İçeriğe git

Resim
- - - - -

Meslek Seçimi Hakkında ?

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 securedman9

securedman9

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 03 Şubat 2012 - 06:29 ÖS

Şu ana kadar kastığım hiçbir charda meslekle uğraşmadım özellikle bi charımın parasının 600 g a inmesiyle sizden yardım almak istedim.85 lvl Tauren karakter için konuşuyorum bilmiyorum ırk birşeyi değşdiriyomu ama fazla uzatmadan sorumu açıklıyım.85 lvla kadar meslek felan umrumda olmadı tamamen kasılma yönelikli oynadım moblardan ne düşse npc lere sattım.Fakat şimdi chardaki parayı çok gereksiz kullandığım için 600g parası kaldı.Ben öylesine bi Blacksmith-Mining seçmişdim ama hiç kurcalamadım lvlı felanda çok düşük kaldı.Para kazanmak için hangi meslekleri seçmeliyim ?
  • 0

#2 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 03 Şubat 2012 - 07:02 ÖS

Kendimden örnek veriyim. Ben eğer bana yardım edecek arkadaşlarımın olmadığı bir serverda başlarsam mutlaka mining-skining-herbalism-enchanting dörtlüsünden 2sini seçerdim. Ama enc mesleği sonrada öğrenmek oldukça zor olur. Diğer 3lüden birini seç full gün meslek kasarsan 3 günde son levele gelirsin(575 mydi 525 mi ne unuttum şimdi)

NOT: Tauren isen mutlak herb al yanına da her ne kadar skin de olur desemde mining ile daha kolay yaparsın. Skin de mob öldürmek zorunda kalacaksın uğraşma derim.

NOT2: Ben bunları yazdım ama şimdi aklıma geldi ve silmekte içimden gelmedi. Sormadan evvel hiç meslekler bölümüne baktın mı? Biraz araştırma yapmaktan kimseye zarar gelmez.
  • 0

#3 securedman9

securedman9

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 03 Şubat 2012 - 08:15 ÖS

Bölüme baktım ama hepsi lvl kasılırken yaptığ için kafam karışdı.Ve arkadaşlar var oyunda ama onlarında durumu benden farksız :D
  • 0

#4 justa

justa

Corporal

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 05 Şubat 2012 - 01:31 ÖS

Mesleklere 2 yönde bakmak mümkün. Birincisi class ve rolüne göre kattığı artı (pve veya pvp odaklı olarak değişebilir.) İkincisi ise para kazanma yönü.
Hangi class ve spec için hangi meslek sorusunun cevabı forumda birçok yerde var araştırarak bulabilirsin.
Gold kazanma meselesine gelirsek; bunun için de 2 yöntem var. ayrı ayrı veya birlikte kullanabilirsin.
Birincisi farm yöntemi, farm meslekler Mining, Herbalism, Skinning.
Bunlardan bence en yüksek getirisi olan Skinning, stat artısı olarak en üst levelde +80 Kritik verir. Master of Anatomy
Ardından Mining +120 Stamina (Thougness)
Ve sonrasında Herbalism 2 dk cooldown ile 480 haste + küçük bir miktar heal (Lifeblood).
Bu meslekleri sırasıyla düşük level bölgelerden başlayarak masrafsız bir şekilde yükseltebilirsin. Bu sırada seçtiğin mesleğe göre elinde birçok materyal toplanacaktır.
tavsiyem bu matlar ile 2. bir craft meslek kasman.

İkinci yöntem ise craft ile AH de kazanma yöntemi. Bu meslekler Blacksmithing, Jewelcrafting, Enchanting, Leatherworking, Tailoring.
Bu mesleklerin hepsi bir farm meslek ile toplanan malzemelere ihtiyaç duyar.
Blacksmithing -> Mining
Jewelcrafting -> Mining
Leatherworking -> Skinning
Alchemy -> Herbalism (şu an eğer ekstra meslekler ile destekleyemiyorsan en işe yaramaz meslek bence)
Tailoring -> Bu meslek için ek mesleğe gerek yok cloth düşüren mobları farmlayarak kasılabiliyor.
Enchanting -> işte burada işler karışık, Tailor/BS/LW hatta JC ile yaptığın bir kısım itemları patlatarak gerekli materyallerin bir kısmını elde edebilirsin. Bana kalırsa kasması en sıkıntılı ve pahalı meslek.

Tavsiyem classına ve rolüne uygun bir farm meslek ve farm mesleğin destekleyeceği bir craft meslek edinmen. Böylece craft mesleğin ihtiyacı olan birçok materyali farmlayabilirsin yine de AH den alman gerekenler olacaktır. Aslında mesleklerin birbirleriyle etkileşimi çok daha detaylı ve uzun. Örneğin enchanting-jewelcrafting-alchemy üçlüsü bir miktar sermaye ile üst levelde çok iyi para getiriyor.

Umarım yardımcı olmuştur.

Konu justa tarafından 05 Şubat 2012 - 01:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
“It is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail.”

Raf ile Gametime için Tıklayın | Skype: emrepwl

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı