İçeriğe git

Resim
- - - - -

Gecenin Kalbi (TRO - 1)

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

Anket: Gecenin Kalbi (TRO - 1) (14 kullanıcı oy kullandı)

Sizce hikaye nasıl olmuş?

1. Güzel. Dendrien hikaye yazmaya devam etsin. (6 oy [42.86%])

Oyların yüzdesi: 42.86%

2. Güzel. Dendrien'le beraber diğerlerini de yazarken görmek isteriz. (8 oy [57.14%])

Oyların yüzdesi: 57.14%

3. İdare eder. Başkaları hikaye işine el atsın. (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

4. Olmamış. Dendrien gtfo. (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#1 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 09 Mayıs 2012 - 08:17 ÖS

Antlaşmalar bozuluyor...
Eski dostlar düşman oluyor...
Kaçınılmaz bir yıkım hüküm sürüyor...

"Peh.." diye söze girdi yaşlı adam. Loş odada ondan başka kimse olmasa da, hikayesini dinlemek için can atan birilerini sustururcasına elini salladı. "Tabi ki ilk taşı Karalar attı. Ruhdöveni, Işık Saçan'a kara gül gönderdi. Yol açacağı felaketlerden elbet haberi vardı, ama onun gibi adamlar her zaman hareket etmeden önce üç hamle sonrasını düşünür. Amacı ne miydi?". Adam kendi kendine kıkırdadı. "Hiç bir fikrim yok. Fakat buna rağmen onun takip ettim. Eh, ben yaşlı bir adamım, ve şu hayatta zevk alabildiğim pek bir şey yok. Azeroth'dan göçüp gitmeden herkesin Taemyr Grolbar'ın adını hatırlamasını sağlayacak bir şey yapabilirsem ne mutlu bana." Adam bir süre sustu, sırıtmayı bıraktı ve derin bir ifadeyle gözlerini önündeki masaya dikti. "Eh..." dedi. "Yakında neden bahsettiğimi anlayacaksınız.".

Düşünceli halinden kurtuldu ve tekrar aynı esprili ifadeyi takınarak hikayesine devam etti. "Işık Saçan tabi ki öfkeden kudurdu. Kuleye döndüğümde Ruhdöveni bir mihrabın başında büyülü sözler okuyor, bir musibet peydahlıyordu. Kara bulutlar gökyüzünde ışıldayan Lunaria'ya bir kıyamet alameti misali gölge düşürdü. Ruhdöveni lanetinin başarılı olduğunu görünce bize peşinden gelmemizi işaret ederek şehrin meydanına doğru yürümeye başladı. Orada Işık Saçan ve etrafındaki Ak ve Kızıl Cübbeli çeşitli büyücüler bizi bekliyordu. Ruhdöveni asasını kaldırırken bize saldırmamızı işaret etti ve biz de öyle yaptık."

İhtiyar nefes almak için durduğunda sağ elinin parmakları sol kolunda gezindi. Avucunun içinde, ön kolunda ve pazısında kısa süre önce açılmış kesikler olduğunu gösteren ince beyaz çizgiler vardı. "Eh... Kara Büyü kullanmanın da bir bedeli var tabi... Kan bedeli. Ben avantajı kazanana kadar kolumu neredeyse paramparça etmem gerekti. Fakat sonrasında her şey kolaylaştı. Rakiplerimizin kanını akıttıkça, kendi sağlığımızdan taviz vermeden onları tahrip edebildik. Ve Işık Saçan'ın hizmetkarları saf dışı kalınca, Ruhdöveni'ne yol açtık. Hata ettik. Lunaria kıyamet bulutlarının arasından parladı ve Işık Saçan'ı kutsadı ve ona güç verdi. Ruhdöveni çok güçlüydü, fakat zamanlaması yanlıştı. Nuitari çıkana kadar, ya da en azından Lunaria batana kadar beklemeliydik. Işık Saçan güneş gibi parladı, ve sonunda kör olmadan onlara bakabildiğimizde, ne Ruhdöveni, ne Işık Saçan oradaydı. Kuleye döndüğümde onu gölgelerden örülmüş bir koza içinde buldum. Bana ne yapacağımı bildiğimi, ve işime devam etmemi söyledi. Gündönümü çok yakındı, ve 21 Haziran gecesi olacak ay tutulmasında kimse büyü kullanamayacaktı. Ve benim Kara Cübbelilerin gücünü korumak için bir yol bulmam gerekiyordu. Gündönümü, bizim zamanımız olacaktı."

Yaşlı adam çarpık dişleriyle sırıttı. Masada bir kuzgun yatıyordu. Bu kuzgunla, Ak Cübbeliler, Mor Cübbeli'ye haber uçurmaya çalışmıştı, fakat Taemyr aptal değildi, ve Ruhdöveni'nin emirleri üzerine önlemini almıştı. Mektuba, Mor Cübbeli'nin mor mürekkebini taklit ederek yardım çağrılarını bertaraf eden bir cevap yazdı, sırıttı, ve başka bir kuzgunla -bu seferki canlı- yolladı.
  • 4

#2 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 09 Mayıs 2012 - 08:41 ÖS

Eline sağlık.
  • 0

Resmi ekleyen

#3 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2012 - 08:46 ÖÖ

Eline sağlık Dendrien yine çok iyi bir yazı olmuş.
Okurken o ihtiyarı kafamda canlandırdım resmen farkında olmadan.:)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#4 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2012 - 01:35 ÖS

Eline sağlık Dendrien yine çok iyi bir yazı olmuş.
Okurken o ihtiyarı kafamda canlandırdım resmen farkında olmadan. :)

Çok teşekkür ederim, inşallah birkaç tane daha yazacağım :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı