İçeriğe git

Resim
- - - - -

Shadowmourne Rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 20 Şubat 2012 - 09:47 ÖÖ

Şimdi senin aklında iki tane soru işareti var. Shadowmourne nedir? Nasıl alınır? :)

Icc girişinde bu questi alıyorsun The Sacred and the Corrupt. Yapman gerekenler;
-Light's Vengeance bu itemi Icecrown'da bir mağaradan alacaksın,haritada yeri görünür.
- 25 adet Primordial Saronite toplamalısın. İster farmla ister ah'den al.
-Festergut's Acidic Blood / Rotface's Acidic Blood bu iki item üstünde yazdığı şekilde bu iki boss'tan düşüyor. Raid'de yalnızca bir kişi alabilir. Rezerve edip girmeniz gerekir.

Bunları hazır edince,questi aldığınız Npc'ye gidip Shadow's Edge adlı silahınızı alın. Buraya kadar sıkıntı yok.

Resmi ekleyen

Artık ICC farmlamaya başlamalısınız. Shadow's Edge adlı silah üzerinizde takılıyken 50 adet mob kesmeniz gerekiyor ICC'de. (eskiden 1000 taneydi). Killing Blow almanız gerekmez,SE üzerinizde takılı olsun sağa sola dmg verin ve hayatta kalın quest bitti.

Şimdi cins kısımlara geldik. SE questi yapacağınız boss'larda sürekli üzerinizde takılı olsun işinizi garantiye alın,çantanızda durursa questler olmaz. Birini teslim edince questin yenisini veriyor,karışıklık yok.

-Unholy Infusion : Professor Putricide adlı Boss'ta Abomination'u sizin kullanmanız gerekecek. Mutated Slime'ları yedikçe enerjiniz dolacak ve skill barınızda Shadow Infusion diye bir skill çıkacak. Boss %40 olduğunda bu skilli kullanın 100 enerji gerekir. Bunu kullandığınızda üstünüzde bir buff olacak. İnin abon'dan ve fighta devam edin,boss'u kestiğinizde quest bitmiş olacak. Gidin teslim edin ve geri dönün.

-Blood Infusion : Şimdi bunu yapabilmek için Blood Queen Lana'thel fight'ını zehir gibi bilmeniz lazım. Sizin yanınızda raid'deki herkesin bilmesi lazım. Yoksa wipe yemeniz kaçınılmaz olacaktır. Tanklarla beraber koşup aggro'da ikinci sırada olman lazım,Blood Mirror diye bir debuff alacaksın. Healer'lar sana dikkat etsinler bu arada söyleyim aldığın dmg artacak. Bu üzerindeyken off tankın yanına git Blood Mirror'u o alacak senin üzerindeki debuff Gushing Wounds adlı başka bir debuff'a dönüşecek. Cd'lerini verimli kullan ve healer'larını önceden ayarla sürekli dmg alacaksın çünkü. Fight başladığında ilk senin ısırılman lazım,sen ısırılmadıysan ilk ısıran kişi seni ısırmalı. Isırma olayını açıklama gereği duymuyorum çünkü bunu bilmiyorsanız bu questi denemeyin rezil olursunuz. Bu şekilde üç kişiyi ısırıp bossu kestiğinde questin bitmiş olacak. Aslında çok kolay ama dediğim gibi fightı herkesin bilmesi lazım.

-Frost Infusion: Eskiden bu da sıkıntılıydı ama artık değil. Resistance buffı olsun üstünde zaten olur bok yada druid. Resistance veren (özellikle frost) yemek yada elixir falan kullan. Cd'lerini kullan Dk isen işin daha da kolay aç shield'i işine bak. Yapacağın tek şey tankla beraber boss'un önüne koştur normal dps'ini yap. 4 stuck Breath alacaksın ve bunu Frost-Imbued Blade diye bir debuffın olacak. Üstünde full resistance olsada önemli değil breath'ler üstünde shield bile olsa sana işliyor,rahat ol. Neyse bu debuff üzerindeyken boss'u kestiğinde quest bitmiş olacak. SE üzerinde tabiki takılıdır zaten hatırlatmama gerek yok.

Düzgün bir guild'le bunlar çok kolay artık. Ben pug kurup yapmıştım 25 kişiye tek tek dert anlattım,taktik anlattım ömrümden ömür gitti. Zor olan işi hallettik bundan sonra yapacağın iş sabredip düzenli olarak ICC 25 farmlaman.

-The Splintered Throne : 50 adet Shadowfrost Shard toplaman gerekiyor. Bunları rezerve etmelisin. Sadec 25 man'den düşüyor malesef. Drop rate'i her boss için 25 Man Normal Mod %25-%50 / 25 Man Heroic Mod %50-100.

Shardları bitirdiğin zaman için kıpır kıpır olacak git Npc'ye Shadowmurne'u al.

Resmi ekleyen

Son olarak silahın üzerinde takılıyken Lk'yi kes hem quest bitsin hem ödül olarak çıkan nimetlerden guildin ile birlikte faydalan. Bunu hakettiler. Hadi hayırlı olsun. =)

• 4

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#2 ulashtwo

ulashtwo

Scout

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 20 Şubat 2012 - 10:13 ÖÖ

Çok Güzel anlatmıssın eline sağlık, Blood Infusion q sunu(1 senedir yapamamış biri olarak) hevesle baktım gerçekten konuya :)
  • 0

#3 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 20 Şubat 2012 - 11:38 ÖÖ

Lanet olsun bu q zincirine. LK zamanında bi taraflarım çıktı yapacam diye yapamadım. RP realmde olmasam şimdiye bi 5-10 kere almıştım sanırım. Nasip değilmiş ama.

Yapacak olanlara başarılar dilerim. Rehberinde güzel olmuş eline sağlık.
  • 0

#4 .tyrael.

.tyrael.

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 20 Şubat 2012 - 12:18 ÖS

kısmetse 3 hafta sonra alacağım Shadowmourneyi :)
  • 0

#5 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 20 Şubat 2012 - 05:00 ÖS

ellerine sağlık çok iyi bir rehber bide bunun dragonwrathını bulsam :) gerçi internette varda olsun bide forumda arayayım
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#6 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2012 - 11:36 ÖÖ

arkadaşın yardımları sayesinde son queste kadar gelebildim. Şimdi merak ettiğim şu shard farmlarken silahın takılı olması gerekiyormu ? yoksa çantamızda bulunması yeterlimidir ? Ayrıca farklı spec ( dps dışında tank veya healer ) olsak yine shard düşermi ?
  • 0

#7 egemeric

egemeric

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2012 - 08:32 ÖS

kardeşim süper yapmıssın ellerine saglık ama bir şey sorcam primal saroniteyi nasıl hızlı kasabilirim lutfen bir yol gosterin.
  • 0

#8 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2012 - 09:31 ÖS

kardeşim süper yapmıssın ellerine saglık ama bir şey sorcam primal saroniteyi nasıl hızlı kasabilirim lutfen bir yol gosterin.

ahden almak en serisi =)
  • 0

#9 egemeric

egemeric

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2012 - 05:09 ÖS

ahden almak en serisi =)

ya abi benim severda bir primal saronite 750 gold ah de 1400 golda filan satıyorlar bu arada pve pvp mi ? ya icc bs itemleri varya hanii prmla saronite titnasel bar filan istiyor onlardanmı alam yoksa shadow edge mi alam karar vermiyorum
  • 0

#10 Erodion

Erodion

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2012 - 06:17 ÖS

26/50 yaptım şu an :D Bu hafta sonu tekrar 25 heroic giricem,şanslıysam 4-5 hafta civarı kaldı :P
  • 0

#11 egemeric

egemeric

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2012 - 12:18 ÖS

26/50 yaptım şu an :D Bu hafta sonu tekrar 25 heroic giricem,şanslıysam 4-5 hafta civarı kaldı :P

aga benimde 0/25 nasıl hızlı kasabilrim (farm dersen ) hangi yerden veya neyden hzılı para bulup alabilirim *m

ya abi benim severda bir primal saronite 750 gold ah de 1400 golda filan satıyorlar bu arada pve pvp mi ? ya icc bs itemleri varya hanii prmla saronite titnasel bar filan istiyor onlardanmı alam yoksa shadow edge mi alam karar vermiyorum

ya bizim ahde 750 gold bir tanesi nası hızlı gold kasabilrim
  • 0

#12 Erodion

Erodion

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2012 - 02:07 ÖS

Yok ben shardlardan bahsediyordum :P Justice farm yaparak alabilirsin Primodial Saronite 400 veya 300 jp olması lazım
  • 0

#13 mesort

mesort

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 34 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2013 - 11:22 ÖS

suan bug var dendi itemde dorumu?
  • 0

#14 Bozoklum

Bozoklum

Corporal

• Members
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2013 - 06:52 ÖS

200k ya yakın gold yapabilirsiniz shadowmourne ile q yaptıkdan sonra (25man lk hc idi galiba) uther tabard,mount,müzik kutusu,cüce itemi v.s
  • 0

#15 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2013 - 09:43 ÖÖ

tabard ile mountu satmak kolayda diğer itemler epey uğraştırıyor pek alıcısı yok
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı