İçeriğe git

Resim
- - - - -

Adil Kullanım Kotasındaki Adilsizlik

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 01:48 ÖS

Bir çok ülkede günlük uygulanan bu sistemi Türkiyede aylık uygulanıyor, örnek verecek olursak yurt dışında ki en beğenilmeyen akk uygulaması; internetin en yoğun olduğu saatlerde uygulanıyor şöyle atıyorum saat 19:00 gece 00:30 arası 5 gb olarak belirleniyor, o saatler arasında 5 gb kotayı geçenin internet hızı %70 oranında düşüyor yani atıyorum 10mbit kullanıyoruz hızımı 3mbit e düşüyor ve aynı gün içinde yoğun saatler geçtikten sonra hızınız tekrar gelir geliyor; diğer bir uygulama ise, yoğun saatlerde torrentleri engelenmesi, yoğun saatler geçince tekrar torrentler açılıyor, diğer bir uygulamalardan biri ise torrent hızlarının %70 oranında kısılması yine tekrar yoğun saatler geçince hızı normale dönüyor. Türkiye de ise bu uygulama çok yanlış ve bilinçsizce yada kurnazca,Adil Kullanım Kotasını aşınca 20 gün civarı internetimiz gazete okumakta bile bize güçlük çektirecek duruma geliyor

Dünya ülkeleri arasında, interneti en pahalı fiyatlarla ve en düşük hızlarla kullanan ülkeler sıralamasında başlarda yer almaktayız. Buna rağmen 59TL gibi yüksek bir fiyatla 8mbit limitsiz olarak sunulan fakat kısa bir süre sonra 1mbit'e düşürülen internet paketlerinden halkımız bir an önce kurtarılmalıdır. Söz konusu olan hız düşümünün tamamen kaldırılması ya da üzerinde gerekli düzenlemeler yapılarak, yurtdışındaki örnekleri gibi esnek bir hale getirilmesi ile müşterinin uğradığı mağduriyet ivediyle giderilmelidir.

Amacımız, dilekçeleri ne kadar fazla kişi ile paylaşır ve bizimle birlikte onlarda yollarsa, sesimizin daha çok duyulmasını sağlamak.

http://www.facebook....ndakiAdilsizlik

Desteğinizi bekliyorum, hepimiz birimiz birimiz hepimiz için...

Konu Epic Fail tarafından 27 Mart 2012 - 02:04 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 3

#2 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 04:11 ÖS

güzel bir çalışma ama inşallah amacına ulaşır cuma günü girerim :D
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 04:21 ÖS

Bu sorunu sürekli yaşayanlara diğer hizmetlere geçmelerini öneriyorum. Onlarda da var gibi gözüküyormuş zorunlu olduğundan ama uygulamıyorlar.

#4 Pharoxym

Pharoxym

Legionare

• Members
  • 510 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 06:10 ÖS

Sonuna kadar destek veriyorum. Güzel bir çalışma.
  • 0

#5 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 07:25 ÖS

Bu sorunu sürekli yaşayanlara diğer hizmetlere geçmelerini öneriyorum. Onlarda da var gibi gözüküyormuş zorunlu olduğundan ama uygulamıyorlar.

Bütün hepsinde var bu, sadece ttnet'e özel değil adil kullanım kotası olmayan tarifelerde 100 küsür lira zaten
  • 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 07:28 ÖS

Bir yerde okumuştum, var gösterip yapmıyoruz demişler diye okumuştum. Olabilir tabii. http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/rolleyes2.gif

#7 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 08:17 ÖS

Bir yerde okumuştum, var gösterip yapmıyoruz demişler diye okumuştum. Olabilir tabii. http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/rolleyes2.gif

Bizi kandırıyorlar :D
  • 0

#8 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 09:25 ÖS

AAAAA başlıcam :D hızlı yanıta :) fareyle bi msne baktım geri tıkladım o kadar yazdığım gitti deli etti :)

Konu BunuYazanTosun tarafından 27 Mart 2012 - 09:26 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

#9 unholypaladin

unholypaladin

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2012 - 09:33 ÖS

Katılıyorum bence bu dolandırıcılık bunu basta solemediler bile :D
  • 0

#10 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 28 Mart 2012 - 08:47 ÖÖ

Dolandırılıyorsak dava etmek dahada hızlandırır işleri.
  • 0

Bıraktım yokum

#11 Veponx

Veponx

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 29 Mart 2012 - 12:36 ÖS

Dolandırılıyorsak dava etmek dahada hızlandırır işleri.

Neyi dava edeceksin ki adam zaten su fiyata sunu veriyorum demiş yani arkadaşın demek istediği bizdeki sistem diğer ülkelere göre pahalı ve atıyorum ilk 10 gün çok yüklendiysen 20 gün internetin yalan oluyor buna bir denge getirilerek TTNET paketlerinin kullanıcıyı rahatlatması yani dava edemeyiz ama mail vs. ile berki düşük ihtimal bir şeyler yaparız.
  • 0

#12 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 29 Mart 2012 - 01:38 ÖS

Davalık bi durum söz konusu değil. 2 yıl oncesinden sözleşmem var. Onda her türlü kota bilgisi vs. yazıyor. Geçen hafta salı günü birden internette fazlasıyla yavaşlama oldu. Gittim abone merkezine sordum. Adam bana son 1 yıllık kota bilgimi çıkarttı. aylık ortalama 160 GBmış. Geçen salıya kadar hız azalma durumu mevcut değildi. Ama şuan tamamen etkin halde. Yani Ezeekelin dediği gibi el altından müşteri çekmek için bazı firmalarda da "var ama çalışmıyo" durumu mevcut olabilir. Sonuçta TTnetinki de geçen salıya kadar çalışmıyordu. Hatta hangi ISP'lerin bunu yaptığını biliyorsanız paylaşın. Çünkü kafaya koydum bırakıcam TTneti. Altyapı olsa Kablonet ftw ama köylere hizmete başlamamışlar henüz :D

Konu Silvernight tarafından 29 Mart 2012 - 01:54 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Resmi ekleyen

#13 Epic Fail

Epic Fail

Sergeant

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 29 Mart 2012 - 03:18 ÖS

kısaca özetlersek Adil Kullanım Kotası evinizdeki gizli zamdır, her ay 50gb kotanızı doldurduktan sonra geri kalan 15-20 gün internetinizi 1 mbit olarak kullanmanızı mecbur kılan ve her ay cebinizden 59 lirayı sömüren kotadır, uygulamadır
  • 0

#14 walking4dead

walking4dead

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2012 - 12:17 ÖS

bildigim kadarıyla bir grup bunu şikayet etti ve 8mbit'in 1mbit'e degilde enazından 4 veya 2 ye düşürülmesi gerektigi için başvurularda bulundu, aynı şekilde kota arttırımı konusundada. bunu düzenliyecek denetleyecek bir kurum olması gerekir.ama tabi adamların tekel olmasına izin verilirse oda istedigi yapar..
  • 0

#15 tutankhom

tutankhom

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 02 Eylül 2012 - 05:34 ÖS

Türkiye de internet kullanıcılarının cogunun interneti sadece Facebook tan ibaret sandıkca bu sistem böyle gider.

Hatta abartmayacak sunu bile söyleyebilirim; Facebook ortadan kalksın, insanlar nete girme amacı bile bulamayabilir.....

Ciddi anlamda durum böyle.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı