İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dosya Kaybı

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 06:47 ÖS

Montaj için gereken fotoğrafları arkadaşımdan USB bellek ile aldım. Bellekteki dosyayı kısayol oluşturup masaüstüne şeettim. Oradaki fotoğraflarla montajı yapıp montaj dosyalarını da kısayolun içine kaydettim. Arkadaştan diğer dosyaları da almak için USB belleği ona verdim ve o da oradaki dosyaları silip son fotoğrafları koymuş, bana gereken montajlar da yok.

Kopyalamadan kısayol oluşturduğum için montajlar da USB bellek içine mi atılmış oldu?

Kısayola tıklayınca ulaşamadığını söylüyor, sistem geri yükleme yapsam da USB belleğin o hali mi gerek?

Yarına 123125123125 tane yıllık montajını yetiştirmem lazım, eneeem...

#2 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 07:08 ÖS

restore programlarını denedinmi ben bizzat denemedim ama belki o programlar şeederler ama karışık anlattın ya fotoları bilgisayara attın sonra montajladın sonra o kısayol ne oldu anlamadım sonra yeni fotolar geldi yeni gelenler montajlara montajlarda eskilere sonra hepsi eskilere

Özet: olayı anlamadım ama restore programı çözer bence :D
  • 1

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 08:01 ÖS

Arkadaşa sordum, dosyalar USB bellek içinde yokmuş, silerken bakmış. Demek ki arada bir yerde sıkıştı dosyalar. Bir bakayım o programlara, önerisi olan?

#4 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 08:39 ÖS

kısayol uzerinden herhangi dosyaya girip değişiklik yaptıgın zaman kısayolun bulundugu yerdeki dosyalar değişir. yani senin durumunda hersey sadece usb bellekte varmış. yani arkadaşın usbdeki verileri sildiginde senin de ugrastıgın montajların + orijinal fotolar gitmiş. hangi programda edit yaptıgını bilmiyorum ama editleriken bazı programlar otomatik yedek alırlar. appdata gibi klasorlerini bi karıştır. eger bulamazsan geçmiş olsun. bildiğim kadarıyla usb belleklerde restore programları pek saglıklı çalışmıyor. Bunun üzerine bir de dosyaları silip yeni birşeyler atmışsa senin dosyalarının üzerine yazmış olma ihtimali çok yüksek. KIsacası şimdiden tekrar montaja başla yarın sabaha anca yetişir :D
  • 1

Resmi ekleyen

#5 Exper

Exper

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 09:39 ÖS

Recovery programıyla bunu halledebilirsin sildiğin yada farmatladığın bir diksteki yada USB bellekteki dosyaları geri getirebilirsin. bir denemende fayda var diye düşünüyorum.

Easy Recovery File - yada Recovery my files önerebileciğim programlar demosu ilede kurtarabilirsin.
  • 1

#6 KunduN

KunduN

Üye

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 11:11 ÖS

Bana mail adresini yazarsan sana bir iki program gonderirim. Yalniz tavsiyem flash bellegi daha fazla kullanma kurtarma islemine kadar. Bu arada arkadasin dedigi gibi masaustune kisayol yapip icine dosya atarsan dosyalar asil kaynaga kopyalanir. Yani senin durumunda flash diske.
  • 1

#7 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2012 - 12:17 ÖÖ

Kurtarma ihtimalininin düşük olduğunu söylememein sebebi arakdaşının üzerine yazma işlemi yapmış olması. HDD tarzı bi durum olsa disk birleştirme yapmadıgın surece halkanın dışına dogru devam eder ama flash bellek Ram prensibinde çalıştığı için üzerine veri yazıldığı zaman kurtarma işleminin daha zor olacağı anlamına gelir. yani flash diskin içindeki odacıklar tekrar kullanılmışsa (ki slip tekrar yazmada flash disk bunu kullanır)kurtarmanın imkanı yoktur. Ama dene şuan içinde olucagın durumdan daha kötü olamaz.
  • 0

Resmi ekleyen

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2012 - 01:04 ÖÖ

Pardon, montajla uğraşırken yazmayı unuttum. "PC Inspector File Recovery" diye bir programla fotoğrafların çoğunu ve psd dosyalarının tamamını kurtardım. Montajı yine yetiştiremedik arkadaşla ama hiç yoktan iyidir, ilginize teşekkürler. :D Emeğe saygı +rep asdasfasd.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı