İçeriğe git

Resim
- - - - -

Aklindan Bir Sayi Tut - John Verdon

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 14 Ağustos 2012 - 08:59 ÖÖ

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: 'Aklından herhangi bir sayı tut.1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.' Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: 'Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin... Küçük zarfı aç.'

'Aldıklarını geri vereceksin

Vermiş olduklarını aldığın zaman.

Biliyorum ne düşündüğünü,

Ne zaman uyuduğunu,

Nereye gittiğini,

Nereye gideceğini.

Seninle bir randevumuz var,

Bay 658

' Resmi ekleyen

Kitabi bitireli 2-3 ay oluyor sanirim , polisiye roman sevenlere tavsiye ederim , son derece akici , devam romani da mevcut -Gozlerini Simsiki Kapat isimli-

Ceviriyi pek begenmedim acikcasi , lakin kitabin sonucu son sayfalara kadar belirli olmayinca kafanizda , kendinizi elinizde kitap koltukta uyuya kalmis bulabiliyorsunuz , kitabi almamda etkin rolu sevdigim yazarlardan aldigi yorumlar oynadi , ilginizi hep aktif tutan akici bir eser.

Kolayca da bulunabilecek yeni bir roman , tavsiye ederim efendim.
  • 0
''What do rogues and noobs have in common? They both pick locks.''

#2 Architecture

Architecture

Sergeant

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 14 Ağustos 2012 - 11:08 ÖÖ

Benim gözümde beklentileri karşılamayan bir kitap. Arkadaş tavsiyeleriyle aldım kitabı ve okumaya başladım. Öncelikle senin de dediğin gibi çevirisinin hiç iyi olmadığına karar verdim. Birçok yerinde kitap sıkıyor. İlerlemiyor bildiğin. Çevirisi pek iyi olmadığından ne olduğunu anlamadan ortalıktan yeni kanıtlar ve sonuçlar çıkabiliyor. Ve sonu çok tahmin edilebilirdi diye düşünüyorum. :) Kitap okumayı sevenler okuyabilir tabiki ama ben olumlu bir eleştiri yapamıyacağım kitap üzerine. Çünkü bana hiçbirşey katmadığını düşünüyorum.
  • 0

#3 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2012 - 12:28 ÖÖ

Bu aralar bu tarz kitaplarda bir patlama yaşandı.Özellikle Olasılıksızlık'tan sonra.Bu aralar İncarseron 2'yi okuyorum bende ama elimdeki bittikten soran deneyebilirim.
  • 0
Nothing is true. Everything is Permitted

#4 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2012 - 10:53 ÖS

Bunun bir de devam kitabi var , gozlerini simsiki kapat adinda , cok haklisin kapak tasarimi bile ayni sekilde olan yuz tane kitap var su anda piyasada , bu kitap biraz daha ileri cikmayi basarmis bana gore , bir de ''Hister'' cok iyi bir kitapti ona da bak bir istersen?
  • 0
''What do rogues and noobs have in common? They both pick locks.''

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı