İçeriğe git

Resim
- - - - -

Selamandis Destanı (DEVAM EDEN PROJE) [The Robed Ones Lore]

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 03:33 ÖS

Evet. Guilde etraflı bir lore lazım olduğunu düşündüm, konuyu Mahir Abi'ye de açtım, o da beğendi, o zaman beraber interaktif bir lore yazarsak çok güzel olur diye düşündüm. Selamandis Yüzüğü, ve Ruhdöveni, Işık Saçan ve Ateş Yutan'a ait yüzüklerin binyıllardır Draenor'da olduğunu düşünecek olursak, ve The Robed Ones'ın eski bir birlik olduğunu da göz önünde bulundurursak, başlangıçtan bu yana bir sürü Mor, Kara, Kızıl ve Ak Cübbeli olduğunu çıkarabiliriz. Bu başlıkta nesilden nesile geçen Selamandis ve Üç Ayın Çocukları'nın koruyucularının kayda geçtiği Selamandis Destanı'nı yazıyorum. Katılmak isteyen herkes bir nesil (dört karakter) olacak şekilde bir Mor Cübbe, bir Kızıl Cübbe, bir Ak Cübbe, bir Kara Cübbe, bunların hayatları boyunca yaptıkları önemli işler ve ölümleri hakkında yazıp bana bu siteden mesaj olarak atabilirse ben bunları düzenleyip bu başlığa, ve hikayeye ekleyeceğim. Hatta "template" olarak ben birkaç karakter hazırladım, onları inceledikten sonra bana kendi yaptıklarınızı gönderebilirsiniz.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Taemyr.

Selamandis ve Üç Ayın Çocukları'nın kaydı tutulmaya başlandığında, yüzükler binyıllardır vardı. Bu zaman dilimi, Kayıp Dönem olarak nitelendirilir. Selamandis Destanı, Kayıp Dönem'in sonunu işaret eder ve Ulu Yüzükler Dönemi'nin başlangıcıdır.

Destan'da yüzüğün sahipleri, ırkları, yaptıkları işler ve ölümleri sıralanır.

(6000 Yıl Önce)
Entekk; Arakkoa (Skettis) , Mor Cübbeli, Selamandis'in Koruyucusu. Selamandis Destanı'nın kayda geçirilmesini emreder. Bilinen ilk Mor Cübbelidir. Yaşlanarak ölür.

Okrett; Arakkoa (Skettis) , Işık Saçan, Lunaria Yüzüğü'nün Koruyucusu. Entekk'in kardeşi, ve ilk mürididir. Yaşlanarak ölür.

Iktiss; Arakkoa (Sethekk) , Ateş Yutan, Lunitari Yüzüğü'nün Koruyucusu. Pençe Kral Ikiss'in atası olduğuna inanılır. Ruhdöveni Kerok'la yaptığı düello sonucunda ölür. Yerine Ateş Yutan Omkratt gelir, Mor Cübbe Entekk'in ölümünden sonra da görevine devam eder.

Kerok; Arakkoa (Skettis) , Ruhdöveni, Nuitari Yüzüğü'nün Koruyucusu. Skettis Arakkoa'larının diğer Arakkoa'lardan üstün olduğuna inanır, Apexis ve Sethekk Arakkoa'larına savaş açar, bir düelloda Ateş Yutan Iktiss'i öldürür. Kendisinden sonra gelecek Ruhdöveni Iksarr tarafından Bıçak Sırtı Dağlarına sürgün edilir, burada sonradan Grishna olarak bilinecek Arakkoa kabilesini kurar.

(5930 Yıl Önce)
Keniss; Arakkoa (Skettis) , Mor Cübbeli, Selamandis'in Koruyucusu. Ateş Yutan Iktiss'in oğludur, ve babasının kaderi yüzünden Kara Cübbelilere karşı nefret beslemektedir. Selamandis'in gücünü kötüye kullanarak Kara Cübbelilere savaş açar, uğradığı suikast sonucu ölür, sonrasında suikasti planlayanın o devirdeki Ateş Yutan olan Omkratt olduğu anlaşılır.

Sekret; Arakkoa (Sethekk) , Işık Saçan, Lunaria Yüzüğü'nün Koruyucusu. Sethekk Arakkoa'larına yaptıklarından dolayı önceki Ruhdöveni Kerok'a kin tutar. Asla itiraf etmese de Kerok'un sürgüne gönderildiği Bıçak Sırtı Dağları'ndaki kabilesi Grishna'lara karşı bir soykırım girişiminden sorumlu tutulur ve Lunaria Yüzüğü üzerindeki haklarından vazgeçmeye zorlanır. Kendisinden bir daha haber alınmaz.

Omkratt; Arakkoa (Apexis) , Ateş Yutan, Lunitari Yüzüğü'nün Koruyucusu. Ruhdöveni Kerok tarafından ırkına savaş açılmış olmasına karşın barışın peşinde bir liderdir. Dönemin Mor Cübbelisi Keniss'in Kara Cübbelilere açtığı savaşı önlemek için Keniss'i öldürtmüştür, ardından suçunu kabullenip idama mahkum edilmiştir. Yaptığı fedakarlık sonucunda Arakkoa'lar, ve onlardan sonra gelen Yüzük Koruyucuları arasında Bilge Omkratt olarak tanınmıştır, ölümünden sonra Omkratt ismi başkalarının iyiliği için büyük fedakarlıklarda bulunan Cübbelilere verilen bir ünvan haline gelmiştir.

Iksarr; Kendinden önce gelen Ruhdöveni'ni sürgüne göndererek Skettis Arakkoa'larıyla diğer Arakkoa'lar arasındaki savaşı önlemiştir, fakat Mor Cübbeli Keniss'in Kara Cübbelilere açtığı savaş sonucunda önce müritlerinin çoğunu, sonra hayatını kaybetmiştir.
  • 1

#2 Galadrael

Galadrael

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 04:12 ÖS

Hala aynı soru üstünde kaldım emre kimsin sen. Olum kaç tane karakter yazcan böle ömrün yetmez hayata küsersin 'üretkenliğin' söner mazallah. Ben hiç bulaşmam buna söliyim kolay gelsin corç :D
  • 0

#3 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 04:36 ÖS

Bu lore için wikia sitesi açsak yeridir ehehe. Şaka bir yana öyle bir işe başladığın için tebrik ediyorum :) Oldukça zor bir işe girişmişsin, zamanım olunca ben de bir iki nesil yazmaya çalışırım. Kolay gelsin ;)
  • 1

Dark Lion Onslaught.

#4 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 29 Haziran 2012 - 05:39 ÖS

Madem dünyamız hazır, bende üzerine macera dolu hikayeler yazmaya başlıyorum. Yüzüğü taşıyanların başına gelenler vesaire.
  • 1

Resmi ekleyen

#5 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 11:57 ÖÖ

Yakın tarihten hikayeye katkı yapmak istiyorum.

Not(ÖNEMLİ): Yüzükler epey jenerasyonlardır el değiştirmektedir fakat kırmızı,kara ve ak yüzük yakın zamanda değerini kaybedip kaybolmuşlardır. Ragabbel bunları tek tek bulup, Auchindoun tehlikesine önlem olmak için alanında en iyi olanlara yollatmıştır. (Bknz. Selamandis efsanesi) Fakat Mor yüzük hiçbir zaman unutulmamış, kaybolmamıştır. Ragabbel üç yüzükten hiçbirini parmağına geçirmemiştir, o bir cübbeli değildir.

(Aylar,haftalar veya yıllar önce)

Arizan the Hooded: Son büyücü olimpiyatlarını kazanıp, Selamandis yüzüğünü parmağına geçirmiş bu büyücü oldukça esrarengiz biridir. Öyle ki olimpiyatlara katıldığında neredeyse kimse onu tanıyamamıştır. Bazı komplo teoricilerine göre, binlerce yıldır güç yüzüklerini taşıdıklarından ötürü çıldıran Arakkoa'lar, şekil değiştirip büyük patlamadan sonra kaybettikleri yüzükleri yeniden toplamaya koyuldular. Kimileride der ki, büyü olimpiyatları sadece bir maskedir. Bu olimpiyatlar sayesinde Arakkoa'lar hem kendi yüzüklerini jenerasyondan jenerasyona aktarır, hem de diğer yüzük taşıyıcılarını kontrol altında tutarlar.

Lamordia (Işık Saçan): İsmi kimse tarafından bilinmeyen -yüzü de hiç görülmemiş- bu genç ve oturaklı kadın hakkında pek az şey bilinir. Ragabbel'in Auchindoun'un tehlikesini fark ettikten sonra uzun yıllardır dinlenmiş olan yüzüğü Rahip Thelan'a (İsmi pek bilinmez) yollar. Rahip Thelan yaşlanınca bu gizemli ve ailesiz olduğu rivayet edilen, güçlü kadına yüzüğü devreder. Şuana dek yüzük layık olduğu şekilde taşınmıştır. Pek çok kere diğer cübbelilere haddini bildirmiştir. Saygının sadece korkudan gelmediğini fark eden bu genç gizemli kadın, etrafa iyilik ve güven saçarak pek çok kişinin saygısını kazanmıştır. Öyle ki, Işık Saçan ismi hiç olmadığı kadar saygın bir hal almış, genç kadının yanından geçtiği herkes önünde eğilir olmuştur. Gözlerinin safirden, cildinin elmastan güzel olduğu rivayet edilir. Onu görebilen kişinin dünyadaki tüm güzelliklere doyup, ölümsüz olacağı söylenir.

Vastiel ve Pechvarry(İkiz Ateş Yutanlar): Castavel ailesinin pek şımarık ve yanlışlıkla doğru şeyi yapmakla tanınmış oğlu Vastiel, yüzüğü Azeroth'un en zengin ailelerinden biri olan ailesinden miras olarak alır. Lakin kayıp yüzüğün farkına bile varmamış olan kızıl cübbelilerin zaten bir Ateş Yutan'ı vardır. Bu saçmalığa daha saçma bir çözüm bulan Vastiel, yüzüğün bir kopyasını ağır bir fatura ödemesine karşın elflere yaptırır. (Tabi ki diğer yüzüğün güçlerini taşımaz, sadece benzeridir.) Fakat bu yüzüğün "asıl yüzüğün kimde olduğu fark edilmesin" fikriyle mi, "Pech! HADİ YÜZÜK KARDEŞLİĞİ! HAHAH!" fikriyle mi yapıldığı hala mualladır. Kızıl cübbeliler tarihinde ilk kez iki tane ateş yutan olmuştur.

Felvinn Wisemoore(Ruhdöveni): Uzun yıllardır doğrunun peşinde koşmuş deneyimli ve bir o kadar da genç büyücü -ki ölüp geri döndüğü, yaşlanıp gençleştiği- rivayet edilir, artık gücün tek değer olduğuna inanmaya başlamıştır. Sahip olunan diğer tüm erdemlerin boş,asılsız ve pragmatik düşünceden epey uzak olduğunu düşünür. Böylece "Tanaris'in Gizemi" Taemyr Grolbar'ı yanına alarak Azeroth'taki tüm dedikodulara karışmış artifak'ları aramaya başlarlar. Pek çok büyücüyü izlerler ve takip ederler. Huzur kaçıran bu ikili, yaşlanan meraklı büyücü Ragabbel'in Kara büyücü Zijon'a miras bıraktığı yüzüğü ona ulaşmadan çalarlar. Üstüne üstün geriye Ragabbel'in cansız ve deşilmiş bedenini bırakırlar. Amaçları hak etmeyenlerin elinden diğer iki yüzüğü alıp, Auchindoun'un gizemini çözmek ve asıl artifak'a ulaşmaktır. Fakat bilmezler ki, o artifak gözlerinin önündedir.
  • 5

Resmi ekleyen

#6 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 01:22 ÖS

Fakat bilmezler ki, o artifak gözlerinin önündedir.

OEMG :huh:
  • 0

Dark Lion Onslaught.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı