilir ama en pahalı programın 9 dolar olduğunu düşünürsek 1700 liralık bir alete program almak sorun olmaz sanırım, oyunlar 1 ile 5 dolar arası satılıyor, Apple storeda 500 bin program var.

diğer artıları;

Estetik olarak mükemmel
Şarj süresi 10 saat
Dokunmatik hassasiyeti samsungla kıyaslanamaz bile hatta şuan dünyada appleın dokunmatiğinin üzerine alet yok
İnanılmaz hızlı, donanım incelemelerine bakıldığında çift çekirdek A5 işlemci tüm tabletlere performans olarak fark atıyor

Son bir söz bunu ben söylemiyorum yanlış anlaşılmasın 2 yıldır İphone 3GS ve ondan oncede 2 yıl kadar İpod touch kullandım yani 4 senedir apple ürünleri kullanıyorum bu dönem içinde samsung lg htc nokia vs hepsini deneme şansım oldu tek telime ile apple hepsinden üstün tek dezavantajı pahalı olması.

1)Jailbreak işleminden sonra garanti kapsamının kalktığını bilmem biliyor musun ? ( JB=Cihaz çöp )

2)Super amoled plus teknolojisini denemeden bence ekran konusunda yorum yapmamalısın.Ki apple ürünlerinin ekranını samsung ve lg üretiyor bunu bilmende fayda var.

3)Android market gibi ücretsiz bir alternatif , apple store u cebinden çıkarır kusura bakma.

4)Ben sgs 2 telefonuma yüklediğim uygulamaları geçen hesapladım , iphone ile yüklemiş olsaydım 200 doların üzerinde bir fatura çıkacaktı önüme.

5)Ios işletim sistemi kullanan bir cihaz 2 sene sonra apple desteği çektiğinde güncellenemez ama , androidte root işlemi ile telefonunuzu eskise bile bozulana kadar güncelleyebilirsiniz.

6)Bluetooth desteği sadece kulaklıkla iletişim için mevcut apple ürünlerinde.Ayrıca mp3 yüklemek için bile itunes e bağımlılık mevcut.

Elma logosuyla zengin (yabancı sitelerde 'emo kid' diye tasvir ediliyor http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif ) havası istiyorsan apple.Teknoloji ve özgürlük istiyorsan samsung.
  • 0

#6 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 09:55 ÖS

fazla mesaj ops pls silsin biri

Konu podaydr tarafından 23 Ocak 2012 - 06:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2012 - 09:57 ÖS

"Elma logosuyla zengin (yabancı sitelerde 'emo kid' diye tasvir ediliyor ) havası istiyorsan apple.Teknoloji ve özgürlük istiyorsan samsung. "

ben elmaları severim o yüzden apple almıştım. sana tavsiyem önce kullan. bir arkadaşında falan vardır bilmiyorm 1 hafta kullan. öyle al alacağın cihazı. bence içinde olandan daha cok nasıl kullandığı neye kullandığın daha önemli

Ben ipadde cok az oyun oynuyorum cidden sıkılırsam otobüs yolculuğunda angry birds tarzı oyunlardan oynuyorum ya da puzzle oyunları var.

Daha çok e book e magazin falan okuyorum web sitelerinde geziniyorum. tasarımı da falan hoş güzel işimi görüyor açıkcası okuyacak birşeyim olunca bilgisayarı açıp okumaktansa ipadi kullanmayı tercih ediyorum.

ama ipadi bilgisayar yerine kullanmak için alsaydım berbat bir seçim olurdu. usb girişi falan yok bir bilgi girişi yani yazı yazmadır vs acayip zor. kablosuz klavye falan işi de pahalı. yani ne için aldığın önemli.

mesela bu laptopta yan da bir sürü giriş var çıkış var blu ray yazııcı var blu rayi geçtim cdsini 1 kere kullanmıştım ubuntu kurmak için o da artık usbden kurulabiliyormuş yani bunlar gereksiz kullanmayacağım da. ipadde de bu tarz şeyler yok. bana gereken işte otobüste yolculukta vakit geçirmek için ve cok okuduğum için bir cihazdı. amazon kindle a falan da cok baktım ipadde karar kıldım . işte hafızası falan az zaten ama bunlara göre almak lazım.

işte esnek o yapılabiliyo bu yapılabilyo ipadde yapılamıyo falan olayı var tamam ben zaten yapmıyorum o işleri. lazm olursa da paraya alıyorum.
hani samsungum olsa da kod yazıp onu amerikan yargı sistemini çökertmek içni kullanmayacağım ki

yani demek istediğim sana ipad al hocu dinleme bunları değil. ne istediğine göre karar ver. yok ben bilgisayar kullanmayacağım tableti bilgisayarım yapacağım diyorsan ki olabilir o zaman samsung alabilrisn.
işte bir mini book alsan herşeyi daha fazlasıyla yapabilrsin lan ne bu falan da diyebilirsin. ama işte amaçlar farklı bence. bu amacını belirleyip hareket etmen cok faydalı olur

ayrıca ekşiye bak burada yapılmış yapılan veya yapılacak tüm tartışmalar orada zaten yapılmış durumda. ben ipad almıcam amk niye okuyayım diyebilrsin olsun ben yine de okumanı tavsiye ederim.
  • 0

#8 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 02 Şubat 2012 - 12:04 ÖS

Teşekkür ettim, netteki tüm yorumları da okudum. Aleti aslında ben değil arkadaşıma alıcaz ben kendime bi android telefon aldım tabletler benim için şuan sadece bir oyuncak gibi. Samsung 10.1 daha elverişli gibi geliyor şu aralar ama karar aşamasındayız. Tekrardan ayırdığınız zaman için çok teşekkürler
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı