İçeriğe git

Resim
- - - - -

yandex trafik

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 hepsinerede

hepsinerede

Sergeant

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2012 - 05:14 ÖS

trafik konusunda google da okadar uğraştım bi halt bulamadım
yandex de bu harita da yoğun tarfiği göstermesi ve de ne kadar akıcı olduğunu göstermesi oldukça hoşuma gitti
ben bu google bırakır yandex e geçerim
google hantallaştı artık

kahrolsun nokia -- yaşasın android
kahrolsun google- yaşasın yandex
  • 0
yandex in google out.android in microsoft out.tesla in edison out.

#2 Dammit

Dammit

Founder

• Executives
  • 1.053 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2012 - 05:23 ÖS

Google U.S.'te U.K.'de ve aslinda cogu Avrupla ulkesinde canavar gibi trafik destegi veriyor. Hatta gps'ler var bu trafik durumuna gore size yol tarif eden. Google sadece Turkiye icin gerekli yatirimi yapmiyor, bunun etkisi de Turkiye'nin onlara karsi cok yabanci olmazi, bizim pazarimizi yeterince tanimamalari...

#3 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 04:32 ÖS

Hatta ve hatta yandex in ucretsiz navigasyon uygulamasi var ios ve android platformunda trafigin durumuna gore yol ciziyor hatta ve hatta kaza, yol calismasi, radar vs bilimum zikkimlarida gosteriyor :) Ama Turkiye destegi olup olmadigini bilmiyorum.
  • 0

#4 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 02 Eylül 2012 - 09:56 ÖS

Yandex o kadar da hafif bir firma degil aslinda :) Rusya nin devlerinden. Kesinlikle Google ile kiyaslanamaz ama dedigin gibi farkli hizmetler sunuyor. Ama Google in sundugu cogu hizmette Yandex te yok :)
  • 0

#5 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 02 Eylül 2012 - 11:01 ÖS

Vardir bir bildigi Google amcanin yarin obur gun daha gelismis olarak cikartir bekliyordur :D
Farkli tilkiler vardir kafasinda :D
  • 0

#6 Dammit

Dammit

Founder

• Executives
  • 1.053 İleti

Yazma tarihi: 02 Eylül 2012 - 11:19 ÖS

Arkadaslar Google bir Amerikan firmasi ve yabanci bir firma baska bir ulkeye oyle lap diye giremez cunku kanunlarindan insanlarina davranislara altyapilara hersey farkli dolayisiyla burada bir ortak bulmak zorunda mesela iPhone'lar iPad'ler burada satiliyorsa Koc Holding'in Bilkom'u getirdigi icin Apple da giremiyor Turkiyeye oyle kolay kolay, ornek olarak sey ediyim dedim :)

#7 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 03 Eylül 2012 - 01:36 ÖÖ

Dammit'in dediği gibi bunu google kendi yapmıyor her ülkede farklı iş ortaklıkları kurarak o ülkenin pazarında faaliyet gösteriyor. Yanılmıyorsam Google haritalar için Yellow Pages ile çalıştı bi ara onlar da beceremedi. Özellikle harita ve navigasyon sistemleri için çok zor bir ülke Türkiye aynı şehirde aynı isimde onlarca bulvar, sokak, cadde varken bu tarz bi hizmette performans sağlamak gerçekten zor. Yandex pazara girme çabası içinde bu olaya ekstra bir bütçe ayırmış olabilir.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı