İçeriğe git

Resim
- - - - -

Virüs Programları Hakkında Bilgi

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 10:31 ÖS

Evet arkadaşlar.
Bazı kişilerin hesabım çalındı bende şu virüs programı var nasıl oldu dediğini gördüm.
Ve açıklanması gereken bazı konuların olduğunu fark ettim çoğunuz bunları biliyorsunuzdur ama bilmeyenlere faydalı olacağını düşünüyorum.
İlk olarak hiç bir virüs programı PC'nize tam güvenlik sağlayamaz. Elbette Hackerler bunları çok kolay bir şekilde etkisiz hale getirebiliyor. Sizin dünyanın en iyisi sandığınız virüs programları bile bazen yetersiz kalıyor. Öncelikle PC'nizde açık olan Portlar elbette vardır eğer kapatmadı iseniz (Bunları Kapatmak İçin Bir Sürü Program Mevcut PC den çok iyi Anlamıyorsanız Kullanmamanızı Tavsiye Ederim). Bir hacker eğer bir lamer değilse :) CMD den bile sizin PC nize rahatlıkla sızabilir açık bir portunuz yok ise bir sebepten dolayı açtırabilir. Bunun önüne geçmek içinde bir sürü anti-logger programları var çoğu anti-logger bunları engelliyor ama onlarda bazen yetersiz kalıyor. Yani her şekilde hacklenirsiniz sadeece bir virüs aracılığıyla olmaz. Virüs programlarının işlevlerine gelelim virüs programları kendi tanıyor olduğu virüsleri ayıklar. Bir dosya içerisinde onun virüs olarak gördüğü yararlı kodlamalarda olabilir. Virüs programlarını sürekli olarak güncel tutmaya çalışın derim. Ama artık virüs programlarının bile çok güç algılayacağı Trojenler yazılıyor hemde bir lamer bile bunu yapabiliyor. Cmd ile bilgisayarınıza sızan bir hacker sizin kayıt defterinizden tüm bilgileriniz rahatlıkla kendi Pcsine aktarır ve pc de gerekli gereksiz neler yaptığınızı bile görür.
Yazdıklarımla ilgili sorusu olanlar sorabilir.
Ama benden Anti-logger filan istemeyin veremem :)
Ve Az terim kullanıp öz anlattım herkes rahatlıkla anlayabilir sanıyorum.
  • 1

#2 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 10:40 ÖS

Bize nasıl hackleneceğimizi anlattığın ve bunun için gerekli korunma programlarını(anti logger, antivirüs vs.) tanıtıp bize vermeyeceğini söylemen gerçekten çok iyi oldu. artık güvende hissediyoruz kendimizi :).

sonuç olarak korunalım, bilinçlenelim.

Okey mi?

Edit: şaka bir yana güzel anlatmışsın. ama biri gerçekten bizi hedef almamışsa bu kadar uğraşır mı? benim merak ettiğim konu bu.

Konu Moonslam tarafından 11 Ağustos 2012 - 10:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#3 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 10:51 ÖS

Yıllardır öğrendiğim birşey var. Tecrübeyle sabittir.

Virüs programları size virüsten daha fazla zarar verir :mrgreen: Hem maddi hem manevi...
  • 1

Resmi ekleyen

#4 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 10:55 ÖS

abi internet security falan olmayınca da cirit atıyorlar ya :D
  • 0

#5 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 11:03 ÖS

şaka bir yana güzel anlatmışsın. ama biri gerçekten bizi hedef almamışsa bu kadar uğraşır mı? benim merak ettiğim konu bu.

Simdi adamın seni hacklemek için bir sebebi varsa hackler. Birde ugraşırmı dedin ya biraz komiğime gitti :) seni hacklıcak olan hackerse ve SİYAH ŞAPKALI ise 10 saniyesini bile almaz. GRİ ŞAPKALI ise biraz uğraşır ama hacklediğini fark ettirmemek için. Beyaz şapkalı zaten hacklemez :) . Lamer yemini yutturmaya çalışır.
Hemde sebep yokken zevkine hackler oda eğlencesine olduğu için seninle oyun oynar. XD
İstediği bir şey varsa senin PC inde prof bir hacker 10 saniye içinde sızar, çalar, yakar, yıkar :) .
Umarım açıklayıcı olmuşumdur :) .

Konu Unstoppablee tarafından 11 Ağustos 2012 - 11:05 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• -1

#6 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 11:14 ÖS

Virüs programları size virüsten daha fazla zarar verir :mrgreen: Hem maddi hem manevi...

Virüs programlarını craklemek zor bir şey değil. Ama benim tavsiyem tek bir virüs programına bağlı kalmayın. O zaman millete bulaşmaz ve gösteriş yapmazsanız sizi hacklıcaklarını sanmıyorum. Ama IP tarama ile etrafa uçuşan IPleri bulurlar buda genellikle zevk içindir. İndeks basılmış sitelerden uzak durun derim adam indeksi bastıysa emin ol orayı ya tarıyor yada Trojenlerini besliyordur internet siteleri genellikle download edersiz bunlarda Trojen bulaşmasının bir sebebidir.

abi internet security falan olmayınca da cirit atıyorlar ya :D

İnternet için de bir tarayıcı yüklemek sizi biraz daha güvenli sörf ettirir. Her dandik siteye girmeyin çünkü IP o siteye ulaşıncaya kadar 3-5 yerden geçer. Eğer kötü niyetli bir kuruluşsa IP kucagına düşer :)
  • 0

#7 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 11 Ağustos 2012 - 11:34 ÖS

Valla virüs programı cidden gereksiz bence. Hani imkansızı aramazsdan hacklenmezsin ya...
  • 0

Resmi ekleyen

#8 justa

justa

Corporal

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 12:27 ÖÖ

Ne içiyosunuz anlamadım ki arkadaş portlar mortlar havada uçuyo. Hangi çağda yaşıyorsunuz.
Hackleyecekse 10 dk da hackler bilmemne. Değil ağdaki herhangi bir makineye erişim sağlamak, routerı aşsın şapkamı yerim.
cmd den açık porta girmeler felan çok fazla hollywood filmi izliyosun sen herhalde. bari bnc/shell kullansaydı lütfedip.

Sisteminizi herzaman güncel tutun, web açıkları ve phishing e karşı da mutlaka bir secuity suite kurun makinanıza gidip inatla malum sitelerdeki acfayip linklere tıklamazsanız hiçbirşey gelmez başınıza.

Günümüzde artık öyle devasa güvenlik açıkları yok, kırkyılın başı bi activeX denetim açığı buluyorlar falan filan.
  • 1
“It is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail.”

Raf ile Gametime için Tıklayın | Skype: emrepwl

#9 AséLYuMm

AséLYuMm

Senior Sergeant

• Members
  • 151 İleti
  • Locationİstanbul.

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 08:53 ÖÖ

Simdi adamın seni hacklemek için bir sebebi varsa hackler. Birde ugraşırmı dedin ya biraz komiğime gitti :) seni hacklıcak olan hackerse ve SİYAH ŞAPKALI ise 10 saniyesini bile almaz. GRİ ŞAPKALI ise biraz uğraşır ama hacklediğini fark ettirmemek için. Beyaz şapkalı zaten hacklemez :) . Lamer yemini yutturmaya çalışır.
Hemde sebep yokken zevkine hackler oda eğlencesine olduğu için seninle oyun oynar. XD
İstediği bir şey varsa senin PC inde prof bir hacker 10 saniye içinde sızar, çalar, yakar, yıkar :) .
Umarım açıklayıcı olmuşumdur :) .

Benim birsürü hacker arkadaşım var. Hiçbiri şapka takmıyor :D

Edit: Şaka Değil.!
  • 0
Resmi ekleyen

<3 <3 Fenerbahçe Aşktır <3 <3

#10 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 09:26 ÖÖ

Microsoft Security Essentials bildigim tek virüs silebilen anti virüs programı...
  • 0
Resmi ekleyen

#11 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 01:30 ÖS

Allah'ın casual oyuncusunu kim hackleyecek yahu :D
  • 0

#12 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 06:09 ÖS

Benim birsürü hacker arkadaşım var. Hiçbiri şapka takmıyor :D

Edit: Şaka Değil.!

şapkaları gerçekten takıyolarmı sanıyorsun :)
Onlar ne yaptıklarını açıklamak için bir tabirdir.
  • 0

#13 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 06:25 ÖS

Ne içiyosunuz anlamadım ki arkadaş portlar mortlar havada uçuyo. Hangi çağda yaşıyorsunuz.
Hackleyecekse 10 dk da hackler bilmemne. Değil ağdaki herhangi bir makineye erişim sağlamak, routerı aşsın şapkamı yerim.
cmd den açık porta girmeler felan çok fazla hollywood filmi izliyosun sen herhalde. bari bnc/shell kullansaydı lütfedip.

Sisteminizi herzaman güncel tutun, web açıkları ve phishing e karşı da mutlaka bir secuity suite kurun makinanıza gidip inatla malum sitelerdeki acfayip linklere tıklamazsanız hiçbirşey gelmez başınıza.

Günümüzde artık öyle devasa güvenlik açıkları yok, kırkyılın başı bi activeX denetim açığı buluyorlar falan filan.

Bir hacker hacklıcaksa fazla bir engele takılmaz. Saniyede sızanları biliyorum. Tabiki bunun için bir ön hazırlık var ve pc yi önceden takip edip sisteminde nelerin kurulu olup hangi exe dll vb. şeylerin onlara karşı koyabilecegini gayet iyi biliyorlar. Hackerler karşısına ilk engelde bir lamer gibi takılmaz sence yıllardır hack yapan biri routeri aşamayacakmı bunların hepsini yapmak onlar için bebek oyuncağı burada size yapabileceklerini, yapabileceklerimi proğramlarını proğramsızlarını sayamam çünkü bunlar 300 sayfalık kitaplarda bile zor anlatılıyor. Her kodlamaya karşılık gelen bir del vardır sadece bunu bilmek ve onu yapabilecek programları kullanmak gerekir. Önlerindeki tek ve gerçek olan engel Bilişim Suçlarıdır. Kim bir oyun uğruna hapse girmek iste ki. Hemde bunları Hollywood filmlerinden öğrenmiyoruz ;) Orda adam gidio PC nin ethernetini değiştiriyor sen onu modeminden işledin bile daha neyi saklıyorsun? En iyisi hollywood filmlerine inanmayıp biraz okuyup kafa patlatalım.
Hakerlık ben heackerim diyip 3-4 terim bilen ve 1 logger kullanmayı bilen Lamerlerden ibaret değil bunları yapmamalarının sebebi illaki yakalanacak olmalarıdır.

Ne içiyosunuz anlamadım

Kafein kafa yapmış olabilir.
Kafeine bayılırım :D
  • 0

#14 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 09:48 ÖS

Ama sende haklısın justa günümüzde o kadar büyük güvenlik açıkları yok. Ama bu güvenlik düzeyi geliştikçe Hackerlerde kendini geliştiriyorlar.
Bu şu demek oluyor hackerler hack den bilişimciler onlarla uğraşmaktan bıkmayacak. En ufak bir IP taraması bile artık ciddi bir saldırı olarak algılanıyor kendini gizlemeyi iyi bilen bir hacker bile yakalanıyor. İş sadece IP gizlemekle bitmiyor.
Yani size zarar vereni rahatlıkla yakalatabilirsiniz.
  • 0

#15 Unstoppablee

Unstoppablee

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2012 - 10:29 ÖS

Dikkat edersen bile yazdım anlaşılması en kolay şekilde anlatmaya çalıştım. Zaten yazının sonunda da kısa ve öz anlattığımı belirttim. Konuyu anlayıp ondan sonra yorum yapar ve bunu rencide etmeyecek bir biçimde yaparsan sevinirim.
Burada hack dersi vermeye çalışmıyorum bu yüzden benden anti-logger vb. istememelerini söyledim. Ve bilmeyenlerinde anlamasını sağlamak istedim. Söyler misin acaba burada kaç kişi bnc/shell in işlevini biliyor? cmd en azından herkesin bildiği bir şeydir.
  • 0

#16 AséLYuMm

AséLYuMm

Senior Sergeant

• Members
  • 151 İleti
  • Locationİstanbul.

Yazma tarihi: 13 Ağustos 2012 - 01:06 ÖÖ

şapkaları gerçekten takıyolarmı sanıyorsun :)
Onlar ne yaptıklarını açıklamak için bir tabirdir.

Hadi ya?

...
  • 0
Resmi ekleyen

<3 <3 Fenerbahçe Aşktır <3 <3

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı