İçeriğe git

Resim
- - - - -

Pandaren

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 10:57 ÖS

Resmi ekleyen

MoP resmi cikis tarihiyle hepimizi heyecanlandirdi , ozellikle de yeni oynanabilen irk Pandaren'lerle.

Su ana kadar racial'larini ezberlediginiz , dansini ogrenmek icin cabaladiginiz bu race'in lore'daki konumuna bakalim bir de...

PANDAREN

Pandaren'ler Azeroth dunyasinin en akla gelmeyen yaratiklarindan biridir , Pandaria adli bolgelerindeki Pandaren Imparatorlugu'nda yasamaktadirlar.Dogaya buyuk bir askla bagli olduklari bilinir.

Kalimdor'in merkezlerinde yasamis olan bu irk , nigh elf'lerle siki dostluk baglarina sahipti , onlarin buyuye olan acligi , kontrol edilemeyecek seviyeye gelene kadar.

Bu buyuk felaketin uzerine , kendilerini Pandaria denilen adaya kapattilar .

Kitalarin ayrilmasindan sonra , bazi Pandaren'ler Kalimdor'a donup , bu adayi kesfetmeye basladilar.

''Bir zamanlar guclu bir imparatorluklari olan Pandaren'ler , Night Elf dostlarinin hemen yanlarinda yasarlardi , simdi ise sadece baris ve bir ev isteyen siradan kisilerden ibaretler.''

Resmi ekleyen

Gorunusleri sevimli olabilir , sevimlilerdir ...ama zararsiz demek yanlis olacaktir.

Geleneksel Pandaren savas stili , hiza ve dayanikliliga dayanir.Bir cok Pandaren ciplak elle savasmakta ustalasmistir.

Sadece bir Pandaren sosyal cevresindeki karisikligi anlayabilir fakat alkol gelenekseldir.Ironforge cuceleriyle benzerlik gosteren bu ozellikleri Pandaren'lerin guclu ickiler tukettigini gosterir.

Bazi Pandaren'ler sadece ickiye katilacak yeni materyaller bulmak icin Kalimdor'a yollanmistir.

Resmi ekleyen

Bir Pandaren guclu ve onurludur. Savas icin cok egitimli olmalarina karsin herzaman barisi ararlar.
Pandaren'ler doga ve tum irklar arasinda baris saglamak isterler.

Cok az Pandaren ana topraklarini birakmistir , bazilari Stonelan Mountains'daki Pandaren Settlement'te elementlere hakim olma guclerini gelistirerek harika savascilar olduklarini kanitlamislardir.

Hic suphesiz ki bu savascilarin en onemlisi Chen Stormstout'dur , yari orc Rexxar'a ve Horde'a Burning Legion'in cokusu sonrasinda yardimci olmustur. Bu olaydan sonra kendisine ne oldugunu kimse bilmemektedir ... ama bazi varilleri Barens etrafinda parcalanmis olarak bulunmustur.

Resmi ekleyen

Chen Horde'a yardim etmis olsa da , ne Alliance'a ne de Horde'a bir bagliliklari vardir.

Her Pandaren bir Clan'a bagli olarak hayatini surdurur.Bir cok Pandaren sarkici veya sair rollerini de ustlenmektedir.
Kutsal gucu Toprak Ana'dan alan bu irk , shaman'liga inanir ve Geomancy adi verilen bir inanca sahiptirler.

Pandaren'ler kolay pes etmez , bir Pandaren sakat ayagiyla yuksek bir tekme atamiyorsa , bu denemeden vazgecerek baska bir tekmede ustalasir.

DIGER IRKLARLA OLAN BAGLANTILARI :

Azeroth'taki her irk Pandaren'leri merak eder , kimi Pandaren'ler Illidan'la savasmis , kimileri guruha yardimci olmus , kimileri ise cuceleri ziyaret etmistir.Troller'in filozoflari Pandaren'lerle celisir , doganin guclerini seytani yollar icin kullandiklarini dusunen Pandaren'ler , bu mantigi kabul etmezler.

Ruhsal acidan , Horde ile bariz bir belirginlik gosteren Pandaren'ler bu tarafa da katilmamislardir.

IRSAK OZELLIKLERI :

Pandaren'ler diger Azeroth irklarindan cok daha keskin bir goruse sahiptirler.
Iki ayak veya 4 ayak uzerinde kosabilirler.
Disleri ve penceleriyle efektif savascilardir.
Insanlar kadar zekidirler.

Dilleri Pandaren ismini tasir.

Ilginc bir bilgi , Pandaren kelimesi Panda ve -ren sozcuklerinin birlesmesinden olusur , Pinyin cincesinde ren insan demektir , kisacasi Pandaren'in cevirisi panda-insan olacaktir.

Konu Borzum tarafından 21 Ağustos 2012 - 11:55 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 5
''What do rogues and noobs have in common? They both pick locks.''

#2 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 11:43 ÖS

Guzel bir calisma. Ren Cincede halk degil insan demektir. 6 ay Cinde ogrenci degisimi ile egitimime devam etmistim az cok Cincem vardir :P
  • 2

#3 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 11:49 ÖS

Bildigim kadariyla people demek , yani kisinin cogulu , o yuzden halk olarak cevirmistim
  • 0

#4 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 11:53 ÖS

Soyle bir ornek vermem gerekirse O iyi bir insan. Ta shi hao de ren.

Konu Deactive tarafından 21 Ağustos 2012 - 11:55 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#5 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2012 - 11:56 ÖS

Ben cince bilmiyorum dedigin mutlaka dogrudur , gerekli duzeltmeyi yaptim cok tesekkur ederim duzeltmeler icin

Konu Borzum tarafından 21 Ağustos 2012 - 11:59 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 Batlemon

Batlemon

First Sergeant

• Members
  • 241 İleti
  • LocationZonguldak

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2012 - 01:22 ÖÖ

Kısaca bi orc ve humanı kendi başına lat eden bi race :D

Alt*
  • 0

Twisting nether is full     Position in queue : 1200
Estimated time : 56 mins Şaka yapıyor heralde?

#7 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2012 - 02:35 ÖÖ

Ellerine sağlık çok güzel olmuş :) umarım panda da neymiş,Kung fu panda gibi yorumlar görmeyiz bu yazıdan sonra :D

Konu Xelbelsel tarafından 22 Ağustos 2012 - 02:35 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1
THE NORTH REMEMBERS!

#8 tutankhom

tutankhom

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 03 Eylül 2012 - 06:44 ÖS

Bu yazının kaynağı nedir?
  • -1

#9 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Eylül 2012 - 04:19 ÖS

Bu yazının kaynağı nedir?

Çok sığ bi espri yapardım da neyse :D
Kaynak http://www.wowwiki.com/Pandaren
  • 0

Resmi ekleyen

#10 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 13 Eylül 2012 - 09:25 ÖÖ

Emeğine sağlık güzel yazı.
  • 0

#11 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2012 - 09:24 ÖS

Ellerine sağlık çok güzel olmuş :) umarım panda da neymiş,Kung fu panda gibi yorumlar görmeyiz bu yazıdan sonra :D

Keşke.. :)
Başlıktaki chen'li fanart bile kungfu pandadan önce çizilmiş bir eser.
Ona bile bakılması kimin kimden çaldığı hakkında bir fikir vermeli, ama işte, oluyor arada yine. :)

Konu Powah tarafından 22 Eylül 2012 - 09:25 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#12 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2012 - 11:47 ÖS

Neyse hiç yoktan diyenleri buraya yönlendiririz artık :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#13 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 23 Eylül 2012 - 03:10 ÖS

Pandayı sordukları konu ne oldu silindi galiba:D Ne cevap geldi göremedim ya
  • 0

Bıraktım yokum

#14 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2012 - 03:12 ÖS

Bu başlığa yönlendirip kapattım evet. Bence o kalitesiz esprin silindiği için mutlu olmalısın eser. :)
İnsanlar biriki başlık aşağıda detaylıca anlatılmış konular için bile yeni konu açabiliyor "bu nedir bilgi verir misiniz?" diye.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#15 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 23 Eylül 2012 - 03:20 ÖS

Daha güzel espriler gelcekti ama hemen kesmişsin gırgırı :D

powah edit: :)

Konu Powah tarafından 23 Eylül 2012 - 03:35 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum