İçeriğe git

Resim
- - - - -

Fetih 1453 Hakkında Yorumlarınız

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 4strongarph

4strongarph

Knight Lieutenant

• Members
  • 708 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 07:36 ÖS

Butcesi en fazla olan turk yapımı film.Filmi izleyenlerden yorum alalım.

Ben gittim ve acıkcası beğenmedim.İlk basta dovüs sahnesiyle cok guzel olcak diye dusundugum film git gide kotu hal almaya basladı.Akseyh cıktından sonra filmden tamamen koptum birtane tonton amca bulmuslar, şirin baba gibi git yanaklarını sık cok daha karizma bir adam bulunabilirdi. Böle mezar bulma falan tarihde gercek olsa bile filmlere böyle dini mucizeler konması beni nefret ettiriyor. Bazı arkadasların hector-achilles kapısması gibi dedigi ulubatlı ile ceneviz komutanının duellosundan bişi anlayan oldumu? 2 tane aynı sac aynı sakal sekli adam, kirden(makyaj) birbirinin aynısı bide karanlık bir yerde kapısıyorlar sadece "dan dun" sesleri ile bögurme sesleri geliyor kim kime vuruyor belli degil hector-achilles deki gibi kimin ne hamle yaptıgını göremiyorsunuz.Bizans kalesi gözunden turk ordusunu gösterdiklerimde aklıma tek gelen sey cennetin krallıgındaki selahattin'nin ordusu oldu copy-paste gibi geldi..Fatihin istanbulu alıp saraya girdiginde korkan insanların fatih korkmayın dediginde gulmeye baslaması, kendi oglunu bile ordaki kız gibi kucaklamaması ve bizanslıların turk askerlerini asarken bir tane turkun kosup mızrak atması ve sonradan geri dönmesi tuzu biberi olmus diyorum. Bence gene biraz ucuz milliyetcilik gibi geldi film

Konu 4strongarph tarafından 21 Şubat 2012 - 08:15 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 07:44 ÖS

Henüz izlemedim ama izleyen arkadaşlar oyunculukları da pek beğenmediklerini söylemişlerdi.
  • 0

#3 Valvyn

Valvyn

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 09:05 ÖS

Hakkaten hangisinin Ulubatlı hangisinin Cenevizli Komutan olduğunu dövüş sahnesine kadar kestıremıyodum:D
Bana göre film çok uzun olmus yaklasık 3 saat kadar bu kadar uzatmaya gerek yoktu diye düşünüyorum çünkü 1 süre sonra hakkaten baymaya ver karışıklığa sebep oluyo.Kusatma sahneleri güzel yapılmıs beğendim ama öle sahneler varki insana gerçekten ulan şansa bala almısız nerdeyse İstanbul'u dedirtiyor:P
  • 0

#4 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2012 - 10:39 ÖS

Yani bir Truva yada 300 Spartalıya bakınca gerçekten Türk filmine verdiğin para çöpe gidiyor dedirtiyor insana.Kimse kusura bakmasın bu konuda ciddi şekilde önyargılıyım.Türk dizilerinde & filmlerinde emek yok,bütçe yok.Ama yapımcıların kazançları oluk oluk.Varsa yoksa durum komedisine gülmek için bir tarafını yırtan bir milletiz.
  • 0

#5 TheChucky

TheChucky

Üye

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2012 - 11:54 ÖÖ

aynn oyunculuklar yerlerdeydi ya ve çok saçma sapan yerlerı vardı ben gittim %50 pişmanım %50 değilim
  • 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2012 - 08:04 ÖS

Aah ah. Benim gözüme en çok görsel efektler battı. Taşıyorum.

#7 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2012 - 08:29 ÖÖ

İzlemedim ama merakımdan izleyeceğim. Amerikan filmleriyle kıyaslayınca çok gerilerde olduğunu tahmin edebiliyorum ama bu da birşeydir. İzleyelim ki ilerde daha iyisini yapsınlar. :D
  • 1

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#8 Blackjack

Blackjack

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2012 - 04:52 ÖS

Abi illa birileri kötu bişi bulacak turk yapımı diye önyargı ile yaklasmayı ne zaman bırakacaksınız kardeşim..Sizin gibilerden bıktı millet yahu. O gercekci degilmiş bu sacmaymıs binbir turlu bahane.. o övdugun truvada bakalım istersen..

sacmalık 1: Aşil tek gemiyle sahili aldı

sacmalık 2: Tapınaga cıkarken gelen okun ucunu kırıyor dikkatli izliyici iseniz görmussundur, kalkanı arkasına aldıgı anda ok geliyor arkasına, götunde gözu var heralde

sacmalık 3: Tapınakdaki heykeli kılıcı ile nasıl kafasını kopartıyor?

sacmalık 4: Hector tapınaga gelirken yanındaki adama mızragımı ver deyip dunya cirit atma rekorunu bile egale edip 2 km den hectorun tam yanındaki adamı vurması muhtesem gercegin taa kendisi sanırım
  • 0

#9 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2012 - 06:41 ÖS

Blackjack sen hayatında mitoloji diye birşey hiç duymadın değil mi? Söylediklerin filmin mantıksızlığı değil insanlık tarihindeki bir kültür ve onun yorumlanması..

Elma ile armut olmuş bu..
  • 0
Resmi ekleyen

#10 4strongarph

4strongarph

Knight Lieutenant

• Members
  • 708 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2012 - 12:05 ÖÖ

Blackjack sen hayatında mitoloji diye birşey hiç duymadın değil mi? Söylediklerin filmin mantıksızlığı değil insanlık tarihindeki bir kültür ve onun yorumlanması..

Elma ile armut olmuş bu..

gerekli acıklama gayet guzel yapılmıs farklı bişey yazmama gerek kalmadı

Konu 4strongarph tarafından 24 Şubat 2012 - 12:06 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 01:02 ÖÖ

Abi illa birileri kötu bişi bulacak turk yapımı diye önyargı ile yaklasmayı ne zaman bırakacaksınız kardeşim..Sizin gibilerden bıktı millet yahu. O gercekci degilmiş bu sacmaymıs binbir turlu bahane.. o övdugun truvada bakalım istersen..

sacmalık 1: Aşil tek gemiyle sahili aldı

sacmalık 2: Tapınaga cıkarken gelen okun ucunu kırıyor dikkatli izliyici iseniz görmussundur, kalkanı arkasına aldıgı anda ok geliyor arkasına, götunde gözu var heralde

sacmalık 3: Tapınakdaki heykeli kılıcı ile nasıl kafasını kopartıyor?

sacmalık 4: Hector tapınaga gelirken yanındaki adama mızragımı ver deyip dunya cirit atma rekorunu bile egale edip 2 km den hectorun tam yanındaki adamı vurması muhtesem gercegin taa kendisi sanırım

Sen bu kadar realist biriysen wow gibi olağanüstülüklerle dolu bir oyunun forumunda işin ne yavrucuğum ? Biz sana gerçekçilikten mi bahsediyoruz yoksa harcanan emek,bütçe ve sunulan oyunculuktan mı bahsediyoruz ? Yeşilçam filmlerinde 100 kurşun yiyip ayakta kalanlar veya battalgazi serisinde surlardan uçup burnu bile kanamayanlar var dimi ? Bana gelip saydığın örneklere bak.
  • 0

#12 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 02:48 ÖS

En doğrusunu Livatya demiş her ne kadar oyunculuklar kötü olsa da harcanan emek için gidilmeli diye düşünüyorum ve Hollywood ile karşılaştırmak da çok saçma olur...

Konu Xelbelsel tarafından 25 Şubat 2012 - 02:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
THE NORTH REMEMBERS!

#13 4strongarph

4strongarph

Knight Lieutenant

• Members
  • 708 İleti

Yazma tarihi: 01 Mart 2012 - 04:16 ÖS

Yönetmen bence gayet iyi iş cıkardı.Lakin benim sevmedigim tekşey bu deullolarda oyuncuların yeteri kadar calısmaması ve bunun yuzunden hep yakın cekim yapıyorlar bunun için kimin kime vurdugu belli olmuyor. Truva filmi 1.5 senede cekilmis brad pit ile eric bana hector-achilles sahnesi için 6 ay boyunca hocaları ile beraber karsılıklı gunde 2 saat extradan calısmıslar bizimkiler 3 senede acaba ne kadar calıştı merak ediyorum
  • 0

#14 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2012 - 11:48 ÖÖ

En doğrusunu Livatya demiş her ne kadar oyunculuklar kötü olsa da harcanan emek için gidilmeli diye düşünüyorum ve Hollywood ile karşılaştırmak da çok saçma olur...

Dediğinize kısmen katılmakla beraber 17 milyon dolar bütçeyle çekilmiş ve tarihi anlatan bir filmden ben çok şey beklerim. Onla bunla kıyasdan ziyade, "konu zaten milleti çeker içine de koyduk mu dövüşü, olur bu iş." tarzı 160dk insanların sıkıldığı bi filmi teşvik etmeyi de çok doğru bulmuyorum. Çünkü İzleyici seçici olmazsa yapılan işlerin kalitesinin artması beklenemez
Şahsım adına filmi izlemedim. Etrafımda en az 15 izleyenden yorumu dinledim. Birkaç forumdan da ayrıca okudum. Ortak kanaat ÖZENSİZ. Fakat sanırım tarzı uyanların izlemesi gereken bi film...
  • 0

Resmi ekleyen

#15 kuvakvak

kuvakvak

Corporal

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 26 Mart 2012 - 05:10 ÖS

Bencede çok daha güzel olabilirdi..Su ulubatlıyı bu kadar ön plana almalarının sebebi fatihin tanınmamıs ulubatlının ise tanınmıs bir dizi oyuncusu olmasından dolayı olması muhtemel.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı