İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lore: Soru & Cevap (Merak ettiğiniz kısa bilgiler)

• Please log in to reply
Bu konuya 51 yanıt gönderildi

#21 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2012 - 01:04 ÖÖ

kel'thuzad öleli çok uzun yıllar oldu zaten, kendisi undead, zombi misali düşünün, ki o hali de öldürüldü, yok şu an kel'thuzad. :)

Gilneas şu sıra kimsenin hakimiyetinde değil, hala süren bir savaş var, isterseniz battle for gilneas isimli Battleground ile katılabilirsiniz bu savaşa.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#22 sinons760

sinons760

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2012 - 01:35 ÖS

O zaman scourge konusuda kapanmıştır kesin blizzard için :(
  • 0

#23 Êlrond

Êlrond

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2012 - 09:08 ÖS

Bildiginiz üzere Order of The Silver Hand paladinleri katledildi olarak biliyor ama gerçekten katledildimi hepsi ? General Turalyon Anduin Lothar felan onları biliyoruz da Tirion Fordring haylağa yaşıyor ? Eğer Tirion'u öldürürse Blizz Silver Hand tamamen yok olucak :(
  • 0

#24 sinons760

sinons760

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2012 - 09:16 ÖS

Evet dediğin doğru ama Tirion öyle kolay kolay ölmez ki Tirion çoktan ölmesi lazımdı bunla birlikte Ebon blade Argent ve silver hand da birler yani Darion Tirion u bi kaç kez ölümlerden kurtarıyor özellikle Arthas ın kalbini yok ettikden sonra benim bildiğim bu kadar yanlışsa kusura bakmayın :)
  • 0

#25 Êlrond

Êlrond

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2012 - 09:21 ÖS

The Silver Hand'dan kalan askerler var demekki bu yazında onu anlıyoruz ama Silver Hand'in katledilişi çok kötü oldu ve kanlı tabi ki youtube da Uther Tirion gibi karakterlerinin anilarindayiz diye In memory of Uther The Lightbringer gibi
  • 0

#26 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 01 Ocak 2013 - 02:19 ÖÖ

Silver hand artık yok, olmamasının sebebi üyelerinin hepsinin ölmesi değil, aksine tirionun emriyle argent dawn ile birleşip argent crusade birliğini oluşturmaları.
  • 0

Powah - Stream -  Off

#27 sinons760

sinons760

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 01 Ocak 2013 - 03:22 ÖÖ

keşke türkçe dilide olsa ya ingilizce bilmemekle çok şey kaçırıyorum :D acaba mop dan sonra ney ile ilgili paket gelecek ben en çok onu merak ediyorum :D
  • 0

#28 Êlrond

Êlrond

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 01 Ocak 2013 - 05:11 ÖS

Uther yaşasaydi keskeee beee. Arthas tüm ailesini ortadan kaldırıyor buna Uther'da dahil Uther Kıng Terenas Menethil II'nin çok yakın arkadaşı olduğu için ve Arthas'lada çok ilgilendiği için onu dayisi olarak ilan ediyor. Bu arada 5 usta paladin'den 2 sini biliyorum Anduin Lothar ile Uther The Lightbringer diger 3'ü kim ? (Anduin Lothar Crusade of the Lion'da yaziyor)
  • 0

#29 Judicious

Judicious

First Sergeant

• Members
  • 353 İleti
  • LocationKaracabey, BURSA

Yazma tarihi: 08 Ocak 2013 - 02:23 ÖS

5.1 patch ile yani Dominance offensive daily q ları ile ilgili olan olaylar neler? anduin öldü mü? bana ölmdi gibi geldi.
  • 0

Resmi ekleyen

#30 Darking32

Darking32

Moderatör

• Moderators
  • 66 İleti

Yazma tarihi: 16 Mart 2013 - 01:33 ÖS

Draeneiler uzay gemisi yapabilecek teknolojiye sahiplerse teknolojilerinin gnome ve goblinlerden daha ileride olduğunu söyleyemez miyiz?Bildiğim kadarı ile gnome veya goblin yapımı bir uzay gemisi yok.
  • 0

#31 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2013 - 10:52 ÖÖ

Teknolojiyi tek bir alandaki gelişme ile kıyaslamak pek mümkün olmuyor.
Ayrıca unutulmaması gerek, drenai teknolojilerinin çoğu büyü kullanır, gnome ve engineerlar ise büyü kullanmaktan çekinirler. Bu da sağlıklı bir kıyaslama yapmayı engeller.

Blood elflerin sentry'leri bile aslında goblin, gnome teknolojilerinden çok daha ileridir. Ancak onlar da büyü kullanır.

Unutulmaması gereken bir detay da, gnomeların direk titanlar tarafından yaratılmış bir ırk olması. (mechanognomelar)
Haliyle bu durum gnomeları en azından bir adım ödeye taşıyabilir.
  • 0

Powah - Stream -  Off

#32 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2013 - 11:28 ÖÖ

Cataclysm öncesinde Gnome priestler yoktu ve bildiğim kadarıyla onların inandığı bir kutsal şey de yoktu? Priestlerin gelmesiyle teknolojik bir ırkın gerileyip bir dine inandığını söyleyebilir miyiz? ^^ Yoksa Dwarf shamanlar gibi onları da küçük bir gruba mı sokmak lazım?

#33 wkdsog_kr

wkdsog_kr

Senior Sergeant

• Members
  • 196 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 30 Mart 2013 - 12:28 ÖS

Ben hatırlıyorum bc çıkacağı zamanlar horde a bloodelf alliance a pandaren ekleneceği söyleniyordu sonra ne olduysa bir anda draenei eklendi alliancea ki bence wow loreuna hiç yakışmayan uydurma bir ırk(warcraft3 campaigndeki draeneilerin wowdaki ile alakası yok).Draenei gibi holy moly ile uğraşan teknolojik bir ırk nasıl shaman olabiliyor o da ayrı bir saçmalık,blizzardın sırf factionları dengelemek için hordedaki babacan tauren gibi alliancea bir ırk eklemek amaçlı eklediği gereksiz bir ırk.Draenei male in tipine,sesine hiç girmiyorum bile..

Wow ilk çıkacağı zaman alliancea dördüncü bir ırk bulamayan blizzardın uydurduğu bir ırkta gnomedur.Hayır alliance da zaten dört ırk vardı(human,dwarf,nightelf,highelf)ne diye bir anda duyulmamış gnome diye bir ırk yaratıyorsun ki.Aslında nightelfler başlı başlına ayrı bir faction ama orc ile savaşmalarından dolayı mıdır nedir blizzard onları da alliance a ekledi.
  • 0

#34 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 31 Mart 2013 - 10:10 ÖÖ

Cataclysm öncesinde Gnome priestler yoktu ve bildiğim kadarıyla onların inandığı bir kutsal şey de yoktu? Priestlerin gelmesiyle teknolojik bir ırkın gerileyip bir dine inandığını söyleyebilir miyiz? ^^ Yoksa Dwarf shamanlar gibi onları da küçük bir gruba mı sokmak lazım?

Wowdaki din ile gerçek hayattaki dini birbirine bağlamamak lazım, sonuçta tanrılar, kerametler hep ortada oyunda, inanmamak saçmalık. :) Ayrıca dediğim gibi gnomelar direk tanrılar tarafından yaratılmış bir ırk. (titanlar)

Yine de bir ırkın bir kaç adamıyla tüm ırkı da yargılamamak lazım, aynı ırktan warlock da çıkıyor paladin de, shaman da çıkıyor mage de.
  • 0

Powah - Stream -  Off

#35 Angkhar

Angkhar

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 15 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2013 - 05:51 ÖÖ

Merhaba arkadaşlar

Forumu uzun süredir takip ediyor ve ilk kez bir ileti gönderme imkanım oluyor.

Merak ettiğim şey, Shaman ve Dark shaman arasında ki belirleyici nitelikler nedir ?

Bir şaman sahip olduğu güçlerin yardımı diler, bunu direkt ve etkili bir biçimde kullanamaz. (mage ve warlock gibi)

Eğer bir Dark shamanı hareket ve eylemlerinden dolayı yargılayarak, yozlaşmış olduğunu kabul edersek (ki twilight cult, bleeding hallow/fel horde ve Burning Legion içerisinde faaliyeti vardır) ne tür bir element onların cağrılarına kulak verir ? tabi elementleri çeşitlendirmenin bir yolu varsa)

Yani Elementlerde tıpkı bizler gibi davranışlarını, içinde bulunduğu ihtiyaçlar için değiştirebilir onu eğip bükebilir mi ? (salt bir yapı veya varlık bilinci göstermekten uzak olarak)

Konu Angkhar tarafından 26 Nisan 2013 - 04:31 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#36 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2013 - 08:32 ÖÖ

Elementlerin hepsi iyi değil malesef, ki bu tipleri dünyada sık sık görebilirsiniz.
Hatta her element türü kendi liderlerinden bağımsız bir şekilde de size düşman olmayı seçebilir.
Mesela therazane, hydraxian waterlords ile exalted olsanız bile tüm earth ve water elementleri size friendly olmaz. Ragnaros ve Alakir size düşmandır, ancak fire ve air elementlerinin bazıları da sizin çağrılarınıza kulak verir.

Peki bizim çağrılarımıza yanlış elementler gelemez mi? Elbette! :)
En güzel örneği için;
http://www.youtube.com/watch?v=HsXglDs81FU
Video

Konu Powah tarafından 28 Nisan 2013 - 09:43 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

Powah - Stream -  Off

#37 Angkhar

Angkhar

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 15 İleti

Yazma tarihi: 28 Nisan 2013 - 06:38 ÖÖ

Sanırım elementlerde karmaşık bir hiyeraşi sisteminin var olduğunu düşünebiliriz.
Her ne kadar dominant ve ezici görüntüleri olsa da kendi .içlerinde ki güç dengesini anlayabilmek biraz zor olabilir :)

Kavranması zor varlıklar olduğu muhakkak, bilgi için teşekkürler.
  • 0

#38 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 29 Nisan 2013 - 12:25 ÖÖ

Aynn senin de dediğin gibi, bizim yargılarımızla yozlaşmış olarak görsek de, aslında ve hatta özellikle twilight cult, elementleri ve old godları titanlardan daha yüce bir varlık olarak görürler, kaldı ki elementler ve old godlar azeroth'un kadim sahipleridir. Daha henüz titanlar gelmemişken bile.

Ancak günümüzdeki elementlerin bilinçleri mevcut, therazane örneğini verdim, bize en başta hated olmasının sebebi, bir satyr'e aşık olan kızını kesmemizdir. Sadece bu cümle bile onların aşk, intikam ve aile bilincine sahip olduklarını gösterir. Haliyle elementleri saf iyi ya da saf kötü olarak sınıflandıramıyoruz kendi bilinci olan varlıklar çünkü.

Draeneiler uzay gemisi yapabilecek teknolojiye sahiplerse teknolojilerinin gnome ve goblinlerden daha ileride olduğunu söyleyemez miyiz?Bildiğim kadarı ile gnome veya goblin yapımı bir uzay gemisi yok.

Bu arada, geçmiş mesajları yazarken farkettim. Bu soruya cevap verirken çok önemli bir bilgiyi atlamışım.
Oyunda bir yerde (şu an nerede olduğunu kestiremiyorum) bu dranei gemilerinin aslında birer naaru olduğundan bahsediliyordu. İnşa edilmiş bir gemi değil de, kendi bilinci olan canlı bir varlık gibi tanıtılmıştı.
  • 1

Powah - Stream -  Off

#39 deathfella

deathfella

Scout

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2013 - 11:23 ÖS

Şu anda mevcut olan en son raid Throne of Thunder ve son bossu lei shen ancak bütün raid i hc tamamlayınca ek olarak ra-den diye bir boss geliyo ve dungeon journalda hiç bir bilgi verilmiyor ne hikayesi ne de yetenekleriyle ilgili bu boss kimdir nedir yani tamamen blizz uydurmasımı yoksa başka bi dayanağımı var?
  • 0

#40 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2013 - 07:44 ÖS

Titan'a benziyor ama emin değilim.
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy