İçeriğe git

Resim
- - - - -

H-RP planları

• Please log in to reply
Bu konuya 37 yanıt gönderildi

#21 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 09:24 ÖS

Ben şuanda masada olan bütün fikirlere açığım. :) Bu yüzden çoğunluk neye yönelmek isterse ben desteklerim. Lejyon işi ittifak için biraz daha yatkın gözükse de denenmesinde sakınca görmüyorum, şahsen. Ancak dediğim gibi ittifaka bunun RPsi (ve bence sadece insan olarak) daha çok yakışır. Çünkü ittifak tarafında RP yapanlar bu tür köklü geçmişlere ya da oyun loresine bağlı şeylere çok fazla önem veriyor ve destekliyorlar. Stormgarde keep, Lordaeron, Anvilmar brigade, Theramore gibi pek çok, lorede köklü yeri olanları sahipleniyorlar. Lejyonda hatırlansa bunlardan biri olurdu diye düşünüyorum. :)

Gerçi loredeki yerlerini tam bilmiyorum. Tamamen katledilmedilerse, RPsi gayet normal ve hoş olurdu. Ama soru şu amaçları ne olurdu? :D Kendi yoldaşları, şuanın forsakenlarını katlederler miydi yoksa tamamen scourge üzerine mi yoğunlaşırlardı. :) Sanki biraz WotLK zamanı RPsi gibi dimi? Sonuçta Arthas ve onun güçlerinin büyük çoğunluğu yok edildi. Argent crusade'in pek çok yerdeki askerleri bunu gösterir nitelikte zaten. Özellikle Eastern Plaguelands neredeyse tamamen argent mekanı oldu.

Umarım RP'ye katılmayı düşünen arkadaşlar konu ile ilgili görüşlerini kendilerine saklamak yerine bizimle burada paylaşırlar da, biz de ona göre ortak bir karara varırız. Ancak ilgilenenlerce yorumlanmazsa, sanırım söylediğin gibi Skype üzerinden kesin katılacaklarla birlikte bir görüşme yapıp karar vermemiz daha mantıklı olacak.

Teşekkürler tekrar fikirlerin için. :)

Konu Nem. tarafından 24 Temmuz 2012 - 09:28 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#22 sinan263

sinan263

Corporal

• Members
  • 64 İleti

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 10:38 ÖS

Bu öneriyi yapan varsa bilmiyorum yorumların hepsini okumadım..

Tauren goblin orc troll,şamanizm ağırlıklı bunlarla beraber klasik horde RPsi yapılabilir.Bütün haritalarda değil mulgore barrens durator azhara. Elferin ormanlarına girmemize gerek yok :D Girersekte horde kamplarına falan.
Undead Belf daha çok lk karşıtı bir rp yapabilir.Kendi taraflarında karanlığın içinde aydınlık için savaşabilirler.Hırsızlık ve suikast loncası kurabilir.Hizmet etme ya da ticaret amaçlı goblinlerde aralarına katılabilir. :)
  • 0

#23 thug_dogg

thug_dogg

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 10:51 ÖS

Malesef Kalimdor'da RP yoğunluğu düşük olduğundan fikrim her zaman Lordaeron civarında RP yapmayı destekliyor.
  • 0

#24 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 25 Temmuz 2012 - 03:03 ÖS

Şahsen artık kılıç savurup, bıçak saplamaktan sıkılıp bunalmış biri olarak hafiten ''emekli'' işler yapan bir şeyler olmalı derim ben.

Mesela kendi hallerinde tanışıp, sıfırdan kendi ticari faaliyetlerini başlatan bir örgüt veya grup olsa.Atıyorum Tanaris'ten tuz tableti alıp taa Winterspring'de veya Borean Tundra'daki Valiance Keep'te satsak.Yol boyunca manzaralar izlesek, sohbet etsek.Yeri geldimi yağmur başlasa bir yerlerde mahsur kalsak.Ekşına dayalı değil de konuşmaya, fikir paylaşmaya dayalı bir grup olsak.

Role play konusunda bir çok oyuncunun en çok zorlandığı konulardan biri ise ''Azeroth hakkında bilgi''.Dolaştığımız, yolun üzerinden geçtiğimiz yerler, gördüğümüz kişiler veya doğal unsurlar hakkında iyi bilenler bilmeyenlere oyun içinde güzel bir bilgi verse.Can sıkmayacak, sıktırmayacak bir şeyler anlatsa.Bizde onu dinlesek.Birileri soru sorsa, diğerleri cevaplasa.

Dolaşarak, sıkılmadan Azeroth'u tekrardan, derinden tanımak istesek.Böyle yapsak bir taşla iki kuş vurmuş olmaz mıyız ?
  • 1

#25 thug_dogg

thug_dogg

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 25 Temmuz 2012 - 09:43 ÖS

1st Legion

Bildiğim kadarıyla bu arkadaşlar üzerine çalışan bir lonca mevcut değil. Öncelikle nedir bu 1st Legion ona değinelim kısaca. Bu Lejyonerler Lordaeron İttifakı'nın üyeleri olan İnsan, High Elf ve Cücelerden teşkil edilmiş ve prens Arthas'ın emrinde savaşan cesur kişilerden oluşmakta.

Ancak Lejyonerlerimizi Northrend'den pek iyi bir kader beklemiyor zira WotLK'da canlandırdığımız üzere biricik prensleri yoldan sapmış bir biçimde kendilerine hunharca girişiyor. Lejyonerlerin küçük bir kısmı kaçmayı başarıyor ve yurtlarına dönmeye çabalıyor ancak kaderleri pek belli değil.

Dönmeyi başardıklarını varsayacak olursak kendilerini pek iyi bir sürpriz beklemiyor zira High Elfler Quel'thalas'da Scourge sürüleri tarafından tarumar edilirken İnsanlar Capital City'de tek tek dönüştürülmüş olmalılar.

Sadede gelecek olursam Lejyon artıkları artık daha farklı bir amaç için bir araya gelebilirler zira artık İnsan yada Queldorei değil Forsaken ve Sindorei olarak varlıklarını sürdürmekteler. Lejyonun adını onurlandırmak için kendilerini adayabilecekleri bir amaçları olabilir misal kalan Scourge artıklarını yok etmek gibi.

Güzel bir fikir olarak görüyorum. Umarım bu fikir üzerinde yoğunlaşır ve ben de ilk defa bir Sin'dorei olarak yerimi alırım.
  • 0

#26 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 25 Temmuz 2012 - 10:21 ÖS

Güzel bir fikir olarak görüyorum. Umarım bu fikir üzerinde yoğunlaşır ve ben de ilk defa bir Sin'dorei olarak yerimi alırım.

Ben bu durumdaki sin'dorei'lerin ne gözle görüleceklerini merak ediyorum açıkçası. :) Sonuçta birliklerindeki arkadaşlarını ölüme terk edip kaçmışlar mı nedir? Açıkçası bir undead olsam ve yanımda sin'dorei olarak tekrar bulunan bir (Arthas'ın emrindeyken yanımda olan) silah arkadaşımı istemem. Çünkü beni tekrar zor bir anda satmayacağını ve kaçmayacağını nerden bilecem? Bu yüzden RP içi tartışmalar ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Yani bir undead RPcimiz isterse yanındaki elf (yaşayan) silah arkadaşına nefret besleyebilir. Çünkü o katliamda bu adamlar savaşırken bu sin'dorei kardeş kaçmış? Sonuçta oyunda görevini yaptığımız LK'nın lejyon katliamında kendisi ghoulda kullanıyor ve askerleri de silah çekip savaşıyorlar. Tek vuruşta ölümüş olsalar dahi kaçmamışlar ve savaşmışlar. :) Açıkçası biraz düşündüğüm zaman desteklemekten çekindiğim bir RP ortamı.

Şahsen artık kılıç savurup, bıçak saplamaktan sıkılıp bunalmış biri olarak hafiten ''emekli'' işler yapan bir şeyler olmalı derim ben.

Mesela kendi hallerinde tanışıp, sıfırdan kendi ticari faaliyetlerini başlatan bir örgüt veya grup olsa.Atıyorum Tanaris'ten tuz tableti alıp taa Winterspring'de veya Borean Tundra'daki Valiance Keep'te satsak.Yol boyunca manzaralar izlesek, sohbet etsek.Yeri geldimi yağmur başlasa bir yerlerde mahsur kalsak.Ekşına dayalı değil de konuşmaya, fikir paylaşmaya dayalı bir grup olsak.

Role play konusunda bir çok oyuncunun en çok zorlandığı konulardan biri ise ''Azeroth hakkında bilgi''.Dolaştığımız, yolun üzerinden geçtiğimiz yerler, gördüğümüz kişiler veya doğal unsurlar hakkında iyi bilenler bilmeyenlere oyun içinde güzel bir bilgi verse.Can sıkmayacak, sıktırmayacak bir şeyler anlatsa.Bizde onu dinlesek.Birileri soru sorsa, diğerleri cevaplasa.

Dolaşarak, sıkılmadan Azeroth'u tekrardan, derinden tanımak istesek.Böyle yapsak bir taşla iki kuş vurmuş olmaz mıyız ?

RP'de hikayeleri yaşamak ve bölgeleri tanımak güzel olsa da, bir süre sonra 'storyteller'lığı üstlenecek arkadaşlar yorulabilir ve bu yaptıklarını, RP tarzılarını sorumluluk olarak algılayabilirler. Buna bağlı olarakta kendilerini sorumlu hissettikleri için bölgelerle ilgili ders çalışır gibi wow loresi okumak zorunda hissedebilirler kendilerini. Bu da onlarda bir yorgunluk ve RPye katılmama isteği uyandırabilir. Ayrıca hangi ırkların dahil olacağı durumu da oldukça önemli, bence.

Ayrıca ticaret esnasında kervan mantığı oluşturmak gerekebilir bazı durumlarda. Bunun içinde bazı mountlara gerek duyulabilir. Yani bence atla uzun yol katederek ticaret yapılmaz. (Her ne kadar gerçek bir durum olmasa da) atla taşıyacağın mal senin çektiğin eziyetin maliyetini karşılamaz ve at masraflı ticaret yaptırır (reel olarak ççoğu kervan aşırı yük taşıyabilen ve dayanıklı hayvanları tercih eder). Ama derseniz ki değerli şeyler taşırız (yükte hafif, pahada ağır denilen) o zaman bineklere diyecek bir sözüm yok.

Ama RPnin görüntü olarak sunduğu katkınında RPdeki motivasyonu yükselttiği bilinen bir gerçek. Yani ticaret yapan birisi gibi gözükmeden ticaret yapmak ne kadar zevk verebilir bunu iyi analiz etmek gerekir. Yani 30 level bir charı olan arkadaş (elfse) kuşla ticaret yapamaz, undead (ölü atla) ya da troll kardeş dinazoruyla. Ticaret için kodo, mamut vs cüsseli hayvanın gerekeceği inancındaym.

Ama fikirlerin tümünede daha önce dediğim gibi ortak karar olması halinde katılırım bir mahsuru yok benim için. Sadece ortak bir payda da buluşalım, tek temennim budur.
  • 1

#27 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 03:03 ÖÖ

Eveet.Bir kaç kişi (inanın hepsi de bu konuyu takip edenler) ile yaptığımız uzun konuşmalar sonucunda nihayet bir fikre vardık diyebilirim

Ebon Lotus Regiment

Ebon Lotus Regiment nedir ?

E. L. R. Highlord Tirion Fordring ve Highlord Darion Mograine'in, Icecrown İşgali'nden sonra kurulması hakkında birlikte karara vardıkları düzenli bir alaydır.

E.L.R'nin sorumluluğunu tamamen Knights of Ebon Blade tarafı üstlenmektedir.Emir akışı da Knights of Ebon Blade tarafından sağlanır.Gelelim alayımızı-birliğimizi farklı kılan kısma.Evet, Ebon Blade komuta zincirinin küçük bir parçası olsak da hepimiz death knight değiliz.Ebon Lotus Regiment'in temelini gönüllüler değil,Horde, taraflarının milletlerine mensup olup suç işleyenler, uzun bir süre hapse mahkum edilenler veya hakkında idam kararı sunulmuş olan kişiler oluşturur.Bu suçlulara idam edilecekleri zaman veya uzun bir süre kodese tıkılmadan, Argent Crusade'in genel izni ile gönderilen sorumlular tarafından '' E.L.R' mi yoksa idam mı ? (veya Kodes mi ?) '' sorusu sorulur.Ve bu suçlularda genellikle idam edilmek veya hapiste çürüyene kadar pineklemekten ziyade bu alaya dahil olmaya karar verirler.Bu sorumlular tarafından hapishanelerinden alınan kişilerde, Argent Crusade önderliğinde Acherus'a getirilir ve oradaki yetkililere emanet edilirler.

E.L.R 'ye mensup biri ne yapar ?

Şunun bilincinde olunuz ki, siz suçlusunuz diye bir kukla veya yırtıp atılabilecek paçavra kağıdı, veya köle değilsiniz.Yukarıda bahsedişime bakın.''Emanet edilirler...''

Açıklanması basit olsa da E.L.R mensubu olan birinin işi gerçekten kirli ve zordur.Argent Crusade'in genel çağrısı ve Acherus'tan gelen emirler üzerine, kendi askerlerini tehlikeli görevlere göndermekten ziyade genellikle sizi, E.L.R askerlerini tercih ederler.Eğer normal bir Crusade askeri serin bir yerde kalıyorsa siz dondurucu soğuktaki bir yerde görev yaparsınız.Bir Crusade askeri soğuk bir yerde görev yapıyorsa, siz güneşin yakıcı sıcaklığının altında görev yaparsınız.

Bunun dışında gizli strateji görevleri ve devriye konularında E.L.R gerçekten biçilmiş kaftandır.Zira Crusade ve Ebon Blade kendi askerlerini devriyeye göndermekten ziyade, E.L.R mensubu askerleri bu işlere gönderip, kendi crusader veya death knightlarını eğitime sokmayı veya onlarla daha ciddi meselelere dahil olmayı tercih ederler.

Temel prensip olarak Game of Thrones'taki ''Night's Watch'' olamasak da kendi adıma, birazda kararın bana bırakılmış olması ile beraber böyle bir şeyi uygun gördüm.

Undead ırkının aramızdaki yeri...

Malumunuz Black Lotus Regiment, bu işin Horde tarafı olduğundan dolayı gerek Acherus'un ve Argent Crusade'in merkezlerinin konumu, gerek uğraşacağımız işler nedeni ile Karanlık Kraliçe komutasındaki Forsaken'ı da yandaşlarımız olarak kabul etmeyi uygun gördük.Ancak şu da bilinmelidir ki E.L.R'ye mensup olan Forsaken kardeşlerimiz aramızda bulundukları süre içerisinde, kendi milletinin üstleri tarafından çağrılmadığı sürece Acherus komutasında olacaklardır.

Kimler katılır-katılamaz ?

Katılabilecek ırklar:

Orc
Tauren
Undead
Blood elf

Katılabilecek sınıflar:

Warrior
Death Knight
Rogue
Warlock
Mage
Hunter
Priest (Shadow olmak kaydı ile)

(Bunlar dışındaki sınıflar yani Paladin,Druid,Shaman kesinlikle kabul edilmeyecektir.Tolerans teklif etmeyiniz.)

NE DİYORSUNUZ ?

Konu Varadien tarafından 27 Temmuz 2012 - 03:01 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 3

#28 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 08:09 ÖS

Doğrudan konuya gireceğim;

Madem burası Night Watch türevi bir sürgün noktası neden horde'un diğer ırk ve sınıfları kabul edilmiyor? Bu ırk ve sınıflara mensup olanlar doğrudan idama mı gönderiliyorlar veya buradan ziyade ölümü mü tercih ediyorlar?

İsim biraz fazla Uzak Doğu kokuyor zira Lotus vs. konseptler genelde zen ve keşiş felsefelerine ait betimlemelerde ve tekniklerde kullanılır. Bence isim Forsakenlardan oluşan bir keşiş tarikatına gidebilir ki yeni paket ile birlikte bu konu üzerine düşünmeliyiz. Ölüm saçan çılgın ölü keşişler iyi prim yapar bence. :P

Fikirsel bağlamda oldukça iyi ama içinde fazlaca tezat barındırmakta yazdıkların ancak bunlar aşılamayacak şeyler değil, tekrar bir toplanıp görüşürüz ki elbette diğer arkadaşlarında katılımlarını ve yorumlarını bekliyoruz.
  • 0

#29 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 08:20 ÖS

Şöyle bir durum var ki zaten kabile yaşamına sahip olan troll milletinin kendi kabilesi veya kendi milleti tarafından kabul edilen büyüklerinin kararlarının uygulanıp, yine suçlunun kabilesi tarafından yakalanıp gerekli cezayı alması bence çok olası.Bu yüzden kabile halinde yaşayan bu ırkın, yasal bir süreç sonrası katılımına teşvik edilen kişilerden biri olmasına gerek görmedim.

Goblin konusuna gelecek olursak.Goblin ırkı henüz Cataclysm eklentisi ile birlikte geldiği için yasama-yürütme-yargı kavramlarının onlarda ne gibi çağrışımlar uyandırdığı, veya böyle bir birlik olsa bile Kezan Hükümetinin (daha doğrusu Bilgewater Cartel) bu yaklaşımına sıcak bakıp bakmaması hakkında herhangi bir teori üretememiştim.Cataclysm eklentisinden önce Alliance ve Horde milletlerinin Argent Crusade'e ne kadar sıcak baktıklarına şahit olmuştuk zaten.Ama Kezan hakkında bunu söyleyebilir miyiz ?

Sınıflar konusuna gelecek olursak.Kabul etmediğimiz sınıflar belli.Shaman-Paladin-Druid.Yüzeysel olarak şöyle bir düşünün.Meslekleri artık yaşam şekilleri, yaşam aracı olmuş bu kişilerin ne gibi bir suç işlemesini beklersiniz ? Paladin'in zaten niye paladin olduğunu hepimiz temel fantastik eserlerden biliyoruz.Shaman desek shaman ı neden kodese tıkacaklar ? Ateş yerine su büktüğü için mi ? Druid'e ne gibi bir suçlamada bulunacaklar ? Ağacın yaprağını kopardığı için mi ?

Bunları yazmamdaki amaç hani başkasının aynı soruyu sormadan açıklamak istememdi.Eh tabi ki doğru söylüyorsunuz.Sonuçta ciddi bir iş yapmaya çalışıyoruz.Herkesin fikirleri çok önemli bizim için.

Konu Varadien tarafından 27 Temmuz 2012 - 08:24 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

#30 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 08:30 ÖS

Açıkçası şu konsept altında ben Blood Knight Order tarafından sürgün yemiş (düşmüş) bir Paladin oynamayı isterim ki fantastik eserlerin pek çoğunda bazı Paladinlerin takır takır bağlı oldukları düzenlerden şutlanmaları da söz konusu. Artık Holy ağacını kullanmayan ancak Retribution ağacına sıkı sıkı tutunmuş bir Paladin'e böyle bir oluşumun kapılarını açmaması bence yanlış olur. :)

Shaman ve Druidlere gelirsek bunlarda canlı ve eğitimlerinin belli bir aşamasında varlıklarına özgü suçlar işleyebilirler; örneğin cinayet işlemek gibi veya bir iftiraya kurban gidebilirler. Bunlar olmayacak şeyler değil.

Konu Elian tarafından 27 Temmuz 2012 - 08:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#31 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 08:34 ÖS

''Ne paladinler gördüm pelerini var silahı yok, ne paladinler gördüm silahı var da tutan adam yok''

Sürgün edilmiş olmanız sizin paladinlik prensiplerinizin veya kutsal ışık güçlerinizin tersine dönüşmesi veya onları kaybetmeniz anlamına gelmeyecektir ki.

Bana Retribution talent ağacında adaletin çekicine rastlamadığınızı söyleyin :D

EDITINIZE NAZARAN: Peki doğru söylüyorsunuz ancak role play konusundan bahsediyorsak rol açısından düşünmemiz lazım.Bu druidlerin bağlı olduğu Cenarion Circle, adamlarını Ebon Blade komutası altında bulundurmak isteyecekler midir ? Veya Earthen Ring shamanlarını Ölüm Şövalyeleri komutası altında tutmaya razı olacak mıdır ? Blood Knight Merkezi veya Thunder Bluff şefi Paladinlerini veya Sunwalkerlarını Ölüm Şövalyeleri ile beraber çalıştırmak isteyecekler midir ? Hayatlarını türlü belaya karşı durmaya adamış olan bu kişilerin, bir hata yaptıktan sonra daha önce bir çok yaşayanın canına mal olmuş bu kişilerle birlikte olmalarına göz yumacak mıdır ?

Koyduğumuz her maddenin bir sebebi var mutlaka.

Konu Varadien tarafından 27 Temmuz 2012 - 08:46 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

#32 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 08:41 ÖS

Peki bu Order benim seçtiğim yoldan çok mu sapmış vaziyette? İş Paladinlerin yönelimlerine gelirse hemen her yönelimden varyantlar bulmak mümkün gerçi ve ben kurallardan ziyade hayatta kalmayı seçmiş birisi olabilirim. Amacım için kutsiyetten kısmen vazgeçmişte olabilirim. Sonuçta Belf Paladinleride tam manasıyla Paladin değiller, bir düzenleri mevcut ancak kasıtlı olarak kendilerini kan Şövalyeleri olarak adlandırmalarının bir sebebi var ve güçlerini çektikleri kaynakta aşikar.

Dediğim gibi Holy ağacı yerine Retribution ağacına yönelmiş bir Paladin'in bu tarz bir guildde yer alamayacak olması bir tezat. Neden idama gitmeyi seçeyim ki önümde başka bir seçenek varken? Bir Blood Knight olarak ta Horde hizmetinde sayılırken neden şimdi bu hizmetin daha kirli yollarından çekineyim? Neden disiplinden sapıp bütün hırsım ile savaşmayayım? :P
  • 2

#33 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2012 - 11:27 ÖS

Şöyle bir durum var ki zaten kabile yaşamına sahip olan troll milletinin kendi kabilesi veya kendi milleti tarafından kabul edilen büyüklerinin kararlarının uygulanıp, yine suçlunun kabilesi tarafından yakalanıp gerekli cezayı alması bence çok olası.Bu yüzden kabile halinde yaşayan bu ırkın, yasal bir süreç sonrası katılımına teşvik edilen kişilerden biri olmasına gerek görmedim.

Goblin konusuna gelecek olursak.Goblin ırkı henüz Cataclysm eklentisi ile birlikte geldiği için yasama-yürütme-yargı kavramlarının onlarda ne gibi çağrışımlar uyandırdığı, veya böyle bir birlik olsa bile Kezan Hükümetinin (daha doğrusu Bilgewater Cartel) bu yaklaşımına sıcak bakıp bakmaması hakkında herhangi bir teori üretememiştim.Cataclysm eklentisinden önce Alliance ve Horde milletlerinin Argent Crusade'e ne kadar sıcak baktıklarına şahit olmuştuk zaten.Ama Kezan hakkında bunu söyleyebilir miyiz ?

Sınıflar konusuna gelecek olursak.Kabul etmediğimiz sınıflar belli.Shaman-Paladin-Druid.Yüzeysel olarak şöyle bir düşünün.Meslekleri artık yaşam şekilleri, yaşam aracı olmuş bu kişilerin ne gibi bir suç işlemesini beklersiniz ? Paladin'in zaten niye paladin olduğunu hepimiz temel fantastik eserlerden biliyoruz.Shaman desek shaman ı neden kodese tıkacaklar ? Ateş yerine su büktüğü için mi ? Druid'e ne gibi bir suçlamada bulunacaklar ? Ağacın yaprağını kopardığı için mi ?

Bunları yazmamdaki amaç hani başkasının aynı soruyu sormadan açıklamak istememdi.Eh tabi ki doğru söylüyorsunuz.Sonuçta ciddi bir iş yapmaya çalışıyoruz.Herkesin fikirleri çok önemli bizim için.

Taurenlerinde saygı, hoşgörü vs gibi şeylere bağlı olduğunu düşünürsek ve bağlılık yeminlerinin çok kutsal olduğunu düşünürsek (örn; orclara verdikleri yemin) bundan dolayı da, taurenlerin yanlışlarında aralarındaki suçluları ne nebze bu guilde göndererek cezalandıracaklarını tartışmak gerekir diye düşünüyorum. Trollerde vol'jin varken ve söz konusu horde'un çıkarlarıysa bu birliğe suçlularını yollamaktan çekinmeyeceklerdir. Zul'aman sinematiğinde ırkdaşlarına sırt çevirip benim ailem horde dediğine göre, horde çıkarlarını ırkından daha öncelikli görüyordur diye düşünüyorum. Çünkü bütün troller birleşti ama vol'jin döndü arkasını gitti. Bu da kendi suçlularını cezalandırmak yerine horde'a hizmete zorlayabileceğini gösterir diye düşünüyorum.

Goblinlerin çok kaypak ve para manyağı olduklarını herkes biliyor zaten. Buna bağlı olarak konuşacak olursak, suçlarından dolayı idama gitmek yerine afedersiniz sülalerini satarlar. Bu yüzden istersen, gobline sen bu birlikte milletin pisliğini temizleme görevi ver, o yapar. Bence goblin için bir ters durum yok. Aksine en çok suç işleyen ve illegal davranan ırk goblinler. Ama goblinleri desteklemiyorum ve istemiyorum ayrı konu. Bunu da açıklığa kavuşturursak; goblinler profesyonel RPlerde düzen bozan ve sorunlardan kaçan 'yük' denebilecek, ekibe sorun ve sorumluluk katan ırklar. Başarılı RPleri yapılması halinde çok zevk verebilir (RPsini yapana) ama sürekli düzenden kaçan ve sorun çıkaran ırkı istemem (her ne kadar kimi alanlarda yetenekleri olsa da RP'de bu yetenekler az ortaya çıkar, gerek olmaz).

Paladinlerinde bazılarında sadist taraflar olduğunu okumuştum. Ayrıca Belf ve Tauren kardeşler aslında paladin değiller. Oyunun uyarlaması için 'paladin' olarak biliniyorlar, o yüzden bu durumu ince elemek lazım. Paladinlerin olup olmaması konusunda pek bi' emin olamadım. Trion abinin de bu işte parmağının olduğunu düşünürsek...

'Sürgün edilmiş olmanız sizin paladinlik prensiplerinizin veya kutsal ışık güçlerinizin tersine dönüşmesi veya onları kaybetmeniz anlamına gelmeyecektir ki.' demişsin, burada da belirttiğin gibi paladinler inançları ve amaçlarından sapmadan (geçmişlerindeki bir leke yüzünden ekibe katılarak) mesleklerine (yani ışık yeteneklerini kullanmaya) devam edebilirler, inancındayım. Ama paladinler konusunda gerçekten ayrıntılı tartışmak gerekebilir. Çünkü bazı kişiler paladini 'ADALET'e saplantılı olarak oynayabiliyor, bu da şuç işlemişlerin guildini trollemek olur. Paladinle katılacak birinin sağlam ve geçerli hikayeyle ekibe katılması gerekir.

Ben, Shaman ve Druid'in suç işlemeleri ve 'alın lekesi' olacak bir şeyi yapmaları durumunda yaşam stili olarak edindikleri mesleklerini kaybedecekleri inancındayım. Shaman elementlerden 'rica' işinde malum, druid ise doğanın ona aktardığı gücü kullanıyor. Bu doğa tarafından bahşediliyor (!) diye biliyorum. Bu yüzden hayatlarında kara leke oluşturacak bir suçun onların meslekleriine maal olacağını düşünüyorum. Bu yüzden o sınıflar olmaz zaten.
  • 2

#34 Elian

Elian

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2012 - 01:25 ÖS

Madem öyle akşam yapılan son görüşmeler eşliğinde aynı zamanda yukarıdaki yapıdan türettiğim başka bir fikri burada gözler önüne sereyim.

Shindu no Sin'dorei

Yine Night Watch kıvamında olan ancak sadece Silvermoon yönetimi tarafından suçlu bulunan, ölümleri onları bazen birer politik şehide dönüştürebilecek vs. Elflerin hem hala işe yarar olmaları hem de Silvermoon topraklarından uzak tutulmaları için oluşturulmuş ve toplumun en aşağıları olarak adlandırılan bir grup.

Oluşum en yakın müttefikler olan Forsaken topraklarına gönderilir ve orada hem Forsaken ulusunun en pis işlerini yapmakta hemde çok çok ihtiyaç duyulması halinde hızla Silvermoon'a dönmeleri için hazır beklemekteler ancak bir çağrı gelmedikçe Silvermoon hatta bütün Elf topraklarına ayak basmaları kesinlikle yasak ve cezası ölüm. Fikir daha da genişletilebilir elbette.

Katılım sağlayabilecek ırk konusuna gelir isek; Başlangıç için Blood Elflerden başkasını önermiyorum zira grup Sindo'rei sürgünlerden oluşuyor ancak zaman içinde grubun görevlerini Forsakendan almaları sebebiyle bir kısım Undead eklenebilir ancak diğer ırkların yardım ve katılımları bu mahkum ve sürgünlerin cezalarına kolaylık getireceği için kabul edilemez.

Sınıf olarak bütün Blood Elf ve Forsaken sınıfları açık olabilir ancak Death Knightların başlangıç için fazla olmaması gerekir zira Blood Elf DKlar Silvermoon'a rahatça giremezken yine onlar tarafından cezalandırılacak kadar da önemli kabul edilmiyorlar bu sebepten mahkumlar arasında zamanla gerçekleşecek bir dönüşüm haricinde DK olmasını önermiyorum.

Giyim, kuşam ve binek konusunda bu kişiler Silvermoon sürgünleri ve dışlanmışları olduklarından Blood Elflere ait bu tarz şeylere sahip olmaları yasak olabilir. (Binekleri sevmiyorum ne öyle deve kuşu gibi) Tabard olarak Silvermoon'dan ziyade Undercity çalışmak ve burasının reputationlarını toplamak daha doğru olacaktır.

Grubun başında hem Forsaken emirlerini ileten hemde mahkumlara Gardiyanlık eden yüksek seviye birisinin bulunması en doğrusu olacaktır ki bu kişinin bir Undercity'e bağlı bir DK olmaması için bir sebep yok . Bununla birlikte grup içinde en azından başlangıçta bir rütbelendirme olmasını gerekli görmüyorum sonuçta herkes mahkum ama ileride bir koğuş ağası türerse bilemem. :D

Konu Elian tarafından 28 Temmuz 2012 - 01:44 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

#35 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2012 - 01:32 ÖS

Bu konu üzerinde görüşmelerimizi yapmıştık. Bu yüzden eğer aşırı bir fikir ayrılığı olmazsa bu guild üzerinde yoğunlaşacaz. Herkese şimdiden hayırlı olsun diyorum. Guildimiz için bir guild sayfası da aldık, en kısa zamanda içini doldurup gerekli bilgilendirmeleri yapacaz.

Kolay gelsin.
  • 0

#36 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2012 - 06:59 ÖS

Haydi arkadaşlar.Kurtulun kızıl bayraklar altından !
  • 0

#37 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2012 - 09:16 ÖS

Guildimizin guild sayfasını aldık, bundan sonraki bilgilendirme ve diğer işlemlerimizi guild sayfamızdan sağlayacağız. İlgili olan arkadaşlar guild sayfamızdan bizimle bağlantıya geçebilirler.

Shindu no Sin'dorei, Herkese Kolay gelsin.
  • 0

#38 Varadien

Varadien

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 28 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 29 Temmuz 2012 - 06:48 ÖS

Black Phoenix awaits !
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı