İçeriğe git


Resim
- - - - -

Sınır Mücadelesi Event Açıklamaları(Borderlands Campaign - Türkçe)


 • Please log in to reply
Bu konuya 26 yanıt gönderildi

#1 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 03 Mart 2012 - 02:31 ÖÖ

Argent Dawn(RP) serverındaki gelmiş geçmiş en büyük savaşa tanık olmak üzereyiz. Türk guildimiz "The Frozen Anguish" güruh için önemli bir rol oynayacak. Nefesler tutuldu, heyecan başımızda. 3 Mart 2012 tarihi saat 20.00'de tüm Horde guildleri ilk toplantısını gerçekleştirecek. Bu toplantıyı video olarak yayınlayacağız. Çok uzatmadan açıklamalara geçiyorum.RP-PVP nedir?

RP-PVP bir çeşit savaş simülasyonudur. Ordular RP'cilerden oluşur ve kesinlikle düzenlidir. Hatlar bozulmaz, savaş taktikleri uygulanır. En büyük değişken genelde gerçek savaşlarda da olduğu gibi sayıdır. Afallatıcı taktiklerinde çok büyük etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Ne kadar kısıtlamalara Türk RP topluluğu karşı çıksada bazı RP-PVP kısıtlamaları vardır. Hiçbir oyuncunun HP'si 75k'dan yüksek olamaz ve 10 sn'de bir spell kullanılır. İki tarafın guild masterları real-id sayesinde iletişimde olduğu için herhangi rahatsız edici bir durumda oyuncu hızlıca uyarılır veya uzaklaştırılır.

Neden RP-PVP?

Çünkü 15.yy'e dönüp Caterina Sforza'nın yanında savaşamıyorum. RP-PVP'yi tadan insanlar PVE/PVP'den kesinlikle uzaklaşır diye düşünüyorum. Çok keyifli bir olaydır, deneyiniz denetiniz. Tabi kurallar dahilinde.

Borderlands Campaign (Sınır Mücadelesi) ne iş?

Waywatcher isimli deneyimli, şirin mi şirin bir abimizin düzenlediği bu aktivite Kuzey'deki dengeleri belirlemek için hazırlanmıştır. Savaşta bir çok guild İttifak veya Güruh'u temsil ederek katılacaktır ve sınırlanır çizilecektir. Aktivite süresince görevler tamamlanılacak ve buna bağlı olarak reinforcement puanları kazanılacak. Görevler tamamlandıkça ve savaşlar kazanıldıkça factionlarınıza puanlar eklenilecek. Yani takım oyunu çok önemli. Deathwing'in ölümüyle hızlanan Horde/Alliance savaşının ilgi çekmesi için bir fırsat.

[quote]The Borderlands Campaign will be played for several weeks, starting from 1st of April. It will introduce a strategic approach to warfare. All player-versus-player battles played during it are voluntary – guilds and individuals can play them if they wish. And more importantly, when they wish. Skirmishes will not have any effect on the bigger picture of the campaign.[/quote]

Tercüme : Bir nisanda başlayacak sınırlar arası mücadele bir kaç hafta devam edecek. Savaşlara stratejik bir yaklaşımı tanıtacak/tanıştıracak. PvP'ler gönüllü olarak yapılacak , isteyenler yapar. Önemli nokta, isteyenler yapar. Çatışmalar mücadeleyi genel olarak çok etkilemeyecek. (RP-PvP'den bahsediyor)

[quote]The actual campaign proceeds using MISSIONS, which are Dungeon master –led adventures available each week for the armies. Accomplishing missions will give the armies victory points that eventually define the winner of the campaign. Mostly NPC characters are battled during these missions and they are meant to be more chances for roleplaying than competitive PvP.[/quote]

Tercüme : Aktivitenin gelişimi görevler ile olucak ve bunlar dungeon masterlar tarafından yönlendirelecek.(Her ordu için haftada bir) Görevleri tamamlamak ordulara puanlar kazandıracak ve böylece kazanan tarafı belirleyecek. -Gereksiz cümle-

Alliance (19 guild)

Crimson Dusk (Mister Adaeron Fridelund) - Menethil Harbor
Darkshire Brigade (Captain Aedahn Emberlocke) Unit specialty: Infantry
The Stormguard (Field Marshal Amarae) Unit specialty: Infantry - Menethil Harbor
Bayerleyn Retinue (Lord Shonn Bayerleyn) - Menethil Harbor
Steamheart Confederacy (Confederacy Major Gottfrey Hart) Unit specialty: Artillery - Dun Algaz
Ironforge Mountaineers (Captain Jaeryn Waywatcher)
Arathi Honour Guard (Eorl Felian of Redhall) - Stromgarde
The Northern Watch (Commander Glennah Gallagher) Unit specialty: Stealth - Stromgarde
Ashenleaf Offensive (Lt. Commander Nymirra Bladestar) Unit specialty: Infantry - Refuge Pointe
Anvilmar Iron Brigade (General Grannd Thunderbraid) Unit specialty: Infantry - Dun Algaz
Royal Loreseeking Society of Ironforge (Feranos Nottheim) Unit specialty: Trappers - Menethil Harbor
The Northshire Vigil (Templar-Captain Arthedun Averheim) Unit specialty: Cavalry - Menethil Harbor
Eleventh Regiment (Colonel Theronus MacArthur) Unit specialty: Infantry
Swords of Silver (Captain Alastar Revellian) - Menethil Harbor
The Amber Gauntlet (Grand Master Aedeus) Unit specialty: Cavalry - Stromgarde
Lordaerons Order (Grand Marshal Serion Freed) Unit specialty: Infantry - Stromgarde
The Medrigan Dynasty (Lord Rurthas Jonathan Medrigan) Unit specialty: Cavalry - Refuge Pointe
Children of Arathor (Lord-Commander Archios Tylisian) Unit specialty: Infantry - Stromgarde
Sons of Lothar (Commander Calisa Blacklake) Unit specialty: Cavalry - Menethil Harbor

Horde (15 Guild)

Blood Knight Guard (Knight-Lady Amythia Ashfall) Unit specialty: Cavalry
Hellscream's Vanguard (Legionnaire Tazkram)
The Sanguine Eye (Overseer Talenthiel Sunshard) - Ruins of Seradane
The Hand of Agony (Head Apotechary Akru Deathblade) Unit specialty: Artillery
Moklohn Command (Warlord Rakshú) Unit specialty: Infantry - Hammerfall
Chains of Sargeras Penal Unit (Deathbringer Dreadmaw) Unit Specialty: Looters - Galen's Fall
The Darkspear Tribe (Yecurzo)
House Sinalar (Thalerin) - Hammerfall
The Ashen Company (Arindir Firebrow)
The Queens Vanguard (Executor Mortilus Plaguethorn) Unit specialty: Infantry - Galen's Fall
The Frozen Anguish (Dread Commander Glorvar) Unit specialty: Infantry - Tarren Mill
The Office of Allegiance (First Seeker Terrestra Emberwraith) Unit specialty: Stealth - Seradane
Dawnherald (Drannach Phoenixborne) Unit specialty: Infantry - Galen's Fall
Sunfury Delegation (Commander Siveri Ara'theas) Unit specialty: Artillery - Tarren Mill
Warband of the Wolf (Gamork) Unit specialty: Cavalry - Hammerfall

Paralı Askerler / Diğer Guildler

Blackwatch (Coloner Ordgar) Unit specialty: Stealth - Refuge Pointe
Grey Cloak (Reinhardt Bennett) Unit specialty: Stealth
Crimson Company (Commander Kapena Skulltaker) Unit specialty: Infantry - Hammerfall
The Naz'kahet (Deathlord Angelus Arenthil) - Refuge Pointe
Vestige of Catan (Lord Darill Mehlar Catan) Unit specialty: Infantry - Refuge Pointe
Grim Dawn (Lord-Doctor Mussé Morland Slock) Unit specialty: Artillery - Refuge Pointe
The Silver Gauntlet (Commander Anastre Sunrise) The Argent Crusade
Mardenholde Dawn (Commander Koriandr) The Argent Crusade
Thorium Brotherhood (Finnsbrough) Weapons and armor merchants
Walkers of the Wind (Harbinger Brockyfang Swiftwind)

Hikaye anlatıcılarımız

Waywatcher (executive storyteller)
Elzarius
Rhogor
Tratius


1.1 Başlangıç!

[quote]The campaign is mostly played freely without moderation, but the events that actually make difference to the outcome of the entire campaign are directed by a group of storytellers. The storytellers are required to run every MISSION (see: 2.3) and the executive storyteller (Waywatcher) will publicly announce the situation of the overall campaign weekly. From this DEPLOYMENT REPORT (see: 2.1) players and bystanders can see what has happened over the week and which unit is moving where. The storytellers also do minor moderation by observing that the participating guilds are playing by the mutually agreed rules. Individuals or groups that fail to do this can be removed from the campaign.

In the previously mentioned missions, the storyteller acts as a raid leader who announces things through /raid warnings. He usually requires one or several rolls during the mission. These rolls define how well the characters perform in the given mission and if some characters are wounded during the attempt.[/quote]

Tercüme : Savaş çoğunlukla kontrol edilmeyecek fakat görevler/aktiviteler savaşa yön vereceği için bir grup hikaye anlatıcı tarafından kontrol edilecek. Hikaye anlatıcılar her GÖREV (bakınız 2.3) için zorunludur. İdareci/Baş hikaye anlatıcı her hafta genel durumu duyuracaktır. Buradaki yerleşme raporundan (bakınız 2.1) oyuncular ve izleyiciler neler olduğunu takip edebilir ve kimin nereye hareket ettiğini görebilir. Hikaye anlatıcılar katılan guildlere küçük bir şekilde yön verebilir. Kişiler veya gruplar eğer yön verilmesine karşı çıkarsa/başaramazsa aktiviteden atılabilir. Önceden bahsettiğimiz görevlerde hikaye anlatıcılar raid lideri olarak RW ile anonslar geçecek, bazen rollara ihtiyaç duyabilecek. Rollar karakterlerin ne kadar iyi performans çıkardıklarını belirleyecek. (Yaralanma vb.)


1.2 Birlik Yerleştirmeleri

[quote]Participating characters will have to be a part of a larger group of characters (referred as “units”). This is because the Borderlands Campaign is a large military operation, and individual characters won’t make any difference to the big picture. Participating in the campaign is most easily done by becoming a part of an already existing unit or creating your own. Each unit has a commander who speaks for the unit to the storytellers and receives information from him. Read more of the units in 3.3. The units move on the game map fairly slowly. Each unit is allowed to re-deploy itself to another location once in a week. All unit movements are explained in the weekly deployment report by the storytellers. Read more about this in 2.1.[/quote]

Tercüme : Katılımcı karakterler büyük bir gruba/birliğe üye olmak zorundadır. Bunun nedeni sınır savaşlarının büyük bir askeri operasyon olmasıdır ve bireyler büyük resimi etkileyemeyecektir. Aktiviteye katılmak en basit haliyle bir birliğe katılarak veya bir birlik yaratarak gerçekleşir. Her birlik bir komutana sahiptir, komutan onlar adına konuşur ve Ana Hikaye anlatıcı ondan bilgi alır. Birlikler haritada yavaş hareket ederler. Her birlik haftada bir kere yolculuk yapabilir. Tüm hareketler hikaye anlatıcılar tarafından haftalık açıklamalardan anlatılır. Bunun devamı için 2.1'i okuyun.

1.3 Puanları kazanmak ve kaybetmek

[quote]When the campaign begins, both armies (Alliance and Horde) have 0 victory points. Both armies aim to raise their victory points to 100, in which case the campaign ends (read more in 2.9). Armies can gain victory points through successfully completing missions (read more of them in 2.3), and they lose victory points through casualties (2.5) or when their settlement is bombarded by the enemy artillery (see: 3.3). Mercenary units gain victory points to the army they’re currently fighting for (read more of mercenaries in 3.2). Victory points of the previous week are calculated on Mondays. Victory points show how much of their goals an army has reached, without losing overly much troops while in it.[/quote]

Tercüme : Aktivite başladığında iki tarafın ordularıda 0 galibiyet puanına sahiptir. İki tarafta puanlarını 100'e yükseltmeye çalışacaktır, ki bu durumda savaş bitecektir(bakınız 2.9). Ordular galibiyet puanlarını görevleri tamamlayarak kazanır(bakınız 2.3) ve kayıp/zaafiyet durumlarında (bakınız 2.5), yerleşkelerinin bombalanması durumunda (bakınız 3.3) kaybeder. Paralı askerler savaştıkları birlik adına puan kazandırır (bakınız 3.2). Kazanılan puanlar pazartesi günü hesaplanır. Galibiyet puanları orduların ne kadar hedeflerine ulaştığını gösterir.

1.4 Görev Günleri

[quote]Missions will be played on Tuesdays and Thursdays. These missions will be hosted by the storytellers on both sides from 19:00-20:00, 20:00-21:00 and 21:00-22:00. Outside these scheduled events, all players are welcome to make up their own events that can include camp roleplaying (see: 2.4) or PvP activities (see: Skirmishes in 2.6). Unit leaders will request for a chance to take upon a mission on their weekly report to the executive storyteller (see: 2.1). Communication between the storytellers and the players will be done through Argent Archives mail or direct whispers in the game. The involvement of a storyteller on each mission is fairly short (hour is maximum) but the unit is welcomed to use much more time in its preparation and aftermath. There are twenty-five starting missions available in the campaign, and they can be found from The Borderlands Campaign: List of Missions. A few bonus missions could be added as the campaign progresses.[/quote]

Tercüme : Görevler salı ve perşembe günleri yapılacak. Görevler hikaye anlatıcılar tarafından 19:00-20:00, 20:00-21:00 ve 21:00-22:00 sıralarında iki taraftada yönetilecek. Bu takvim dışında her oyuncu kendi aktivitesini düzenlemekte özgürdür (bakınız 2.4). Hikaye anlatıcılar ile oyuncular arasındaki iletişim Argent Archives mesajlaşması yoluya veya whisper ile olucaktır. Bir hikaye anlatıcı göreve çok vakit ayırmayacaktır (maksimum bir saat) fakat oyuncular görev öncesi ve sonrasını istedikleri kadar uzun tutabilirler. Savaşta 25 tane başlangıç görevi bulunmaktadır, ve bunlar görev listesinde görülebilir. Savaş sırasında birkaç tane görev eklenebilir.

1.5 Bireyler ne olucak!?!?

[quote]The whole thing seems to be centered around “units”. So are leaders going to do all important stuff, while we others just walk along as stupid units? No. Absolutely no! Although leaders represent their unit and speak for it to the storytellers, this campaign is all about individual roleplaying. Since most of the campaign’s content is played in freeform, there will be many weeks of time for individual characters to build up different kinds of plots to the war-torn area. Rivalries, friendship, camaraderie, loyalty, betrayal… The characters should mingle and interact freely. There can even be character-level sub plots. When a couple spies slips into the enemy camp, it surely creates exciting roleplaying – even moreso, if they’re trying to rescue a prisoner. I repeat: The Borderlands Campaign is all about individual characters and unprovoked roleplaying in the area![/quote]

Tercüme : Bütün olay birlikler etrafında dönüyormuş gibi gözükebilir. Sanki her şeyi liderler yapıyormuşta diğerleri eblek eblek dolaşıyormuş, tabiki hayır lavuk(Evet,ben ekledim). Tabiki hayır, lavuk! Liderler bir grubu temsil ediyorlar ve onlar için söz sahibi oluyorlar ama bu aktivite tamamen bireysel-RP'ye dayalı. -Özet geçicek olursak, arkadaşlığını kuracağın kavga edeceğim bol bol vaktin olucak,RP'ye zaman ayırıcak coook zaman olucak ve hatta level limitli kümeler bile olabilir. Bir casus kampı gözetlemeye gelirse tabi güzel ve heyecanlı bir RP olucaktır, hele birde esir kurtarmaya çalışıyorsa! Bak lavuk, tekrar söylüyorm, bu aktivite tamamen bireylere yönelik!

1.6 Zaman çizelgesi


Monday, 26th of March: The troops should start moving to their starting deployment zones or start roleplaying preparations there. No missions are played this week.
Sunday, 1th of April: First deployment report. By midnight, the unit leaders should announce the actions of their units and possible missions they take upon next week.
Monday, 2nd of April: First campaign announcement. After the announcement, the units are free to move towards their destinations for the following week or roleplay in the destination. Missions are hosted by the storytellers on coming Tuesday and Thursday.
Tuesday, 3rd of April: Missions are hosted from 19:00 to 22:00 by the storytellers.
Thursday, 5th of April: Missions are hosted from 19:00 to 22:00 by the storytellers.
Sunday, 8th of April: Second deployment report. Same deal as above.
Monday 9th of April: Second campaign announcement. Same deal as above.
Rince and repeat until the campaign ends.

Tercüme :

26 Mart Pazartesi : Birlikler başlangıç bölgelerine hareket edip RP hazırlıklarını tamamlamalı. Bu hafta görev falan yok.
1 Nisan Pazar : İlk yayılma raporu. Gece yarısına dek liderler birliklerin ne yapacağını anons etmeli.
2 Nisan Pazartesi : İlk savaş raporu. Anonsların ardından birlikler hareket geçebilir. Görevler salı ve perşembe günleri hikaye anlatıcıları tarafından yönetilir. (Bunu ilk kez okuyorsan yukarıyı oku,lavuk!)
3 Nisan Salı : Görevler.
5 Nisan Perşembe : Görevler.
8 Nisan Pazar : İkinci yayılma raporu.
9 Nisan Pazartesi : İkinci savaş raporu.
Aktivite bitene kadar tekrar.

1.7 Nasıl adımızı yazdırırız, nasıl hazırlanırız?

--At the time being, guilds can sign up for the event by expressing their interest to do so here in the forums. I will try to contact all guild representatives personally as soon as possible, to discuss more about their involvement. I also recommend that those who are not in appropriate guilds, would start considering if they could form up a mercenary band or a unit of their own with their friends. Individual characters could also ally themselves with a guild and join its unit with the unit leader's agreement.

There is much text included in The Borderlands Campaign Primer (found here:). But not everyone has to read it all. A casual player could skim it through and read the sections concerning Wounded characters (2.5) and Supplies (2.7) more carefully. A player who’s more interested in the campaign mechanics, or who seeks to play as a unit leader, should read it all and carefully. Take your time, the event will not launch tomorrow!--

Tercüme : Şuan guildler forumlardan yazıp katılabilir. Her guild sorumlusuna olabildiğince çok ulaşacağım ve hareketleriyle ilgili konuşacağım. -Bıdı bıdı bıdı- Liderler (ki sizin için ben çekiyorum bu çileyi) şurayı şurayı okusun mekanikleri öğrensin.

1.8 Diplomasi

--As there isn’t any single appointed general in either of the armies, all organization falls upon the individual groups and players to work with. Both armies could select a single leader for the campaign if they can make up their mind. If not, each unit acts independently and chooses its own targets and directions. There may as well be independent companies of mercenaries that can be hired by either faction. Read more of these units from 3.2. Since each mercenary band an army manages to hire is one more unit to do your weekly missions, diplomacy is an important factor! Treaties and agreements could be made with the opposing faction as well, if the players put some thought and effort to it.--

Tercüme : Karşı taraflada anlaşmalar yapılabilir, kiralik savaşçılar kiralanabilir vesaire. Önemli bir şey yok burada.

[quote]- The Borderlands Campaign Primer:

http://www.argentarc....org/node/99514


- The Borderlands Campaign: The List of Missions:

http://www.argentarc....org/node/99513[/quote]


Görevler önümüzdeki gün bu posta eklenecektir.

Konu Falven tarafından 03 Mart 2012 - 02:30 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 4

Resmi ekleyen


#2 SoulSlay

SoulSlay

  Scout

 • Members
 • 246 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2012 - 01:10 ÖS

Ellerine sağlık hocam.

Konu SoulSlay tarafından 03 Mart 2012 - 01:11 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#3 Varadien

Varadien

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 28 İleti
 • LocationBursa

Yazma tarihi: 03 Mart 2012 - 03:31 ÖS

*Hayal kırıklığına uğradığını betimleyen derin bir iç çektikten sonra, açık mavi renkli, parlak gözlerini kaydırır ve baltasını sırtına alıp başını yere eğerek, mutsuzlukla ilerlemeye başlar*
 • 0

#4 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 03 Nisan 2012 - 08:54 ÖS

Konuyla ilgili bilgi edinmek isteyen varsa diye bir kaç görüntü paylaşayım.

Event: Siege of Hammerfall. Event 03.04.2012 21:30'da (oyun saati) başladı. Verilen katılımcı sayısı tahminen 250.
Diğer resimler için: http://www.argentarc...llery/snapshots

Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen

Konu Nem. tarafından 03 Nisan 2012 - 11:11 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#5 .tyrael.

.tyrael.

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 09:01 ÖÖ

wow süpermiş
 • 0

#6 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 09:33 ÖÖ

Dün gece ek bilgi olarak yazamadım şimdi ekleyim:

Savaş gece 12 civarında bitti. Ally, hammerfall'un yarısına kadar 2 kere girdi sonra içerde çok kayıp verdiği için geri çekildi. Ardından hammerfall kapıları kapatıldı ve savaş bitti. İşin özünde hammerfall kuşatıldı ve şu an horde birlikleri dışarı çıkamıyor. Allyler dışarda kamp kurdu. Bazı ally birlikleri bölgelerine geri çekildi.

Savaşdan kısa süre önce Hinterlands'de bulunan Blood Knight Guard guildi de Hinterlands'de tünele girmelerini ve desteğe gelmelerini engelleyen dwarfları yenilgiye uğratıp, savaş esnasında hammerfall'a ulaştılar. Ön kapıdan baskın şeklinde saldırı yapmalarına rağmen Allylerin sayısı çok fazla olmasından dolayı hammerfall'a çekilmek zorunda kaldılar. :D

Eventlar 19:00'da başlıyor. Bir kaç yerde aynı anda aktiviteler oluyor, haliyle her birinin görüntüsünü alamıyorum ama ilgilenenler aşağıda vereceğim linkten resimlere göz atabilirler.

http://www.argentarc...snapshot_events

Konu Nem. tarafından 04 Nisan 2012 - 09:37 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#7 wookiee

wookiee

  Champion

 • Members
 • 1.433 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 12:54 ÖS

çok beğendim.. sanki oradaymışım gibi kapıldım gittim.

Bir iki sorum olacak..
1- Diyelim ki guildler falan kapışıyor her iki tarafda girdi birbirine. Bende guildsiz birisi olarak orada dolanırken bir aliş - horde kapışmasına denk geldim. Dayanamadım horda a yardım ettim. Ve benim heealim 75k dan fazla falan ve 10 sn de beklemeyeceğim çünkü kurallardan haberim yok. ben gezgin takılan birisiyim.. Herhangibi bir yaptırım var mı bana?

2- Bu serverda sadece ırkların aynı olduğu yada classlarınaynı olduğu guildler de varmı?

bir çeşit hırsızlar loncası gibi, yada bir troll topluluğu gibi..??

3- Rp için gelindiğinde her evente katılmak mecburi oluyor mu?

teşekkürler
 • 0
WOW' da mevzu bahis Shaman ise gerisi teferruattır :)

#8 H.L.L

H.L.L

  Genel Yönetici

 • Executives
 • 2.084 İleti
 • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 01:53 ÖS

oyunu birakmis olmasam, RP'e giresim geldi :)

 In the end, death claims us all

but HORDE will live on

 

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

 

Sylvanas Windrunner


#9 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 299 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 02:57 ÖS

çok beğendim.. sanki oradaymışım gibi kapıldım gittim.

Bir iki sorum olacak..
1- Diyelim ki guildler falan kapışıyor her iki tarafda girdi birbirine. Bende guildsiz birisi olarak orada dolanırken bir aliş - horde kapışmasına denk geldim. Dayanamadım horda a yardım ettim. Ve benim heealim 75k dan fazla falan ve 10 sn de beklemeyeceğim çünkü kurallardan haberim yok. ben gezgin takılan birisiyim.. Herhangibi bir yaptırım var mı bana?

2- Bu serverda sadece ırkların aynı olduğu yada classlarınaynı olduğu guildler de varmı?

bir çeşit hırsızlar loncası gibi, yada bir troll topluluğu gibi..??

3- Rp için gelindiğinde her evente katılmak mecburi oluyor mu?

teşekkürler.


1- Bu durumda anti-greif denilen oyuncular devreye giriyor. Bu abiler yukarıda dikkat çekmeyen bir mountla ya da savaşın arka planında saldırmadan bekleyen yüksek pvp setli kişiler... Event dışındaki biri gelip de oyuncuları çatır çatır kesmeye çalışırsa hemen bu kişiye bir işaret çakılıyor ve bu abimiz de gelip saldıran kişiyi diğer oyuncuların skill spamlarının yardımıyla bu adamı kesiyor ^^ O yüzden level 85 olup da 80k canla savaşan bir grup kişi görürsen dalmaman daha yararlı olur :)

Konu dogabeey tarafından 04 Nisan 2012 - 03:03 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

Dark Lion Onslaught.


#10 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 03:54 ÖS

@wookiee

1- Doğa'nın söylediği gibi oluyor. Bu anti-griefer diye tabir edilen kişileri oyuncular biliyor o yüzden genelde ona dalmazlar ve o araya atladığında kimse ona dalmaz ki o griefer(yani senin söylediğin kişi) kesilebilsin. Bir daha gelirse bir daha keserler.

2-Tek ırk ya da tek sınıf kombinasyonlarında guildler var. Kurucuların baz aldığı guild içeriğine göre değişiyor. Tamamen zevk meselesine göre kurulan topluluklar bunlar. dilersen sadece human paladin topluluğu yapabilirsin. (ki blood knight guard guildi sadece b.elf paladinlerden oluşan bir guild)

3-Genelde bazı guildler bunu yaptırım olarak gösteriyor ama belli real hayat şartlarıyla esnetilebiliyor. Ancak 5 eventtan 3'üne katılmamak da guildden atılmaya sebep olabilir. Çünkü kurguyu ve gidişatı kaçırabilirsin RP'deki.
 • 0

#11 wookiee

wookiee

  Champion

 • Members
 • 1.433 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2012 - 09:12 ÖS

güzelmiş valla.. ben o tepede binekle oturan abi olmak isterdim.. :) en güzeli o.. charın adını da deli kadir koyardım :):D
 • 0
WOW' da mevzu bahis Shaman ise gerisi teferruattır :)

#12 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 05 Nisan 2012 - 11:59 ÖS

Takip edenler için yazmaya devam ediyorum:

Siege of Hammerfall kuşatması hala devam ediyor. Horde içerde Ally siegeler ile dışarda. Kimse içeri giremiyor ve kimse haliyle dışarı çıkamıyor. Söylediklerine göre Horde erzakları tükenmeye başlamış, bu demek oluyor ki kısa süre sonra mecburiyetten dolayı kapılar tekrar açılacak ve ölüm kalım savaşı olacak. :)

İşin özünde Hammerfall'n kaderi belli olacak. Yani IC olarak horde ya da ally sahip olacak oraya. Bunu savaştan sonra görürüz. :D

AA'da durum ile ilgili liderlerle yapılan konuşmalara ilişkin bir yazı yayınlandı. Gerçi sadece horde liderlerin konuşmaları var..
Link: http://www.argentarc...org/node/106476

P.s: Yeni mesaj yerine ek yapayım dedim. ^^

Thoradin's Wall'a kadar ally genişleme gösterdi. Tuhaftır ki arathi highlands'da büyük bir ally üstünlüğü var. Bu yüzden Forsaken guildleri duvara destek yapıyor. Hand of Agony guildi Durnholde Keep'i ele geçirdiler. Queen's Vanguard guildi de yavaş yavaş Hillsbrad'a doğru çekilip destek alabileceği birliklerle görüşmeler yapıyor. Böyle giderse Ally her yeri alacak. :D Horde organize olamıyor ya da çok geniş arazide yayılı oldukları için birbirlerine destek gönderemeden pusuya düşürülüyorlar. Haliyle horde üstünlük kaybediyor.

Campaign beklenenin aksine allynin üstünlüğüyle devam ediyor gibi şuanda. Hillsbrad'a girişlerini büyük ihtimalle forsaken guildleri ve 1-2 elf guildi engelleyebilecek güce sahip ama savaşda nasıl olur bilmiyorum. :D Bilgi edindikçe paylaşmaya devam edecem. Takip edenler var diye düşünüyorum. :)

Konu Nem. tarafından 06 Nisan 2012 - 02:55 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 2

#13 wookiee

wookiee

  Champion

 • Members
 • 1.433 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2012 - 08:47 ÖS

bence pek çok romandan daha heyecenalı en azından ben okuyorum ..
 • 0
WOW' da mevzu bahis Shaman ise gerisi teferruattır :)

#14 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 299 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2012 - 10:19 ÖS

Çok kişi takip ediyordur da yazmaya üşeniyirler -.- Seni izlemeye devam ediyoruz İsmet abi :D
 • 1

Dark Lion Onslaught.


#15 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 07 Nisan 2012 - 12:29 ÖÖ

O zaman bi kaç ekleme daha yapayım :D :

Blood elf birliklerinin bir çogu hinterlands topraklarındaki seradane bölgesinde toplanmış durumda. Yanlış hatırlamıyorsam hinterlands'da dwarfların hareketlerini sınırlayan 1 ranger elf guildi var, ilave olarak da 2-3 tane aktif olarak bölge güvenliği sağlayan elf guildi var. O bölgede elflerin IC olarak erzakları ve mühimmatları bulunuyor diyebiliyorum. Çeşitli seferlere çıkmadan ya da başka bir bölgeden bir başkasına hareket ederken güvenli dinlenme bölgesi olarak kullanıyorlar.

Açıkçası, bu kadar çok organize ve bu kadar çok birbirine destek olan elf RP'ci olduğunu bende bilmiyordum. ^^ Campaignde ağırlıklı katılımcı sayısı elflerde ve forsaken'da. Şuanda hammerfall'de neredeyse elfler tarafından savunuluyor gibi bişey. Thoradin duvarının gerisi de tamamen forsaken kontrolünde sayılır.

Borderlands çok büyük bir alana sahip(silverpine forest ile wetlands arasında kalan 6 bölge) , o yüzden bütün alanlardaki RP'lerden haberdar olamıyorum. Ögrendikçe de yazmaya çalışıyorum. :D Alttaki resmi AA'dan aşırdım. Aslında rapor yazısında kullanılan bi resim. ^^

P.s: Verilen bilgiye göre de event yaklaşık 7-8 hafta sürecek. Daha 2inci haftasına yeni girildi. :D

Resmi ekleyen

Konu Nem. tarafından 07 Nisan 2012 - 12:34 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 2

#16 SoulSlay

SoulSlay

  Scout

 • Members
 • 246 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2012 - 09:26 ÖÖ

Yahu sen yazdıkça hevesleniyorum.
Ah ah Projeler bi bitsin RP öğrenmeye gelmezsem ne olayım.:)
 • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#17 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 10 Nisan 2012 - 08:42 ÖS

Son duruma göre Hammerfall savaşı bugün oldu ve savaşta alliance kampları ani baskınla dağıtıldı. Siegeler yok edildi. Ally birlikleri geri çekildi.

Aynı zamanda silverpine forestta forsaken rear front bölgesi yakınlarına gilneasdan gelen ally birlikleri çıkarma yaptı orada çatışmalar devam ediyor bildiğim kadarıyla.

Alterac dağlarında forsaken HoA guildi ile bazı ally öncü birlikleri arasında bir çatışma var bildiğim kadarıyla.

Dwarflar hala horde'un mühimmat nakil yollarını basıyor ve pusular düzenliyor. Yazanlara göre de pek çok görevlerinde başarılı oluyorlar ve desteklerin ulaşmasını engelleyip geri çekilmelerine neden oluyorlar.

Genel durum şimdilik bu şekilde. RP akışı haftalara yayılı olduğu için ilerleme de zayıf oluyor. Her birlik haftada bir kere uzun yol kat etme hakkına sahip. Yani bir haritadan başkasına aynı hafta içinde geçemiyorlar sanırım.

Konu Nem. tarafından 10 Nisan 2012 - 08:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 1

#18 wookiee

wookiee

  Champion

 • Members
 • 1.433 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2012 - 07:58 ÖS

süper anlatım.. tebrikler.. fantastik kitaplarda bile bu kadar güzeli olmuyor çoğu zaman.
 • 0
WOW' da mevzu bahis Shaman ise gerisi teferruattır :)

#19 Moonslam

Moonslam

  Centurion

 • Members
 • 798 İleti

Yazma tarihi: 13 Nisan 2012 - 05:54 ÖS

okuması çok zevkli yahu bu rp savaşlarını ellerine sağlık abi
 • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.


#20 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 14 Nisan 2012 - 11:35 ÖÖ

İyi söylemleriniz için teşekkür ederim sağolun. :)
Yaklaşık 1 haftadır yoğunluktan dolayı oyuna giremiyorum ama AA'da bir Ally bildirisi yayınlanmış onun linkini vereyim.
http://www.argentarc...org/node/107422
Ally komutanlarının konuşmaları ve birlik durumlarından bahsedilmiş. Oyuna girebildiğim zaman ayrıntılı bilgi edinmeye çalışacam. Hammerfall'un özgürlüğünün sağlandığı savaşta bende vardım. O gün Horde birlikleri organize olma konusunda daha iyilerdi. Forsakena bağlı bazı birlikler desteğe gelmişti. Savaşın seyrini değiştirecek şekilde de yeterli bir sayıları vardı. Bu, oyuna girmediğim süre içerisinde de büyük ihtimalle forsaken birlikleri arathiyi allylere dar etmiş olabilirler diye tahmin ediyorum. Bir de ally birlikleri silverpine'a çıkarma yaptı bununda birlik sayısı olarak allylere negatif bir etkisi oldu tahminimce.
Bilgi aldıkça paylaşıcam herkese kolay gelsin.
Hammerfall savaşından bi kaç görüntü.
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Aynı zamanda Hinterlands'da elfler dwarfları aeric peak'e püskürtmeyi başarmışlar. Dwarflar şimdi kendi mekanlarını elflere karşı savunmaya çalışıyorlarmış.
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen

Konu Nem. tarafından 14 Nisan 2012 - 11:59 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı