İçeriğe git

Resim
- - - - -

Sürekli DC problemi

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Mrty

Mrty

Scout

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2012 - 01:04 ÖÖ

Slm arkadaşlar..

Sorunsuzca oynarken WoW'u bir süre önce oyuna girer girmez DC ler olmaya başladı. Anlam veremedigim bir sekilde oyun karakter ekranında aniden yavaslayıp hızlanıyor.Oyuna girince 5 sn icinde DC oluyorum her denememde.

WTF, Cache , Interface dosyalarını sildim olmadı. Oyunu sildim tekrar download ettim yine olmadı. Bilgisayara format attım sistemimdemi sorun var diyerekten yine olmadı.Ekran kartı vs gibi driverların güncel versiyonlarını kurdum yine olmadı. Güvenlik duvarı, otomatik güncellestirmeler kapalı. Hala çözemedim sorunu.Diğer oyunlarda böyle bir sorun yok. Bilgisayarımda ekstradan 3.3.5 versiyon wow var ama onda böyle bir sorun yaşamıyorum. :wacko:

Daha farklı önerileriniz varsa paylasırsanız memnun olurum.. :)
  • 0

#2 ßugra

ßugra

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2012 - 04:19 ÖÖ

Böyle teknik sorunları wowun forumundaki teknik elemanlar çok da güzel yanıtlıyor. İngilizcen varsa bir başlık açabilirsin. Bağlantıyla alakalı bir şey ise oyuna girdiğinde sağda System bölümünden Network sekmesinde, Optimize Network for Speed ve Enable IPv6 when available bu ikisini seçerek bir denersen belki olur.
  • 0

#3 tadrenal

tadrenal

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2012 - 07:50 ÖÖ

modem fabrika ayarlarına alıp yeniden kurulumunu yaparsan sorun hallolur inşallah
  • 0

#4 Mrty

Mrty

Scout

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2012 - 11:19 ÖS

Böyle teknik sorunları wowun forumundaki teknik elemanlar çok da güzel yanıtlıyor. İngilizcen varsa bir başlık açabilirsin. Bağlantıyla alakalı bir şey ise oyuna girdiğinde sağda System bölümünden Network sekmesinde, Optimize Network for Speed ve Enable IPv6 when available bu ikisini seçerek bir denersen belki olur.

Support bölümünden bakındım biraz ordaki önerileride denedim yine çözüm bulamadım. Network ayarlarınıda denedim yine çözüm olmamıştı.

modem fabrika ayarlarına alıp yeniden kurulumunu yaparsan sorun hallolur inşallah

teşekkür ederim bunuda denedim ama bir degişiklik olmadı malesef. çözüm bulamayacak gibiyim... :wacko:

Konu Mrty tarafından 21 Eylül 2012 - 11:37 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 ßugra

ßugra

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2012 - 01:39 ÖÖ

oradakilere bakınmak yerine sorununu açıklayacak bir başlık daha etkili olabilir yapmadıysan eğer.
  • 0

#6 Mrty

Mrty

Scout

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2012 - 02:19 ÖS

oradakilere bakınmak yerine sorununu açıklayacak bir başlık daha etkili olabilir yapmadıysan eğer.

şuanda fark ettim bilgisayarda ekstra bir ağır işlem yaptıgımda hardisklerim arası kopyalama, virüs taraması gibi oyun da dc olma gibi bir problemim olmadıgını gördüm. Karakter ekranım normal hızında ve oyuna girişlerim normalleşti. Ne zaman kopyalamayı kapattım tekrar yavaslama başladı ve Dc oldum. Bir kaç defa tekrarladım bu işlemi hepsinde böyle oluyor.

Nedendir acaba Hdd den mi dir yoksa Ram den midir? Teknik bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirler mi?
  • 0

#7 mesort

mesort

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 34 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2013 - 11:26 ÖS

sorun modeminden kaynaklı gibi
  • 0

#8 Mrty

Mrty

Scout

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2013 - 02:28 ÖS

Bilgisayarıma Windows 7 kurduktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmadım daha sonra.. Teşekkür ederim yanıtlar için. Sorun giderilmiştir.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı