İçeriğe git

Resim

MoP Reputation'lari -1

• Please log in to reply
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 06:41 ÖÖ

Resmi ekleyen

Yine MoP yine ben , gun gecmiyor ki MoP'la ilgili yeni fikirler oraya atilmasin , yeni dedikodular cikmasin.

Guvenilir bir kaynaktan az once aldigim bilgileri cevirmeye calisacagim , baslikta da gordugunuz gibi , konumuzun cevabi MoP'taki Reputation sistemi .

Buyuk degisiklikler bir kere daha bizi bekliyor panda dostlarimizla , Cataclysm'de alismistik tabard'lari dizip random dungeon'larla reputation kasmaya , MoP'ta her ne kadar cogu faction hala size bir tabard verebilecek olsa da , ne yazik ki artik dungeon yaparak reputation kazanamayacagiz.

Bunun yerine eski paketlerdeki gibi Quest yaparak reputation kazanacagiz.Artik 25 gunluk quest sinirimiz yok.Ayni zamanda bu Quest'ler bize ilginc odullerle donecek , bu oduller kimi zaman gold , kimi zaman valor point olarak karsimiza cikacak.

Exalted olmak artik daha zor , ve exalted olmak artik yolun sonu degil.
Bazi faction'lar artik yeni bir bar'a sahip ; arkadaslik , ve bu faction'larla en iyi arkadas(best friends)olmak'ta biraz zamaninizi alacak.

Simdi bazi MoP faction'larini inceleyelim :

Forest Hozen
Resmi ekleyen

Bu faction sadece Horde oyuncularina hizmet edecek.Bir maymun kabilesi olarak tanitilmislar.85 level'da Jade Forest'in iclerinde tanisacagimiz bu maymun dostlarimizla henuz tanismadan once exalted olacagimiz soyleniyor , fakat ben , bunun degisecegini dusunuyorum.

Su anda bu faction icin bir Quartermaster veya odul gorunmuyor.

Golden Lotus :

Resmi ekleyen

Golden Lotus gizemli bir Pandaren orgutudur.Mogu ve Mantid tehditlerine bir cozum arar.
Vale of Eternal Blossoms bolgesinde yer alan bu toplulukla 90 level civarlarinda iletisime gececegiz.50'ye yakin daily quest bulunan bu bolgede yaptigimiz her quest 100 reputation olarak bize geri donecek.

Golden Lotus Quartermaster'i Jaluu the Generous adinda bir NPC.

Order of The Cloud Serpent :

Resmi ekleyen

Cloud Serpent adli bineklere bakan bu grupla yeterli yakinligi kazanirsaniz odul olarka bir Cloud Serpent alirsiniz.
Jade Forest'te bulunurlar.90 level'dan itibaren daily quest'lere baslayabilirsiniz.Yaklasik 30 daily quest bulunan bu faction'in quest odulu ise ortalama 450 reputation point.San Redscale adli bir Quartermaster bulunuyor.

Pearlfin Jinyu :

Resmi ekleyen

Pandaria'nin en eski yerlilerindendir bu balik arkadaslarimiz.Forest Hozen ile savas icerisinde olduklarindan sadece Alliance oyunculariyla iletisime gececeklerdir.
Jade Forest'te bulunurlar ve 85 level'da tanisirsiniz.Horde faction'i gibi , daha onceden exalted olma konusunun degisiceginden emin sayilabilirim.
Su anda bir Quartermaster veya odul soz konusu degil.

Shanga Xi's Academy :

Resmi ekleyen

Bir Pandaren'seniz starting bolgeniz olan Wandering Isle'da ilk tanisacaginiz grup bu tipler beyler , bu bolgede yapacaginiz her quest bu faction'la olan reputation'inizi artiracak.
Su anda bir Quartermaster soz konusu degil.

Shado Pan :

Resmi ekleyen

Bu grup Sha'ya karsi Pandaria'nin birinci koruyucusudur.Towlong Steepes adli bolgede bulunurlar.Level 86-90 arasi surekli iletisimde kalicagimiz bu topluluk 90 level'a ulastiktan sonra da bize daily quest'ler verecek.
Quartermaster'lari Rushi The Fox , ayni bolgede bulunuyor e dogal olarak?

Tushui / Huojin Pandaren :

http://www.tentonham.../229559/preview

Pandaren oynuyorsaniz reputation kazanacaginiz ikinci bir toplulukla karsi karsiyasaniz , kendileri hakkinda henuz pek bir bilgi yok.

The Anglers :

Horzen'in bolgelerinde yaptigi gereksiz balikciligi onlemek isteyen , bu pakette size fishing ogretecek olan bir topluluk.Nat Pagle isimli bir Quartermaster'lari var.

The August Celestials :

Resmi ekleyen

Sha'ya karsi tum Panda tapinaklarinin koruyucularidirlar.
90 level'da 30 daily quest yapilabilecek bir bolgedeler.
Horde ve Alliance icin farkli Quartermaster'lari bulunmakta.

The Brewmasters :

Pandaria'daki brew'lerden sorumlular adlarindan anlayabileceginiz gibi , Valley of the Four Winds bolgesinde tanisacagimiz bu toplulukla hep iletisim icerisinde olacagiz.
Bir Quartermaster'lari mevcut , belirli quest'leri yaptiktan sonra kendisiyle iletisime gecebilecegiz ancak.

The Lorewalker's :

Arkeoloji'ye merakliysaniz kesinlikle karsilasacaginiz bir grup.Archeology ile buldugunuz esyalari buraya getirerek reputation kazanabileceksiniz , quartermaster mevcut.

The Tillers :

Resmi ekleyen

Kisa tutmak gerekirse , ciftci genclik burada. Burada kucuk bir minigame olacak.Bir Quartermaster mevcut.

Bazi resim'leri sinir yuzunden koyamadim basliga , kusura bakmayin.

Ozet :

Reputation kazanmak artik daha zor , ama daha cesitli yollar var ve daha eglenceli.
Minigame'ler , archeology meslegi bunlardan sadece bir kaci.
Artik Exalted olmak yeterli degil.
  • 3
''What do rogues and noobs have in common? They both pick locks.''

#2 batu666

batu666

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 07:26 ÖÖ

sabitlensin bu bence duzenli bir calisma ve icindeki bilgiler guzel. ellerine salik iyi urasmissin .
  • 0

#3 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 07:27 ÖÖ

Batu bak mekan ayni internet ayni ip ayni mi acaba?
Ban yemeyelim bak.
Bir de , tesekkurler.
  • 0

#4 wkdsog_kr

wkdsog_kr

Senior Sergeant

• Members
  • 196 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 12:37 ÖS

Borzum mop ile ilgili yaptığın paylaşımlar için herkes adına sana teşekkür ediyorum,ellerine sağlık.
  • 0

#5 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 08:26 ÖS

Ne demek yeni birseyler ogrendikce , asiriya kacmadan konu aciyorum , boyle yorumlar almak da insani mutlu etmiyor degil hani , tesekkurler.
  • 0

#6 Zephyloth

Zephyloth

Scout

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 11:14 ÖS

Horzen'in bolgelerinde yaptigi gereksiz balikciligi onlemek isteyen , bu pakette size fishing ogretecek olan bir topluluk.Nat Pagle isimli bir Quartermaster'lari var.

Bu adamı nerede görsem balık tutuyor zaten :wacko: ayrıca paylaşımlar için teşekkürler.
  • 0

#7 Judicious

Judicious

First Sergeant

• Members
  • 353 İleti
  • LocationKaracabey, BURSA

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 01:33 ÖS

25daily quest sınırının kalkmıs olması artk daily q lardan gold temininin az olacagını anlamına gelir dimi ( :
  • 0

Resmi ekleyen

#8 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 02:17 ÖS

Bana tam tersi gibi geliyor. :)

Bu arada sınır kalmadı, arttırıldı.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#9 Judicious

Judicious

First Sergeant

• Members
  • 353 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 02:37 ÖS

25 tane limit oldugu icim 16gold civarı veriyordu.. sınırsız olursa 5g falan olur herhalde :P
  • 0

Resmi ekleyen

#10 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 02:43 ÖS

Yok hayır, tanesi 20-24 gold veriyor max lvl'de.
  • 0

Powah - Stream -  Off

#11 Judicious

Judicious

First Sergeant

• Members
  • 353 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 02:46 ÖS

daily q yapmayı seven biri olarak sevindim buna ( : bu aralar firelands dailyleri ile basım dertte. char da yeni olunca
  • 0

Resmi ekleyen

#12 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 06:26 ÖS

Çok güzel ve derli toplu olmuş ellerine sağlık. yukarı doğru yeşil oka da bastım ne işe yaradığını bilmiyorum ama :D

25daily quest sınırının kalkmıs olması artk daily q lardan gold temininin az olacagını anlamına gelir dimi ( :

Bunun sebebi çok fazla factionun repi için, meslek için, almak istediğin achivement için daily yapma durumunda olman. Zamanın varsa neden yapmayasın ki =) Daha önce bu amaçlara yönelik bu kadar daily yoktu. Dolayısıyla cap çinlileri durdurmak içindi ama birbiri üstüne biriktikçe bu capin kalkması mantıklı hale geldi. Mesela brewfest zamanı, FL ve tol barad questlerini aynanda yapmaya kalkarsan 17-18 daily oluyor sanırım.

Konu Silvernight tarafından 23 Ağustos 2012 - 06:30 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Resmi ekleyen

#13 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 07:01 ÖS

Tol barad, molten front, ve argent tournament dailyleri, beraber yapılamıyor mesela şu an. Cooking de buna dahil.

O değil de, questin gold'una bakana akdar sunwell ve tk goldlarına bakınız. :) Şu an zaten neredeyse solonanan bu raidler mopta çocuk oyuncağı olacak.

TK 3 boss 500 gold, kael 750 gold atıyor.
Sunwell'de toplamda 3-4k atıyor (sadece boss'lardan düşen goldlar, itemlar'ın vendorlanması ve trash goldlarını hesaplamadım)
BT, 3 kafadar boss'u yüzünden yine sololanamaz (hatta en az 3-4 player lazım) ama o bossa kadar odan da gold edinebilirsiniz. Haliyle haftada bir kaç saatte 7-8k sadece old raidlerden cebinize kalır.
Class'ınız iyiyse bu listeye eoe, naxx, os gibi raidleri de haftalık listenize ekleyerek kârınızı arttırabilirsiniz.

Biraz konu dışı oldu farkındayım. Ama AH dışında gold edinme diyince akla daily görev ve old school raidler geliyor. :)

edit: Tabi umarım da karazhanı nerfledikleri gibi buraları da nerflemezler.

Konu Powah tarafından 23 Ağustos 2012 - 07:02 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

#14 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2012 - 07:36 ÖS

dailly yapmayıda hiç sevmem üzüldüm şimdi :D
  • 0

#15 Judicious

Judicious

First Sergeant

• Members
  • 353 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2012 - 11:01 ÖÖ

FL+Tol Barad 26 daily q yapıyor ( : her gün 1 tane kalıyordu oradan biliyorum. bineği aldm bari de tb gitmiyorm artk.. Hyjal cok zor yaa anca yarı ettim daha cok badge istiyor achi binek icin
  • 0

Resmi ekleyen

#16 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2012 - 01:23 ÖÖ

Umarim Molten Front gibi onceden basarilmis olmasi gerekilen bazi sartlar olmaz
  • 0

#17 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2012 - 10:02 ÖÖ

Oo borzum ne diyosun, daha beterleri de var. :)
Artık reputation kasmak kolay değil işte.
Mesela shadopan ile exalted olabilmek için önce golden lotus ile exalted olmanız gerekiyor. Golden lotus bitmeden shado-pan'in dailyleri açılmıyor.

Lorewalkers için 525 archeology şart. Yukarıdaki diğer çoğu rep için o bölgenin görevlerini neredeyse tamamen bitirmiş olmanız gerekiyor. :)
  • 0

Powah - Stream -  Off

#18 Darthlinc

Darthlinc

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 48 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 06:40 ÖÖ

Bu Tillers taki bireylere rep kasmak ne işimize yarayacak. Cookingdeki gibi bir kişiye mi ilk başta yönelmemiz gerek.

Bunlara niye rep koymuşlar anlamadım.
  • 0

#19 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 11:17 ÖÖ

Onlarla rep kastıkça tarlanıza kedi, tavuk, posta kutusu gibi ıvır zıvır ekleyebiliyorsunuz.
  • 0

Powah - Stream -  Off

#20 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 04:00 ÖS

Lorewalkers için 525 archeology şart. Yukarıdaki diğer çoğu rep için o bölgenin görevlerini neredeyse tamamen bitirmiş olmanız gerekiyor. :)

Lorewalkers ile 200 arch ile exalted oldum
  • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı