İçeriğe git

Resim
- - - - -

H-RP planları

• Please log in to reply
Bu konuya 37 yanıt gönderildi

#1 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 01:36 ÖS

Selamlar herkese.

Biz bir kaç arkadaş Horde tarafında RP organizasyonu yapmayı planlıyoruz. Kafamızda bir kaç fikir var ancak Horde tarafının karmaşık hikayeleşmesi yüzünden bütün ırkların karışabildiği bir ortam yapamıyoruz. Bunun yerine daha spesifik, küçük çaplı, büyük amaçları olmayan bir şeyler planlıyoruz.

Eğer katılmayı düşünenler olursa kafalarındaki fikirlerle birlikte buraya yazabilirlerse güzel olur. Bizim de net bir planımız yok zaten. Amaç sadece bir kaç saat geçirip RP yapmak olacak.

Bizim daha önce konuştuğumuz proje şöyleydi; Sadece elflerin olduğu küçük bir guard birliği Tranquilen adındaki kasabayı savunuyor. Bunun için 25+ bir elf charınızın olması yeterli. Rütbe sistemi yok. Başımızda RP'yi yönlendirici bir çavuş olacak sadece, diğer herkes aynı statüde olacak. RP fazla fantastik olmayacak ve guard guildi olduğu için ağırlıklı olarak warrior, paladin, hunter, priest lerin olması daha manıtklı gözüküyor. Bu planda sadece küçük bir bölgenin insanlarını ve kasabalarını koruma çabalarını RPleştirmeyi düşünüyoruz. Belki ilerde amaçlar değişebilir ama ortamımızdaki kimse şuanda o kadar çok vakit ayırabilecek noktada değiller.

Katılmayacak olsanız bile fikirlerinizi ve H-RP önerilerinizi okumak isteriz. RP'de aşırı bir sayı söz konusu olmuyor zaten. Ayrıca az kişiyle daha başarılı RP'ler yaptığımızda oldu. Mühim olan ortama kendini motive edebilmek.

Herkese kolay gelsin, iyi forumlar.
  • 1

#2 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 02:55 ÖS

Umarım oluşturabilirsiniz, vakitsizlikten ötürü RP her zaman uzak kalmıştır bana; oysa o kadar çok isterdim ki! Hani bazen kendi kendime birşeyler yapıyorum, RP olarak tanımlanmasa bile eğlenmeye çalışıyorum işte. Ama sizlerinki gibi bir ortamda isterdim doğrusu. Neyse, RP her zaman içimde bir ukde olmuştur ve öyle de olmaya devam edecek, yapan ve yapacak olan arkadaşlara başarılar dilemek düşer bize de :)
  • 0

#3 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 03:10 ÖS

Aslında bizde de hiç vakit yok hocam. ^^ Ama canımız istediği için en azından akşam 9 sonrası 1 saatte olsa takılmayı düşünüyoruz. bu yüzdende düşük levelli bir bölge seçtik. RP'yi zorlaştıracak şartlardan uzak durduk. Level sınırınıda olabilen en minimum yere çektik. Yani bir charı 25 yapmak en fazla 5 saat sürüyor. (güle oynaya) katılmak isterseniz bi 25+ char yapabilirsiniz. :)

Not: Tabii gelebilecek olası farklı fikirlere de açığız belki daha alternatifli ve güzel fikirler çıkabilir.

Konu Nem. tarafından 17 Temmuz 2012 - 03:11 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 03:24 ÖS

Tek sorunum oyuna girme zamanım ile ilgili işte, akşam işten sonra kızım uyuyana kadar oyuna giremem, kerata da 12'den önce pek uyumuyor :) Yani sorunum sadece RP ile ilgili değil, aynı şekilde normal realmlerde dahi raidlere falan katılamıyorum. Olsun napalım :) Siz yine de nerede olacaksınız söyleyin, nasip diyelim bu işlere :)
  • 0

#5 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 03:28 ÖS

Pekala abi. Şimdilik durumda bir netlik yok zaten. Bir gelişme olursa RP bölümünü takip ediyorsun, ek olarak dilersen ö. mesajdan da yazarım. :) Teşekkürler iyi dileklerin için ayrıca. ^^
  • 0

#6 thug_dogg

thug_dogg

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 09:38 ÖS

Aslında RP yapmak isteyip ama fırsat bulamayan arkadaşlar için ideal olabilir
  • 0

#7 Skateboarding

Skateboarding

First Sergeant

• Members
  • 211 İleti
  • LocationAnkara-Konya

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 12:54 ÖÖ

Katılmayı isterim.Açıkcası level gereksiniminin minumum 25 olması katılımı artıracağını düşünüyorum.
  • 0
lol tank?

#8 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 01:38 ÖÖ

Katılmayı isterim.Açıkcası level gereksiniminin minumum 25 olması katılımı artıracağını düşünüyorum.

Bulunacağımız mekanda o levellerde karakterlerin RP yapmasına imkan vereceği için sorun olmaz diye düşündük. Aynı zamanda RP deneyimi yaşamamış olan kişilerin bir kerede olsa RP yapma fırsatı olur. En azından gelir yerinde görürler RP'yi. Belki bu sayede RP ortamına yeni isimler kazandırırız. :)
  • 0

#9 Skateboarding

Skateboarding

First Sergeant

• Members
  • 211 İleti
  • LocationAnkara-Konya

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 12:34 ÖS

Güzel olacak:''Belki insanların neymiş bu rp,çocuk saçması.'' ön yargısından kurtulabilirler.Gelişmeler için rp bölümünü takip ediyoruz galiba?
  • 0
lol tank?

#10 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 12:40 ÖS

Bazı arkadaşlardan da yanıt bekliyoruz katılıp katılamayacakları yönünde net bilgi alabilmek için. O yüzden yeni bir gelişme oluduğunda mutlaka burada yazarım. Burayı takip ederseniz çok iyi olur.

Zaten o ön yargının oluşması, RP realmlerini hiç görmemiş olmalarından kaynaklı. Yaşı küçük olan çok var ancak yetişkin olan da epey insan var. Pek çok kez 25-35 yaş aralığında ve daha yüksek yaşlarda olan kişilerle karşılaştım. Sadece daha az online olabiliyor ve ortalıkta fazla gözükmüyorlar. Sebepleri de zaten belli.
  • 0

#11 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 12:56 ÖS

Bazı arkadaşlardan da yanıt bekliyoruz katılıp katılamayacakları yönünde net bilgi alabilmek için. O yüzden yeni bir gelişme oluduğunda mutlaka burada yazarım. Burayı takip ederseniz çok iyi olur.

Zaten o ön yargının oluşması, RP realmlerini hiç görmemiş olmalarından kaynaklı. Yaşı küçük olan çok var ancak yetişkin olan da epey insan var. Pek çok kez 25-35 yaş aralığında ve daha yüksek yaşlarda olan kişilerle karşılaştım. Sadece daha az online olabiliyor ve ortalıkta fazla gözükmüyorlar. Sebepleri de zaten belli.

Değil mi :)

Bir çok karakterim bir RP realminde (Argent Down değil de beyle değişik isimli bişeydi), yabancı ve oldukça kalabalık bir guildde. Online sayısı ortalama 100 civarında (idi en son, şu an bilmiyorum :) ) Her telden çalan adam vardı, gruplar oluşturmuşlar pvpcisi, arenacısı, raidcisi falan filan; bir de 9-10 kişiden oluşan RP grubu vardı. Her gün SW'de katedralin önünde buluşurlardı; naparlardı bilmiyorum; bazen çıkarlar goldshire'a giderler orada birşeyler yaparlardı, konuşurlar, bağırırlar, kavga ederler falan filan. En çok oturup hayranlıkla izlemekle yetinirdim onları. Bazen, işte cahillik ve gıcıklık birleşince böyle oluyor, yürüyenleri falan takip ederdim peşleri sıra, ne yapıyorlarsa ek başıma taklşit ederdim onları, kendi kendime eğlenirdim :)

Uzun zamandır girmiyorum oraya, guild hala duruyor da RP takımı duruyor mu bilmiyorum.
  • 0

#12 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 01:02 ÖS

Hocam olurda oyunda öyle 1 saat geçirme şansı bulursan (genelde akşam saatleri uygun tabii) bize katılabilirsin, RP durumunu netleştirdiğimiz zamandan sonra. En azından daha önce yaptığından pek farklı bişey yapmana da gerek olacak bir durum yok. Gerektiği kadar izlersin, birşeyler eklemek istediğinde konuşursun. Hem o arada da RP'yi tanımış, gözlemlemiş ve birazda kafa dağıtmış olursun. :) Sana zaten mutlaka haber verecem ben abi. :D Bir şeyleri oluşturursak buyur gel diye yazarım özelden.
  • 0

#13 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 01:11 ÖS

Tamam bekliyorum mesajını :)
  • 1

#14 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 09:52 ÖS

Selamlar...

Konu ilgimi çektiğinden bazı öneriler sunmak isterim, sen kimsin diye merak edenler olacaktır ki haklılar zira pek ortalıkta dolanan bir Role Player değilim ancak Kahhar Trollbane adıyla epey zaman geçirdim Argent Dawn'da.

Hangi tarafta RP yapılacağı belli olmuş ancak hangi fraksiyon veya fraksiyonlar altında yer alınacağı bir karara bağlanmamış anlaşılan ki naçiz önerim oluşturulacak grubun en fazla iki çok çok gerekli ise üç ırk üyelerinin katılımıyla şekillendirilmesi hem rol yapımı hemde Warcraft Lore'una rahatça ayak uydurmak açısından yararlı ve pratik olacaktır.

Peki RP için uygun ırklar ve yerler neresi diye soracak olursak;

Ghostlands - Tranquillien civarı

Eversong Woods ve Eastern Plaguelands arasında kalan bölge Scourge artıklarına karşı Blood Elf ve Forsakenlarca ortak çarpışma sahası ve yaşam alanları arasındaki tampon bölge olarak yer almakta.

Silvermoon ve Undercity tarafından görevlendirilmiş karma bir Lonca bu bölge için oldukça uygun olabilir.

Eastern Plaguelands

Bölge hâlâ bir çatışma sahası ve RP için iyi bir ekmek kapısı. Argent Crusade'in varlığı ve mekanları İyi Karakterler* için oldukça iş görür ancak burada oluşturulacak bir oluşumun Blood Elf Gözcüler veya Forsaken İntikamcıları kıvamında olması en doğrusu olacaktır kanımca.

Blood Elfler Quel'lithien Lodge tarafını temizleyip bir yandan Scourge artıklarının Ghostlands tarafına geçmesini önlemeye çalışabilirler. Forsakenlar ise elde ne varsa Scourge artıklarının kafasına geçirmeye ve bölgeyi eskiden olduğu gibi Lordaer... ehems... Undercity'e bağlamak için çabalayabilirler.

Western Plaguelands

Tam anlamıyla bir savaş alanı ve Andorhal civarı hareket etmek Forsaken olmayı gerektiriyor ancak yine bir alternatif mevcut; Hearthglen. Argent Crusade'in kalbi yine İyi Karakterler için güzel bir ekmek kapısı, nispeten tarafsız bir politika izlenecekse sırtı Argent Crusade'e dayamak iyi bir çözüm olacaktır.

Seçenekler çoğaltılabilir ki ben sadece bazı fikirlerin akıllarda canlanması için gevezelik ettim. :D Şahsi düşünceme göre Horde tarafında RP için en uygun yer Lordaeron civarı ve bu bölge fazla bir ırk alternatifine sahip değiliz yine de katılım göstermek isteyenlerin ırk ve konsept tercihlerine göre bir seçim yapmak en iyisi olacaktır.
  • 3

#15 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 10:06 ÖS

Öncelikle hoşgeldin, Prens Kahhar. ^^ Seni sonunda RP bölümünde yazı yazarken görmek çok güzel oldu. :D

İlk belirttiğin bölgede herhangi bir guildin RP aktivitesi yok. O yüzden o bölgede RP yaparsak herhangi bir sorun yaşamayız tahmin ediyorum ki. Sadece Blood Knight Guard guildinin üyeleriyle uğraşmamız gerekebilir, o da bölge güvenliğinden RP olarak onların sorumlu olmasından ötürü.

İkinci bölgede Argent Crusade ve Ebon Blade adına kurulmuş 3'ten fazla guild olduğunu biliyorum. Aynı şekilde üçüncü bölgede Argent Crusade adına hearthglen oldukça aktif RP yapılan ve bölgede interaktif RP gerektiren bir bölge. Yani özellikle Hearthglen bölgesinde takılacak olursak en az 3 diğer guildle zaman zaman RP olarak bir şeyler çevirmemiz gerekebilir (en azından Hearthglen'de).

İki ırk konusunda Forsaken ve B.elf ittifakı bana garip gelmiyor. Tarihlerine baktığımızda da gayet olası bir durum söz konusu. Diğer katılmayı düşünen arkadaşların görüşlerini de görmek lazım tabii. Ek olarak Ghostland söylediğin gibi forsaken'ın bölgeyi tanıyan askerleriyle işbirliği içinde bulunulan bir bölge, o yüzden teklif bana cazip geldi diyebilirim.

Tekrar seni buralarda görmenin güzel olduğunu belirtmek isterim. :) Umarım RP'lerde de yanımızda görürüz.

Konu Nem. tarafından 18 Temmuz 2012 - 10:17 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#16 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 10:34 ÖS

Hoşbuldum.

Aslına bakarsan seçilecek yola ve tarza göre öneriler artabilir, çeşitlenebilir ancak önce kim nasıl bir yol izlemek istiyor onu bilmek önemli.

İyi, nötr yada kötü karakterlerin hangisi veya hangilerinin baskın olacağı seçimi kolaylaştıracaktır. İyi karakterlerin baskın olduğu bir lonca Horde ve Alliance çatışmasına fazla karışmadan işini yapmaya odaklanmışken, kötü karakterlerin baskın olduğu bir lonca ortalıkta terör estirmeyi amaç edinebilir yada nötrlerin bulunduğu başka bir lonca ben parama bakarım der her yola gelebilir.

Madem bu kadar lakırdı ettim ben sorayım konuyla ilgilenen arkadaşlara; Nasıl bir yol izlesin bu yeni oluşum? Neye odaklansın?
  • 2

#17 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 11:17 ÖS

Koruyalım...Hak edene cezası verilsin, hak edene müsade edilsin.Hak eden ile barış yapılsın, hak edene de savaş açılsın derim ben şahsım adına.

Dikkat etmeyeli bu topic bayağı bir değişmiş.İsmet abi'de zaten çoooooooooooooooooooooooook uzun zamandır sağlam bir elf temalı birliğin planını yapıyordu demek ki kısmet bu zamanlaraymış.

Bence işin ucunda yine ''Sin'dorei'' adına dokunacak bir şey varsa Quel'Danas, Eversong Woods, Ghostlands, Eastern ve Western Plaguelands ; kısacası Lordaeron haritası kesinlikle izlenmeli derim.

Undead-Blood Elf biraz da Kalimdor milletlerinden oluşan seçkin bir karışım sofrada hoş durabilir diye düşünüyorum.
  • 1

#18 thug_dogg

thug_dogg

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2012 - 10:45 ÖS

Öncelikle profesyonel askeri RP'den çok düzensiz birkaç birbirine bağlı 5 yıl öncesinin acısı hala yaşayan bir grup Elf'i canlandırabilmemiz tarafımca hoş olacaktır. Yaşasın düzensizlik!
  • 0

#19 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2012 - 11:32 ÖS

Elimizde olan tercihlerde bir yerleri korumak ve hiyerarşik olmamak var. ^^ Bunun dışında elf ve undead olması önerisi var. :)

Biraz daha bekleyelim, takip edelim. Farklı fikirler veya bu fikirler ile ilgili yorumlar olursa ona göre iyice netleştiririz RP planımızı. En azından kimsenin istemediği değilde herkesin onay verdiği bir ortamda toplanmış oluruz. Gerçi hiç bir zaman %100 desteklenen bir ortam oluşmaz ama en azından kafaların en çok uyuştuğu fikrin üzerine yoğunlaşma fırsatımız olur.
  • 0

#20 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 05:17 ÖS

Birkaç fikir daha sunayım öyleyse, ancak buradaki tartışmaya katılım olmayacak ise tartışma ortamını Skype'a taşımak zannımca daha doğru olabilir. Neyse bazı naçiz fikirlerimi görüşlerinize sunayım.

1st Legion

Bildiğim kadarıyla bu arkadaşlar üzerine çalışan bir lonca mevcut değil. Öncelikle nedir bu 1st Legion ona değinelim kısaca. Bu Lejyonerler Lordaeron İttifakı'nın üyeleri olan İnsan, High Elf ve Cücelerden teşkil edilmiş ve prens Arthas'ın emrinde savaşan cesur kişilerden oluşmakta.

Ancak Lejyonerlerimizi Northrend'den pek iyi bir kader beklemiyor zira WotLK'da canlandırdığımız üzere biricik prensleri yoldan sapmış bir biçimde kendilerine hunharca girişiyor. Lejyonerlerin küçük bir kısmı kaçmayı başarıyor ve yurtlarına dönmeye çabalıyor ancak kaderleri pek belli değil.

Dönmeyi başardıklarını varsayacak olursak kendilerini pek iyi bir sürpriz beklemiyor zira High Elfler Quel'thalas'da Scourge sürüleri tarafından tarumar edilirken İnsanlar Capital City'de tek tek dönüştürülmüş olmalılar.

Sadede gelecek olursam Lejyon artıkları artık daha farklı bir amaç için bir araya gelebilirler zira artık İnsan yada Queldorei değil Forsaken ve Sindorei olarak varlıklarını sürdürmekteler. Lejyonun adını onurlandırmak için kendilerini adayabilecekleri bir amaçları olabilir misal kalan Scourge artıklarını yok etmek gibi.

Convocation of Tranquillien

Kaos döneminde Ghostlands'i denetim altında tutmak için yetkilendirilmiş özerk bir güç bu lonca zira hem Undercity hem Silvermoon hemen her cephede çarpışma halindeler ki henüz Silvermoon Şehrinin diğer yarısı Wretched denen iblis kanlıların elindeyken Sindorei'nin Ghostlandsden geçen ticaret hattından daha fazlasını korumaya ayırabileceği bir güç bulunmamakta.

Bu noktada devreye Dame Auriferous ile High Executor Mavren'e bağlı olan Convocation giriyor. Yine Blood Elf ve Forsaken üyelerden oluşabilecek bu loncaya Scourge'a karşı kendileriyle işbirliğine girmiş bir yada maksimum iki adet Zul'aman kökenli Troll'de katılabilir gibi.
  • 2

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı