İçeriğe git

Resim
- - - - -

Battlefield 3

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 03:58 ÖS

Posted ImageEvet arkadaşlar bu başlık herhalde oyun dünyasını az çok takip eden kimseye yabancı gelmemiştir. Kısa süre önce WoW da arena yapmadığım ve sıkıldığım zamanlarda oynamak için iyi grafikli, çoklu oyunculu ve achievement sistemi olan bir oyun arıyordum. Ancak aradığım oyun kesinlikle bir başka MMORPG tarzı değildi. Yani WoW dan farklı bir tadı olmalıydı. Youtubeda 28 Ekim 2011 Tarihinde satışları başlayan, geçen seneden beri arada takip ettiğim battlefield serisinin son oyununa bir göz attım ve aslında eğlenceli olabiliceğini düşündüm. Ancak fiyatı bu oyuna vermek istemediğim kadar pahalıydı (110-120TL DVD fiyatı) bende gidip bir Russian CD-Key aldım.(30-35TL Key fiyatı) Tamamen aynı oyunu daha ucuza almış oldum ve eveeet bunca sıkıntı ve araştırmadan sonra oyunun içindeydim. Açıkçası oyunu rehberlerden kopyalayarak anlatmak istemiyorum kendim bazı istediğim noktalara değineceğim.

Sınıflar olarak oyunda Recon: Keskin nişancı, Support: Destek askeri(mermi desteği vb.),Engineer: mühendis ve son olarak Assault: ön cephelerin adamı, sağlıkçılıkta yapabilen bir karakter var.
Multiplayer oyun haritaları çok çeşitli. Fransada sokak arası çatışmalardan, metro baskınlarına, caspian border haritasında dev bir alanda uçak savaşlarına, kharg adasına amerikan uçak gemisinden saldırı düzenlemeye kadar bir çok seçenek var. Oyunu satın aldığınız anda 8 farklı multiplayer haritada oyun deneyeminizi yaşayabiliyorsunuz. Oyunda neye ağırlık verirseniz o konuda karakteriniz achievementlar açıyor ve daha yetenekli hale geliyor. Mesela ilk girdiği anda amerikan jeti kaldıran bir asker sadece uçağın makineli tüfeğini kullanarak ateş ederken daha sonraları Radar, Isı güdümlü füze, Havadan yere füze, Radarda kısa süreli görünmezlik gibi parçalarla daha yetenekli bir pilot olabiliyor. Yada bir sağlıkçı olarak cephede arkadaşlarını tedavi edip, ihtiyacı olanlara electroshock yapıp onları savaşa geri döndürerek karakterinizi iyi bir sağlıkçı yapabiliyorsunuz. Bunların yanında "Dog Tag" olarak tabir edilen askeri künyeleriniz bu yaptıklarınıza göre değiştirilebiliyor.

Tüm bunların ötesinde oyunda muazzam bi rütbe sistemi var. Onbaşı olmak için bile günler harcamanız gerekiyor. Oyunda 16-24-32-64 kişilik haritalarda savaşmaktan sıkılırsanız. Daha çok dikkat ve konsantrasyon gerektiren CO-OP bölümler sizleri bekliyor ! Bir arkadaşınızla yada oyunun otomatik olarak sizin için bulacağı rast gele bir eşle beraber CO-OP görevleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu görevlerde kimi zaman iki helikopter pilotu, kimi zaman iki keskin nişancı veya sadece iki asker olabiliyorsunuz.

Oyunun bir diğer güzel tarafı ise haritalar genellikle oldukça geniş ve kendinize farklı yollar açabiliyorsunuz. Bundan kastım kapıda pusuda bekeleyen iki rus asker var. Neden kapıdan giresiniz ki? Duvarın istediğiniz bir bölümünü el bombasıyla havaya uçurup içeri girebilirsiniz. Yada bir tankınız varsa evlerin ön tarafından girip, arka tarafından çıkabilirsiniz.

Oyun boyunca savaştıkça, savaştığınız alanda silahlar, yeni araçlar, ekipmanlar, kıyafetler açılıyor. İşin güzel tarafı battlefield4free tarzı değil, bunların tamamı oyunu almış olduğunuz için oynayarak açılıyor ve ücretsiz. Üstelik yukarıda bahs ettiğim gayet cüzi ücretle bu harika grafikli oyunun orjinaline ömür boyu sahip olarak multiplayer oynayabiliyorsunuz ve tabiki oyunun orta uzunlukta güzel bir single player senaryosuda mevcut.Buraya kadar oyun hakkında azda olsa bilgi vermeye çalıştım. Daha detaylı anlatım için merlininkazani.com videolu incelemesinin linkini ve sistem gereksinimleri bilgisinide aşağıya bırakıyorum. Oynayanlar veya oynamış olanlarda konuya görüşleri ile katkı yaparlarsa sevinirim. :)
http://www.youtube.c...d&v=zor45GC1U58

Battlefield 3 için minimum sistem gereksinimleri!
PROCESSOR: 2 GHZ DUAL CORE (CORE 2 DUO 2.4 GHZ OR ALTHON X2 2.7 GHZ)
MEMORY: 2 GB
HARD DRIVE: 20 GB
GRAPHICS CARD (AMD): DIRECTX 10.1 COMPATIBLE WITH 512 MB RAM (ATI RADEON 3000, 4000, 5000 OR 6000 SERIES, WITH ATI RADEON 3870 OR HIGHER PERFORMANCE)
GRAPHICS CARD (NVIDIA): DIRECTX 10.0 COMPATIBLE WITH 512 MB RAM (NVIDIA GEFORCE 8, 9, 200, 300, 400 OR 500 SERIES WITH NVIDIA GEFORCE 8800 GT OR HIGHER PERFORMANCE)
SOUND CARD: DIRECTX COMPATIBLE
KEYBOARD AND MOUSE
DVD ROM DRIVE

Battlefield 3 Önerilen sistem gereksinimleri!
PROCESSOR: QUAD-CORE CPU
MEMORY: 4 GB
HARD DRIVE: 20 GB
GRAPHICS CARD: DIRECTX 11 COMPATIBLE WITH 1024 MB RAM (NVIDIA GEFORCE GTX 560 OR ATI RADEON 6950)
SOUND CARD: DIRECTX COMPATIBLE
KEYBOARD AND MOUSE
DVD ROM DRIVE

Konu Robin tarafından 17 Temmuz 2012 - 04:00 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• -2

#2 Turk

Turk

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 04:06 ÖS

Bende BF3 oynuyorum, arkadaşlık gönderin birlikte oynayalım :) İD: Zx1pro (PC)

Konu Turk tarafından 17 Temmuz 2012 - 05:53 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 04:17 ÖS

bad company 2 den sonra yakışan bir oyun oldu ama binaların bc2 kadar çok yıkılmaması beni biraz üzmüştü açıkçası. her şeyiyle güzel bir oyun oynamayan kalmamıştır herhalde artık. gelin 2 metro atak :D(premium çook pahalı PsN de :/)

PsN: BriskaianTR (Ps3)
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#4 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 17 Temmuz 2012 - 04:33 ÖS

Ekledim ikinizide. Denk gelirsek takılırız. :D
  • -1

#5 Scirocco

Scirocco

Sergeant

• Members
  • 87 İleti
  • LocationLüleburgaz

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2012 - 09:42 ÖÖ

Bende dün aldım oyunu daha multiplayer oynama fırsatım olmadı ama oyun genel olarak güzel. ID : PrisonTR
  • 0

#6 Hippos

Hippos

Scout

• Banned
  • 3 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2012 - 06:37 ÖS

benim ID : Dodgechallengerx ekleyin beraber oynayalım
  • 0

#7 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2012 - 06:44 ÖS

benim ID : Dodgechallengerx ekleyin beraber oynayalım

Üyenin daha önce banlanan bir üye olduğu farkedildi. Lütfen kendi güvenliğiniz için bu üyeden alışveriş yapmayın ve/veya iletişime geçmeyin. Uzaklaştırıyorum.
  • 0

Resmi ekleyen

#8 Caesa

Caesa

Senior Sergeant

• Members
  • 113 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 28 Ağustos 2012 - 09:43 ÖÖ

Oyunu herhangi bir siteden indirip bahsettiğin CD key ile aktifleştirmem mümkün mü?
Bilginiz varsa bir site linki rica edicem :D
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı