İçeriğe git

Resim
- - - - -

Powah UI (Jimdo UI)

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 19 Eylül 2012 - 11:58 ÖS

Bazı arkadaşlar addonlarımı ve ayarlarını paylaşmamı rica ettiler.
Raid sırasında neye benzediğini merak ediyorsanız, imzamdaki linkten geçmiş yayınlardan örnek olarak Dragon Soul HC video'suna bakabilirsiniz.

Resmi ekleyen

Genel olarak ui bu şekilde, 25 kişilik guilde göre ayarlı. (mana bar ve vuhdonun pozisyonu özellikle)
Tabi ayarları istediğiniz gibi tekrar düzenleyebilirsiniz.

Şimdi kullanacağımız genel addonları indiriyoruz önce,
bunlar;

LUI
Tidy Plates Tidy plates - Threat
Bartender 4
MSBT
VuhDo
isteğe bağlı olarak Skada (öneriyorum) veya Recount (şu sıralar patlayabiliyor)

Bu addonları kurduktan sonra, bu ayar dosyasını indiriyoruz. Jimdo UI

Ayar dosyasının içerisine, uygulamanız gereken adımları yazdım. Eğer ekstra sıkıntınız olursa buradan bildirin.
Bazı ayarlar olmazsa, bu ayarları kendiniz nasıl yapabileceğinizi, yine imzamdaki linkte bulunan addon ayarlama videosundan görebilirsiniz. (Biraz dağınık ama eminim istediğiniz cevabı bulursunuz)

Yine de, bir sıkıntı olursa sormaktan çekinmeyin.

Tekrar ediyorum, bu benim şahsim ui'm, en iyisi bu gibi bir sloganla açmıyorum bu başlığı.
Her gün stream sırasında addonlarımı ve ayarlarımı soran bir çok kişi oluyor, tek tek cevap vermek yerine bu başlığı açmayı uygun gördüm, beğenirseniz de beğenmeseniz de bunun bana bir katkısı olmayacak. :)

Konu Powah tarafından 20 Eylül 2012 - 01:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 3

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#2 Kriterion

Kriterion

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2012 - 11:53 ÖS

Lui'yi bende kullanıyorum , o yüzden skada tercih etmek zorunda kalıyorum ; çünkü recount lui ile kullanılamaz hale geliyor ayrıca recount'un her patch sonrasında oldugu gibi patlama yapması kaçınılmaz.

VuhDo'yu merak ettiğimden bir şey sormak istiyorum.Healer değilim ama normal blizzard'ın raid frames ile arasında fark var mıdır ?
  • 0

#3 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti
  • LocationAntalya-Ankara-Eskişehir

Yazma tarihi: 22 Eylül 2012 - 02:10 ÖÖ

Normal blizzard frame'de heallemek icin once adami tiklayip sonra skille basmak gerekirken vuhdoda sadece o kisiye ait kisma tiklamak yeterli oluyor.Bu sayede daha hizli tepki verebiliyorsun.Ayrica mouseover makrolar vuhdoda mukemmel calisiyor.(Bu sayede dispel tarzi seyler icin ayri bir addon gerekmiyor)
  • 0

#4 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2012 - 03:18 ÖÖ

Lui'yi bende kullanıyorum , o yüzden skada tercih etmek zorunda kalıyorum ; çünkü recount lui ile kullanılamaz hale geliyor ayrıca recount'un her patch sonrasında oldugu gibi patlama yapması kaçınılmaz.

VuhDo'yu merak ettiğimden bir şey sormak istiyorum.Healer değilim ama normal blizzard'ın raid frames ile arasında fark var mıdır ?

Görüntü biraz farklı. BUI(blizzard user interface)de herkes yeşilken bunda class renkleri yapılabiiyor. ayrıca mana energy gibi kaynaklar da gösterilebiliyor. Özellikle 25man yaparken boyutunu küçültünce çok rahat takip edilebiliyor. Kısacası addon olduğu için trilyon seçeneği mevcut =)
  • 0

Resmi ekleyen

#5 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2012 - 11:29 ÖÖ

Arkadaşlar vuhdo için bir şeyler yazmış, ancak çoğu blizzard ui'de de var (class color olsun, mouse over macroları olsun)

VuhDo'nun size sağlayacağı şeylerden önemli olanları, mouseover macroları yapmadan mouse over çalışabilirsiniz.
(Hedefinizi değiştirmeden istediğinizi healleyebilirsiniz.) İstediğiniz büyülerinizi (hot, cd) target'ın üstünde görsel olarak gösterebilirsiniz. (mesela adamın üstünde yavaşça azalan bir reju görseli gibi.) Gösterebilceğiniz binbir türlü olay var.
Raid açısından, istediğiniz raid wide debuffları ya da buffları gösterip gizleyebilirsiniz.
Minik minik bir çok özellik daha var, ancak hepsi birleşince oldukça sağlıklı bir addon oluyor.

Ama yine dediğim gibi, eğer healer değilseniz, vuhdo kullanmanıza pek de gerek yok, blizz UI yeterli olacaktır.

Konu Powah tarafından 22 Eylül 2012 - 11:30 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Ekim 2012 - 09:05 ÖS

Başkasında böyle bir ui görünce süper geliyor ama kendime uygulayınca yadırgadım niyeyse. :D Bilgisayarı yenileyip kocaman bir monitör alınca bir daha bakarım. :D Zaten dediğin gibi herkes için en iyisi farklıdır ama çok güzel gözükmüştü izlerken. :/

#7 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 01 Ekim 2012 - 09:15 ÖS

Bunu görünce beğenmiştim ama kendi ekranıma yapmam yapamam. Ekran boş seviyorum sağı solu görmem lazım
  • 0

Bıraktım yokum

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 09 Ekim 2012 - 09:22 ÖS

Benim iki tane sorunum var.

*Addonları kurmuştum ama ayar dosyasını şeetmemiştim, addonları kapamama rağmen uide butonlar ve barlar gibi bazı şeyler değişik olarak kaldı. Ne yapabilirim?

*VuhDo'da altlı kombinasyonlu şeyleri mousover olarak kullanamıyorum. Kendime atmıyor da direkt targeta atıyor. Aynı şekilde tekerleği sağa sola bükmeyle atanan şeyler de çalışmıyor. Başka şekilde hallettim ama o şekilde hiç kullanamaz mıyım?

#9 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 09 Ekim 2012 - 10:19 ÖS

Senin UI senin için mutlaka kullanışlıdır ama bana biraz karışık geldi, ben şu şekilde kullanıyorum;

Resmi ekleyen
  • 1

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı