İçeriğe git

Resim
- - - - -

kickbox,muay thai,mma egitimi alacagım yerler

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Syberion

Syberion

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2012 - 11:41 ÖS

ben istanbul bakırköyde kickbox muay thai veya mma eğitimi alabileceğim bir yer arıyorum,bildiğiniz bir yer varsa bakırköy veya civarında yardımcı olur musunuz lütfen.
konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.
  • 0

#2 Fox90

Fox90

Üye

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 12:30 ÖÖ

Soruna cevap vermeyeceğim fakat sana bir tavsiye de bulunmak isterim. Belli ki amacın spor yapmak ve yaparkende sende birşeyler bir birikim kalmasını istiyor dövüş sporlarıyla ilgileniyorsun sana tavsiyem Boks sade boks yap kendini savunmakta ve sokakta karşılaşabileceğin tehlikelere karşı bence en uygunu boks. Hem yaptıkça göreceksin çok estetik kıvraklık isteyen bir spor o ritme kendini kaptırdığında büyük keyif duyacaksın yaparken de. Kick box bence boksa göre daha fazla vakit ve emek istiyor çünkü sadece yumruk üzerine yoğunlaştığında kick boxa göre daha tehlikeli olabilirsin herzaman bacaklarını kalırabileceğin açılar bulamayabilir her anında üzerindeki kıyafetlerin buna uygun olmayabilir ki görünüş olarakta boks bence yaptıkça anlayacaksın ki bir sanat.
  • 0

#3 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 01:53 ÖÖ

Ben boksu hep buz dağına benzetirim çoğu insan boksun görünen yüzünü biliyor arkadaşta sana görünmeyen yüzünden bahsetmeye çalışmış.Eğer boks yapmaya karar verirsen üst düzey kondisyona sahip olursun ki bu sayede düzenli bi spor hayatın olur.İllaki kickbox muay thai istiyorsan oldu da bulmadın ashihara full contact karateye de gidebilirsin her iki sporuda bulabilirsin içinde.Ankara'da yaşadığım için yer öneremiyorum maalesef .
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#4 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 03:29 ÖÖ

Boks ile ilgili söylediklerinize katılmıyorum. Muay thai spor dalına dönüşmeden çok önce savaş alanlarında kullanılan bir sanattır. Asıl amacı gerçek saldırılar karşısında size üstünlük sağlamaktır. Boksta yumrukların üstünlüğünü, guardın sağlamlığını inkar edemem ama bu ayak, diz, dirsek gibi saldırı seçeneklerini tamamen yok saymak oluyor ki bu ciddi bir hata. Muay thai de bu hatayı yapan tüm stillerin aksine var olan bütün imkanları kullanarak dövüşmeyi öğretiyor. Bu sanata 8 uzvun sanatı adı verilmesinin nedeni de bu zaten. Ayrıca kondisyon, düzenli spor hayatı gibi şeyler sadece boksla bağdaştırılamaz. Hangi savunma sanatını seçersen seç, disiplinli bir şekilde yaparsan bunları elde edersin. Özellikle crossfit antremanı yapan bir salon bulursan.

Bu arada Xelbelsel Ankara'da bildiğin bu tarz salonları paylaşabilirsen sevinirim. Muay thai, kickboks, taekwondo öğreten salonları araştırıyorum uzun zamandır. Denk gelmediklerim varsa öğrenmek iyi olur.
  • 0

#5 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 11:28 ÖÖ

@Fox90
Tay boks yeterince tehlikeli, sert ve dışarda kullanabileceğin ama kullanılmaması gereken bir dövüş sanatıdır.:)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 02:12 ÖS

Ben de wing chuna başlamayı düşünüyorum bu aralar. :D Aslında direkt bizim üniversitede bir sürü şeyin kursları da var ama... :rolleyes:

#7 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 02:29 ÖS

Ip man'i izlediğimde bende başlamak istedim. :D
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#8 Fox90

Fox90

Üye

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 06:45 ÖS

Açıkcası bahsettiğiniz spor dalları hakkında pek bir bilgim yok fakat bildiğim şu ki hiç biri boks kadar spor değildir tüm haraketleriniz refleks el kol haraketlerine bağlıdır, boks antrenmanı yapmadan söylediklerimi anlamanız güç olacaktır. Boks insana belirli bir kondisyon kazandırır vücudunuzu zorlamanız gerekir gerçekten ağır bir spordur hele yaz aylarında yapılması oldukça tehlikelidir. Boksun bana kazandırdığı bir çok şey var konsantrasyon sorunu olan bir insandım boks antrenmanlarımda sürekli rakip ile göz teması kurarak yapıcağı haraketi bir kaç salise önceden bile kestirebilir oldum ayrıca ip atlamak insana çok büyük çeviklik kazandırır yolda yürümek okadar basit gelecekki yapınca anlayacaksınız ve ciğerleriniz çok zorlanacak içtiğiniz sigaranın zararlarını en aza indireceksiniz boks yumruk atmaktan öte bir spordur nasıl bir futbolcu 90 dakika kendini yoruyor sürekli zihinde oluyorsa boks da öyledir yolda yürümenize haraketlerineze hızınıza ciğerinize iç organlarınıza beyninize büyük faydası olur vücud zorlanmadan içindeki pislikler atılamaz boks yapmadan önce ufak tefek sağlık sorunlarım vardı ve şuan hiç doktora bile gitmeden hepsinden kurtuldum tüm organlarım çalışması gerektiği gibi çalışmakta boksa yumruk atmaktan ibaret demek çok yanlış olur eğer doğru hocanın ellerindeyseniz size kalıcı bir fizikte bırakır çoğu kaslı insandan çok daha kuvvetli olursunuz yaparsanız 3-5 ayda herşekilde hayatınıza çok büyük katkısı olacağını göreceksiniz ağır antrenmanı olan bir spordur buda size sağlık , hızlı düşünebilme ,yüksek konsantrasyon,çeviklik, kuvvet , fiziğinizde gözle görülür bir şekil gibi bir çok şey kazandırır. Tabi size kendini koruyabilme gibi kalıcı bir özellik daha bırakır :)

Birde şunu ekliyeyim eğer 1-2 yıl boks yapmış olan biri size yumruk atmak isterse atar hiç kaçarınız yok 1 saniye içinde yüzünüzde en az 2 adet yumruk yemiş olursunuz her bir yumruk 3 saniye sarsıntı yaratır :)

Konu Fox90 tarafından 16 Eylül 2012 - 06:51 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2012 - 08:23 ÖS

Benim yazmaya üşendiğim şeyleri güzel bi dil ile anlatmışsın :) tabi her dövüş sanatının fark yaratan bi kısmı var biri öbüründen bariz farkla üstün diyemem.
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#10 Fox90

Fox90

Üye

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 17 Eylül 2012 - 12:24 ÖÖ

Tabiki öyledir hepsinin ayrı bir farkı yapanı daha iyi bilir.
  • 0

#11 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 17 Eylül 2012 - 01:45 ÖÖ

Fox90 üzgünüm ama sen boksta yaşadıklarının sadece boksa özel olduğu yanılsamasına düşmüşsün. Bahsettiğin şeyler dövüş sanatlarının %90'ında gittiğin ilk derste bu sporun size kazandıracağı şeyler başlığı altında anlatılıyor. Tekrar söylüyorum, söylediğin şeyler boksa özgü değil.

Kişisel gelişim, çeviklik, sağlık, konsantrasyon, kullanışlılık vesayre türünde şeyleri bütün olarak içeren bir disiplinden bahsediyorsak bu işin felsefi boyutunu yaratan dağ gibi Bruce Lee'nin kendi sanatı var. Boksta bulduğun o özelliklere bu kadar hayran kaldıysan (ki buna tamamen saygı duyuyorum) git jeet kune do'ya başla da ihya ol. :)

Neyse arkadaşın konusunu daha da baltalamayalım. Umarım yardımcı olan biri çıkar.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı