İçeriğe git


Resim
- - - - -

Akıllı telefonlar artık İngilizce öğretiyor!


 • Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 episode

episode

  Champion

 • Members
 • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 19 Nisan 2012 - 04:21 ÖS

Akıllı telefonlar artık İngilizce öğretiyor!

British Council İngilizce Ekibi tarafından hazırlanan mobil uygulamalar, İngilizce öğrenmek ve dil becerilerini geliştirmek isteyenlere pratik ve eğlenceli seçenekler sunuyor. http://learnenglish....mobile-learning adresinden tüm mobil uygulamalara ulaşabilir ve cep telefonunuza indirebilirsiniz.

British Council, İngilizce öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyenlere yeni bir platformda sesleniyor. Android, Apple, Nokia, Samsung, Blackberry akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen uygulamalar ile British Council şimdi çok daha geniş kitlelere ulaşıyor.

Geliştirilen uygulamalar arasinda yeni kelimeler ogrenmek, Ingilizce dilbilgisi kurallarını gozden gecirmek ve telafuzunu gelistirmek isteyenlere yonelik araclar bulunuyor. http://learnenglish....mobile-learning adresinden tüm mobil uygulamalara ulaşabilir ve cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Eğitici ve sürükleyici

British Council’ın kullanıcılarına sunduğu uygulamalardan biri “Big City Small World” isimli sesli dizi. 30’dan fazla bölümden oluşan ve Londra’da geçen dizide bir grup gencin Tony'nin kafesinde geçen maceraları yer alıyor.

Hareket halindeyken dinlenebilecek bir diğer sesli dizi ise Learn English Elementary Podcasts. Tess ve Ravi isimli iki arkadaşın maceralarını 20 dakikalık bölümler halinde sunan dizinin içinde dinleyicilere yönelik sorular da yer alıyor.

Kelime haznenizi genişletin

British Council’ın sunduğu interaktif kelime defteri MyWordBook bir sözlükten çok daha fazlası. İngilizce’de en çok kullanılan kelimeleri çevirlerinin yanı sıra resimler, sesler, örnek cümleler ve kelimeleri hatırlamaya yardımcı olacak notlarla birlikte sunan MyWordBook’ta binlerce yeni kelime bulunuyor.

Kelimelerin anlamlarıyla birlikte nasıl telaffuz edildiklerini öğrenmek isteyen her yaştan kullanıcı içinse, Sounds Right uygulaması iPad’ler için hazırlanmış. Bu uygulama hem İngilizce öğrenmek isteyenlere hem de öğretmenlere yönelik tasarlanmış.

WordShake ve 60 Second Word Challenge uygulamaları sayesinde kullanıcılar zamana karşı yarışıp, eğlenerek kelime öğrenmenin keyfini çıkarıyor.


İngilizce dilbilgisi

İngilizce bilgisini eğlenceli testler çözerek geliştirmek isteyenler, dil bilgisi uzmanı Johnny Grammar ile yarışma ve kazandıkları puanları Facebook’ta arkadaşlarıyla paylaşma şansına sahip. Üç bölümden oluşan dil bilgisi yarışmasında ayrıca kelime dağarcığı testleri ve İngilizce’de sıklıkla yapılan hataların doğrularını öğreten testler de yer alıyor.
 • 0
Resmi ekleyen

#2 Moonslam

Moonslam

  Centurion

 • Members
 • 798 İleti

Yazma tarihi: 19 Nisan 2012 - 05:40 ÖS

ellerine sağlık ayrıca symbian(en azından nokia diyor) desteğini olması ayrıca güzel
 • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.


#3 walking4dead

walking4dead

  Advanced Member

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 30 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2012 - 12:18 ÖS

sadece ingilizce mi var acaba seçenek olarak?
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı