İçeriğe git


Resim
* * * * - 4 Oy Kullanılmış

The Robed Ones (İnaktif - Türkçe RP Guildi - Argent Dawn (EU))


 • Please log in to reply
Bu konuya 238 yanıt gönderildi

#1 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2012 - 08:00 ÖS

The Robed Ones

Gremni Longbeard'ın Arakkoa'lar hakkında "Tanıştığınız en zeki Gnome kadar zeki" lafı Azeroth büyücüleri arasında kulaktan kulağa dolaşmasının ardından birkaç maceraperest cüce bu karanlık ve düşmanlarla dolu ormanın derinliklerine doğru seyahat'e çıkmaya karar verir. Çok geçmeden ormanın adının neden Terokkar olduğunu öğrenirler. Orman, Terokk adında demi-god bir Arakkoa'nın ardından adlandırılmıştır.

830px-TerokkarForest.jpg

Shattath Şehri'nin Draenei ırkı tarafından yeniden inşası ile birlikte gelen misafir sayısı oldukça yükselmiştir. Kimi maceraperest kahramanlık peşinde koşan genç kahramanlar ölü şehir Auchindoun'u ziyaret etme girişiminde bulunmuş olsa bile, bilinen hiçbir canlı henüz oradan sağ çıkamamıştır.

Auchindoun bir zamanlar Kilrogg önderliğindeki ork klanı Bleeding Hollow'un ana kalesi olmuştur. Fakat Alliance'ın Outland'e varışından sonra Turalyon ve Danath önderliğindeki ittifak orduları burayı yerle bir etmiştir. Eski bir Draenei tapınağı olan Auchindoun'daki patlama sonucu bölgenin etrafı inanılmaz derecede kuvvetli büyüler yayan bir wasteland olmuştur.

Draenorred.jpg

Fakat yayılan bu büyülerin bir artifak'dan mı yoksa Auchindoun'un eski kutsal kuvvetinden mi, veya Shattrath dilencilerinin ağzından düşmeyen söylenti gibi, içeride hala hayatta olan bir demi-god'dan ötürü mü kaynaklandığı bilinmez.

Bu gizemi çözmeye çalışan, Azeroth'un en eski ve kudretli büyücüleri, cübbeliler, yıllardan bu yana farklı görüşleri çerçevesinde şekillenmiştir. Bir zamanlar İblis kaynaklı olduğu düşünülen ve korku salan Kara Cübbeliler, en bencil ve güç bağımlısı düşünceleriyle bu büyünün kaynağının bir artifak olduğunu ileri sürerek bu artifak'ın peşine düşmüştürler. Şehvetli hayatlarıyla ilgi çeken, soylu kesimden gelen genç ve macera düşkünü kırmızı cübbeli büyücüler ise bu güç kaynağının bir demi-god olduğunu idda ederler. Adaletin koruyucusu ve iyilik yemini etmiş Ak Cübbeliler ise Auchindoun'un kutsal kuvvetini bu büyüleri yaydığını ve bu kutsal kuvveti şekillendirdikleri takdirde tüm Azeroth'u kötülüklerden ve iblislerden kurtarabileceklerini idda ederler.

Bilinen en kalabalık High Elf büyücü şehiri Allerian, insanlar bu gizemli kuvveti öğrenmeden çok önce bu bölgenin yakınlarına kurulmuştur. Kendini bu sır büyü kaynağını öğrenmeye adamış olan cübbeliler Allerian şehrine akın etmiştir. Allerian şehri bu üç büyü kültürünü barındırır ve büyücüleri ellerinden geldiğince destekler.

Allerian.jpg

Ak Cübbe: Ak cübbe felsefesini benimseyenler,ak ışığı yansıtan Beyaz Ay -Lunaria-dan güç alır. Amaçları adaleti teslim etmektir. Büyü gücünden çok, bilgelik en büyük değerleridir. Kara Cübbeliler gibi hırslı veya bencil değildirler, saf ışığın her zaman daha üstün olduğunu savunurlar ve Kara Cübbeliler ile yakınlaşmamaya çalışırlar. Liderleri Ak İnsan olarak anılır ve seçimle başa gelir. Azeroth’un her yerinde iyi karşılanırlar ve gezdikleri her yere şifa götürürler. Bir Ak İnsan tanımak Azeroth halkları için büyük bir onurdur, çünkü vefalıdırlar ve yaptıkları iyiliklere rağmen öğretileri onlara asla isimlerini söylememelerini vurgular. Bu kibirli olmamaları için uygulanan bir öğretidir.

Kızıl Cübbe: Kızıl cübbeliler, çok nadir gözüken Kızıl Ay -Lunitari-dan güç alırlar. Ateş elementiyle yakınlıkları ile bilinirler. Kızıl cübbeliler daha maceraperest insanlardan oluşurlar ve diplomatik ilişkilerde daha ustadırlar. Zamanında infernal saldırısını püskürttükleri için Outland’de çok saygındırlar ve gittikleri her yerde özel şölenler düzenlenir. Kızıl cübbelilerin lideri Ateş Yutan lakabıyla anılır . Vasiyet usulü liderlik devredilir. Çoğu kraliyet ailesinin danışmanı bir kızıl cübbelidir. Ticaret ve para işlerinden iyi anlarlar. Zenginlikleriyle hava atmaktan çekinmezler.

Kara Cübbe: Karanlık sanatları temsilen rengi siyah olan bu sınıf Kara Ay' -Nuitari-dan güç alır ve Azeroth’un en hırslı, bencil, kuvvetli büyücülerini temsil eder. Azeroth evrenindeki neredeyse tüm büyüleri uygulayabilirler.Bu büyü bilgisinin ağırlığında yaptıkları her büyü onları yürüyemeyecek kadar zayıflatır,her büyüden sonra dinlenmeleri gerekir. Kara cübbelilerin lideri ölüm düellosu ile belirlenir ve çok nadiren lider değiştirirler. Bir lidere ihtiyaç duymamalarına rağmen, en yaşlı Kara Cübbeli grubun kararının son halini belirleyen olur. Çoğu Azeroth halkı, öyle yada böyle Kara Cübbelilere borçlanmıştırlar ve karşılıklarını ağır ödemişlerdir. Bunun hakkında bir deyim bile oluşmuştur. “Gecenin siyah giyenleri tüm renkleri verir, ama tek bir beyaz bile bırakmazlar”.

--> Cübbe renkleri sadece birer renk değildirler, bir onurdurlar. Cübbe rengini değiştirmek isteyenler genelde dışlanırlar. Bir beyaz cübbeli her zaman kendi cübbe renginden olanları diğerlerine karşı kollar. Üç ayda bir kez cübbe olimpiyatları düzenlenir ve her cübbenin üyesi kendi rengini temsil eder ve takım yarışmaları olur.

Mor Cübbe: Mor cübbeyi sadece büyü olimpiyatlarını kazanan tek bir büyücü taşır. Ay’ın veziri lakabıyla anılırlar. Her cübbe sınıfına aylık görevlerini verir. Cübbe rengini değiştirmek isteyenlerin sınavlarını uygular. Cübbe liderleriyle toplantılar düzenler. Ay’ın veziri, tacı devir alışıyla beraber Selamandis yüzüğünü takar, bu yüzük onu tüm büyülerden korur. İstediği takdirde bulunduğu ortamdaki tüm büyü enerjisini emebilir ve ortamı büyü kullanılamaz hale getirebilir. Mor Cübbeli değişse de, her zaman tek bir kişi gibi bahsedilir. Gelmiş geçmiş tüm Mor Cübbeliler barışçıl ve otoriter olmuştur. Hep benzer kararlar almıştırlar.

Paladin: The Robed Ones’a mensup paladinler genelde Eisenwood paladinleridirler. Bu paladinler bir zamanlar eski tanrılar tarafından lanetlenmişlerdir ve yaşadıkları köye sürekli iblisler akın etmiş, hastalıktan düşmüşlerdir. Kara cübbeliler bir borç karşılığında onları bu beladan kurtarmışlardır ve bu borç ise hayat boyu onları cübbelilere hizmet etmek zorunda bırakmışdır. Ak cübbeliler Eisenwood paladinlerinlerinden bir borç istememiş, kendilerine hizmet eden paladinleri özgür kılmışlardır. Bazı Eisenwood paladinleri kendi istekleriyle Ak Cübbelilere hizmet etmeye devam ederler, Ak Yoldaş olarak anılırlar. Kara Cübbelilere hizmet edenler ise Kara Yoldaş olarak anılırlar.

Ak Yoldaş: Işıktan sapmamış ve güçlerini iyilik için kullanan Eisenwood paladinleridirler. Kara cübbelilere asla hizmet etmezler ve onları sevmezler. Ak cübbeliler ile yakındırlar. Eisenwood’un kurtarıcıları olarak anılırlar ve bu lakap ile her zaman gurur duyarlar. Sözlerini her zaman yerine getirirler ve sadıklıkları tüm Azeroth’da bilinir.

Kara Yoldaş: Çoğu Paladinlik yetisini kaybetmiş, kara sanatlara yönelmiş hizmetkârlardırlar. Eisenwood’un Kara Paladinleri olarak anılırlar. Kara Cübbeliler onlar için ilah durumundadırlar ve onlara taparlar. Bunun karşılığı olarak Kara Cübbeliler onlara karanlık gücü verirler. Işık gücünün sonsuz enerjisinin olmasına karşın, bir kara paladin sadece bir Kara Cübbelinin ona bahşettiği kadar kara enerji kullanabilir. Kara enerji daha ölümcüldür.

Muhafız: Muhafızlar cübbelileri hem dışarıdan hem de birbirlerinden korurlar. Cübbe sınıfları arası bir karışıklık çıkar ise Ay’ın Veziri Selamandis yüzüğünü (bknz. Mor cübbe) kullanır ve muhafızları olayı kontrol altına alması için görevlendirir. Paralı askerler veya zamanında herhangi bir cübbeliler sınıfına ait olup şimdi ise uzaklaştırılmış insanlardan oluşur. Muhafızlar şu şekilde giyinir, BU. Seyahatlerde vb. her zaman büyücülerin yanında olurlar.The Robed Ones F.A.Q ve RP Guide

Bir Karakter The Robed Ones'a nasıl katılır?

Robed Ones'a katılan karakterler aslında yıllardır bu topluluk etrafındadır. Yeni bir katılım sadece doğum veya ergenliğin bitişi ve büyü eğitimi ile başlar. Yani bir karakter, zaten bu topluluktaymış gibi davranılır.

Cübbe nasıl seçilir?

Çoğu cübbeli, aile atalarının yüzlerce yıl önce önce yaptıkları cübbe seçimlerini jenerasyondan jenerasyona aktarmıştır. Çok nadiren yeni seçimler olur, yani doğalın üstünde büyü yeteneği bulunan fakat cübbesiz bir büyücü bulunur ise, her cübbeli lideri onu kendi rengine katmak için uğraş gösterir. Fakat bu çok nadiren olur, çoğu büyücünün rengi aile kültüründen gelir. Yani hikayenizi bu yolda şekillendirmelisiniz.

Cübbelilerin birbirlerine karşı tavırları?

Kırmızı cübbeliler soylu ve zengin ailelerden gelirler. Diplomasiden genelde iyi anlarlar bu yüzden diğer iki cübbeli grubu ile araları iyidir. Fakat Ak cübbeliler ve Kara cübbeliler asla birbirlerinden haz etmezler. Ak cübbeliler iyiliğin savunucuları olduklarından, kuvvet uğruna kötü ve yasaklanmış büyüleri kullanan kara cübbelilerin doğal bir düşmanıdır. Fakat Mor cübbeli, cübbeler antlaşmasında, iki cübbelinin birbiriyle savaşmasını yasaklamıştır.

Cübbe liderleri nasıl seçilir?

Cübbe liderleri çekirdek kadro içerisinde oylanarak seçilirler. Yani oyun-dışı olan bu seçim bir hikaye ile oyun-içine entegre edilir. Bunun nedeni guildin devamlılığına sağlamaktır.

Mor cübbe ne iş?

Mor cübbe çok nadiren Allerian'da bulunur. Cübbelilerin genel lideri olduğu için sürekli Azeroth'un farklı köşelerinde toplantılara ve konuşmalara katılır. Bir diğer anlamda, Mor Cübbeli görünmez bir el gibidir. Kargaşayı önler fakat RP'lere sadece bir mektup vb. ile lanse edilir. İleride bu durum değişebilir.

Eee şimdi biz napcaz gelip orda?

Karakter hikayenizi hazırlayıp Allerian'a geldiğinizde yapabileceğiniz çok şey var. Önce arkadaşlıklar kurup gezintiler düzenleyebilirsiniz. Daha eğlencelisi diğer cübbe renklerine dalaşabilirsiniz. Auchindoun'a seyahat edebilirsiniz. Büyü deneyleri gerçekleştirip başınızı belaya sokabilirsiniz. Büyü eğitimleri alıp, eğitimler verebilirsiniz. Duellolar düzenleyebilirsiniz. Kırmızı cübbeliyseniz eğer, muhtemelen karıkız-alkol ikilisine takılabilirsiniz. Birbirinizin kuyusunu kazmaya çalışabilirsiniz. Kısaca ROLEPLAY yapabilirsiniz.

Büyücü hoş güzelde, biz napcaz?

Eğer karakteriniz bir warrior,paladin vb. ise bir cübbe giyip büyücü taklidi yapabilirsiniz. Yok arkadaş ben sınıfımın RP'sini yaparım derseniz Paladinler için iki güzel seçeneğimiz var. Hem niye illa şan şöhret? Birilerininde sıradan insanları RP yapması gerek ki bence en keyifli iş budur.


Şuan ki çekirdek kadro:

Mahir Tüzel (20) - Kara Cübbeliler Lideri - Felvinn
Doğa Can Kılıç (20)
Özgür Özel (17) - Kızıl Cübbeliler Lideri- Vastiel
Onur  (16)
Umay Umul (20) - Ak Cübbeliler Lideri- Lamordia
Emre Günsal (17)

Başvuru Şablonu:

Karakter ismi:
Sınıf:
Irk:
Doğum Yeri:
Yaş:
Fiziksel tabir:
Aile Kökeni ve cübbe seçimi:
Ekipman:
Karakteristik özellikleri:
Varsa hayvanı:
Arkadaşları / Düşmanları:
Hobileri ve Profesyonel olduğu konular:
Onu tanımlayan bir söz:

Karakter Hikayesi (2 Paragraf ve fazlası)

Gerçek isim:
Gerçek Yaş:
Gerçek bir iletişim maili:
Aktif olduğunuz Süreç:

Bu şablonu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Guild aktiftir.


Konu Pechvarry tarafından 05 Ağustos 2016 - 01:27 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Düzen

 • 1

Resmi ekleyen


#2 DooMBolt61

DooMBolt61

  Legionare

 • Members
 • 458 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2012 - 08:18 ÖS

Türk RP cemiyetine hayırlı olması dileğiyle!
 • 2

#3 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2012 - 09:21 ÖS

Başvuru Şablonu:

Karakter ismi: Felvinn Wisemoore
Sınıf: Mage
Irk: Human
Doğum Yeri: Lakeshire
Yaş: Orta Yaşlı
Fiziksel tabir: Hafif kaslı, uzun boylu ve çıkık çeneli bir insan. Kap kara giyinir ve genelde şapkasından ötürü gözleri görülmez. Herhangi bir yarası gözükmez fakat boynundaki dövmesi herkes tarafında açıkça görülebilir.
Aile Kökeni ve cübbe seçimi: Felvinn'in büyü kanı, dayısından geçer. Dayısı iblis büyülerine kendini kaptırmış ve kaybolmuştur. Akıbetini kimse bilmez. Kara Cübbelidir ve şuan ki Kara Prenstir.
Ekipman: Siyah şapkasını asla çıkarmaz ve Asası hafifletilmiş onyx taşından yapılmıştır. Yeşil bir kolyesi bulunur, bu kolye iblislerle iletişim kurmasını sağlar. Adı Parmokas kolyesidir.
Karakteristik özellikleri: Egoist,kibirli ve aşağılayıcı bir yapısı vardır. Lakin sakindir ve az konuşur. Arkadaş edinmekten hoşlanmaz ve fazla arkadaşı yoktur. Egoist biri için fazla güvenilirdir. Kadınlara köle muamelesi yapar. Otoriter bir yapısı vardır. İnatçıdır.
Varsa hayvanı: Parchin - Kara Baykuş, agresif bir hayvandır.
Arkadaşları / Düşmanları: Azeroth evrenindeki tek arkadaşı kayıptır. Aşık olduğu bir kadın vardır, fakat kimse kim olduğunu bilmez.
Hobileri ve Profesyonel olduğu konular: Arcane büyüsü hakkında Azeroth'un en deneyimli büyücülerinden biridir. Azeroth tarihini çok iyi bilir. Bir simyacıdır ve çoğu bitkinin özelliklerini ezbere bilir. Okumaktan çok keyif alır. Deneyimleyerek öğrenir.

Onu tanımlayan bir söz: Düşmanlarımızı affetmeliyiz, fakat asla onlar asılmadan önce değil. (We should forgive our enemies, but not before they are hanged” - Heinrich Heine)

Karakter Hikayesi (2 Paragraf ve fazlası):

Yaklaşık otuz yıl önce Lakeshire'da doğmuştur. Annesini doğum sırasında kaybetmiştir. Babası Marlen ve Amcası Danon tarafından büyütülmüştür. Babası onun büyü yeteneğini görmüş fakat potansiyelinden korktuğu için ona asla büyü öğretmemiştir. Yalnız bir çocukluk geçiren Felvinn, 17 yaşında büyü yüzünden çılgına dönmüş babası tarafından saldırıya uğrar fakat Amcası onu kurtarır. Babasının bu sırada öldüğü düşünülmektedir, kesin değildir. Amcası da bir büyücü olan Felvinn, ondan büyü öğrenmeye başlar. 19 Yaşına geldiğinde Amcası onu özgür bırakır ve potansiyeline ulaşmasını nasihatler. Stormwind'de Salie isimli genç bir high elf bayanı olan meslektaşıyla tanışır ve onunla beraber bir sürü deney gerçekleştirir. Felvinn 20 yaşına geldiğinde Salie ile şiddetli bir şekilde kavga ederler ve bir daha asla görüşmezler. Karanlık sanatlara eğilimi olan Felvinn, araştırmalarını yalnız başına yapmaya başlar ve iblislerle iletişime geçer. Çok zaman geçmeden Kralın mührüyle idam cezasına çarptırılır, fakat yakalanmadan şehire bir daha asla gelmemek üzere şehiri terk eder. Kılık değiştirerek Kirin'dal'a katılır fakat bir süre sonra büyücülük eğitimleri onu tatmin etmez ve ayrılır. Mor Menekşe adına Karazhan'da kütüphane araştırmaları yapar ve birçok "delusion" ile savaşır. Zamanı tanıma yetisini kaybetmek üzereyken meslektaşları onu kurtarır ve ölümden döner. Birinci ölümüm olarak adlandırdığı bu deneyimi sayesinde zaman hakkında büyüler yapmaya başlar. Bu büyülerin içeriğini asla diğer büyücüler ile paylaşmamıştır. Vastiel adında bir genç adamla rastlantı sonucu tanışır. Adam büyücünün deney masraflarını karşılamayı kabul etse de, bir süre sonra soylu ve zengin olan genç adam Felvinn'den sıkılır ve deneylerini kesintiye uğratır. Bir süre sonra Amcasının öldüğü haberini alır ve veliahtı olarak Kara Cübbelilerin liderliğini üstlenir. Kült'e yeni bir büyü anlayışı entegre eder.

Gerçek isim: Mahir Tüzel
Gerçek Yaş: 20
Gerçek bir iletişim maili: [email protected]
Aktif olduğunuz Süreç: Haftanın her günü.

Konu Falven tarafından 06 Mayıs 2012 - 11:12 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

Resmi ekleyen


#4 DooMBolt61

DooMBolt61

  Legionare

 • Members
 • 458 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2012 - 10:40 ÖS

Başvuru Şablonu:

Karakter ismi:Calans Steel
Sınıf:Warior/mercenary
Irk:Human
Doğum Yeri:
Yaş:37
Fiziksel tabir:Normal kilolu açık kahve rengi uzun saçlı kahve rengi gözlü,1,80 boylarında sıkı vücutlu.
Aile Kökeni ve cübbe seçimi: -
Ekipman: Klasik üniforma ve silahlar dışında bir de çok para vererek aldığı bir çekiç ve palası vardır.
Karakteristik özellikleri: Kibirli asker özelliklerini taşıyan bir tip.Pek çok ırkı aşağı ırk olarak görür.Her hangi bir tanrı veya ilaha tapmaz yalnızca para için dövüşür ve ışık taraftarlarını aptal olarak görür
Varsa hayvanı: -
Arkadaşları / Düşmanları: Hiçbir yakını yoktur.Ve kimseye özel bir düşmanlık beslememeye çalışır.
Hobileri ve Profesyonel olduğu konular:Çift elli çekiç ve pala kullanabilmek gibi nadir bir özelliği vardır.Ağır zırhlara karşı bir hayranlığı vardır ama onları yapmak yerine onları kuşanmayı tercih eder ve ağır zırhı tıpkı bir şövalye kadar kolay taşıyabilir.Ayrıca tahta oymacılığını hobi olarak yapar.
Onu tanımlayan bir söz: Tanrılar yönetmez,Işık yönetmez,silahlar yönetir...Hayır silahları kullananlar yönetir.

Karakter Hikayesi (2 Paragraf ve fazlası)
Calans basit bir çiftçinin oğlu olarak doğdu 20 yaşına kadar tarlada çalıştı.Ama bir gün bunun kendine göre olmadığını düşünmeye başladı ve babasının çiftliğini terk etme kararı aldı.Yanında hiç bir şey olmadan yola çıktı ve kendine şehirde işler buldu en sonunda kılıç ve hafif bir zırh alacak kadar para biriktirince,bir tüccarın muhafızlığını çok ucuza yapmaya başladı.Günler böyle akıp geçti.Calans her zaman farklı bir tüccarla seyehatlere çıktı.Ama 27 yaşına kadar hiç gerçek bir savaş görmedi.Gördükleri sadece basit hayvan veya hırsızların saldırılarıydı.Bunlarda genelde kolayca çözümleniyordu.27 yaşında büyük bir tüccar kervanı ile giderken kervana bir ork ekibi akın etti.Orklar vahşi saldırıları ile kervan muhafızlarını ezdiler.Kervanın muhafızlarından bazılar bir savunma hattı oluşturmayı başardı.Calans da şans eseri bu ekip arasındaydı.Orkların bazılarını öldürmeyi başardılar ve kaçtılar.Calans bundan sonra daha büyük ve tehlikeli yollara çıkabileceğini düşünüyordu.Daha uzun yollara çıktı ve git gide savaş tecrübesi arttı.En sonunda artık iyi para alan bir paralı asker olmayı başardı.En son istikameti The Robed Ones birliği oldu.Bu birlikte muhafızlık yapıyor şu anda.
Gerçek isim: Oğuzhan
Gerçek Yaş:17
Gerçek bir iletişim maili: [email protected]
Aktif olduğunuz Süreç:Eh değişiyor ama hergün girerim...sanırım.
 • 0

#5 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2012 - 10:43 ÖS

Karakter ismi:Calans Steel


Kabul edilmiştir, yeniden hoş geldin. :)
 • 0

Resmi ekleyen


#6 Galadrael

Galadrael

  Advanced Member

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 37 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2012 - 10:47 ÖS

Başvuru

Karakter İsmi: Lamordia
Sınıf:Mage
Irk:Human

Lakeshire'da doğmuş olan Lamordia ailesini hiçbir zaman tanımamıştır.Onu 1 yaşındayken bulup büyüten ve daha sonra bir hırsız tarafından öldürülmüş olan kadın dışında kimsesi olmamıştır.Yaşadığı köyde bir zamanlar sevdiği adam dışında..Bu saldırı sırasında Lamordia'da oradadır ve annesi bellediği kadını kurtarmak için hamle yapmasıyla beraber ani bir refleksle ağzından çıkan büyü sözlerinin etkimesi onun büyü yeteneğini keşfetmesine yol açmıştır. Bilinen ve görülen zamanında güzelliğiyle ün salmış olan Lamordia kimsesiz kalmasının üzerine, 16yaşındayken çoğu gününü büyü yeteneğini geliştirmek için sadece doğadaki canlılar üstünde deneyler yaparak geçirir, onları iyileştirmek ilk muhteşem yetisidir ona göre.. Bir tesadüfle her Lunaria çıkışında kendini gece karanlığına ışıkla yanan ellerini tutarken bulur.Ama bu bir tesadüf mü yoksa Lunaria'nın ona çağrısı mıdır?

Yine bir Lunaria gecesinde kendini bilinçsiz bir şekilde bir ayinin yapıldığı bölgede bulan Lamordia Ak Cübbeliler ile tanışır.O zamanların Ak Cübbe lideri Lamordia'nın hikayesini dinler ve aslında onu ilk gördüğü anda bembeyaz teninden yansıyan parlaklığın içinde barındırdığı gücü hissedip,onun kendisinden sonraki lider olma potansiyelini geliştirmeye karar verir.Ve böylelikle Lamordia 4yıllık Ak Cübbe felsefesi eğitimiyle 20 yaşına gelir.Işık Saçan ona bir rehber,aile ve herşeyden önce bir baba olmuştur.

Bir Nuitari gecesinde Ak Cübbeliler ,Kara Cübbeliler ile asırlık savaşlarını sonlandırmaya karar verirler.Işık Saçan gece yarısı yola çıkılmasını emreder.Ak Cübbeliler Nuitari gecesinde Kara Cübbeliler ile karşılaşmanın tamamen bir intihar olduğunu biliyorlardır ve tabi ki Işık Saçan'da.. Ama bu Işık Saçan'ın bilerek ve isteyerek yaptığı bir girişimdir.Çünkü Işık Saçan'ın cübbesinde bulunan mavi taşlar O'na kara büyü dışındaki herhangi bir etkiye maruz kalması durumunda ölümsüzlük bahşeder.Işık Saçan, Lamordia'nın hazır olduğunu anladığı günün gecesinde bu saldırıya çoktan karar vermiştir.Çünkü artık yaşlanmıştır ve ünvanını devredebileceği ve güvendiği bir çırağı vardır. Lamordia...

Her Ak Cübbeli'nin bildiği üzere en yaşlı ve gelmiş geçmiş en iyi liderleri bir Kara Cübbeli tarafından öldürülmüştür.O gece geri dönen tek bir Ak Cübbeli, Işık Saçan'dan, babasından, Lamordia'ya tek bir anı getirmiştir.Mavi taşlı cübbesini.. 1 hafta boyunca kendini mabedine kapatan Lamordia bu süreç sonunda yeni Işık Saçan olarak kapıdan çıkar ve içeride ne olduğunu kimse bilmez.
Eski cübbelilerden herkes kendi yollarına düşer.Yeni Işık Saçan olarak Lamordia'nın, yeni nesil Ak Cübbeliler'den kimse adını ve yüzünü bilmez.Tek görebildikleri cübbesindeki mavi taşları ve açık kollarının bembeyaz yansımasıdır.Buz gibi dokunuşuyla iyileştirmesi ve gittiği heryere şevkat götürmesiyle bilinir.
 • 1

#7 zypherius

zypherius

  Scout

 • Members
 • 56 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 09:21 ÖÖ

Karakter ismi:Nuitotile
Sınıf:Priest
Irk:Draenei
Doğum Yeri:Nagrand
Yaş:Reşit
Fiziksel tabir:Normal Draenei boyunda ,kısa saçlı,ten rengi açık mavi,tam kulağının üstünden çıkan kısa boynuzları var.
Aile Kökeni ve cübbe seçimi: Ak Cübbe
Ekipman: Altın işlemeli beyaz cübbe ve annesinin asası
Karakteristik özellikleri: Kendini kaybetmediği sürece iyimser ve cana yakın yapıdadır.Orclardan ve genel olarak kara büyü yapan herkesden hoşlanmaz onlardan olabilidğince uzak durur.
Varsa hayvanı: Allerianda bulduğu çok akıllı bir fare
Arkadaşları / Düşmanları: En yakın arkadaşı ikiz kardeşi Nilean
Hobileri ve Profesyonel olduğu konular: Dikiş nakış konusunda kendisini geliştirmeye çalıştıysada başaralı olamamış ancak temel bilgisi vardır.
Karakter Hikayesi (2 Paragraf ve fazlası)
Hikaye Draeneilarin Argustan kaçmasıyla başlar. Babası Archimonde Exarchlarından biridir ve etrafındaki diğer Exarchların bu yen güçle nasıl değiştiğini gördükten sonra kendiside daha fazla bu güçten etkilenmeden Velen tarafına geçer ve onlarla birlikte kaçar. Gemi içerisinden Naaru yu destekleyen bir kadın draenei priest ile tanışır ve onunla evlenir.Ancak halen kendi içerisindeki bu çürümüş güç ile baş etmeye devam eder. Karısındanda güç alarak Naaru öğretilerine kulak verir ve iç huzuru bulmak amacıyla paladin olur.

Draenor a gelmeden yıllar önce bir erkek evladı olur.Adını Valein koyar. Ancak halen içindeki karanlık gücü bastıramamış halen başını her yastığa koyduğunda kötü rüyalar göremeye devam etmiştir. Her uyandığında ise ışığa dualar ederek içindeki bu karanlığa son vermeye çalışmıştır.Oğlu büyüdükçe ona kendisi gibi ışığın savaşçısı olmayı öğretmeye çalışmış bu sayede kafasındaki karanlığı bir nebze olsun unutmaya çalışmıştır.

Draenor a geldiklerinde draeneilar la birlikte nagrandda kurulacak olan köylerden birine yerleşirler ve burda diğer draeneilere priestlık ve paladinlik öğretmeye çalışırlar. Burning Legion un onları bulmasından yıllar önce ise ikiz kızları dünyaya gelir.Oğlu ne kadar ona benzediyse bu ikiz kızları o kadar annesine çekmiştir.İsimlerinin Nuitotile ve Nilean koyarlar. Kızları doğduktan sonra yıllardır üzerinde olan bu karanlık gücün yokolduğunu farkettiğinde bunun sebebinin yeni doğmuş kızları ve ışığın gücü olarak yorumlar ve kızlarının oğlundan katkat daha fazla sever ve sayar.

Nuitotile ve Karanlık Gücü

Nuitotile ve Nilean ilerki yıllarda ailesinden aldıkları öğretilerle büyük draenei şehri olan Shattrath a gelirler .İkisi arasındaki ikiz bağı harici kişilikleri farklı olan bu iki kız birbirlerinin en iyi arkadaşlarıdır.Nutiotile annesinin öğretilerine kulak vermiştir ve bir Aldor Priesti olmak için şehre gelir.Nilean ise onun aksine büyü gücünün farkına varmış ve bir büyücü olmak için şehre gelmiştir.İkisinin yolu şehirde ayrılır ve Nuitotile Aldor Priestlarına katılır.Priest eğitimi için Karabor Tapınağına gider, o sırada patlak veren orc savaşından uzak ve habersiz olan Nuitotile Karaborda eğitime devam eder.Zamanla gelen haberlerden endişelenen Nuitotile baş priestlardan izin alarak Karabor Tapınağından ayırılıp köyünün yolunu tutar.Ancak içindeki huzursuzluk yolda gördükleri karışından daha artar birkaç şehrin yok olduğunu gören Nutotile Nagrand a geçtiğinde gördüğü manzara karşısında yıkılır.Birçok Draenei köyü yok olmuştur bunun üzerine direk kendi köyüne varır. Anne ve babasının ölmüş bedenleriyle karşılaşır. Hiçbirşey düşünemeyen ve kendini kaybetmenin eşiğinde içindeki karanlığı farkeder. O sırada köyün diğer tarafındaki birkaç orc yağmacısını farkedip içindeki karanlığın sözüne kulak veren Nuitotile yıllarca öğrendiği başkalarının hayatını kurtarma öğretisinin tersine içindeki karanlığın verdiği yeni güçlerle orcların canlarını tektek alır. Kendine geldiğinde hiçbirşey hatırlamayan ve kardeşlerinin akıbetini düşünmeye başlayan Nuitotile Karabor tapınağına gitmek için yola koyulur.Nagrandan çıktığında birçok yıkımdan kaçmış Draenei görür ve onlara yardım eder. Ailesinin ölümünü içine atan ancak priestlik görevinide yerine getirmeye çalışan Nuitotile ordaki Draeneilere yardım eder.

Karabor Tapınağının Düşmesi

Yavaş yavaş kaçabilenlerle birlikte Zangarmarsh a giden burda kardeşlerini görme umudunu halen yitirmemiştir. Ancak yolda giderken gelen bir haber tekrardan içindeki umutsuzluğu alevlendirir. Karabor tağınağı düşmüştür. Orclar Tapınağa girip herkesi katletmiş kaçabilenler ise Zangarmarshın yolunu tutmuştur.Sharttrath Şehrinin düştüğünü kurtulan Aldor Priestlarından öğrenen Nuitotile az sayıda kalan Priestlar ile Orclarla savaşmak için Zangarmarsh ın ön saflarına gelir.Kaçan Draeneilere yeni yollar açmaya çalışan birlikler içinde yer alır ve gelen tüm Draenei klonilerinde kardeşlerinin izin aramaya çalışır ancak birtürlü onlara ulaşamaz. Yıllar sonra bir gece içindeki karanlık güç ona köyde olanları gösterir rüyasında herşey tekrar yaşayan Nuitotile Aldor priestlarına danışır ve bir zamanlar babasının yaptığı gibi naaru ve ışığa dua etmeye devam eder. Sha'tar ın Shattrath şehrine geldiği öğrenen Aldor Priestlerı ile birlikte Shattrath şehrini tekrardan eski günlerine götürmek amacıyla şehre gelirler. İlerleyen zamanlarda kendi iç huzursuzluğunu yenen Nuitotile kardeşlerini tekrardan aramaya koyurlur. Bu sırada Şehrin yakınlarında yeni kuran bir kaleye Draeneileri temsil etmek amacıyla Aldor Priestlerınca gönderilir. Burada Ak Cübbelilerle tanışan ve onların benimsediği yolda ilerleyen Nuitotile kardeşlerinde bir iz bulmak adına yıkılmış şehir Auchindoun a yakın olması sebebiyle burda kalmaya devam eder. İkiz kardeşi arasındaki bağ sayesinde halen hayatta olduğunu sezen ve uman Nuitotile
Ak Cübbelilerin öğretilerini alarak yeni hayatına burda devam eder.
Gerçek isim: Oğuz
Gerçek Yaş:22
Gerçek bir iletişim maili: [email protected]
Aktif olduğunuz Süreç:2 ay içinde istenilen her saat ve gün :)
Hikaye yazma konusunda pek fazla iyi değilimdir umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir :D
 • 0

#8 Galadrael

Galadrael

  Advanced Member

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 37 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 10:29 ÖÖ

Karakter ismi:Nuitotile


The Robed Ones'a hoşgeldin Nuitotile :) güzel hikaye

Karakter ismi: Beatrice Willturne


The Robed Ones'a Hoşgeldin Beatrice :)

Konu Galadrael tarafından 06 Mayıs 2012 - 10:29 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#9 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 10:55 ÖÖ

Allerian Defender gearını kasamayan düşük levellı muhafızlar, BU gearı kassınlar. :)


Resmi ekleyen


 • 0

Resmi ekleyen


#10 .tyrael.

.tyrael.

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 06:00 ÖS

Hayırlı olsun
 • 0

#11 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 06:25 ÖS

Bugün ilk RP'mizi yaptık. Katılan isimleri listeliyorum.

Felvinn
Pechvarry - Kızıllarda iyi bir soylu rolü yaptı. Başı çekti fakat Lamordia ve Felvinn kadar baskın olamadı.
Lamordia - Otoriter bir karakter olduğunun sinyallerini verdi, kişisel olarak guilde renk katıcak bir karakter olucağını düşünüyorum.
Luthox - Oldukça başarılı bir şekilde Felvinn'in yardımcılığını üstlendi. Tam bir kara cübbeli ruhuna sahip. Gerçekçi ve yaratıcı.
Beatrise - Bildiğimiz Ege. İyi anlamda da kötü anlamda da. Başlangıç kötü, son iyi. Heyecanını yenip gerçekçi davranmalı. Görkemli bir özgeçmişin ardına gizlenmemeli.
Erodion - Bulunduğum ortamda çok olmasa da başarılı buldum. Onur veya Umay daha fazla yorum yazacaktır. Duelloda emote'lar uzamalı. Fakat çıta oldukça yüksek.
Arthars - Rp'nin başlarında çıkması gerekti fakat bence asil bir karakteri iyi canlandırdı. Kara cübbeliye yakışan karakteristik özellikler var.

Özet
Sene 40, ikinci çeyrek, ikinci ay'ın altıncı günü. Akşam üstü, 17:00 civarı. Allerian Günlükleri, Gözcü Felon.

Cübbeli toplulukları Allerian Şehrine ilk adımlarını attı. Önce yüzlerini şeytan göresice Kara Cübbelilerin burnu kalkık lideri, Ruhdöveni Felvinn Wisemoore ve yardımcıları şehire ayak bastı. Yardımcıları asil kuzeyli Arthars ve kuvvetli mizaha sahip Luthox Kara Cübbeli karakteristiklerine aynen uygundular. Kızıl cübbelilerin lideri Ateş Yutan görünüşe göre gecikmişti. Onun yerine sağ kolu Pechvarry ve yardımcısı olduğu sanılan Erodion şehire geldi. Ardından Ak Cübbeli lideri , -ismi nedir bilinmez, yüzü asla görülmemiş- , genç bayan Işık Saçan şehire geldi. Kadın oldukça gizemliydi fakat ilgimi çekti, güvenilir ve otoriter görünüyor.

Resmi ekleyen

Kara Cübbeliler Kızıllar ile biraz ağız dalaşına girmişti ki Işık Saçan'ın ortama girişi herkesi sessizliğe boğdu. Bu sıralarda Kirin'tor'lu bir büyücü olan Beatrise şehire vardı. Cübbeliler için Kirin'torlular sanırım sefil yaratıklar, ona hiç saygı duymadılar. Ruhdöveni'nin elinden zor kurtulan Kadın bir şans elde edip kızıllara gücünü göstermeye çalışmış olsa da başaramadı. Erodion isimli kızıl cübbeliyi epey zorlanmış olsa da -şaşırtıcı bir şekilde bir kirin'tor'lu epey zorladı- kazanmayı başaramadı. Duello'dan hemen önce Ruhdöveni ve Işık Saçanı bir binaya girirken gördüm ve takip ettim. Binaya girene dek tartışma sesleri kulağıma geliyordu fakat Kara Cübbeli sanırım bir büyü yaptı. İçeride konuştuklarından eminim ama sesler bana sadece gürültü gibi geldi. Aklım nedense bu seslere anlam veremedi. Bir süre sonra sinirli bir şekilde binadan çıktılar ve bahsettiğim duelloyu izlemeye gittiler. Bu arada Luthox'a bir kitap bahşedildiğini gördüm.

Resmi ekleyen

Gerisi ise safsata, sürekli cübbeliler kendi cübbelerinden övgüyle bahsedip diğerlerini ezimsedi. Sanırım ak cübbeli bir konsey toparlamak zorunda. Bildiklerim bu kadar.

Allerian Stronhold'dan Mahir bildirdi. :) Çok yaşa The Robed Ones ve çok yaşa Ruhdöveni!

Konu Falven tarafından 06 Mayıs 2012 - 06:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

Resmi ekleyen


#12 Galadrael

Galadrael

  Advanced Member

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 37 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 07:08 ÖS

RP yorumu olarak;

Felvin:Kara Cübbe lideri,Ruhdöveni olarak muhteşem denilebilecek bir uyum.Kibirli,sert ve kesinlikle bir Kara Büyücü.Üstelik cesareti ve kilit noktadaki laf çarpmalarıyla etrafındakileri bastırması göze çarptı.
Pechvarry:Kızıl Cübbeli olarak yine güzel bir uyum ve tipik özelliklerini zorlanmadan yansıtabilen bir karakter.Tek sorun şu ki Kızıl Cübbeliler gibi kibirli ve oldukça kolay laf çarpabilen bir cübbe takımı için bu konuda biraz pasif kaldı.Konular ilerledikçe geliştireceğine inanıyorum
Luthox:Bir Kara Cübbeli olarak laf dalaşında biraz pasif kalsa da Felvinn'in yardımcısı rolunde gerçekten iyi bir performans sergiledi.
Beatrice:Kirin'Tor büyücüsü olarak biraz dışlanmış olsa da karakteri elinden geldiğince canlandırmaya çalışmıştır.Biraz daha kadın rolunu üstlenip spesifik cümlelerle tamamlayabilirse karakter tam oturucaktır.
Erodion:Pek fazla konuşma içinde bulunmamasına rağmen başarılı ama klasik kaçan cümlelerle yaptığı duellosuyla izlendi.
Arthars:RP içinde herhangi bir konuşmasını göremeden Felvinn tarafından kendi mabedlerine çekilip kendi içlerinde konuştuktan sonra oyundan çıkmıştır.Buyüzden herhangi bir yorum yapamıycam.

Genel olarak The Robed Ones'ın açılış RP'si ve herhangi bir konu olmadan yapılan bir RP olmasına rağmen bence fazlasıyla başarılıydı.Herhangi bir duraksama veya kitlenme yaşanmadı.Konu akıcı bir şekilde devam etti.Herkesi tebrik ediyorum. :)
 • 1

#13 DooMBolt61

DooMBolt61

  Legionare

 • Members
 • 458 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 07:22 ÖS

Rüşvetçi muhafız iş başında cübbe liderlerine duyrulur.Eğer bir işiniz düşerse yani...

Konu DooMBolt61 tarafından 06 Mayıs 2012 - 07:22 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#14 Algerdon

Algerdon

  Sergeant

 • Members
 • 83 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 07:25 ÖS

Yeni bir guildin heyecanı ile kötü bir başlangıç ama olsun =)
 • 0

#15 boratay

boratay

  Advanced Member

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 44 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 08:51 ÖS

İlk gün için oldukça doyurucuydu. Katılım arttıkça daha eğlenceli olacağına inanıyorum.
 • 0

#16 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 299 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 10:42 ÖS

Event oldukça gaza getirici görünüyor. Yarın kesinlikle orada olacağım :)

Karakter ismi: Trooga Brazenbeard

Sınıf: Paladin

Irk: Ironforge Dwarf

Doğum Yeri: Coldrigde Valley

Yaş: 46

Fiziksel tabir: Yeşil, kocaman gözleri, açık kahverengi sakalı ve uzun, kemerli bir burnu vardır.

Aile Kökeni ve cübbe seçimi: Hayat şartları ve eğilimi sabebiyle zamanla kara cüppelilerle yaakınlaşmış ve onlara hizmet etmeye başlamıştır.

Ekipman: Eski serüvenlerinden kalma eskimiş, artık işe yaramayan büyülü bir pusula.

Karakteristik özellikleri: Kibardır ancak öfkelendiğinde gözü kimseyi görmez. Bunun haricinde genel olarak sessiz ve sır tutan biridir. Biraz dağınık olduğu da söylenebilir.

Varsa hayvanı: Anavatanında, çocukken yanından eksik etmediği birçok hayvanı vardı (İki siyah kedi, bir koç ve evcilleştirdiği bir sincap). Ancak şu anda yanında bir evcil hayvan taşımamaktadır.

Arkadaşları / Düşmanları: Eski Blinnes ekibinden hayatta kalan birkaç arkadaşı vardır. Pek düşmanı olduğu söylenemez.

Hobileri ve Profesyonel olduğu konular: Boş zamanlarında sürekli olarak tarih kitapları okur. Azeroth tarihi konusunda onun gibi genç bir Dwarf'tan beklenmeyecek kadar bilgisi vardır. Ayrıca evcil hayvanların eğitimi konusunda da çok tecrübelidir.

Karakter Hikayesi (2 Paragraf ve fazlası):

Trooga Brazenbeard; Coldridge vadisinde yaşayan bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası hayatı boyunca kendisini yanan lejyon’a ve scouge’a karşı savaşmaya adamış, oldukça güçlü ve sadık bir paladindi. Bu vesileyle evine çok az uğradığı için, ailesi geçinmek için avcılıkla uğraşıyordu.
Trooga’nın çocukluğu her daim acı içinde geçmişti. Önce babasını Scourge savaşında, sonra kardeşini ve annesini Büyük Yıkım öncesindeki olaylarda kaybetti.

Bu olaydan sonra; babası gibi bir paladin olmaya karar verdi ve eğitim için Stormwind’a seyahat etti. Burada aynı anda hem paladinlik eğitimine devam edip, hem de ittifaka hizmet etmek için askeri birliğe katıldı. Ne var ki burada yaşadığı şeyler onun ittifaka güveninin sarsılmasına neden oldu. Kendi ulusuna karşı sadakatinin azalması nedeniyle, kendi arkadaşlarıyla toplanıp Blinnes Kardeşliğini kurdu. Blinnes Kardeşliğindeyken, kendi arkadaşlarıyla birlikte maceradan maceraya koştu. Ancak bu serüvenlerden birinde kendisine bulaşan bir lanet; onun kötü günlerinin dönmesine neden olacaktı.

Ona bulaşan bu korkunç lanet, kendisine yakın olan herkesin ölmesine ya da büyük acılar çekmesine sebep oluyordu. Bunun çaresini bulmak için bütün Azeroth’u dolaştı, ancak etrafındaki herkesin hayatı bir şekilde mahvoluyor ya da bütün arkadaşları gözünün önünde yitip gidiyordu. Hatta bu yüzden Blinnes kardeşliğini dağıtmak zorunda kaldı.

Trooga; en sonunda kara cüppeliler hakkında bir dedikodu işitti. Dediklerine göre kara cüppeliler bu laneti temizleyebilecek güçte büyücülere sahipti. Trooga zor da olsa kara cüppelilerle iletişime geçti ve onlardan laneti kaldırmaları için yalvardı. Ne yazık ki bu “tedavi”nin bedeli çok ağırdı. Kara cüppeliler Trooga’dan oldukça kötü kalpli bir savaş büyücüsünün hayata döndürmesini istedi. Bunu yaparsa lanet kaldırılacaktı ancak bir paladin olarak bu durum doğasına o kadar tersti ki, Işık’ın gücü Trooga’yı sonsuza kadar terk edecekti. Trooga’nın başka çaresi yoktu ve istemeden de olsa bunu kabul etti.

Tıpkı beklediği gibi, Trooga kutsal güçlerini kaybetti. Lanet kalksa da, kara cüppelilerle yaptığı bu karanlık anlaşmanın bedeli sadece bununla kalmayacaktı. O daha ne olduğunu bile anlamadan, bir anda kendini kara cüppelilere hizmet ederken buldu. Işık’ın onu terk etmesiyle oluşan boşluk; Trooga’da büyük bir güç açlığına sebep olmuştu. Ve bütün yetenekleri Kara Cübbelilerin elindeyken, güç için herşeyi yapmaya hazır bir canavar olma yolunda tehlikeli bir hızla ilerliyordu.

Gerçek isim: Doğa Can Kılıç


Gerçek Yaş: 20

Gerçek bir iletişim maili: [email protected]

Aktif olduğunuz Süreç: Haftasonu öğlenden geceyarısına kadar aktif olabilirim. Hafta içi derslerin durumuna göre değişebilir ^^
 • 0

Dark Lion Onslaught.


#17 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2012 - 10:47 ÖS

Geç bile kaldın! :)
 • 0

Resmi ekleyen


#18 Pechvarry

Pechvarry

  Moderatör

 • Moderators
 • 124 İleti
 • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 07 Mayıs 2012 - 04:45 ÖS

Başvuru Şablonu:

Karakter ismi: Pechvarry
Sınıf: Rogue
Irk: Human
Doğum Yeri: Duskwood
Yaş: 38
Fiziksel tabir: Siyah uzun dalgalı saçlı , Yüzünde fark edilebilir bir savaş yarası yok , Keçi sakallı.
Aile Kökeni ve cübbe seçimi: Kızıl
Ekipman: Kırmızı kodo derisinden pantalon , eldiven , omuzluk ve botlar. Yünden ise kırmızı cüppe. Yanında elementium demirinden yapılma kırmızı ve siyah desenli kılıcını ve kırmızı asasını taşır.
Karakteristik özellikleri: Hava atmayı sever , Aklından ne geçerse onu söyler , Cimridir.
Varsa hayvanı: Sadık köpeği Kafka.
Arkadaşları / Düşmanları: Arkadaşları sadece kendi kan soyundan olanlardır , Diplomatik ilişkileri sayesinde düşmanu yoktur.
Hobileri ve Profesyonel olduğu konular: Pechvarry iyi bir simyagerdir , Çeşitli zehirler ve halisünasyon yapıcı eliksirler hazırlayabilir , Ayrıca Azeroth ve Outland'in tarihi hakkında çok bilgilidir , İyi arkeoloji bilgisi vardır.

Karakter Hikayesi (2 Paragraf ve fazla)
Pechvarry Duskwood'da doğmuş sıradan bir kızıl cüppelidir , Ailesi tarafından iyi eğitilmiştir. Ailesi tarafından iyi büyücülük eğitimi alırken hem kılıç kullanmayı öğrenmiştir hem de diploması öğrenmiştir. Yaşı ilerledikçe ailesinin diplomatik ilişkiler kurmasında yardımcı olmuş hem de onların ticari ilişklerine katkısı bulunmuştur. Yaşı ilerlemeye devam ettikçe ateş büyülerinde ve kılıç kullanmada ustalaşmıştır. Ateş büyülerini iyi savurduğunu kadar kılıçlarınınıda o kadar iyi kullanır.

Pechvarry Kızıl Cübbelilerin Auchiondun'da bulunduğuna inandığı yarı-tanrı Terokk'u araştırması ve diğer cüppelilerle rekabet kurup onların bulduğu bilgileri araştırması için kendi kan soyu tarafından Allerian Hold'a gönderilerek görevlendirilmiştir.

 


Konu Pechvarry tarafından 05 Ağustos 2016 - 01:33 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 1

#19 Erodion

Erodion

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 23 İleti

Yazma tarihi: 07 Mayıs 2012 - 06:38 ÖS

Karakter ismi:Erodion Arcana

Sınıf:Mage

Irk:Half-Elf

Doğum Yeri:Tarren Mill

Yaş:32

Fiziksel Tabir:Sarı,uzun saçlı,Keçi sakallı

Aile kökeni ve cübbe seçimi:Kızıl

Ekipman:Kırmızı,mor ve siyah renklerden oluşan ancak kırmızı rengi daha ağır basan bir cübbe,Yine aynı renk omuzluk ve kahverengi deri kaliteli botlar.Yanında ucunda parlak bir kristal olan asası ve ışık yayan daha küçük bir asa taşır.

Karakteristik özellikleri:Bir kızıl cübbeliye göre ağır başlı biri sayılır.Matarasından şarap eksik etmez.Çoğunlukla ateşten bir ejderha yaratıp onunla saldırır.

Varsa hayvanı:Kedisi Molty

Arkadaşları / Düşmanları : Kendi cübbe rengiyle ilgili olanlarla iyi geçinir.Düşman denilebilecek biri yoktur.

Hobileri ve profesyonel oldugu konular:Ateş büyüsü alanına daha çok yönelmesi hobilerini azaltmıştır:Kitap okumak,şarap içmek.Aynı zamanda büyülü taşlar hakkında bilgi sahibidir.

Karakter hikayesi:

Erodion Arcana,Tarren Mill'de bir kızıl cübbeli olarak dünyaya gelmiştir.Eğitimini ilk önce ailesi ve daha sonra ateş büyüsü hakkında uzman kişilerle yapmıştır.Genç yaşta ateş büyüsü karşısında yaşıtlarından daha iyi bir performans göstermiştir.Bu yüzden bir usta ateş büyücüsü tarafından çırak alınıp onunla eğitimini sürdürmüştür.


.Duskwood civarında araştırma yaparken kan soyu tarafından yarı-tanrı Terokk'u araştırmak üzere Outland / Allerian Keep'e göreve yollanır.Bu görevin ilgi çekici oldugunu düşünüp seve seve gitmiştir.

Gerçek isim:Deniz
Gerçek yaş:16
Gerçek bir iletişim maili:[email protected]
Aktif oldugunuz süreç:16:30 dan 23:00 a kadar.
 • 0

#20 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 07 Mayıs 2012 - 06:40 ÖS

Günlük RP Yorumu ve Katılanlar Listesi

Felvinn

Lamordia (Işık Saçan) - Duruşuyla tüm cübbelilere kimin lider olduğunu gösterir biçimdeydi. Duruşu bir ak cübbeliye yakışır biçimdeydi. İnsanları başarılı bir şekilde bir araya topladı, özellikle bana iyi fırça kaydı. Leydi Işık Saçan bugün tek kelimeyle mükemmeldi. Öyle güzel cevaplar verdi ki Felvinn ,her durumdan bir laf çarpıp çıkabilen Felvinn, sustu kaldı. Eline sağlık. Hatta uzat parmakları öpeyim, özledim de oh. Hoppa, forumdu dimi burası, pardon.

Luthox - Dün oldukça göz kamaştıran performans sonrası çıtayı çok yükseltmese de çoğu kişiye oranla baya iyi bir performans sergiledi. Böyle devam ederse Felvinn'in gözdesi olabilir ve hatta Trooga'ya kafa tutabilir.

Trooga - Doğa'ya kim ne diyebilir? Özlemiştik, geldi. RP'ye hareketlilik kattı. Bir cüceyi kim daha iyi oynayabilir? Ben henüz görmedim.

Arthars - Bugün daha fazla söz alması iyi oldu. RP'nin sonuna dek katıldı ve becerisini gösterdi. Biraz daha söz alırsa çok daha iyi olabilir, oldukça yaratıcı. Özellikle duello'ya bir kara cübbelinin yapacağı gibi gizlice müdahele etmesi çok etkileyiciydi.

Erodion - Işık Saçan ile beraber günün bence favori ismiydi. Bir emote'u beni çok etkiledi. Kara Cübbeli Arthars omzuna dokunarak yanına oturdu, bir süre muhabbet edip yemek yediler. Ardından Arthars yine omzuna dokunup uzaklaştı ve ardından Erodion omzunu silkti. Güzel bir kızıl tavırıydı. Beatrise hakkındaki yorumu ise beni ve Umayı ekran başında kahkahaya boğdu. "Aman kalsın!"

Beatrise - Ege yine ege fakat bu sefer dilini tutmasını daha iyi bildi. "Ateşli geceler" kelimelerini seçerek büyük bir hata yaptı ve Felvinn'in sivri diline düşmekten kurtulamadı. Kelimelerini daha iyi seçer ise başarılı olabilir. Işık Saçan onu güzel bir şekilde roleplay'e bağladı ve grafiğin düşmesini engelledi. Biraz daha dikkat ege. Yoksa Erodion'a bir aşk mı doğuyor?! Dım dım dım!

Calans - Maalesef çok söz aldığını göremedim. Sanırım Umay yorum yapacaktır.

Pechvarry -İşte istediğimiz Pechvarry buydu! Bugün daha iyi bir performans, daha iyi bir kıyafet dizilimi ve daha sivri bir dil ile aramıza katıldı. Onur'un RP yeteneklerinden şüphe hiçbir zaman etmedim fakat bir de şu Quaresma gibi canı isteyince iyi işler yapması olmasa. Gel lan geri! Glignar'a layık ol! :D

Nuitotile - Aynı ortamda çok bulunmadığımdan bilemiyorum. Umay daha detay vericektir. Ayrıca Kara Cübbeliler çete değil! Değil! De.. ğil? Değil.. Mi? Çeteysek de çeteyiz! Ölümüne kara büyü! Ruhdöveni çok yaşa!

Özet

Sene 40, ikinci çeyrek, ikinci ay'ın yedinci günü. Akşam üstü, 18:20 civarı. Allerian Günlükleri, Gözcü Felon

Sanırım büyücüler uzun uyumayı seviyorlar. Sabah bir çoğu temizlenip kitap okudu. Beatrise ve Erodion'u aynı binadan çıkarken gördüm. O ölü yüzlü Karanlık Lord'da görmüş olsa ki, sivri diliyle bir kaç laf edip ikisinide utandırdı. Ardından Luthox isimli genç kara cübbeli Erodion'u bir duelloya davet etti. Sanırım duelloya diğer Kara Cübbeli Arthars müdahele etti, hile gibi gözüküyordu. Erodion öylece alnını tutup kaldı. Çok geçmeden Işık Saçan hızlı adımlarla geldi ve yine herkes sessizliğe gömüldü. Ruhdöveni bu durumdan oldukça rahatsız olmuş gözüküyordu. Üstelik Lunaria'nın yükselişi Işık Saçan'ı kuvvetlendirmiş olsa gerek ki, bugün fazla üzerine gidemedi.

Resmi ekleyen


Bu olaylardan sonra Işık Saçan, kızılların temsilcisi olarak Erodion'a liderini çağırmasını söyledi. Erodion bir büyü ile liderlerini çağırdı, Pechvarry'yi. Sanırım bir tür turnuvadan bahsediliyor, her cübbe renginden bir kişinin katılabileceği, -ve bu kişinin her cübbe toplulugun kendi arasında bir turnuva ile seçileceği- , kazanan cübbelinin liderlerin yanında Auchindoun'a gitme hakkı kazanacağından bahsediyorlar. Şehir oldukça hareketlendi. Herkes büyü duellolarını izlemek istiyor.

Resmi ekleyen

Bu sırada Kara Cübbelilerin bir eğitimini izledim. Dehşet vericiydi. Trooga isimli cüce tam bir iblis. Gölgeler diyarında gelmiş gibi. Onların burada oluşu beni ve diğer gözcüleri rahatsız ediyor. Ak cübbeliler sonsuza dek kalsalar da karalar gitse! Aklımda kalanlar bu kadar. Bu arada bir muhafız ile tanıştım, cübbelilere göz kulak oluyor, özellikle Işık Saçan'a. Adı Calanstı sanırım.

Resmi ekleyen

Konu Falven tarafından 07 Mayıs 2012 - 06:41 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 1

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı