İçeriğe git

Resim

Mop Ile Gelecek Yeni Loot Sistemi

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2012 - 10:17 ÖÖ

Az önce WoW'un sitesinden okuduğum kadarıyla MoP ile loot sisteminde ciddi değişiklik yapacaklarmış. Dilimin döndüğü kadar aşağıya özetlemeye çalışıcam.

Raid Finderda geçerli olacak olan sistem:

Şimdiki loot sistemi:
1) Boss ölür
2) Loot açılır
3) Oyuncular açılan loota ihtiyaçlarına göre need, greed veya pass geçer.
4) Roll atıılır ve sistem spec ve rolü de dikkate alarak en yüksek roll atan oyuncuya itemı verir.
5)Rollu kazanan isterse itemı ihtiyac olan veya isteyen başkasına trade eder.

Mop ile getirilecek olan sistem:

1) Boss ölür
2) Sistem oyuncular arasından kime loot vereceğini kendisi arkaplanda roller.
3) Sistem kime item vereceğini tespit ettikten sonra item alacak oyuncuya Bossun düşürme ihtimali olan itemlardan sınıfına ve specine uygun itemı otomatik olar verir.
4) Item alan oyuncu bunu başkasına trade edemez.

Böyle bir değişikliklik ile ninjalamanın ve main spec item bekleyen birinin itemının offspec birine gitmesini engelemek amaçlamışlar. Çoğumuz zaten üzerinde raid finderdan aldığı tier parçası varken aynı tier tokenı için roll atıp kazananları görünce sinirolmuşuzdur sanırım.

Diğer bir değişiklik ise Bonus Roll sistemi.

Mop ile birlikte oyuna the Elders and the Craftsmen adında iki esas faction dahil edilecek.
Bu factionların görevlerini ve senaryolarını tamamladıktan sonra ikisinden birinin currencyini alacaksınız.( ben ikisiaynı anda alınamıyor şeklinde anladım yanlış anlamış da olabilirim.)
HEr iki factiondan alınan currencyler Kafalık enchantı, bazı epic itemlar ve factionun vereceği diğer itemları almak için kullanılabileck. Bnları klasik factionlardan ayıran özellik ise 25 Elder Tokenına bir tane Charms of Good Fortune satın alabileceksiniz. Bu Charms of Good Fortune ne işe yarıyacak derseniz açıklıyorum.

1)Bir veya daha fazla Charms of Good Fortunenuz var.
2)Raide (RF, normal veya heroic farketmez) girdiniz ve boss öldü.
3)Boss öldükten sonra yeni bir arayüz çıkıp size Charms of Good Fortunenunuzu bonus rollde kullanmak isteyip istemediğinizi soracak.
4)Charms of Good Fortunenuzu kullanmak için evet dediniz.
a. Şansınız varsa Sistem Bossun loot tablenda bulunan itemlardan sınıfınaza ve specinize uygun bir item verebilir
b. İtem vermez ise para, flask, gem verebilir.
Ama illa ki bişey verecek. Bonus Roll ile alınan itemların diğer oyuncuların alacağı itemlar üzerinde hiçbir etkisi olmayacak.

Diğer bir değişiklik ise yapılması düşünülen ki bence çok iyi olur.

AREA LOOT: Birçok mobu bir bölgede kestiniz. Tek birini lootladığınız zaman hepsini aynı anda lootlamış olacaksınız.

Umarım düşünülen değişikliklerin oyun üzerinde olumlu etkisi olur.
  • 4

#2 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2012 - 11:20 ÖÖ

Charms of Good Fortune hariç değişiklikler oldukça yararlı görünüyor. Charms of Good Fortune ise "Ne kadar ekmek o kadar köfte" lafını hatırlattı bana :)
  • 0

#3 .tyrael.

.tyrael.

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2012 - 01:14 ÖS

normal lootlarda itemi baskası ile trade edemiyecek miyiz şimdi ben mi yanlış anladım
  • 0

#4 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2012 - 03:13 ÖS

Raid Finder ve pug mu ne diyolar o runlar için ninjalık tarih olsun diye guild runlar master loot atılır zati
  • 0
Resmi ekleyen

#5 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2012 - 03:27 ÖS

Normal raidlerde düşen itemı trade edebilirsin. Bu raid finder için olacak trade edememe.
  • 0

#6 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2012 - 07:27 ÖS

oldukça dengeli sadece rf ye gelmesi zaten normal modlarda guildden sorun çıkmaz ama şu charm işi amelelik yaptıracak gibi :)
  • 1

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#7 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 11 Eylül 2012 - 04:20 ÖÖ

Hazır başka bir arkadaş da diğer başlıkta sormuşken burda da belirtelim,
charms of good fortune'un alınabilirliği değiştirildi.

Şu an pandariadaki her daily görev size bir adet token veriyor, 100 adet token toplayabilirseniz, bu tokenları 3 adet charms of good fortune ile değiştirebiliyorsunuz. (Değiştirme görevi haftalık, yani haftada sadece 3 token alıyorsunuz, bu görevi pandariadaki horde/alliance ana üslerinden alabilirsiniz)
Ve bu charmları arkadaşın belirttiği gibi kullanıyorsunuz.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#8 Pesimist

Pesimist

Senior Sergeant

• Members
  • 276 İleti

Yazma tarihi: 11 Eylül 2012 - 10:44 ÖS

Rf ye getirilen roll sistemi gerçekten çok güzelmiş. Baya üzüldüğüm zamanlar olmuştu çünkü. 3 itemi de aynı adamın alması gibi..
  • 0

#9 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2012 - 09:40 ÖÖ

Bu sistem benim için efsane. Yani düşünsenize ne adam kayırmaca olacak ne aç gözlülük. Kimsenin inisiyatifinde olmayacak.
  • 0

#10 Darthlinc

Darthlinc

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 48 İleti

Yazma tarihi: 24 Eylül 2012 - 02:37 ÖÖ

Bu loot sistemi raidlerde de mi olacak
Kendi guildmizle bile girsek aynı sistem mi olacak
  • 0

#11 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 24 Eylül 2012 - 04:09 ÖÖ

Hayır, sadece LFR.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#12 KontGerilla

KontGerilla

Scout

• Members
  • 118 İleti

Yazma tarihi: 24 Eylül 2012 - 01:55 ÖS

valla yeni sistemde gördüğüm yok ya :S pek güzel bişey değil gibi 3 4 Rf ye girdim 1 tane item geldi gerisi fos
  • 0

#13 Darthlinc

Darthlinc

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 48 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2012 - 12:16 ÖÖ

Bende tam anlamadım 2 günde 5 kez sha anger kestim bir tane bir kişi gösterdide anladım warlock itemı düşmüş ama ben alamadım. Dedim o daha fazla roll atmıştır ama bu sefer charms of good fortune kullanmak için sayfa açılmadı. Anlamadım bu işi.Aynı şey MV raidindede mevcut boss kesiyoruz Charm kullanıyorum para geliyor sadece bir kere item gelmedi. Ben para içinmi hergün daily yapıyorum yani verdiğide para olsa ben dilenciye veriyorum o parayı wowda :)

Birde burada değilde konusu başlık açmadan sorayım. Bu Black Prince ilk görevlerinden bir tanesinde raidlerden token topla dedi. Kaç defa girdim 1 tane düştü neden bunuda anlamadım. Bilen birisi varsa açıklasın lütfen.
  • 0

#14 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2012 - 09:29 ÖÖ

İlk Lfr denemem de Bonus roll 1 defa kullandım ondanda Kemer kazandım ilk boss drop boş geçti ama sonraki 2 boss droplarından yüzük kazandım 2 adet. bakalım bu hafta nasıl olacak.

ayrıca girdiğiniz specc olayı ya buglı sorun var yada blizzard bu işi yine becerememiş gibi. healer specc girdğim lfr de bana hit raitingli yüzük verdi.

ayrıca bonus roll sekmesi üzerinizde Elder Charm of Good Fortune varsa açılır. 90 adet charms of good fortune biriktirerek haftalık olarak 3 adet alabiliyorsunuz ve şuan için üzerinizde maksimum 10 adet olabliyor. bu tokenlar aynı vp yada jp gibi karater ekranında currency sekmesinden takip edilebilir

Bonus rol sekmesi sadece LFR ve Raidlerde işlev görüyor.

90 adet charms of good fortune biriktirip karşlığında da 3 adet Elder Charm of Good Fortune almak ve bonus roll hakkı kazanmak istiyorsanız. günde en az 45 adet daily yapmanız gerekecek. (her daily görevi size 2 adet charms of good fortune veriyor)
  • 0

#15 Darthlinc

Darthlinc

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 48 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2012 - 10:15 ÖÖ

Elder Charm bende mevcut ama sadece 1 kere Sha of Anger da açıldı onda da item aldım. Her gün bir iki defa kesmeme karşın bir şey düşmüyor. Düşmediği gibi bonus roll de açılmıyor.
  • 0

#16 Lammóth

Lammóth

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 21 Ekim 2012 - 02:50 ÖS

90 adet charms of good fortune biriktirip karşlığında da 3 adet Elder Charm of Good Fortune almak ve bonus roll hakkı kazanmak istiyorsanız. günde en az 45 adet daily yapmanız gerekecek. (her daily görevi size 2 adet charms of good fortune veriyor)

haftada 45 olmasın o.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı