İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 Oy Kullanılmış

Selamandis Efsanesi - Ragabbel'in Mirası (TRO - 2)

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 28 Haziran 2012 - 02:05 ÖS

Derler ki, yüzük sadece takılmaz

Derler ki, yüzük sadece taşınmaz

Derler ki, yüzük ne bir hediyedir altından

Derler ki, yüzük ne bir lanettir karanlıktan

Selamandis yapılmış üç ay'dan

Ancak üç yüzüktür ona karşı dayanan

Biri gölgelerden, verilmiş Ruhdövenine

Karanlıkların efendisine

Biri aydınlıktan, doğmuş Işık Saçan'a

Aydınlıkların temsilcisine

Biri lavlardan, dövülmüş Ateş Yutan'a

Ejderlerin gizli dostuna

Auchindoun dökecek sırları ortaya

Anlaşılacak neden üç yüzük ancak sağ çıkar oradan

Diğer cübbeliler neden öldü, anlaşılacak

Mor cübbeli kimdir, anlaşılacak

-Cübbeliler Kodex'i, s1413-1416, Ragabbel

Cübbeler ayrılmadan hemen önce..

Kodex'in yumuşak sayfalarını parmaklarıyla yokladı efendi Ragabbel. Boş bir sayfa bulana dek ağır ağır devam etti bu eyleme. Uzamış sakallarını çenesinden kavrayıp, aşağıya doğru okşadı ve derin bir nefes aldı. Dolma kalemi mürekkebe bandırdı ve devam etti yazmaya.

"..rivayet edilir ki, dış dünya'dan duyduklarım kadarıyla, üç ay'dan bir yüzük yapılmıştır. Arakkoa dostlarımın idda ettiği kadarıyla, yüzükler yaratıldığı ay'ın özelliklerini taşıyıcıya zamanla aktarır. Bir yüzük, takıldığı anda etki etmez. Ruhsal birleşim denilen bu süreç, ancak ve ancak, büyücü ve yüzüğün amacı bir olduğunda kuvvetli bir bağ kurar. Aynı takılan cübbenin, zamanla insanların içine işlemesi, ve onla bir olması gibi kuvvetli bir ilişkidir bu. Lakin, Arakkoa'lar yüzüğün kimler tarafından ne amaçla yaratıldığını asla söylemiyorlar. Sanıyorum ki, Arakkoa'lar gün geçtikçe daha agresifleşmesinin nedeniyle bir ilişkisi olsa gerek. Auchindoun'un gücü eğer ki kötüye kullanılıyor ise bu tam bir felakettir. Yaşayan her canlı bilmeli ki -bu bilgiyi düşünen her canlıya bırakılmış bir miras olarak görüyorum- , eğer Auchindoun kontrolden çıkar ve Well of Eternity gibi bir sona sürüklenirse, sonucu çok daha ağır ve yok edici olacaktır. "

Derince bir kere daha iç çekti efendi Ragabbel ve mırıldandı. "Ne yapmaya çalışıyorlar?" Gıcırdayan eski sandalyeden kalktı ve asasını alıp, küçük ve en bilinmeyen yerdeki evinden çıktı. Tardarr isimli atının burnunu okşadı ve ağır ağır ata bindi. "Deh!"

Vardığı yer bir büyücü kulesiydi, kızıl çorak dev toprak parçasının doğu tarafında, bir insan yerleşkesindeki bir büyücü kulesi. Kulenin girişinde telaşlı bir şekilde büyücüler toplandı ve en önlerinde Magus Filinthus efendi Ragabbel'i karşılamak için belirdi. Büyücüler sivri uçlu şapkalarını efendi Ragabbel'in yanında sadece bir çırak olduklarını belirtmek amaçlı çıkarmışlardı ve parlayan gözlerle yaşlı adamı izliyorlardı.

Ragabbel yüzünde belli belirsiz bir tebessüm ile kuleye ilerledi ve başındaki gereksiz kalabalığı def etti. Yanında sadece Magus Filinthus kalmıştı.

-Yaşlanıyorum, Filinthus.

-Efendi Ragabbel oldukça genç ve sağlıklı gözüküy--

-Safsatayı kes, vaktim dar.

Filinthus başını yavaşça öne eğip dinlemeye koyuldu.

-Elimde gördüğün üç yüzüğü teslim etmeni istediğim kişilere teslim edeceksin, Filinthus.. Önce Ak yüzük. Rahip Thelan, Azeroth'un en kutsal kuvvete sahip rahibi.. Onu bul ve yüzüğü teslim et. Ardından Altın yüzük, ateş elementine en iyi şekil veren büyücü, Soylu Arthol Castavel.., onu Lordaeron'da bulabilirsin. Kara yüzük ise Duskwood'a gidecek, Kara büyücü Zijon.. Mezarlıkta.. Onlara kodex'in birer kopyasını da götürmeni istiyorum..

Filinthus kafasını öne doğru salladı ve onayladığını belirterek geri çekilerek yavaşça uzaklaştı.

Göz yuvalarının etrafındaki kırışmalar, kurumuş toprakları andırıyordu. Elinin titremesi asasının sürekli yere vurup bir ritim oluşturmasına neden oluyordu. Güçten iyice düşen Ragabbel, son bir hamle yaparak sırtını duvara dayadı ve yavaşça yere kadar çöktü. Gözleri yarıya kadar kapandı, dudakları açıldı, karşısında sap sarı dişlerinden tanıdığı Taemyr belirdi. Adam sinsice sırıttı ta ki arkasından biri onu omzundan çekene dek. Daha genç ve çevik olan bu adam, Ragabbel'in tam önüne doğru eğildi ve parmaklarının arasındaki yüzüğü göstererek "Kara büyücü Zijon yerine bu yüzüğü benim almamda umarım sakınca yoktur, Efendi Ragabbel" diyerek gülümsedi. "Ha bu arada, tanıştığımıza çok memnun oldum, ben Felvinn Wisemoore." Ragabbel olanları sadece izlemekle yetinirken, Felvinn parmaklarıyla Taemyr'e bir işaret verdi. İğrenç ağız kokusuyla Felvinn'in yerini alan Taemyr, sırıtaraktan hançerini yaşlı büyücünün çenesinin altına sapladı, ardından boğazını ikiye yardı.

Yüzüklerden ikisi, olması gerektiği yere teslim oldu. Hatta ikiside yaşlanan sahiplerinden el değiştirdi. Arakkoa'ların yüzüğünü, o yüzüğe ne olduğunu ve kimin o yüzüğü taşıdığını ve ne yapmaya çalıştığını Ragabbel'den sonra kimse araştırmaya devam etmedi. Cevaplanmamış olan bu sorular, tozlu raflardan ne zaman çekilecek, hala bilinmiyor.

Konu Falven tarafından 01 Temmuz 2012 - 11:24 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

Resmi ekleyen

#2 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 28 Haziran 2012 - 06:33 ÖS

Eline sağlık Mahir Abi.
  • 0

#3 Galadrael

Galadrael

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 28 Haziran 2012 - 10:52 ÖS

Yalnız hikaye çılgın bi karışıma dönüştü. Ejderha Mızrağı-Yüzüklerin Efendisi salaktan Ravenloft'u da sokarsak sapıklığın nirvanasına erişebiliriz bence.. Bunlar hep benim gidip Lotr'in tek cilt kitabına abanmamdan ve Mahir'in canının çekmesinden doğan şeyler dimi mayir :D
  • 2

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı