İçeriğe git

Resim
- - - - -

Planın Bir Parçası (TRO - 4)

• Please log in to reply
Bu konuya 12 yanıt gönderildi

#1 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2012 - 03:30 ÖS

"...

Kader...

Her ne kadar bugün büyük bir çoğunluk, kendisinen büyük bir gücün kendi hayatlarını yönlendirebileceği fikrine karşı çıkacak kadar kibirli de olsa; Kader diye birşeyin varolduğu gerçeğini kesinlikle inkar edemem. Daha çocuk yaşta başladığım paladinlik eğitiminde başrahip bana hep bunu öğretirdi. Rahip Blinnes, hep, "ışık" denilen şeyin bizim hayatlarımızı yönlendirdiğini, herkesin bir süresi olduğunu ve buna karşı çıkmaya çalışmanın günahlarından bahsdip dururdu.

Onun adına kurduğum Blinnes Kardeşliğinde bunu yaşayarak tecrübe ettim, çok güçlü bir takım varlıklar bizi bir amaç doğrultusunda bir araya getirmişti... Üstüme çöken laneti bile bu muktedir gücün bir eseri olarak gördüm. Yanıldığımı düşündüğümde, kendimi O'na hizmet ederken buldum.

Efendime yıllar boyunca kayıtsız şartsız hizmet ettim. O ise bana ise işin kendisine göre doğru olan kısmını öğretti: Kader diye birşey gerçekten vardı. Kimileri o kaderi yaşardı, kimileri kendi kaderini yaratır ve onu yaşardı...

... Ama bazıları vardı ki, onlar başkalarının kaderini de yaratırdı. Bunu idrak ettiğimde, bir kara cüppeli olmanın da ne anlama geldiğini öğrenmiş oldum. Bizler planın bir parçası değildik, bizler planları yapan kişiydik. Maalesef şimdi anlıyorum ki bizler ikisi de değiliz.

Bizler planın ta kendisiyiz.

...

"

Trooga Brazenbeard'ın günlüğünden...

* * *

2 Yıl Önce - Dalaran

Northrend'in üstünde süzülen görkemli Dalaran' şehrinde yorucu bir gün daha sona ereken, genç Beatrice ve büyücü arkadaşları haftanın son dersinden de çıkıyorlardı. Beatrice, yanındaki iki arkadaşıyla birlikte sınıfındaki bir büyücü hakkında dedidoku yaparak menekşe hisar'ın merdivenlerini inerlerken uzun boylu ve kalıplı bir adam onları durdurdu.

"Merhaba Beatrice." dedi adam kalın bir sesle.

"Toeldan amca!" diye bağırarak adama sarıldı Beatrice.

Adam içten bir kahkaha attı ve Beatrice'ın başını okşadı. "Sana ufak bir sürpriz yapmak istedim, biraz da konuşmak..."

"Bu çok iyi!" dedi Beatrice neredeyse havalara uçarak.

"Konuşabileceğimiz sakin bir yere gidelim. Hadi gel, Isirami'nin şaraplarını çok özledim."

Beş dakika sonra; Beatrice ve amcası Toeldan; hanın bahçesinde bir yandan şaraplarını yudumlayıp, bir yandan da sohbet ediyorlardı.

"Demek yakında mezun olacaksın?" diye sordu Toeldan.

"Şu saçma Doğu Krallıkları Tarihi'nden geçebilirsem, tabii." dedi Beatrice bıkkın bir edayla. "İleri düzey büyücülük eğitimi için bu dersten en iyi notu almam lazım. Ancak ben şimdilik sadece geçmeyi düşünüyorum."

Amcası bir kahkaha patlattıktan sonra şaraptan bir yudum daha aldı. Sonra Beatrice'a bakıp biraz duraksadıktan sonra şöyle dedi.

"Belki de ileri düzey büyücülük eğitimne daha başka bir yerde devam etmek istersin?"

Beatrice tuhaf tuhaf amcasına baktı. "Dalaran'dan başka ve ondan daha iyi bir ileri düzey eğitim veren bir yer varsa söyle."

Amcası kurnazca gülümsedi ve etrafına bakıp kimsenin onu izlemediğinden emin olduktan sonra elini cüppesinin cebine daldırarak kalın bir kitap çıkardı. Kitap, soluk yeşil renkli rünlerle parıldıyordu ve üzerinde Arakkoa dilinde birşeyler yazıyordu.

"Nedir bu?" diye sordu Beatrice hayretle.

"Bir tür büyü korumalı kodeks. İçinde cüppeliler ile ilgili pek çok sır var."

Beatrice anlamamıştı. Önce kitaba, sonra amcasına baktı ve kaşlarını şaşkın bir şekilde kaldırdı.

"Ne cüppesi?"

"O 'Cüppeliler' Beatrice. Sana bahsettiğim..."

Beatrice'ın ağzı şaşkınlık içerisinde açıldı ve ince, soluk bir nidayla bağırdı.

"Yani 'O' cüppeliler mi?"

"Evet." dedi amcası oldukça ciddi bir ifadeyle.

"P-peki ama... Cüppelilerin sırlarıyla dolu bir kitabın sende ne işi var?"

Amcası geriye doğru yaslandı ve derin bir nefes aldıktan sonra gülümseyerek Beatrice'e baktı.

"Ben de bir cüppeliyim... bir kızıl cüppeli."

Beatrice şaşkınlıktan küçük dilini yutmuş gibiydi. "Ya-yani... B-ben... Kızıl cüppeli soyundan mı geliyorum?"

"Kesinlikle öyle sevgili Beatrice... Senin bir kızıl cüppeli üyesi olman daha doğduğun zaman belirlenmişti."

Beatrice'ın yüzü önce şok olmuş, sonra üzgn bir ifadeye büründü. Sonra aniden gülümsedi ve deli gibi kahkaha atmaya başladı.

"YAŞASIN!"

Beatrice bahçedeki herksin dikkatini ona vermesine yetecek kadar büyük bir çığlık atarak ayağa fırladı. Amcasını kolarından tutarak kaldırdı ve komik bir şekilde dans etmeye başladı.

"Sakin ol!" dedi amcası işaret parmağını ağzına götürerek. "Kim olduğunu kimse kesinlikle bilmemeli."

Beatrice "Bana uyar" diyerek yerine geri oturdu. Yerinde duramıyordu, elini masanın üstünde duran kodekse götürmesiyle amcasının eline şaplak atıp geri çektirmesi bir oldu. Toeldan hemen kitabı aldı ve cüppesine geri koydu. Beatrice'ın yüzündeki heyecan ve gülümseme bir anda silindi.

"Bu niçindi?" diye bağırdı Beatrice.

"Her kızıl cüppeli, tam üye olmaya hak kazanmak için bir sınavdan geçmek zorundadır."

"Sınav mı? Boşversene, söylediğin herşeyi yaparım."

"Bunu duyduğuma sevindim." dedi Toeldan.

Amcası elini cüppesinin diğer cebine soktu bir parçömen parçası çıkardı. Beatrice hemen parşömeni açtı ve incelemeye başladı.

Parşömende pek fazla yazı yoktu. Onun yerine, ayrıntılı ve oldukça güzel çizilmiş bir cüce resmi vardı. Altında da kalın harflerle şöyle yazıyordu.

Trooga Brazenbeard

Blinnes kardeşliği Kurucu Başkanı

"Kim bu koca burunlu?" diye sordu Beatrice.

"Bir kara cüppeli." dedi Toeldan sakince. "Ancak o bunu henüz bilmiyor."

"Ne demek bu?"

Toeldan sadece Beatrice'ın duyabileceği şekilde ona doğru eğildi.

"Kara cüppeliler çok ama çok kötü kalpli insanlardır sevgili yeğenim. Ve liderleri şu sıralar çok şeytani birşey planlıyor, bu adamın geleceğini gördüm. Eğer bu adam durdurulmazsa, sadece cüppelilerin değil, binlerce kişinin hayatı tehlikeye girecek."

"Peki benim ne yapmamı istiyorsun? Çünkü eğer onu öldürmemi falan istemeye kalkarsan..."

"Trooga denilen bir cüce, yanında 'Ejder Dişi' denilen çok özel bir hazine taşıyor. Rivayetlere göre, Ejder Dişi kendisinden çalınan kişi sonsuza kadar lanetlenir. Senden yapmanı istediğim şey de tam olarak bu: Ejder Dişi'ni çalıp bana getirmeni istiyorum."

Beatrice derin bir nefes aldı ve sonra kararlı bir şekilde amcasına bakıp ayağa kalktı.

"Oldu bil, sevgili amca."

Beatrice parşömen parçasını aldı ve koşarak uzaklaştı. Beatrice gidince, amcasınn yüzündeki dostane gülümseme bir anda silindi ve yerini sinsi ve kötücül bir sırıtışa bıraktı. Amcasının boncuk gibi kahverengi gözleri bir anda simsiyah oldu, yüzündeki kırışıklıklar aniden gözle görülür bir şekilde artmaya başladı ve saçı sakalı bir anda bembeyaz oldu. Burnun ucu eğilerek sivrildi, dişleri sarardı ve çenesinden iblisvari, çirkin bir keçi sakalı çıktı.

Kara cüppeli Taemyr kıkırdayarak ayağa kalktı, siyah kukuletasını başına geçirdi ve Stormwind'a giden portal'e doğru yola koyuldu.
  • 4

Dark Lion Onslaught.

#2 Galadrael

Galadrael

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2012 - 03:57 ÖS

Ya arkadaş heryerden taemyr çıkıo öldürücem bu çocuğu ben emre mi o he emre mi o çocuk emre mi kim o kim emre dimi o. Fak yu emre. Pek de güzel olmuş çok da güzel olmuş ne de güzel olmuş hikaye doğa parmaklarına sağlık HEHEE.
  • 0

#3 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 30 Haziran 2012 - 04:29 ÖS

Ya arkadaş heryerden taemyr çıkıo öldürücem bu çocuğu ben emre mi o he emre mi o çocuk emre mi kim o kim emre dimi o. Fak yu emre. Pek de güzel olmuş çok da güzel olmuş ne de güzel olmuş hikaye doğa parmaklarına sağlık HEHEE.

Yatmadan önce 101 mavi ekran. :D
  • 1

Resmi ekleyen

#4 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2012 - 05:24 ÖS

Yemin ederim ben yapmıyorum kızmayın bana

Eline sağlık Doğa çok güzel olmuş.
  • 0

#5 Algerdon

Algerdon

Sergeant

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 08:42 ÖÖ

Doğa hakkımda senaryo yazmışsın :D :D :(
  • 0

#6 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 10:16 ÖÖ

Doğa hakkımda senaryo yazmışsın :D :D :(

Konu hakkında avukatımla görüşebilirsin :D
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#7 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 10:39 ÖÖ

Konu hakkında avukatımla görüşebilirsin :D

Buyrun burdayım. Önce 250 YTL.
  • 0

Resmi ekleyen

#8 Algerdon

Algerdon

Sergeant

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 03:29 ÖS

TL var bende olmaz mı ?
  • 0

#9 Vastiel

Vastiel

Sergeant

• Banned
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 03:36 ÖS

TL YOK EURO VAR HEHE HHEHE
  • 2

#10 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2012 - 10:59 ÖS

Kavga olacak demiştim

Konu DooMBolt61 tarafından 01 Temmuz 2012 - 11:00 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2012 - 01:22 ÖÖ

Ödemeler gold olarak beyler.
  • 0

#12 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2012 - 01:33 ÖÖ

Ödemeler gold olarak beyler.

Ödemeyi baskası mı yapcak olum avukatına, SEN ÖDİCEN. Ayrıca DOLLAR ONLY.
  • 0

Resmi ekleyen

#13 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2012 - 11:09 ÖÖ

Kara cüppelilerin fanı oldum he.:)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium