İçeriğe git

Resim
- - - - -

İran'a Wow desteği durdurulmuş

• Please log in to reply
Bu konuya 24 yanıt gönderildi

#21 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 04:02 ÖÖ

Konuyu germeden görüşlerimizi belirtirsek daha iyi olur.

Benim şahsi fikrim, isterse beynimizi yıkasın ne yaparsa yapsın, başka kişiye zarar vermediği müddetçe, benim hobi olarak gördüğüm bu oyunu oynama özgürlüğüm olabilmeli.

Kimisi sergiye gider, kimisi konserlere gider kimisi sinemaya gider kimisi de oyun oynar, hepsinin genel amacı aynıdır ve hobi olarak değerlendirilir. Dediğiniz gibi oyunlar & hobiler, insanı çevresine karşı kayıtsız kılmaz, sadece çevrenin verdiği stresi azaltır.

Zaten çevreye "yararlı" olma zorunluluğu yok, sadece "zararsız" olma zorunluluğu var. Bunu kötü bir düşünce olarak algılamayın. Üstünde düşünün sadece.

Bir video oyununu yasaklamak sinema salonlarını mühürlemek gibi bir şey benim gözümde.

Küçük şeyleri kısıtlamak, çok büyük dengesizliklerin olduğunu gösterir bence.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#22 efyu

efyu

Knight Lieutenant

• Members
  • 655 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 09:21 ÖÖ

Asıl senin yaşın kaç? Önce kendi tezinle çatışmamayı öğren. Düşünmek bile en basit şey, düşünce özgürlüğü en önemli şey öyle mi? Bu iki arkadaş "bile!" yapar öyle mi? Düşünce özgürlüğüne asıl ters düşen sensin şu anda. İnsanlar bu durumun, basit bir oyunun bile yasaklanmasının acı bir durum olduğunu düşünemez! Buna üzülemez! Değil mi? Hani nerede kaldı düşünce özgürlüğün?

Burada kimse o bahsettiğin rezaletlerin bu durumdan daha önemsiz olduğunu, onları dert etmediklerini, umursamadıklarını söylememiş, söylemez de. Ama senin gibi insanların içi öylesine nefret dolu ki vahim durumdaki konuların yanında bu tarz günlük, eğlenceye yönelik şeylere üzülen insanları rencide etmeye, işe yaramaz birer birey gibi göstermeye bayılıyorsunuz. Kaldı ki söylediğin şeylerin çoğunun bu oyunun yasaklanmasından hiçbir farkı yok. Özgürlük kısıtlaması düşünceye de, inanca da, eyleme de gelse aynıdır. Derecesi, önem sırası yoktur. O yüzden insanlara hakaret etmeyi, bir şeye üzüldükleri için tepki göstermeyi bırak da işe yarar bir şey yap. Kısacası, muhalefeti muhalif olmuş olmak için yapma.

Öncelikle karşında 2007 den beri wow oynayan biri var , 1,5 senedir oynamıyorum o ayrı (bende eğlence düşkünüyüm yani şuan d3 oynuyorum , dragon age oynuyorum). Bir yer düşün herşey yasak oyun serbest , bir yer düşün herşey serbest oyun yasak , ikiside saçma geliyor değilmi .

Bazı öncelikler vardır hayatta onlar eksikse doğada gördüğün bitki hayvandan farkın kalmaz . Wow bu öncelik sıralamasında kimine göre ortalarda kimine göre sonlarda , şimdi öğrendim bazılarına görede başlarda .
Sende haklısın herkez özgür , isteyen wowu önceliklerinin en başına koyar . Ama bende o insana insan demem kusurabakma.

Powah şunu unutma lütfen bir yerde büyük şeyler yasaksa gelecekde küçük şeylerde yasak olur.

Konu efyu tarafından 16 Eylül 2012 - 09:29 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#23 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 01:11 ÖS

@efyu konuya yanlış yerden bakınca yanlış şeyler görürsün. Wow'un yasaklanması evet bana göre de acı ama benim hayatımın da ki önem sıralamasında en başlarda olduğu için değil. Kimseye zarar vermeden, dışarıda ki bir çok kötü alışkanlıktan uzak durarak insanların evlerinde günde 1-2 saat oyun oynamalarının bile yasaklanması, engellenmesi demokrasi adına üzücü bir durum. Youtube'un yasaklanmasına acı bir durum diyen birinin hayatında ki önem sıralamasında Youtube sence en başta mıdır? İnsanların kendi iradeleri ile yaşamasına izin vermeyen, dini kişisel ibadet yerine toplumsal eyleme çeviren her düzen acıdır. Arkadaşların söylemek istediklerinin de bu olduğunu düşünüyorum.
  • 0

#24 efyu

efyu

Knight Lieutenant

• Members
  • 655 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 05:44 ÖS

neyse tamam eyvallah.

Konu efyu tarafından 16 Eylül 2012 - 05:47 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#25 MuzzyyHeaven

MuzzyyHeaven