İçeriğe git

Resim
- - - - -

<Sulfuras, Hand of Ragnaros> Rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Wrathion

Wrathion

Senior Sergeant

• Members
  • 145 İleti
  • LocationKocaeli

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 01:24 ÖS

Resmi ekleyen

<Sulfuras, Hand of Ragnaros> nedir?

Sulfuras, Hand of Ragnaros
, World of Warcraft'ta bulunan efsanevi (legendary) itemlerden biridir. Kendine has özel bir şekli vardır ve adından da anlaşılacağı üzere Ragnaros adlı bossun kullandığı silahın aynısıdır. Elde edebilmek için 2 özel itemin birleştirilmesi gerekir.

Nasıl elde edilir?

Sulfuras, Hand of Ragnaros'u elde edebilmek için Molten Core adlı 60. seviye raidinin final bossu olan Ragnaros'tan Eye of Sulfuras adlı itemi düşürmeniz ve onu Sulfuron Hammer adlı yalnızca Blacksmithing mesleğiyle üretilebilen bir silah ile birleştirmeniz gerekli.

Eye of Sulfuras
, dediğim gibi Ragnaros'tan düşmekte (%4 gibi düşük bir ihtimalle). Sulfuron Hammer ise Blacksmithing mesleği aracılığıyla çeşitli materyalleri birleştirerek üretilebilir. Ayrıca Sulfuron Hammer'ı üretebilmek için bir de Plan'a (Plans: Sulfuron Hammer) ihtiyacınız var. Bu plan Blackrock Depths adlı zindanda bulunan Lokhtos Darkbargainer adlı NPC tarafından verilen A Binding Contract adlı görevden elde edebilirsiniz.

Bu görevi kabul edebilmeniz için envanterinizde
Sulfuron Ingot mevcut iken Lokhtos Darkbargainer ile konuşmanız gerekli.

Sulfuron Ingot
, Molten Core'un bir diğer bossu olan Golemagg the Incinerator'dan %40 ihtimalle düşmekte.

Sulfuron Ingot
'u elde ettikten sonra Lokhtos Darkbargainer ile konuşuyoruz ve görevi tamamlıyoruz. Böylece gerekli Blacksmithing planını elde etmiş oluyoruz. Ardından plana sağ tıklayarak öğreniyoruz. Sıra geldi Sulfuron Hammer'ı üretmek için gereken materyallere.

Hangi materyaller gerekli?

Sulfuron Hammer'ı üretebilmek için altta listelediğim materyallere ihtiyacımız var.

Sulfuron Ingot: Az önce dediğim gibi Golemagg the Incinerator'tan düşürebilirsiniz.
Dark Iron Bar
: Yalnızca Molten Core'da bulunan Dark Iron Deposit adlı madenden elde edeceğiniz Dark Iron Oreları eriterek elde edebilisiniz (8* Dark Iron Ore = 1* Dark Iron Bar, dolayısıyla 160 adet Dark Iron Ore'a ihtiyacınız var).
Arcanite Bar
: Alchemy mesleği aracılığıyla Thorium Bar ve Arcane Crystal'i dönüştürerek elde edebilirsiniz (1* Thorium Bar + 1* Arcane Crystal = 1* Arcanite Bar).
Essence of Fire
: Essence of Fire birçok yolla elde edilebilir. İlki bu listedeki yaratıklardan düşürme (gayet iyi bir yol), ikincisi Alchemy mesleği aracılığıyla Essence of Air'i dönüştürme (fena bir yol değil), üçüncüsü ise bu bölgelerden Fishing mesleği aracılığıyla elde etme (sizin de anlayabileceğiniz üzere saçma bir yol :D).
Blood of the Mountain
: Diğer tüm materyallerin aksine Blood of the Mountain'i elde etmek gerçekten zor. Sadece Molten Destroyer adlı yaratıklardan %9 ihtimalle düşmekte ve Dark Iron Deposit'ten %1 ihtimalle çıkmakta. Neyseki sadece 10 adet Blood of the Mountain'e ihtiyacımız var.
Lava Core
: Molten Core'da bulunan Golemagg the Incinerator ve Garr adlı bosslardan %100 ihtimalle düşmekte olup, Lava Elemental ve Lava Reaver'dan %27, Molten Destroyer'dan %17, Lava Annihilator'dan %14 ve Lava Surger adlı yaratıktan ise %3 ihtimalle düşmekte.
Fiery Core
: Bu materyal ise Baron Geddon adlı boss'tan %100 ihtimalle düşmekte olup, Firewalker adlı yaratıktan %44, Flameguard'dan %42, Firelord'dan %25 ve Molten Destroyer'dan %17 ihtimalle düşmekte.

Tüm materyalleri topladık, ya sonra?

Sıra geliyor
Sulfuron Hammer'ı üretmeye. Sulfuron Hammer üretebilmek için diğer birçok Blacksmithing üretimi olan itemin aksine normal Anvil (yani örs) yerine özel bir örs kullanmanız gerekiyor. Bu örsün adı "The Black Anvil". Blackrock Depths adlı zindanda bulunmakta. Haritadaki konumu için tıklayın.

The Black Anvil

Resmi ekleyen

Sulfuron Hammer'ı ürettikten sonra Eye of Sulfuras ile aynı anda envanterinizde bulunurken, Eye of Sulfuras'a sağ tıklayın ve bu özel itemin ve özel bir achievement'in (Sulfuras, Hand of Ragnaros) tadını çıkarın. Ayrıca eğer bir guilddeyseniz ve guildinizden bir üye henüz bu itemi üretmediyse guildinize de Sulfuras, Hand of Ragnaros - Guild Edition başarımını kazandırmış oluyorsunuz. :)

Resmi ekleyen

Konu Wrathion tarafından 12 Ağustos 2012 - 12:49 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 6
Hayat bu işte, kanatlanıp gitmek dururken hapsolursun,
Yaşamak için bir neden ararken, ölmek için bulursun...

#2 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 01:39 ÖS

günümüzde bile yapması biraz zor gibi eski zamanlarda yapan varmıydı :D

edit: %6 şansla fireland den çok benzeri düşüyor (http://eu.battle.net/wow/en/item/71352) MoP ile bir kaç kişi yapılabilir bence her hafta ordan şansınızı denersiniz düşüncede trans. edilebilir olması lazım :)

Konu isimsiz755 tarafından 10 Ağustos 2012 - 01:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 AséLYuMm

AséLYuMm

Senior Sergeant

• Members
  • 151 İleti
  • Locationİstanbul.

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 01:45 ÖS

Çok Güzel Bir Rehber Olmuş. Teşekkürler :)

günümüzde bile yapması biraz zor gibi eski zamanlarda yapan varmıydı :D

Azdır çünkü 80level silahı. Legendery'ler transmog yapılamadığı için uğraşacaklarını sanmıyorum.

Konu AséLYuMm tarafından 10 Ağustos 2012 - 01:41 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

<3 <3 Fenerbahçe Aşktır <3 <3

#4 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 01:54 ÖS

en sevdiğim silahlardan biridir. legendary gibi legendary :D hatta bir shamanın videoları vardı bunla milleti biçiyordu :P ismini unuttum adam da silahı gibi efsaneydi.

ellerine sağlık.
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#5 Hayvansi Terlik

Hayvansi Terlik

Knight

• Members
  • 350 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 02:06 ÖS

Adım adım anlatım, linkler, SSler... 10 numara rehber olmuş dostum, eline sağlık.

Bu arada 15 kere bitirmişim MC'yi ne Eye of Sulfuras düştü, ne de Thunderfury için gerekli olan quest şeysi :(

Konu Hayvansi Terlik tarafından 10 Ağustos 2012 - 02:11 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

vLGYbD.gif

#6 Wrathion

Wrathion

Senior Sergeant

• Members
  • 145 İleti
  • LocationKocaeli

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 02:16 ÖS

en sevdiğim silahlardan biridir. legendary gibi legendary :D hatta bir shamanın videoları vardı bunla milleti biçiyordu :P ismini unuttum adam da silahı gibi efsaneydi.

ellerine sağlık.

Bu olmasın? :D

http://www.youtube.com/watch?v=ja1j7xWpB3w

• 1
Hayat bu işte, kanatlanıp gitmek dururken hapsolursun,
Yaşamak için bir neden ararken, ölmek için bulursun...

#7 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 02:51 ÖS

evet bu D ne gaza gelirdim :P
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#8 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2012 - 04:09 ÖS

Ellerine sağlık güzel bi çalışma olmuş :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#9 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 28 Ekim 2012 - 02:46 ÖS

rogue ile solo yaptığım mcden eye of sulfurion düştü legendary yapsam bile giyemem :( bir önerisi olan var mı ?

düzenleme: hiç mi fikriniz yok ben şuan paladinime düşmedi diye ağlamayı düşünüyorum :D

Konu isimsiz755 tarafından 28 Ekim 2012 - 06:13 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2012 - 11:19 ÖÖ

Çok güzel rehber olmuş. Eline sağlık.
  • 0

#11 Erodion

Erodion

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2012 - 05:57 ÖS

Geçen hafta pazar günü itibariyle Sulfuras'ımı tamamlamış bulunmaktayım.Tüm paramı bitirdi bu lanet çekiç :P
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı