İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 Oy Kullanılmış

Recruit a Friend ( RaF ) istekleri/önerileri

• Please log in to reply
Bu konuya 125 yanıt gönderildi

#1 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.794 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2012 - 07:08 ÖS

Arkadaşlar RaF ile ilgili eski konu konuyu açan üyenin eski reklam veren firmalarımızdan birine ait olmasından dolayı silinmiş. Aramama rağmen bulamadım. Bu nedenle raf isteklerinizi bu konu başlığı altınta yapabilirsiniz.

Bunun dışında açılacak konular silinecektir.

Yeni Raf sistemi 13kasım 2013

Yeni RaF bineği:

Bu seferki iki kişilik değil yalnız.

Blizzard'dan çeviri(Kaynak)
Recruit A Friend programı her zamankinden daha iyi bir şekilde geri döndü! Şimdi —yeni Emerald Hippogryph dahil— 8 farklı binek ve petten birini seçip 85'e kadar leveling bonusuna sahip olacaksınız. (Çok açık yazılmamış, bir binek ve bir pet seçeceksiniz. - Ezekeel)

Yeni RaF sistemi oyun içinden arkadaş ve aile üyelerinize e-posta olarak Starter Edition keyleri yollamanızı sağlıyor. Başlamak için basiçte oyundayken arkadaş listenizi açın ve RaF butonuna basın.

Hediyeler
Eski sisteme benzer şekilde, recruit ettiğiniz kişi 1 aylık oyun süresi aldığında recruit eden kişi de 1 aylık oyun süresi kazanıyor. Ayrıca, recruit edilen kişi 2 aylık oyun süresi aldıktan yaklaşık bir hafta sonra recruit eden kişi aşağıdaki pet ve binek ödüllerinden birini seçip kalıcı olarak koleksiyonuna katabiliyor. Yeterince kişiyi recruit edin ve hepsine sahip olun.

Oyun içi yararları
RaF programına katılan kişiler(recruit eden ve edilen) 90 gün boyunca aşağıdaki kolaylıklardan yararlanacak:

• Recruit eden ve edilen kişiler birbirlerini yanlarına ışınlayabilecek.
  • Recruit eden ve edilen kişiler aralarında en fazla 4 level fark olması şartıyla birlikte ve aynı partyde oynarken 85 olana kadar üç kat xp kazanacak.
  • Recruit edilen kişinin kazandığı her 2 level için 1 verilebilir level kazanılacak. Recruit edilen kişiler bu levelları recruit eden kişinin karakteri kendi karakterlerinden düşük level olduğu sürece recruit eden kişilere verebilecekler.

SSS

S: Arkadaşıma davet yolladım ama alamadı, şimdi ne olacak?
C: Tekrar yollamayı deneyebilirsiniz. E-posta adresini doğru yazdığınızdan emin olun ve arkadaşınıza spam/junk kısmını kontrol etmesini söyleyin.

S: RaF davetleri kaç günlüğüne geçerlidir?
C: RaF davetleri 7 günlüğüne geçerlidir. Eğer arkadaşınız o süre zarfında cevap vermezse tekrar göndermeniz gerekir.

S: Arkadaşım yeni oynamaya başladı, hesabı olmasına rağmen onu yine de davet edebilir miyim?
C: Evet, yeni sistemle hesapları 30 günden daha yeni olan WoW oyuncularını davet edebilirsiniz. Sadece standart RaF sistemini kullanın, arkadaşınız e-postayı alıp linke tıkladığında hesaplarınız birbirine bağlanacak. (Anladığım kadarıyla bunun olması için oyuna kayıtlı e-posta adresine atmanız lazım. - Ezekeel)

S: Birisini zaten davet etmiştim, başkasını da edebilir miyim?
C: Evet. İstediğiniz kadar kişiyi davet edebilir, çeşitli binek ve pet ödüllerine sahip olabilirsiniz. Tabii yine recruit edilen kişilerin 2 aylık oyun süresi almış olması gerek.

S: Tüm RaF pet ve bineklerine sahip olabilir miyim?
C: Evet, eğer yeterince arkadaşınız davetinizi kabul edip iki aylık oyun süresi eklerse hepsine sahip olabilirsiniz.

S: Eski RaF sisteminden bir ödül kazandım ama daha almadım, yenilikler geçerli olacak mı?
C: Evet, eğer kazanıp hesabınıza eklemediyseniz kazandığınız boşa gitmeyecek. (Burada bir belirsizlik var, yeni gelen sistemdeki gibi binek seçebilecek misiniz yoksa sadece eskisini mi alabileceksiniz direkt yazmamışlar ama sanıyorum eğer almadıysanız yeni sistemdeki gibi seçmenize izin verecekler. - Ezekeel)

S: Eski RaF sisteminden davet yolladım/aldım ama daha davetiye kullanılmadı. Yine de yeni sistemden yararlanabilir miyim?
C: Hayır, yeni sistemdeki yeniliklerden yararlanabilmeniz için yeni bir davetiye gerekir. (Gerçi bu durumda üstte yaptığım açıklamayla ilgili şüphelere düştüm, belki de sadece kazandığınız hediyenin boşa gitmeyeceğini ama yeni sistemdeki gibi seçim yapamayacağınızı söylüyorlardı. Yazının aslına bakabilirsiniz. - Ezekeel)

Daha fazla bilgi için resmi destek sayfasını ziyaret edin.

http://www.oyunhub.c...friend-sistemi/

Hediyeniz oyun içinden geliyor resimdeki gibi. Ordan seçim yapacağınız pencereye geçiyorsunuz

uyn24.jpg

Konu eseruyar tarafından 28 Kasım 2013 - 11:05 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Resmi ekleyen

#2 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2012 - 07:37 ÖS

Merhaba arkadaslar.

Bos gunlerimi degerlendirmek, keyifli vakit gecirmek ve oyuna yeni baslayan arkadaslarima yardimci olmak isterim. Yurt disinda yasiyorum ve battle.net hesabimin lokasyonu Turkiye olmadigi icin battle.net hesabimdan RAF(Recruit a Friend) davetiyesi yollayabiliyorum. Size yardim etme sebebim ise uzun zamandir RAF mountunu almak istiyorum.

RAF ile sizi oyuna davet ettigim zaman sizin kazanclariniz:

Beraber kastigimiz zaman 3 kati exp alicaksiniz kestigimiz moblardan ve yaptigimiz questlerden.
Oyunu bilmiyorsaniz bire bir destek eger imkaniniz var ise sesli.
Level 1 den 85 e kadar tek basina kasmamis olacaksiniz kasma arkadasiniz olacak oda benim :)
Eger benim realmimde oynamak isterseniz bizim guildimizde bizimle beraber oynayabilirsiniz.

Benim kazancim:
Siz Battle chest yukleyip ardindan 2 aylik oyun suresi yukledikten sonra RAF mountu ve 1 aylik oyun suresi kazanicam.(Elbetteki oyuna begenmezseniz oynamak istemezseniz oyun suresi almak zorunda degilsiniz bu sadece benim size ve sizin bana ettiginiz bir yardimdir)

Amacim ticaret degildir, keyifli zaman gecirip bilgilerimi oyuna yeni baslayan arkadaslar ile paylasmaktir.

Aklinizdaki sorulari ozel mesaj olarak yollarsaniz en kisa zamanda size geri cevap verecegim.

Iyi forumlar, Iyi bayramlar.
Onur Can Yilmaz.

Konu Deactive tarafından 20 Ağustos 2012 - 07:39 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 sgrkns

sgrkns

Senior Sergeant

• Members
  • 138 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2012 - 11:38 ÖÖ

öm attım hocam
  • 0

#4 panpisbala

panpisbala

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 04 Eylül 2012 - 10:29 ÖS

Yeni başlayan arkadaşlar her türlü yardımcı olulurum size [email protected] 554-431-6107(mesaj atabilirsiniz) skype: gokturk.bala
Başlıcaksanız mesaj atın Rafsız başlamak çok saçma Her türlü sorunuzu cevaplarım. Hiç merak etmeyin
  • 0

#5 mrcat

mrcat

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 04 Eylül 2012 - 10:49 ÖS

Oyunu 4 saat önce kurdum RaF yapacak biri (oyunu henüz kurmamış olması lazım) aranıyor.
RaF nedir diye merak edenler kısa bir araştırma yapabilir ve şunu söylemem gerekirse RaF sız oynanan wow pek mantıklı olmaz :)
  • 0

#6 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 05 Eylül 2012 - 08:05 ÖÖ

RaF ile insanları teşvik etmek güzel tabiki. Ama RaFsız oynamak mantıksız yada saçma demek biraz abartılı olmuş. Azeroth'da kaybolmanın neresi saçma? Yada " aa bu sahil güzelmiş balık da çıkar belki" deyip levelinge yarım saat ara verebilmenin? Şuan leveling yaparken bunları yapmıyorum. Ama ilk başladığım zaman yapmıştım. Mekaniği, hangi skillin dah çok vurduğunu, hangi zone'da daha hızlı level atlandığını, hangi bölgede daha çok görevin aynı anda verildiğini, hangi spec'de daha hızlı olacağını yada 2 level sonra, düşen low level epiclerin çöp olacağını bilmiyordum. Bak aklıma ilk karakterime BRDden hurricane düşürdüğün an geldi şimdi aklıma. Ah ah... Hiç görev yapmadan lvl 60 olacağımı da bilmiyordum. Geziyordum etrafta. Mutluydum huzurluydum. Oyun içi insanlarla iletişime geçmek durumunda kalıyordum. Kaç tane leveling arkadaşım oldu bilmiyorum. Ama eğlenceliydi. Çünkü acelemiz yoktu.

RaF önereceğim insanlar uzun zaman once bırakmış(yeni hesap alıp account merge) yada daha önce oyunu private da vs. oynayıp şuan yeni hesap alan kişilerdir. Geçtiğimiz kış arkadaşa RaF yaptık.9 tane level 80 karakterim var şuan. (kendi kastığım 85lerim dışında) hiçbiri hakkında en ufak fikrim yok :D Oyuna sıfırdan başlayacak birinin main karakterini RaF ile kasması kadar da acemice bi iş olmamalı bence =)

Konu Silvernight tarafından 05 Eylül 2012 - 08:06 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Resmi ekleyen

#7 handoreyn

handoreyn

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 05 Eylül 2012 - 08:19 ÖÖ

RaF ile insanları teşvik etmek güzel tabiki. Ama RaFsız oynamak mantıksız yada saçma demek biraz abartılı olmuş. Azeroth'da kaybolmanın neresi saçma? Yada " aa bu sahil güzelmiş balık da çıkar belki" deyip levelinge yarım saat ara verebilmenin? Şuan leveling yaparken bunları yapmıyorum. Ama ilk başladığım zaman yapmıştım. Mekaniği, hangi skillin dah çok vurduğunu, hangi zone'da daha hızlı level atlandığını, hangi bölgede daha çok görevin aynı anda verildiğini, hangi spec'de daha hızlı olacağını yada 2 level sonra, düşen low level epiclerin çöp olacağını bilmiyordum. Bak aklıma ilk karakterime BRDden hurricane düşürdüğün an geldi şimdi aklıma. Ah ah... Hiç görev yapmadan lvl 60 olacağımı da bilmiyordum. Geziyordum etrafta. Mutluydum huzurluydum. Oyun içi insanlarla iletişime geçmek durumunda kalıyordum. Kaç tane leveling arkadaşım oldu bilmiyorum. Ama eğlenceliydi. Çünkü acelemiz yoktu.

RaF önereceğim insanlar uzun zaman once bırakmış(yeni hesap alıp account merge) yada daha önce oyunu private da vs. oynayıp şuan yeni hesap alan kişilerdir. Geçtiğimiz kış arkadaşa RaF yaptık.9 tane level 80 karakterim var şuan. (kendi kastığım 85lerim dışında) hiçbiri hakkında en ufak fikrim yok :D Oyuna sıfırdan başlayacak birinin main karakterini RaF ile kasması kadar da acemice bi iş olmamalı bence =)

adam kesinlikle haklı. ben 2-3 yıl private serverlarda oynamama rağmen rafsız oynuyorum ki orda bilmediğin şeyleri öğreniyorsun.
  • 0

#8 canguder

canguder

Scout

• Members
  • 207 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2012 - 09:46 ÖS

isteyen olursa raf atabilirim.
  • 0

#9 freedie

freedie

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2012 - 12:38 ÖÖ

Merhaba

Mists of Pandaria'nın çıkmasıyla, 1 sene önce ara verdiğim WoW'a geri döndüm. İsteyen biriyle RaF kullanarak level kasmayı düşünüyorum. Özellikle şu dönemlerde uzun süre oyunda olabilecek birini arıyorum. 3 kat fazla xp alacağımız için oldukça hızlı bir şekilde maksimum levela ulaşabiliriz. Hem de level atlamak vesilesiyle keyifli vakit geçirebiliriz. İlgilenenler bana özel mesajla ulaşabilirler. Teşekkürler.
  • 0

#10 Erdys

Erdys

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 10:47 ÖS

Merhaba Arkadaslar isteyen olursa recruit atabilirim birlikte full kasabiliriz.Frostmane serverındayım server ztn guzel isteyen arkadaslar msj atabilirler bana
  • 0

#11 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 08:14 ÖS

Shattarat halls veya Stormscale realminde 20k karşılığında RaF daveti kabul edilinir . 2 aylık ödeme yapılıcaktır yani mountunuz gelcek ilgilenen arkadaşlar özelden mesaj atsın görüşelim iyi oyunlar
  • 0

#12 cemcara

cemcara

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2012 - 03:16 ÖS

Yarı hardcore RaF yapıcak arkadaş arıyorum warrior tank kasıcam server hiç fark etmez oyunu bilsin yeter.
  • 0

#13 cemcara

cemcara

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2012 - 05:29 ÖS

UP
  • 0

#14 Turga

Turga

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 07 Kasım 2012 - 04:50 ÖS

Yarı hardcore RaF yapıcak arkadaş arıyorum warrior tank kasıcam server hiç fark etmez oyunu bilsin yeter.

Ben atabilirim. PM atar mısınız?
  • 0

#15 Glairel

Glairel

Scout

• Members
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 25 Kasım 2012 - 10:19 ÖÖ

Oyuna tekrar sıfırdan başlıyorum raf daveti atıcak birisini arıyorum. günde ortalama 4-5 saat kasabiliriz.

Realm olarak stromscale horde kasıcaz.

Konu Glairel tarafından 25 Kasım 2012 - 10:19 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#16 cemcara

cemcara

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 25 Kasım 2012 - 01:21 ÖS

Oyuna tekrar sıfırdan başlıyorum raf daveti atıcak birisini arıyorum. günde ortalama 4-5 saat kasabiliriz.

PM attim

PM attim
  • 0

#17 Glairel

Glairel

Scout

• Members
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2012 - 02:38 ÖS

Realm olarak stromscale horde kasıcaz. Hala davet bekliyorum.önceki arkadaşla bazı şanssızlıklar yaşadık

Konu Glairel tarafından 26 Kasım 2012 - 03:29 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#18 Glairel

Glairel

Scout

• Members
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2012 - 05:05 ÖS

up
  • 0

#19 MonarchL

MonarchL

Scout

• Members
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2012 - 05:19 ÖS

benim hesabım açık şuanda oynuyorum genede RaF atiliyormu atılıyorsa atabilecek varmı bide neler yapacağimi anlatabilecek?
  • 0

#20 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.569 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 07 Aralık 2012 - 05:45 ÖS

Atılmaz
  • 0

Bıraktım yokum

0 Kullanıcı konuyu okuyor