İçeriğe git

Resim
- - - - -

Merhaba Lw + Skin Ile Ne Kadar Gold Kasabilirm Veya Gold Kasımı Hakkında Tavsiye Verebilcekler?

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1 TheChucky

TheChucky

Üye

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 01:01 ÖÖ

Merhabalar Arkadaşlar Frostmane EU serverında 85 LVL Rog um Mesleklerim Lw + skin bu serverda mı bır sıkıntı var yoksa genelındemı boledır mu meslegın sadece Blackened Dragonscale satablıorm 20 tanesi 200gold dan buda kımı tatmin eder yani beni günde 3-5k arası gold kasabılcegım yer varmı blmıyorum Lw + Skin ile yeni 85 oldum 2-2.5 hafta olmustur dolayısı ile hızlı kus train acamadım ve dusurdugum pve veya honor ıle aldıgım pvp itemlerınede yeterli kadar param olmadıgı ıcın gem ve enchantları eksık kalıyor benım sıkıntım Lw + Skin ile ne gıbı bır taktık ten yola cıkarak ve nerede ne farmalyarak guzel para kasabılrım veya Meslegi gectım bende bole bole taktıkler var bunları kullan surda sunu yap farmla bunu sat falan dıorsanız tavsıyelerınızıde beklıorm lutfen bu ilk retail deneyımım cok fazla bırsey blmıorm sizlerinde tavsiyelerine ihtiyacım var iyi forumlar teşekkürler :)

Konu TheChucky tarafından 07 Şubat 2012 - 01:02 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Echell

Echell

Zygor Keeper

• Moderators
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 11:51 ÖÖ

Günlük (daily) görevler ile gayet güzel bir şekilde para kazanabiliyorsun. İllaki mesleklerden para kazanacağım dersen jewelcrafting ve enchanting (bunların yanında alchemy gibi meslekler de var mesela truegold, mountunu yapabilirsen veya pot satarak para kazanabilirsin) mesleklerinde güzel paralar var. Bunların dışında ben ilk karakterime meslek kasacak olsaydım kesinlikle mining ile yanına herbalism veya skinning gibi iki adet farm yoluyla para kazanabileceğim meslekler seçerdim. Sonra ya bu meseleklerden birini veya ikisini silerek daha iyi bir meslek, yada alt karakter kasardım.

Konu Echell tarafından 07 Şubat 2012 - 11:52 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 TheChucky

TheChucky

Üye

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 12:42 ÖS

teşekkür ederim cevabın için fakat günlük daily ler ile 3-5k arası gold 5k yida gectım 3k falan gold kasabilme ihtimali varmı ben sadece Tol Barad daki daily leri yapıordum varsa bıldın yer solersen güzel olur ekstradan Skin + Lw bana hangı envanterı sataraktan veya ne sekılde farm yapıp neyı sataraktan guzel para kazandırabılır?
  • 0

#4 Cay_laQ

Cay_laQ

Senior Sergeant

• Members
  • 141 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 12:49 ÖS

Gunluk dailylerle felan gold kasılmaz. Gold kasmak istiyorsan belli mesleklere ihtiyacın var Jewelcrafting enchanting gold kasma konusunda en iyi 2 li birde gold kasarken fırsatları degerlendirme önemli olandır love is in the air basladı ve burda mount var bu mount 270 barcelet a alınıyor ve benim oynadıgım realm de 50k ya satan arkadaslarım vardı bende kastım 30k ya sattım bu mount u kasman dogru yerde ugrasırsan 3 saat civarında kasılabiliyor bunları degerlendirmen lazım. Ama bunların hepsi belli miktar gold kasana kadar goldun oldukdan sonra ah de uygun itemlerin fiyatları ile oynayarak daha az zaman harcayıp daha cok gold kasabilirsin bu biraz tecrube gerektirir.

Konu Cay_laQ tarafından 07 Şubat 2012 - 12:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 02:10 ÖS

Herkes kendinden örnek vermiş, bende kendimden veriyim bari. Bende enc ve tailor var; tailor ile hiç para kasmadım, kasamadığım gibi de harcadım frostweave cloth için. Ama tailor ile yaptıklarımın hepsini enc de kırdım, kırdıklarımla da enc kastım, level vermeyen enc metalarını da ah de sattım. Son durumum ise bütün raidingleri öğrendim, ah den 2 tane epic item aldım(1k ya yakın), gemsiz bir itemım yok ve şu anda cebimde 3.5k gold var. Bu arada 85 olalı 1 hafta bile olmadı.

Parayı nerden vuruyorsun olayına gelince de vanille-tbc-wotlk metaları acayip para ediyor. Bence skining de aynıdır. 85 lvl bir mobu öldürene kadar git 40-50-60lvl bir mobu kes. Tabii daha iyi kazanacak diye bir iddiam yok ama ah yi araştır derim. Hangisini kasmak daha mantıklıysa git onu farmla.

LW de pant enc tı var(yani vardır herhalde), mesela ben cloth için olanı yapıyorum, aman aman bir para getirmese de kazandırıyor işte. Sende LW nin para getiren/ah de para eden şeylerini araştırıp yapman gerekir(tabi sonrada ah de satabilmen :) ). Eğer reçetelerin tam ise trade 2 den link at vs. vs. vs.
  • 0

#6 TheChucky

TheChucky

Üye

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 05:21 ÖS

teşekkürler yorumlar için her 2 tavsiye ye uyup ona göre bir hareket edicem Love's in the air eventinde mountlar bu serverda 10k ya kadar dustu ya :)
  • 0

#7 Thrallın annesi

Thrallın annesi

Sergeant

• Members
  • 93 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2012 - 09:18 ÖS

benim gördüğüm kadarıyla lwler parayı pantolan enchantlarından kırıyor, eğer kırıyorduysa o da.
  • 0

#8 te5ir_1903

te5ir_1903

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2012 - 10:40 ÖÖ

jc-ench bunlar kuçuk paralar getirio 10-20g için harcadığın zamana yazık icc zamanında lw ile skinle baya para kasmıştım sonra progres yapan bi guilde girğim için farm mesleğimideğiştrmek sorunda kaldım catac geldiğinde 70k param vardı skill artırmak için matlar cok pahalıydı paraya kıyamadım 3-4 hafta sonra 525 yaptım cok pişman olmuştum nie erkenden kasmadığıma ozamanlar en cok revaşta olan agili kemer vardı günde en az 2 tane satardım hiç bir zamanda mat kasmayla uğraşmadım ahden satın alıp craft yapardım elimde orb olmazdı başkasının elindeki orba yapması içn para verir ahde satardım 2 ay içinde 20k 525 kasmak için vedim 2. ay sonunda 200k para kasmıştım sadece lwden asıl vurgunu ben petten yapmıştım horde oynuodum ally enchanting için allye özel petler vardı onları yapıp satardım ilk zamanlarda 3k ya mal eder 6-7k ya satıodum sonra ZA-ZG geldi mael fiyatı düştü 400g mal oluodu 4-5k arası satıodum sanırım 150k falanda ondan kasmışımdır ama şimdi hala revaçtamıdır bilmiorum 8 ay önce oyunu bıraktım gördüğüm kadarı ile wrist var leather balance için bana bis geldi ve ahde 8-10k arası satıloar yapılması max 5-6k tabi nakit olmasa bu dediklerim ne yazıkki olmuo biraz sermaya gerekli :) guildin varsa bi arkadaşından borç al satar ödersin parasını sende skinde varmış alıcakların sadece essence recipe yoksa olan birine 100g a yaptırabilrsin emin ol asla zararlı cıkmazsın ahde satıcan için bu işler sabır meselesi 1 haftada satılmayabilr 1 saat içindede satılabilr ama sunu unutma mat alıcaksan ahden almamaya çalış tradeden yaz ihtiyacın olanı emin ol daha ucuza alabilrsin suda aklında bulunsun ahye koyduğun bi itemi başkasıda koymuşsa asla öle fazla gold kırıp koyma örneğin 3-4klık bi itemi max 5-10g altına koy emin ol yine satılır kimse düşünmez lan bu adam uynalıklık yapmış okdr para verioz 5-10 gold daha verip onun altındakini alim die 1-500 arasındakileride sadece 1copper altına koy ve hiç bir zaman satıcan item başkasının altında kalmasın o yüzden ah item için ortalama 3-5g arası bişy keser iptal ederken kafana takma o küçük rakamları koyarkende 12saatlik koy zamaının varsada bolca kontrol et. recipelerin hangisinin tutulduğuna bak ona göre craft yap realmine göre ammada uzun yazmışım insan okumaya üşenir :D

Konu te5ir_1903 tarafından 08 Şubat 2012 - 10:50 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2012 - 01:59 ÖS

Artık valor satıyorlar craft item lar o kadar çok satılmaz diye düşünüyorum. Priest imi yeni 85 yaptım ah ye gidiyimde item bakıyım derken öyle çokta fazla bi craft göremedim. Ne kafalık, ne omuzluk, ne bileklik, kısacası bi eldiven vardı onu aldım. Onun dışındaki slotlar için world drop harici epik item yoktu. Belki de benm baktığım esnada yokmuştur orasını bilemeyeceğim.

@te5ir_1903 Bu arada JC ve enc için dediğiniz küçük paralar olayını anlamadım. 350-360 lvl bi item kırıyorum içinden 40gold luk mat çkıyor. Açıkcası az olduğunu düşünmüyorum. JC lar da bi gem koyuyorlar maşallah 80gold dan başlıyor(üst lvl gemler) az mı? Craft itemın fiyatı arttıkça maliyetide, satılma süresi de oranda aynı artıyor.
  • 0

#10 te5ir_1903

te5ir_1903

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2012 - 07:56 ÖS

jc için gem koyuyolar demişsin elinde matı olan herkes gem koyabilr jcye ihtiyaç yok lvl kasan guilde bile girsen gemi kesebilen adam varsa ona yaptırabilrsin ki ben kasarken alch ile transmute yapıp gemleri başkasına kestirip satıodum o işlede cok fazla uğraşan adam var cok hızlı satılıo ama sürekli ah takip etmek gerekio koyuyosun hmn biri senin üstüne koyuyo ench işine gelicek olursak kırıorum diosun sürekli yeşil item mi farmlıosun aldığın itemlerin coğu zaten dungeonlardan gelio cok yüksek ihtimalle zaten gruba gelio bi tane şimdi diceksin ee ozaman lw olan birine yaptırım craftı bende ksamayla uğraşmam durum bütün meslekler için geçerli ama craft yapılan meslekler bana göre daha cok para kazandırıo yapan adam sayısı sınırlı olduğu için . cok bilmiş gibi konuştum :D yazdıklarımı okuyup sakın yanlış anlama seni terslemek gibi bi amacım yok arkadaşım :)
  • 0

#11 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2012 - 03:02 ÖS

Tamam dediklerinin doğruluk payı var. Ama payı var hepsi değil. Dün ah ye gittim, bakıyım epiklerden ne var diye ama hepside valorla justice ile alınan ürünler. 1kaç tane craft item olabilir mesela kafalık ve omuzluk ama onlarda yok ah de. Yani craftta para olsa adamlar yapıp koyarlar ah ye ama YOK. 1 hafta oldu belkide 85 olalı, cebimde şu an 6k para var birisi omuzluk, kafalık koysunda alıyım diyorum ama yok. Yok oğlu yok, askere gitmeden önce bir raid yüzü görüyüm diyorum ama item bulamıyorum. Kısacası craftta para varsa da vardır bilemem ama craft item göremiyorum ah de. Arkadaş da bir soru sormuş yanlış bilgilendirmek olmaz. Ben bilgimce ve gördüklerimce yanıtladım.

Not: Bu arada kırılacak itemları questlerden topluyorum. 85 oldum ama biraz daha para ve meslek kasmam için hala questlere devam ediyorum. Dungeonlardan da düşüyor aynı zamandatek tükte olsa, mesela dün bi ZG girdim 6 tane maelstrom ile çıktım(tanesi 140g fln).
  • 0

#12 te5ir_1903

te5ir_1903

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2012 - 04:43 ÖS

epic olarak craft edilebilenler 4.3 için wrist legs var ahde olmaması normal zaten kafalık ve omuzluğu epic craftı yok anca düşerse boe item ole koyarlar adamın meslekeride zaten craft mesleği ondan yola cıkarak soledim yanlış bi bilgilendirme yok elindeki mesleklerle craft yaparak para kasabilrsin dedim

Konu te5ir_1903 tarafından 09 Şubat 2012 - 04:45 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı