İçeriğe git

Resim
- - - - -

Benden rpci olur mu :D

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2012 - 06:10 ÖS

wow sürem bittiğinden beri rpye çok merak sardım sonra aklıma kendi karekterimin hikayesini yazmak geldi.Hikayeme göre benden rpci olup olmayacağıyla ilgili yorum yaparsanız sevinirim :)( yakın zamanda wow süresi almayı düşünmüyorum böyle wowa başlatıcı yorumlar yapmayın :D)
hikayeye başlamadan kendi ismimi " Quel'belore " koydum :D

uzun zaman önce highelfler kalimdordan lordaerona göç ederken maelstrom yakınlarında yağmurlu bir günde bir kaç gemi yollarını kaybetti ve northrende gittiler kısa bir araştırmadan sonra sholazar basinde heart gölü etrafına yerleştiler burda world tree den uzak kaldıkları için morumsu renklerini ve ölümsüzlüklerini kaybettiler fakat diğer elfler kadar uzaklaşmadıkları için ömürleri lordaeron a giden elflerden asırlar daha uzundur (ortalama bir yaşam 800 - 1000 yıl aralığı olarak düşündüm) belirli bir süre sonra buranın yerli halkıyla karşılaştılar ve onları kolayca yendiler ve bu zaferden sonra kendilerine fire elf (daha farklı ve yaratıcı bir isimde olabilir) dediler elunedan olan bağlarını koparmadılar büyüdende vaz geçmediler yinede artık druid olamıyorlardı zaten öyle bir dertleride yoktu fire elflerin çoğunluğu büyüyü kullanmada ustalaştı (fire mage :)) daha çok ateşi kullanmayı tercih ediyolardı nüfuslarını çok fazla arttırmadılar ömürleri uzun oldukları için sayılarının artmasının önlerine geçememekten korkuyorlardı çok uzun yıllar burada hüküm sürdüler bir gün etrafa veba yayılmaya başladığını fark ettiler (Ner’zhul lichking olmuştu) sayılarını arttırmadıkları için soylarının tükenmesinden korktular ve göç etmeye karar verdiler amaçları gemilerle geldikleri kıyılara açılmaktı fakat bu amaçlarını gerçekleştiremeden onların kaçıcağını hisseden Ner’zhul ordularıyla onlara saldırdı ve fire elflerin bir kısmını yok etti.fire elflerden güçlü bir kesim ordan kurtulmayı başardı ve gemilerle kaçtılar elune unda yardımıyla karaya çıkmayı başardılar çıktıkları yerin ismi ...

daha oralara gelmedim :D devamınıda düşününce konuya eklerim ilginç olmaya başladı :D
ilerde bu konuya bakıp büyük ihtimalle kendimle dalga geçicem :D
  • -1

#2 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2012 - 06:57 ÖS

wow sürem bittiğinden beri rpye çok merak sardım sonra aklıma kendi karekterimin hikayesini yazmak geldi.Hikayeme göre benden rpci olup olmayacağıyla ilgili yorum yaparsanız sevinirim :)( yakın zamanda wow süresi almayı düşünmüyorum böyle wowa başlatıcı yorumlar yapmayın :D)

uzun zaman önce highelfler kalimdordan lordaerona göç ederken maelstrom yakınlarında yağmurlu bir günde bir kaç gemi yollarını kaybetti ve northrende gittiler kısa bir araştırmadan sonra sholazar basinde heart gölü etrafına yerleştiler burda world tree den uzak kaldıkları için morumsu renklerini ve ölümsüzlüklerini kaybettiler fakat diğer elfler kadar uzaklaşmadıkları için ömürleri lordaeron a giden elflerden asırlar daha uzundur (ortalama bir yaşam 800 - 1000 yıl aralığı olarak düşündüm) belirli bir süre sonra buranın yerli halkıyla karşılaştılar ve onları kolayca yendiler ve bu zaferden sonra kendilerine fire elf (daha farklı ve yaratıcı bir isimde olabilir) dediler elunedan olan bağlarını koparmadılar büyüdende vaz geçmediler yinede artık druid olamıyorlardı zaten öyle bir dertleride yoktu fire elflerin çoğunluğu büyüyü kullanmada ustalaştı (fire mage :)) daha çok ateşi kullanmayı tercih ediyolardı nüfuslarını çok fazla arttırmadılar ömürleri uzun oldukları için sayılarının artmasının önlerine geçememekten korkuyorlardı çok uzun yıllar burada hüküm sürdüler bir gün etrafa veba yayılmaya başladığını fark ettiler (Ner’zhul lichking olmuştu) sayılarını arttırmadıkları için soylarının tükenmesinden korktular ve göç etmeye karar verdiler amaçları gemilerle geldikleri kıyılara açılmaktı fakat bu amaçlarını gerçekleştiremeden onların kaçıcağını hisseden Ner’zhul ordularıyla onlara saldırdı ve fire elflerin bir kısmını yok etti.fire elflerden güçlü bir kesim ordan kurtulmayı başardı ve gemilerle kaçtılar elune unda yardımıyla karaya çıkmayı başardılar çıktıkları yerin ismi ...

daha oralara gelmedim :D devamınıda düşününce konuya eklerim ilginç olmaya başladı :D

Quel'belore = High Sun anlamına geliyor Thalassian'da. Böyle bir isim kullanmandan ziyade normal bir isim kullanmanı öneririm. Sin'dorei zaten gücünü güneşten alıyor. Ateş bir nevi onların işi, fire elf pek yaratıcı olmamış. Ayrıca Northrend elf ırkının hayat sürdürebileceği bir coğrafya değil. Night elfler ılık coğrafya ırkıdır. Winterspring dışında çok soğuk bir yerde göremezsin. Zaten Northrend'de belirttiğin zaman diliminde hayatta kalmak herhangi bir canlı için neredeyse imkansız.

İyi bir role-player olmak ile iyi bir lore'cu olmak biraz farklı. İyi bir role-player karakterini gerçekçi canlandırabilen ve olabildiğince takım/rol arkadaşlarına pas veren kişidir. Yani burada sıfırdan yaratmaya çalıştığın lore'u sorgulayarak bunu anlayamayız. Onun yerine bir karakter hikayesi yaratman değerlendirmemiz için daha uygun olur.
  • 2

Resmi ekleyen

#3 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2012 - 07:27 ÖS

kalan kısımı da kendi karektirimin hikayesiyle ilgili yazıcaktım zaten :D bu arada shozalar basinde yaşıyorlardı yani mübarek yağmur ormanı :D ismimi sharbalah koydum ozaman

karaya ayak bastıkları yer blasted land di buraya gelene kadar çok uzun yıllar geçmişti etrafki demonlardan korunmak için gizlenme konusunda bazı fire elfler ustalaştı böylece hunterlık ve rogue luk konusunda da kendilerini ilerletmişlerdi zamanla şeytanları evcilleştirmeye başladılar (lol) ve warlockluklarınıda ilerlettiler sharbalah da o grubun içindeydi hatta liderleriydi. yeni doğmuş bir gençti (yani fire elflere göre genç :D) bu genç tam olarak hangi alanda ustalaşması gerektiğine karar verememişti ama bir yol seçmesi gerektiğinden atalarının yolunu izleyip mage olmuştur belirli bir süre burada yaşamışlardır. illidan, arthas tarafından yenilip outlande geri dönerken illidanla karşılaşmışlardır blood elf ve nagaları görüp biraz geçmişle ilgili konuştukları zaman onlarla aynı soydan geldiklerini fark ederler ve illidanı izlerler outlandde illidan tarafından yetiştirilen demon hunterlardan biri olur fakat sonra illidanın ölmesi gerektiğini düşünür ve akamayla birlikte illidana karşı savaşır illidan öldükten sonra demon hunterlığı halkına yasaklar ve lich kingden atalarının intikamını almak için (shozalar basinden göç etmeden önce saldıraya uğraşmışlardı ordaki ölen atalarının intikamını almak için ) lich kingin ordusuna ölümüne saldırırlar halkının çoğu ölür burada gençliğinin verdiği tecrübesizlikle bir hata yaptığını fark eder halkının kalanını korumak için lich kinge hizmetini sunar ve ona hizmet etmeye başlar arthasta halkının kalanının gitmesine izin verir halkına blood elflere gitmelerini söyler halkı onu dinleyip silvermoona yerleşir arthas ölene kadar hizmet eder o ölünce borcunu ödediğini düşünür ve geri döner fakat lich kinge hizmet ederken ne kadar ölmemiş olasada dış görünüşü değişmiştir eskiden sarı olan saçları beyazlamıştır. halkına geri döner halkını adaletli bir şekilde silvermooncitynin yakınlarında bulunan şehirlerinde death wings saldırana kadar yönetmiştir halkını meşrutiyetle yönetme kararını almıştır kendi dw ile savaşmaya gitmiştir halkınıda meclise bırakmıştır dwnin düşüşünden sonra halkının artık bir krala ihtiyaç duymadığını görmüştür meclisin yetkisini arttırmıştır horde a katılmıştır .

kişisel özellikleri: sakin kararlı güçlü ve halkı için yaşayan biri
hobileri ve profesyonel olduğu konular: halkının çıkarlarını korumak ve pvp yapmak (sürem bitmeden önce pvp yapardım ve severdim :D )
onu tanımlayan bir söz : halkım için

şimdiki yorumlarınız nasıl ? okuduğunuz için ve ilginiz için teşekkür ediyorum
  • 0

#4 AséLYuMm

AséLYuMm

Senior Sergeant

• Members
  • 151 İleti
  • Locationİstanbul.

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2012 - 12:29 ÖÖ

Bence güzel olmuş, Eline sağlık.
Fire Elf'i değiştirirsen çok güzel olur :D
  • 0
Resmi ekleyen

<3 <3 Fenerbahçe Aşktır <3 <3

#5 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2012 - 09:10 ÖÖ

For The HALK !! =))

Konu ryujinjakka tarafından 25 Ağustos 2012 - 09:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 Holonius

Holonius

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2012 - 02:10 ÖÖ

bir cümle bu kadar uzun olmamalı diye düsünüyorum ama :)
  • 0

#7 Dendrien

Dendrien

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 02 Ekim 2012 - 08:56 ÖS

Noktalama işareti ve küçük-büyük harf kullanmaya karar verirsen neden olmasın?
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı