İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lunaria'dan Önce (TRO - 3)

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Galadrael

Galadrael

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 01:01 ÖÖ

Huzursuzca yerinde kımıldandı genç kız.Oturduğu sandalyenin içindeki tahta kurtlarının yemeklerini her kemirişlerinde çıkan tıkırtı, ters giden birşeylerin olduğunu onaylayan ürpertici seslerden sadece bir tanesiydi.Dakikaların geçmek bilmediği bekleyişe son veren-yıllanmışlığının verdiği zerafetle tezat oluşturan paslanmış menteşelerine rağmen- sessizce açılan büyük kapı oldu.O kapıdan geçmek ve içerideki büyülü atmosferi solumak her insanın kaldırabileceği bir ağırlıkta değildi.Ama genç kız her nasılsa o kapıdan geçme hakkını elde etmiş olacak ki küçük kulübesinden apar topar alınıp buraya getirilmişti.Yine de konu hakkında hiç bir fikri yoktu.İçeri doğru yürümeye başladı.
Adımını attığı her taş sanki canlıymışçasına bir çığlık koparıyordu.Girdiği salon, daha önce hiç görmediği kadar ihtişamlı ve devasa idi.Kız aniden durdu -durduruldu-. Kıpırdamak istese de kıpırdayamıyordu.Gözlerini karşısındaki duvarın içine oyulmuş el yazmalarından oluşan kapıya dikmişti ki arkasından gelen sesle dikkati dağıldı.

"Ah..Lamordia, seni burada göreceğim günü sabırsızlıkla bekliyordum kızım." Ses, yaşlı ve tecrübe dolu bir adamdan geliyor gibiydi.Korkuyla arkasını dönen kız olduğu yerde sanki çivilendi.Adam otuzbeşin üstünde değildi,üstelik mor cübbesinin içinde bu denli bir çekicilik kimsede görülemeyecek kadar bilinç dışıydı..Büyüleyiciydi..Büyüleyici..Bu tılsım,adamın yaşlı bedeninin üstüne örttüğü bir illüzyondu.'Ne kadar da kendini beğenmiş' diye iç geçirdi.Adam kızın yüzüne bakmadan ve bir yanıt beklemeden konuşmaya devam ediyordu.

"İncelendiğimi hissediyorum.Güzel.." Kız,gölgeler içindeki adamın yüzünde ince bir gülümseme belirdiğini sandı.Adam ona doğru yürümeye başladı, ilk kez gözlerinin içine bakıyordu."Burada olmanın hiç bir sebebi olmadığı doğru, eğer bunu düşünüyorsan.Ama kızım, sana anlatacaklarım var.Geleceğindeki dönüm noktan tüm cübbelileri ilgilendiren bir konu.Onların kim olduğunu biliyor musun? Peki ya beni tanıyor musun?" Ard arda gelen sorular kızı şaşırtmıştı.Adamın söyledikleri hakkında hiçbir fikri yoktu.Cübbeliler diye bahsettiği bir topluluk olmalıydı.Başını 'hayır' anlamında hızlıca salladı.Adam gülümseyerek lafına devam etti. "Seni gördüm,kızım.Bize geleceğini zihnimde gördüm.Bir seçim yapmalısın.O,gecenin içinden çıkıp gelen, beyaz elbiseni çamura bulayan olacak.Hissediyor musun?" Kızın elleri titremeye başlamıştı.Zihninde görüntüler akıp gidiyordu ama hiçbirini yakalayacak güçte değildi.

Yakaladığı tek bir görüntü vardı.Tek bir tanıdık yüz, yalnız olduğunda hep hayalini kurduğu o yüzü nerede olsa tanırdı.Ani bir sancıyla yere yığıldı.Kafatası çatlayacakmış gibi zonkluyor, göğüs kafesi kalbini yerinde zor tutuyordu.Ağzından soğuk bir inleme çıktı.Korkuyordu.Mor cübbe içindeki adamın dokunuşuyla irkildi.Acıları bir anda son bulmuştu.Genç kız gözlerini açtığında düşünebildiği tek şey vardı.Zihni ona fısıldıyordu..'Kaç!' Düştüğü yerden hızlıca kalkıp delicesine koşmaya başladı.Sadece koşuyordu.Nereye ve hangi zamana olduğu önemli değildi.Oradan ayrılmalıydı.Doğru olmadığına inanmak istediği o görüntüleri silmeliydi.

Yaşlı adam arkasına bakmadan koşan kıza ve ardından ellerine baktı.O'na dokunmuştu.16 yıl sonra, ne kadar da büyümüş,olgunlaşmıştı.Eğer yüzü annesine bukadar benzemiyor olsa onu tanımayabilirdi.Yavaşça inledi, sesi bir mırıltıdan daha öte değildi."Benim küçük kızım,yeteneklerinin sınırı yok..Biliyordum,bana benzeyeceğini biliyordum.."
  • 2

#2 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 09:13 ÖÖ

Eline sağlık Işık Saçan :) Been sizin babanızııım.. dım dım dım...
  • 0

Resmi ekleyen

#3 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 10:02 ÖÖ

Eline sağlık, yayınlanan tüm TRO hikayeleri edebi açıdan la edilmeyecek derecede güzel. Ama hikaye çok gizli kapaklı ilerliyor, cüppelilerden olmayan sıradan muggle'lar bunu anlamayabilir (Alınmayın muhafızlar). Yine de dediğim gibi, epic bir hikaye olma yolunda ilerliyor Robed Ones :)

Arada sırada kızıllardan da öykü bekliyoruz :D
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#4 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 03:23 ÖS

Inception'un sonu gibi hikaye örgüsü :) Harika olmuş, eline sağlık.
  • 0

#5 Galadrael

Galadrael

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 03:25 ÖS

Aynen ya tüm hikayeler kara cübbeli ağzından, okuyanda sanıcakki en epikler kara cübbeliler.Yalan o beyler lord of the cübbeli, Işık saçanın babişkosu hadi bakalım YAKARIM BU GEZEGENİ ÇIKIN DIŞARI ÇIK ÇIK ÇIK!
  • 0

#6 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 03:38 ÖS

Bir cisim yaklaşıyor Işık Saçan
  • 0

#7 Galadrael

Galadrael

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 03:42 ÖS

Ya Emre hem minnoş boyunla bir cisim yaklaşıyor diye koş etrafta hem arkamdan cıbıldak şekilde fırla 'Bak benim neyim var HEHEEE' diye kimsin sen olum kimsin sen KİMSİİİİİN
  • 0

#8 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 04:08 ÖS

Bu laubali diyaloğa bir nokta koyuyorum. ÇIK DIŞARI, ÇIK.
  • 0

Resmi ekleyen

#9 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2012 - 03:00 ÖS

Konuyu Christoph Waltz ile sonlandırıyorum http://i.imgur.com/mI3gu.gif
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı