İçeriğe git

Resim
- - - - -

Heirloom Hakkinda

• Please log in to reply
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#1 wowpiri

wowpiri

Senior Sergeant

• Members
  • 133 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 01:45 ÖÖ

arkadaslar heirloom itemi horde bir karekter ile aldik diynlim ayni realmde actimiz ally bir karektere yollayabiliyormuyuz. ayrica ayni islem gold transferi icinde mumkunmu. hep horde hep horde sıkıldim az da insan olalim. :mellow:
  • 0

#2 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 02:04 ÖÖ

Defalarca açıklandı..

Heirloom itemi karşı faction ve aynı realmdeki karakterine yollayabilirsin. Mail yollar gibi charın adını yaz itemi koy yolla gider.

Gold transferi mail yoluyla yapamazsın. O olay biraz çetrefilli. Ortak ah'lerden birine git mesela Booty Bay. Bu ah'lerde iki tarafın oyuncuları mal alıp satabilirler birbirlerine.

Yapacağın şey tam olarak şu; Ally charınla git en dandiğinden 4-5 enchat malzemesi al(en az kesinti bunlardan olur), 5k gold göndereceksen 5 tane enchant malzemesini 1'er k goldtan satışa koy,5 parçaya böl ki dikkat çekmesin. Sonra güveneceğin bir Horde arkaşını Booty Bay ah'ye getir senin koymuş olduğun 5 itemi satın alsın. Sen o arkadaşına 5k gold ver malları alması için. Bunu yapmanın nedeni ise kendi hesabından koyduğun itemi kendi hesabındaki diğer bir chardan satın alamıyorsun. Böylece Ally charının koyduğu itemler satıldığı için 5 k paran mail kutuna gelecek normal item satmış gibi.

Oratk ah'lerde kesinti çok fazladır onu söyleyeyim. 5k lık alışverişte 500g civarı paran kesilecektir tahminen.
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#3 wowpiri

wowpiri

Senior Sergeant

• Members
  • 133 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 02:13 ÖÖ

Teşekkür ederim açıklaman için. Defalarca açıklandı diye yazmışsın ama silah ve item le ilgili bölüm ana baba gunü nerde ne yazdıgı belli değil. Heirloomla ilgili bir ton yazı var bunları toparlayıp bir baslık altında yayınlamak benim görevim değil herhalde. Burda hizmet veren değil hizmet alan kısımındayım ben. Bir konu amadan formun araştırılması konusunda katı tarartarlardan biriyim ama "samanlıkta iğne aramak" bu bölümde bir şey bulmak. KESİNLİKLE BİR DUZENLEME GEREKİYOR FORUMA.
  • 0

#4 justa

justa

Corporal

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2012 - 08:30 ÖÖ

Neutral AHH lerde kesinti miktarı 15% dir yani 5K lık bir item koyduğunuzda 750 gold kesilir, mailden 4250 gold alırsınız.
AH ye koyduğunuz malın cinsi bu kesintiyi değiştirmez, Listeleme ücreti değişebilir ki zaten bu ücreti satış gerçekleşince geri alıyorsunuz.
  • 0
“It is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail.”

Raf ile Gametime için Tıklayın | Skype: emrepwl

#5 Sailyn

Sailyn

Sergeant

• Members
  • 67 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 08:15 ÖS

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. Hazır bir konu varken bende sorumu buradan yöneltiyim.

Şu an 65 level rogue karakterim var. Fakat heirloom alıp yeni bir karakter açmak istiyorum. 70den sonra justice point gelmeye başlıyormuş bildiğim kadarıyla, wowwiki de 68 yazıyordu tam emin değilim. Şimdi ben pvp ile honor kasıp onu justice point çevirirsem mi daha hızlı olur yoksa 70den sonra dg yaparak mı? 85 levelda gelen justice point ile 70 lvl da gelen justice point bir değil sanıyorum. Her savaşta 200 civarında honor alıyorum.
  • 0

#6 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 08:19 ÖS

70 levelde justice kasmaya başlarsan o karakterin 85 olduğunda justice ları anca tamamlamış olursun. Chest+Omuzluk+Weapon olarak farz edersek nerden baksan 7k justice demek, artı olarak kafalık ve back almak istersende 25level bir guildde reputationın honored olması lazım ki onun içinde baya quest yapman gerekir ayrıca 3k civarı goldda ona vermek zorundasın.
  • 0

#7 Sailyn

Sailyn

Sergeant

• Members
  • 67 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 08:42 ÖS

Gold sorun değil goldum var allaha şükür arkadaşım var o veriyor sağolsun. Sadece chest + omuzluk + staff almayı düşünüyorum zaten diğerlerine gerek yok. Ben en iyisi honor ile kasayım o zaman. Şu an zaten 1k justice point var.
  • 0

#8 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 09:43 ÖS

Omuzluk+chest+staff zaten 80 levele kadar çalışıyor 80-85 arası çalışmıyor onları kasmak için harcayacağın zamanla bir karakteri heirloomsuz haliyle en az 60 yaparsın zaten. Bence lvl 70'te heirloom kasmak baya gereksiz ama sen bilirsin, iyi oyunlar.
  • 0

#9 Hae Mosu

Hae Mosu

Champion

• Members
  • 1.331 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 07:33 ÖS

Valor ile justice değişimi oluyordu bi zamanlar simdi göremiyorum....
Herloom alacağım elimde fazla olarak valor var fakat justice gerekiyor...
Değisim yapmanın bir yolu var mı
  • 0

#10 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 07:38 ÖS

Valoru artık değişiremiyorsun
  • 0

Bıraktım yokum

#11 Hae Mosu

Hae Mosu

Champion

• Members
  • 1.331 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 07:48 ÖS

anladım dostum peki herbloom nasıl alacağız ?

justice kasmanın kolay yolu var mı yani
  • 0

#12 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 07:53 ÖS

Tank//haler bi karakterle hc lere girip kasarsın daha hızlı olur yada honor kasıp justice e çevirirsin. guild vedordan alınanlar var onu biliyorsundur zaten goldla 2-3 parça bişey. Fazla uzun sürmez hepsini alman zaten
Birde darkmoon adasından tokenlede alınıyordu sanırım

Konu eseruyar tarafından 30 Temmuz 2013 - 07:57 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#13 Hae Mosu

Hae Mosu

Champion

• Members
  • 1.331 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 07:55 ÖS

Eyvallah dostum sağol
  • 0

#14 eseruyar

eseruyar