İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kapalı port sorunu

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 Realchamp

Realchamp

Scout

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2012 - 02:38 ÖS

Arkaşlar bildiğiniz üzere üniversite ve yurt gibi mekanlarda portları kapatıyorlar ve sadece browserler için port 80 açık kalıyor.Wow için gerekli olan portun adıdaTCP port 3724 İnternette araştırdığımda HTTP tunnel ssh putty gibi yazılımlardan bahsediyorlar ingilizcem yeterli olmadığı için bunların port 80 de ise yarıyıp yaramadığını anlamadım.Bu yazılımlar bana yardımcı olurmu yada yardımcı olucak bir yöntem önerebilirseniz sevinirim.
  • 0

#2 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2012 - 04:05 ÖS

Sana yardımcı olabilecek tek çözüm, yurtta mısın üni de misin bilmiyorum ama, oranın bilgi işlem merkezine gidip bu portu açmalarını rica etmek. Ya da en basitinden vınn güzel bir çözüm olabilir
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#3 Realchamp

Realchamp

Scout

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2012 - 04:11 ÖS

bu port isi olmazsa zaten vınn alıcam baska çare yok :) Yurt için haleltmek istiyorum
  • 0

#4 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 02:43 ÖÖ

bu girişleri bi makina kapatıyor.bi program kapatmadığı için antisi yok.gidip rica etceksin.belki yurtlarda kullanmıyolardır ama üniversitelerde böyle
  • 0

#5 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti
  • LocationAntalya-Ankara-Eskişehir

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 03:20 ÖÖ

http://www.hidemyass.com/vpn/

Bu tip bir program kullanirsan sorun yasamazsin.

Konu oculusmaker tarafından 10 Eylül 2012 - 03:20 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 05:03 ÖÖ

@Oculusmaker; siz en iyisi proxy, vpn ile portlar'ı ve bunların farklarını bir araştırın. :D

@Realchamp; Dediğimiz gibi, tek çözümünüz ana modem ile ilgilenen kim ise bu portları açmasını sağlamak, sebebini düzgün bir biçimde açıklarsanız yapılmayacak iş değil.
Yoksa programmış ıvırmış zıvırmış yemez, ha iyi bir hackersanız, modemin arayüzüne erişip portları manuel olarak arayüz üstünden açarsınız, tabi bu konuyu açmış olmanızdan ötürü bu seçeneği direk eliyorum. :)

Konu Powah tarafından 10 Eylül 2012 - 05:15 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

#7 Realchamp

Realchamp

Scout

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 11:15 ÖÖ

Yurt idaresine anlatmaya çalışıcam. Cevaplar için teşekkürler.
  • 0

#8 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti
  • LocationAntalya-Ankara-Eskişehir

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 01:08 ÖS

Yukarda yazmis oldugum gibi bir open vpn programi wow oynamana yardim edecektir.Gerekli bilgisi olmadan burada sacma sapan konusan insanlara aldanmamani oneririm.
  • -2

#9 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 03:40 ÖS

Gerekli bilgisi olmadan burada sacma sapan konusan insanlara aldanmamani oneririm.

Çok garip, katılıyorum.

Sizin önerdiğiniz şey, fişi çekilmiş bir hoparlörü program vasıtasıyla çalıştırmaya benziyor.
Önerdiğiniz program hoparlörün çalışması için gereken driver olabilir, ama o fiş takılmadan bir işe yaramaz.

Youtube adresleri blocklandıysa, wow'un ip giriş/çıkışları blocklandıysa, dediğiniz open vpn bir çözüm. Ancak direk port kapalı, porttan nasıl atlayıp geçmeyi düşünebiliyorsunuz ki? Yurt wow'u yasaklamamış sonuçta, direk wow'un kullandığı portu kapatmış. Açmadığınız müddetçe de aşmanız mümkün değil.

Belli ki bilmiyorsunuz, her bir şeyi dns ayarı değiştirerek aşacağını düşünenlerdensiniz. En azından sizin de dediğiniz gibi;

Gerekli bilgisi olmadan burada sacma sapan konusan insanlar

sınıfına girmeyin.

Konu Powah tarafından 10 Eylül 2012 - 03:41 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

#10 Lemain

Lemain

Sergeant

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2013 - 05:05 ÖÖ

Your-freedom programını kullanabilirsin en iyilerinden biri..hem oyun hem nette surf için
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı